0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #540 -: Февруари 23, 2014, 20:57:57 pm »
Здравейте отново,
излязоха резултатите от микробиологията (липсват lactobacilli; Преобл. Гр(-) пръчки и кокобацили (анаероби); 4-5 Leuco/поле; Плоски епит. клетки), т.е. бактериална вагиноза. Лечение с тинидазол и гинофилус.  :balk_144: Пречи ли тя на забременяването?
Иначе 7-ми ден вече меря БТ и ректално (вписвам резултата в забележка). Разликата се оказа половин градус.

Графиката е добре дотук.
БВ трябва да се лекува - на забременяването не пречи толкова, но след зачеване може да създаде проблеми

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #541 -: Февруари 23, 2014, 21:00:57 pm »
Здравейте моля ви за коментар на моите графики според вас къде е проблемът ходих на доктор и ми казва няма за какво да се тревожа . естроген и прогестеронът били в норма щетовидната жлеза в норма а защо така си играе с мен тази бт моля помагайте благодаря предварително
Графиката ти дотук не показва да е имало О.
Провери за всеки случай терм-ра.
Дай да видя изследванията

ПП. Ако има проблем с О. - това означава, че не всичко е наред



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #542 -: Февруари 23, 2014, 21:15:30 pm »
Здравейте, от този месец си меря БТ и искам да попитам - кога всъщност е овулацията - когато БТ стане примерно над 37 градуса или тогава овулацията вече е минала? От началото на МЦ температурата ми е между 36.5 и 36.8, лекаря ми каза,че трябва да стане 37 и нещо обаче не помня тогава ли е овулацията или тогава вече е минала.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #543 -: Февруари 23, 2014, 21:42:49 pm »
Здравейте моля ви за коментар на моите графики според вас къде е проблемът ходих на доктор и ми казва няма за какво да се тревожа . естроген и прогестеронът били в норма щетовидната жлеза в норма а защо така си играе с мен тази бт моля помагайте благодаря предварително
Графиката ти дотук не показва да е имало О.
Провери за всеки случай терм-ра.
Дай да видя изследванията

ПП. Ако има проблем с О. - това означава, че не всичко е наред

Здравей денис благодаря ти за бързият отговор.Изследванията ми стоят при личната ми докторка на компютъра и и като отида тя ми казва и засега всичко е наред според нея и другото което тя предполага за О че съм много слаба за годините си и затова немога да имам О тя прави всичко възможно да ме праща за различни изследвания да види къде е проблемът другата седмица пак съм при нея ще попитам ако може да ги взема и ще ти ги изпратя.този месец като започнах да меря бт започнаха да ме болят гърдите направо ми горят отвътре това на какво се дължи според теб по принцип ме болят преди цикъл задължително
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #544 -: Февруари 24, 2014, 08:56:11 am »
Здравейте ! Бихте ли погледнали и моята графика. Дали е имало овулация ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #545 -: Февруари 25, 2014, 09:43:28 am »
Момичета, здравейте :) Да ви попитам на някоя случвало ли й се е да има фертилна ЦС - като преди овулация, но няколко дни преди датата за цикъл?  Аз НЕочаквам след два дни цикъл, овулацията ми мина със сигурност...но това с ЦС по това време за първи път ми се случва 8O 
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #546 -: Февруари 25, 2014, 09:55:49 am »
Да, на мен веднъж ми се случи, може би седмица след О да имам едно значително количество белтъкообразна слуз, дори бях писала в темата за О , но така и не разбрах какво беше това?
<br />
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #547 -: Февруари 25, 2014, 13:56:59 pm »
Здравейте, може ли да погледнете и моята графика.. имам проблем с овулацията - липсва! :( от няколко месеца опитваме да имаме бебче, този месец съм на схемата : Клостилбегит, Прегнил, Утрогестан.
Днес ми е 20-ти ден от началото на цикъла и 8-ми ден след Прегнила, имах покачване на БТ едната сутрин миналата седмица до 37.5, но точно тогава бях болна и имах телесна т. 37.0, следващите два дни БТ ми беше 37.0, телесната беше нормална, но вчера и днес БТ  започна да пада, нормално ли е ако съм имала овулация да падне до 36.8 и какъв е шанса въобще да съм имала овулация?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #548 -: Февруари 25, 2014, 13:58:28 pm »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #549 -: Февруари 25, 2014, 14:17:02 pm »
m.a, графиката ти не се отваря, напиши с кое име си регистрирана в календара.
При стимулация, в случая с Клостилбегит, на графиката не може да се разчита, О. се определя от лекаря чрез УЗИ.
Все пак, нека да погледнем графиката, погледни също дали са маркирани настройките, т.е. графиката да е видима от други потребители.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #550 -: Февруари 25, 2014, 14:39:33 pm »
miroslava_a или M.A не знам кое трябва за да се отвори, последно ходих миналия понеделник, имах фоликул 20.1мм и ми сложиха Прегнил 2x5000
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #551 -: Февруари 25, 2014, 14:54:43 pm »
m.a, това е графиката ти http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=miroslava_a
О. може да е била около 13, 14, 15 ден. Много добре сте поставили сърчицата. Да, не е добре че БТ пада последните два дни, но е още рано да се каже каквото и да е, може пък да е проблем със самото измерване, нека изчакаме. Успех!

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #552 -: Февруари 25, 2014, 15:07:17 pm »
благодаря ти за успокоението  :bighug: дано този месец имаме късмет и да стане :bori_011:
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #553 -: Февруари 25, 2014, 15:25:03 pm »
Здравейте тези дни моята бт ме изненада започна да се покачва и според fertility friend съм имала О на 22.02
Вие как мислите момичета
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 15:31:21 pm от Yana bradford »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #554 -: Февруари 25, 2014, 15:28:53 pm »
Здравейте, от този месец си меря БТ и искам да попитам - кога всъщност е овулацията - когато БТ стане примерно над 37 градуса или тогава овулацията вече е минала? От началото на МЦ температурата ми е между 36.5 и 36.8, лекаря ми каза,че трябва да стане 37 и нещо обаче не помня тогава ли е овулацията или тогава вече е минала.

Дали е имало О.,  се прави извод от вида на цялата графика, от нейната конфигурация.
Може да има О.  без БТ да е достигнала 37.0 градуса, както и да няма такава, а БТ да е 37,0-37,2 дори
Дай да видим графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #555 -: Февруари 25, 2014, 15:32:11 pm »
Здравейте тези дни моята бт ме изненада започна да се покачва и според fertility friend съм имала О на 22.
Вие как мислите момичета

АКо БТ продължи да се повишава - О. може да е била на 26/27 ден от МЦ - действайте  днес - утре- вдругиден.
Стискам палци

ПП. За гърдите - може причината да е хормонален дисбаланс. как е Пролактина?
Може да пиеш Герикапс по схема, както и Масло от вечерна иглика - добре се отразяват
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 15:36:20 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #556 -: Февруари 25, 2014, 15:39:41 pm »
Здравейте ! Бихте ли погледнали и моята графика. Дали е имало овулация ?

Липсват стойности през ФФ и няма база за сравнение
По вида, който има графиката ти, не може да се прецени дали е имало О.
Дано да е имало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #557 -: Февруари 25, 2014, 15:46:37 pm »
miroslava_a или M.A не знам кое трябва за да се отвори, последно ходих миналия понеделник, имах фоликул 20.1мм и ми сложиха Прегнил 2x5000


Графиката ти не показва със сигурност да е имало О.
Ако е имало може да е била на 14 ден от МЦ
Може да пуснеш Прогестерон на 21 ден от МЦ - той ще покаже 100% дали е имало О. или не

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #558 -: Февруари 25, 2014, 15:57:26 pm »
denis, а като пия Утрогестан 2x2 това ще повлияе ли? ....кога мога да си направя тест за бременност най-рано?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #559 -: Февруари 25, 2014, 17:13:09 pm »
denis, а като пия Утрогестан 2x2 това ще повлияе ли? ....кога мога да си направя тест за бременност най-рано?
Да, малко ще повлияе  теста
Ако пускаш прогестерон, не пий Утрогестана преди теста - изпий го после

Кръвен тест /ЧХГ/ - най-рано 11 дни след предполагаема О.
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 17:14:50 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум