0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #600 -: Март 02, 2014, 14:25:14 pm »
извинявам се много ще се опитам да я оправя ...http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=115546&userLoginName=malcho1986
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #601 -: Март 02, 2014, 15:28:10 pm »
Здравейте .надявам се че съм успяла да направя графиката си видима.Правим опити от годинано засега без успех.
« Последна редакция: Март 02, 2014, 15:32:49 pm от malcho1986a »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #602 -: Март 02, 2014, 16:17:28 pm »
Малчо, графиката дава информация за възможен проблем, ако си сигурна, че измерването е коректно. Има колебаене в БТ, като цяло е по-висока и няма ясно разграничение на ФФ и ЛФ. Възможен СПКЯ или някаква инфекция, нужни са консултация с лекар, евентуално микробиология и стерилна урина, проследяване на фоликули от началото на МЦ. до О. с изследване на хормони.
Сигурна ли си, че си измервала температурата правилно. Измерва се ректално или вагинално сутрин преди ставане, приблизително по едно и също време. Ако си с обикновин термометър, изчаквай до 10 мин., а с дигитален- 2-3 мин. след сигнала.
Консултирала ли си се с лекар досега? Ако имаш още въпроси, пиши :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #603 -: Март 02, 2014, 16:37:01 pm »
МНОГО благодаря за изчерпателния отговор .да аз имам СПКЯ ляв яйчник поликистозен десен яйчник микрополикистоза.спермограмата е астенозооспермиа 1 ,но казаха че мога да забременнея.правих и цветна снимка тръбите са проходими.правила съм и др изследвания хламидия и тн всичко е ок.останаха само хормоналните .Меря ректално БТ всяка сутрин 8 . 00 8. 15 часа.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #604 -: Март 02, 2014, 17:05:52 pm »
Малчо, важно е да си направиш необходимите за тази диагноза хормонални изследвания. При ПКЯ не може да се разчита напълно нито на графиката, нито на ову. тестовете. Но, ако искаш да продължиш спонтанните опити, ползвай и двете като някакъв ориентир.
Препоръката ми е за определяне на О. да се направи фоликулометрия или най-малкото един преглед няколко дни преди предполагаема О., за да се види дали има доминантен фол. и с какъв размер е.  Успех  :)!
« Последна редакция: Март 02, 2014, 17:10:19 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #605 -: Март 02, 2014, 17:21:45 pm »
Marsi голямо благодаря ще се вслушам в съветите ти и ще пиша пак,имах нужда някои да ми даде насока накъде сега? Този месец ще направя фоликулометрия.. Късмет и успех желая на всички опитващи се да гушнат своето слънчице!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #606 -: Март 02, 2014, 18:31:52 pm »
Yana bradford 
Графиката ти дотук е добре - спокойно :), не показва никакви проблеми

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #607 -: Март 02, 2014, 18:33:19 pm »
Здравейте .надявам се че съм успяла да направя графиката си видима.Правим опити от годинано засега без успех.

В колко часа мериш БТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #608 -: Март 02, 2014, 18:43:42 pm »
Yana bradford 
Графиката ти дотук е добре - спокойно :), не показва никакви проблеми

Супер благодаря ти :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #609 -: Март 03, 2014, 12:03:56 pm »
denis меря я сутрин 8 .00 8 и 15.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #610 -: Март 03, 2014, 16:38:09 pm »
МНОГО благодаря за изчерпателния отговор .да аз имам СПКЯ ляв яйчник поликистозен десен яйчник микрополикистоза.спермограмата е астенозооспермиа 1 ,но казаха че мога да забременнея.правих и цветна снимка тръбите са проходими.правила съм и др изследвания хламидия и тн всичко е ок.останаха само хормоналните .Меря ректално БТ всяка сутрин 8 . 00 8. 15 часа.
Малчо, само да допълня, за да се спести време. За проверка на СПКЯ, освен женски полови хормони, се изследват и мъжки, понякога и щитовидни. Разширеният набор включва:
-на 2-5 ден(най-добре 3): FSH, LH, Eстрадиол;
-Пролактин;
-Тестостерон, DHEA-S, 4-Андростендион, 17-ОН-Прогестерон ;
-(щитовидни хормони): TSH, T3, T4;
-на 18-24ден от МЦ(най-добре 7ден след доказана О.): Прогестерон.

п.п. В Цибалаб има хубав пакет с отстъпка в цената (за около 55лв.):
(на 3-ти ден) FSH+ LH+ Estradiol+ Prolactin+ Testosterone+ TSH, към тях може да се допълни каквото още е нужно по преценка на твоя лекар.

« Последна редакция: Март 03, 2014, 16:50:09 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #611 -: Март 03, 2014, 18:18:30 pm »
marsi отново благодаря ще се наложи да намеря време и да ги направя ,благодаря за информацията и спестеното време.казвам да намеря време защото ми е мн сложно да отсъствам от работа.но няма по важно и ценно нещо от създаването на едно толкова желано бебенце ,желано не само от мен но и от цялото ми семейство.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #612 -: Март 03, 2014, 18:26:42 pm »
Здравейте отново момичета.Досега 2 месеца мерех БТ с дигитален термометър,този месец реших да е с живачен,но темп.ми мисля,че е доста висока дали е от термометъра според вас?Мерена вагинално в 7 всяка сутрин по 10 мин.преди ставане...http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #613 -: Март 03, 2014, 22:30:37 pm »
cvetiiordanova, този линк отваря графиката ти: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=cvetelena18
Принципно базална температура е температурата на тялото в покой, измерва се сутринта след най-малко 3 часа сън и преди ставане от леглото (всяко излишно движение може да доведе до покачване на температурата). Така както описваш, не виждам да има проблем с измерването, живачните термометри се смятат за най-точни и лесни за обслужване. Още е рано да се каже, че има проблем с графиката. Възможно е до 2-3 дни температурата да падне и да отчете пик на LH, продължи си и с ову. тестовете. Възможно е да има известна разлика в деня на О. в отделните цикли.
Информативно, причина за по- висока температура може да е някакъв локален възпалителен проблем или друго общо вирусно заболяване (грип и т.н. .), също ако има повече от един фоликул. Ако имаш възможност за преглед с УЗ в близките дни, за да се провери това.
« Последна редакция: Март 03, 2014, 22:34:00 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #614 -: Март 03, 2014, 23:45:33 pm »
Благодаря за бързия отговор,ще изчакам още няколко дена и да се надяваме да настъпи спад в темп. :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #615 -: Март 04, 2014, 10:05:17 am »
Ето и моята графика, този месец не съм мерила БТ и не сме имали много контакти, оставила съм всичко на произвола на съдбата, защото, колкото повече го мисля - НЕ СТАВА!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #616 -: Март 04, 2014, 13:10:49 pm »
Благодаря за бързия отговор,ще изчакам още няколко дена и да се надяваме да настъпи спад в темп. :)
Цвети, сега виждам, че температурата днес се е качила още, въпреки това направи отново ову. тест, да видим какво ще отчете и ще пиша повече довечера, че сега пиша от мобилния.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #617 -: Март 04, 2014, 15:11:17 pm »
Момичета какво ще кажете да се отказвам ли от ову.тестовете :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #618 -: Март 04, 2014, 16:40:43 pm »
vas.r ,
аз не бих спряла тестовете може да си с по-късна О. а и както са ти писали оралното измерване е много не точно а и от предните ти графики цикъла ти е нередовен и дълъг.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #619 -: Март 04, 2014, 16:54:07 pm »
vas.r ,
аз не бих спряла тестовете може да си с по-късна О. а и както са ти писали оралното измерване е много не точно а и от предните ти графики цикъла ти е нередовен и дълъг.
T. в последмия месец е измерена вагинално всяка сутрин в 6 ч.