0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #580 -: Март 01, 2014, 09:52:17 am »
Честита Баба Марта, момичета !!! Бъдете живи и здрави!
Denis ,  Благодаря за търпението и отговорите! Ето това е моята завършена графика за този месец. Явно е имало мн. късна овулация и въпреки всичките сърчица не се е получило. Ще чакаме следващия месец. Желая ви на вас многооооооо  :pleasantry: и накрая :bfp::goodluck: osi_19  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #581 -: Март 01, 2014, 11:31:04 am »
                   Честита Баба марта, момичета! С пожелание за здраве, късмет и
                                     силно положителен ЧХГ тест за всички ни
:D
 
     

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #582 -: Март 01, 2014, 11:56:25 am »
Благодарим, Марси :)
Честита Баба Марта и от мен! Нека ни донесе здраве, радост, щастие и късмет!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #583 -: Март 01, 2014, 19:27:26 pm »
Честита Баба Марта!   на всички   :)
 

Благодаря ти денис а защо не трябва да се повишава повече какво става ако се повиши и до колко не трябва да се повишава

Разликата в БТ,  ФФ - ЛФ, трябва да е от 0,4, до 0,6 градуса, ако е повече от 0,6 може да показва проблем с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #584 -: Март 01, 2014, 19:32:45 pm »
Честита Баба Марта, момичета !!! Бъдете живи и здрави!
Denis ,  Благодаря за търпението и отговорите! Ето това е моята завършена графика за този месец. Явно е имало мн. късна овулация и въпреки всичките сърчица не се е получило. Ще чакаме следващия месец. Желая ви на вас многооооооо  :pleasantry: и накрая :bfp::goodluck: osi_19  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88

МЦ 15/01/2014
Графиката показва проблем - според мен фоликулът не е успял да се спука - прилича или на задържан фоликул или на ЛУФ. Ако пак се повтори, консултирай се лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #585 -: Март 01, 2014, 20:06:43 pm »
Честита Баба Марта!   на всички   :)
 

Благодаря ти денис а защо не трябва да се повишава повече какво става ако се повиши и до колко не трябва да се повишава

Разликата в БТ,  ФФ - ЛФ, трябва да е от 0,4, до 0,6 градуса, ако е повече от 0,6 може да показва проблем с О.

Според теб при моята графика засега има ли проблем може ли да ми обясниш по просто за проблема до колко не трябва да се увеличава бт че нещо не схванах извинявай за това.Благодаря ти предварително
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #586 -: Март 01, 2014, 20:59:24 pm »
malkata-88, ако е имало О., предполагам е била някъде в дните след 02/02/2014, но не съм сигурна, че е имало, защото като цяло е ниска температурата в ЛФ (доколкото може да се каже при липсващи измервания във ФФ). Правени ли са някакви изследвания, хормони, проследяване на фоликули?.....По отношение продължителността на МЦ, пак излиза О. да е била в тези дни, които казах. Но като цяло температурата в ЛФ е нисичка, но може да е инцидентно. Ако си с обикновен термометър, изчаквай до 10 мин., а с дигитален- около 2-3 мин. след сигнала. Опитай следващия цикъл да измерваш редовно и включи ову. тестове, също наблюдение на цервикалната слуз.
malkata-88, максимум до 5 дни след О. температурата трябва да се повиши и да се задържи трайно висока, като средната температура в ЛФ да надвишава ФФ с 0,4-0,6 С. В твоя случай БТ е относително добре до 29 ден и след това трябваше да се качи още или поне като един минимум, да се задържи около това ниво. Другото говори за ниски нива на Прогестерона, т.е. не е имало О. по една или друга причина.... Та, отново стигаме до евентуална проверка на хормоните и проследяване на фоликулите (има ли доминантен фол., има ли О., и т. н., всичко които лекар може да провери).   
malkata-88, копирам коментарите ми за твоята графика, за да не ги пиша отново. Само ще допълня, че не мисля да е имало късна овулация, а най-вероятно е имало задържан фол.(както и denis е писала)  и това е, което удължава продължителността на цикъла. Задържаният фол. достига определен размер и започва да намалява(да се редуцира) бавно или пък се спуква на по-късен етап, но яйцеклетката вече е презряла и негодна за оплождане. Всичко това може да е причина за колебаене на температурата или прекомерно повишаване, което се наблюдава в края на тази графика. Също възможно е да са тръгнали повече от един фол. , тогава на графиката не може да се разчита.
Добре е в този цикъл да включиш и ову. тестове. Тъй като беше писала, че цикълът ти е приблизително 35-37 дни, с тестовете може да започнеш приблизително от 19 ден, дори по-рано, макар да изразходиш излишно много лентички, но да е сигурно, че си проверила всички възможни дни. Но по-добре е да се направи фоликулометрия или най-малкото един преглед с УЗ около 15 ден, за да се провери има ли доминантен фол. и с какъв размер е. Успех този месец!  :D
« Последна редакция: Март 01, 2014, 21:13:34 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #587 -: Март 01, 2014, 21:23:18 pm »
Май и аз имам задържани фоликули. Бихте ли погледнали и моите графики?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #588 -: Март 01, 2014, 22:18:53 pm »
Lork@,
повечето ти графики изглеждат добре, с добре разграничени ФФ и ЛФ и правилно отбелязани О.
Но последният цикъл може да е бил ановулаторен. Принципно това е допустимо веднъж годишно.

Прави впечатление, че М. е била по-слаба и по-кратка, изследвала ли си скоро хормони на 3 ден от МЦ.? Възможна недостатъчност на жълтото тяло, откъдето по-ниски нива на Прогестерона в ЛФ. Евентуално консултация с лекар за проследяване на фоликулите и определяне на О., проверка на хормоните, вкл. Прогестерон в ЛФ.
 
Но, пак казвам, може да е било инцидентно. Добре е да включиш и ову. тестове. Успех този месец :)!
« Последна редакция: Март 01, 2014, 22:29:40 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #589 -: Март 01, 2014, 22:31:42 pm »
Марси, да, изследвах всички хормони преди да започна да меря БТ; писала съм в темата за хормоналните изследвания и резултатите съм ги публикувала.
Наистина менструацията ми е оскъдна последните 1-2 г., в сравнение с преди.
Казваш за последния цикъл, че може да е бил ановулаторен - как разбираш?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #590 -: Март 01, 2014, 23:10:47 pm »
Lork@, обикновено в края на ФФ има пик на LH и температурата рязко спада. След това рязко или постъпателно (до 5 дни) трябва да се повиши. Това покачване на БТ в ЛФ отразява покачване нивото на Прогестерона, който се синтезира от ЖТ(жълто тяло, оформено на мястото на спукания фоликул). Средната температура в ЛФ трябва да надвишава ФФ с 0.4-0.6 С. В предишната ти графика не се вижда да има пик на  LH, следователно фоликулът или не е достигнал нужния размер, или се е развил относително добре, но не се е спукал.
И само информативно, възможно е фол. да се спука, но поради недостатъчност на ЖТ и ниски нива на Прогестерона да е компрометирана имплантацията.
Тук има примерни графики, ще можеш да си направиш някои изводи:
http://bremennost.bg/bazalna-temperatura-grafiki.html
« Последна редакция: Март 01, 2014, 23:17:17 pm от marsi »

*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #591 -: Март 02, 2014, 09:48:04 am »
Здравейте! Моля ви за коментар как е графиката ми до сега.Благодаря :hug2:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #592 -: Март 02, 2014, 09:49:50 am »
Марси, не знам колко коректна ми е графиката във ФФ (това в последната), защото точно в седмицата преди овулацията бях в Италия и мерех Т 2 часа по-късно, отколкото вкъщи. Освен това във втория хотел в стаята беше сигурно 30 градуса, та затова двете Т са ми толкова високи. Както и да е.
Прогестерона ми е в норма, не е нисък. Освен това, аз пък точно за този цикъл си мислих, че всичко е наред, защото за първи път, откакто меря, имах 37,01 два пъти; досега максимум съм стигала до 36,98.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #593 -: Март 02, 2014, 09:50:29 am »
Бихте ли погледнали и моите графики?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #594 -: Март 02, 2014, 10:33:56 am »
Lork@ ,ако не е коректно нанесена температурата, то всичко което сме си казали за тази графика е условно. Добре, че хормоните са проверени. Успех този месец, включи и ову. тестове :)

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #595 -: Март 02, 2014, 11:23:04 am »
Благодаря ти, Марси :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #596 -: Март 02, 2014, 12:01:25 pm »
Здравейте  :(
някой ще си каже ли мнението за моята графика
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #597 -: Март 02, 2014, 12:45:23 pm »
Здравейте  :(
някой ще си каже ли мнението за моята графика
как да я коментираме като не я виждаме???
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #598 -: Март 02, 2014, 13:10:09 pm »
Здравейте  :(
някой ще си каже ли мнението за моята графика
Малчо, напиши с кое име си регистрирана в Овулационен календар и си погледни настройките, трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #599 -: Март 02, 2014, 13:27:28 pm »
Здравейте! Моля ви за коментар как е графиката ми до сега.Благодаря :hug2:
Birzata, графиката е непълна, липсват измервания във ФФ и няма база за сравнение. Прегледай темата, доста е писано за това как се измерва БТ и измервай в целия МЦ без прекъсване. Успех :)!