0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #280 -: Януари 06, 2014, 16:01:38 pm »
Здравейте момичета според вас рано ли ми е за тест за бременност че съм нетърпелива имах един но днес от нетърпение го направих и беше отрицателен
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #281 -: Януари 06, 2014, 20:49:41 pm »
Момичета, вече няма нужда от кръвен тест. Бременността ми се потвърди днес от лекар. Отидох при друга. За сега всичко е наред, дай боже и занапред да е така. Пожелавам на всички ви които го искате скоро да ви сполети същото :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #282 -: Януари 06, 2014, 21:13:06 pm »
lilitu, графиката ти не е видима, ето линк към нея:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lilitu
Оралното измерване е неточно, измервай вагинално или ректално сутрин по едно и също време преди ставане.
При лентичките за измерване на Ову., тестовата черта става по-наситена в поредни дни и накрая става колкото контролната, дори по-наситена от нея и тогава именно в календара отбелязваш двете чертички. Същият и следващият ден задължително покривате със сърчице, защото се очаква спукването на фоликула да настъпи 12 до 48 ч. след положителен тест.
Както описваш, възможно е при тестването на Ову. да не се е получила нужната наситенаст на линиите. Спазваш ли изискването да не си пила много течности и да не си била до тоалетна около два часа преди това, най-добре сутрин? 
Дано да сте улучили момента този месец! Успех!
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 20:45:02 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #283 -: Януари 06, 2014, 21:20:31 pm »
Момичета, вече няма нужда от кръвен тест. Бременността ми се потвърди днес от лекар. Отидох при друга. За сега всичко е наред, дай боже и занапред да е така. Пожелавам на всички ви които го искате скоро да ви сполети същото :)
Браво, много се радвам, че всичко се случва по най- добрия начин!  Честито, желая ти лека бременност!   :D

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #284 -: Януари 06, 2014, 21:38:30 pm »
lilitu, графиката ти не е видима, ето линк към нея:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lilitu
Оралното измерване е неточно, измервай вагинално сутрин по едно и също време преди ставане.
При лентичките за измерване на Ову., тестовата черта става по-наситена в поредни дни и накрая става колкото контролната, дори по-наситена от нея и тогава именно в календара отбелязваш двете чертички. Същият и следващият ден задължително покривате със сърчице, защото се очаква спукването на фоликула да настъпи 12 до 48 ч. след положителен тест.
Както описваш, възможно е при тестването на Ову. да не се е получила нужната наситенаст на линиите. Спазваш ли изискването да не си пила много течности и да не си била до тоалетна около два часа преди това, най-добре сутрин? 
Дано да сте улучили момента този месец! Успех!

Здравей Marsi, мерси за отговора. За тестовете - правя ги около 3 часа след обед , без течности и пишкане минимум 4 часа преди това :) Прикачвам тестове, за които се съмнявам че са положителни, ако можеш да ми дадеш мнение :) Те са от 1ви, 2ри, 3ти и 4ти януари, като след тях имах отрицателен - тестовата чертичка е много по - слаба.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #285 -: Януари 06, 2014, 21:45:46 pm »
Yana bradford, както си описала в графиката, днес е четвърти ден след най-наситената чертичка, т.е. предполагаемият ден на Ову. Твърде рано е за уринен тест, дори за кръвен е рано.
За уринен трябва да изчакаш поне 14 дни след овулация, каквато е обикновено продължителността на лутеалната фаза, но дори и тогава може да се окаже рано и да имаш фалшиво отрицателен тест.
Най-добре изчакай закъсняване на цикъла, съгласно твоята дължина на М.Ц.  или пускай кръвен :). Дано това е твоят месец!

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #286 -: Януари 06, 2014, 21:55:48 pm »
lilitu, не е достатъчно наситена тестовата чертичка и едва ли е от начина на измерване. От проследяване в рамките на един месец изводи не могат да се правят, да видим как ще бъде следващият цикъл. Най-информативно е да направиш фоликулометрия при репродуктивен специалист. 

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #287 -: Януари 06, 2014, 21:57:21 pm »
lilitu, не е достатъчно наситена тестовата чертичка и едва ли е от начина на измерване. От проследяване в рамките на един месец изводи не могат да се правят, да видим как ще бъде следващият цикъл. Най-информативно е да направиш фоликулометрия при репродуктивен специалист.

Мерси :))
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #288 -: Януари 06, 2014, 23:55:57 pm »
Yana bradford, както си описала в графиката, днес е четвърти ден след най-наситената чертичка, т.е. предполагаемият ден на Ову. Твърде рано е за уринен тест, дори за кръвен е рано.
За уринен трябва да изчакаш поне 14 дни след овулация, каквато е обикновено продължителността на лутеалната фаза, но дори и тогава може да се окаже рано и да имаш фалшиво отрицателен тест.
Най-добре изчакай закъсняване на цикъла, съгласно твоята дължина на М.Ц.  или пускай кръвен :). Дано това е твоят месец!
Благодаря ти marsi пожелавам го на всички тук които чакат положител тест
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #289 -: Януари 07, 2014, 07:53:27 am »
Момичета, от два дни пия антибиотик, защото съм с бронхит. Ще го пия още 3 дни. Овулацията ми се пада да е на 10.01. Според вас да пропусна ли този месец заради хапчетата. Могат ли да навредят

Аз малко да си побутна питането  :oops:



Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #290 -: Януари 07, 2014, 19:33:47 pm »
Рано мие за тест за бременност но направих от един от скъпите тестове blue clear който отчита с плюс чуствам се подута в корема и каквото облека ми стяга в корема имам чуството че ми натиска корема в долната част а преди не ми беше така
Ето го и тестът
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #291 -: Януари 07, 2014, 19:39:50 pm »
Яна и моят отчете рано. Стискам ти палци дано е станало :)!Иначе, в БГ нямаме такива тестове ,интересен е !
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #292 -: Януари 07, 2014, 21:05:43 pm »
Яна и моят отчете рано. Стискам ти палци дано е станало :)!Иначе, в БГ нямаме такива тестове ,интересен е !
Благодаря ти мила само ме притеснява че температурата не ми се вдига но малко не им вярвам на тези електронните . Лека и спокойна бременност ти желая
А между другото и твоята ли беше бледа на първият ти тест
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #293 -: Януари 07, 2014, 21:13:51 pm »
А тези тестове с + clear blue ги има в eBay който ги харесва може да си ги поръча но са си скъпички
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #294 -: Януари 07, 2014, 21:53:24 pm »
Момичета, от два дни пия антибиотик, защото съм с бронхит. Ще го пия още 3 дни. Овулацията ми се пада да е на 10.01. Според вас да пропусна ли този месец заради хапчетата. Могат ли да навредят

Аз малко да си побутна питането  :oops:

Зависи от АБ - попитай лекаря. По принцип АБ-те се излъчват максимум до 10-на дни

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #295 -: Януари 07, 2014, 21:54:48 pm »
Яна и моят отчете рано. Стискам ти палци дано е станало :)!Иначе, в БГ нямаме такива тестове ,интересен е !

Честито и от мен :)
Лека и спокойна бременност

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #296 -: Януари 07, 2014, 21:56:44 pm »
Рано мие за тест за бременност но направих от един от скъпите тестове blue clear който отчита с плюс чуствам се подута в корема и каквото облека ми стяга в корема имам чуството че ми натиска корема в долната част а преди не ми беше така
Ето го и тестът

Графиката ти не показва да е имало О. дотук

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #297 -: Януари 07, 2014, 22:45:45 pm »
Аз малко да си побутна питането  :oops:
kriss_and, използвала съм свещички-антибиотик 3 дни преди трансфер, което е доста по-драстична намеса от оралния прием, получих уверение от двама лекари, на които имам пълно доверие, че това не може да доведе до проблем.
Но, ако мисълта за антибиотика продължава да те тревожи, по-добре пропусни този цикъл.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #298 -: Януари 08, 2014, 04:33:29 am »
Благодаря на всички за хубавите пожелания! Дано и занапред всичко да е наред !Другия четвъртък съм пак на преглед, стискайте палци! Яна, първите ми тестове бяха с бледички черти, но аз ги правих преди закъснението ,чак след десетина дена станаха наситени.Но аз съм и с по-ниски нива на прогестерон ,така ми каза лекарката и от това имах зацапване.Тя ми изписа утрогестан. От два дена го пия и зацапването спря.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #299 -: Януари 08, 2014, 10:15:32 am »
Честито iva81n !
Прогестероновите препарати по време на бременност са прилагат вагинално до 12 г.с. .Аз имам изписам прометриум 200 още перди да забременея и след + тест преминах от орално на вагинално приемане след като говорих с лекар.
успех !