0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #500 -: Февруари 15, 2014, 19:58:54 pm »
ina.ivanova, графиката изглежда що- годе добре, доколкото може да се вярва на оралното измерване. Предполагам овулацията е била около 16, 17 ден. Но оралното измерване е неточно, измервай вагинално или ректално и включи ову. тестове. Ако овулацията е в тези дни, то уринният тест за бременност е използван твърде рано, малко вероятно е да отчете на този ден, дори и да има бременност. Успех!

Иренка, не се притеснявай, най- вероятно е задържан фоликул, но все пак трябва да се погледне от специалист. Наистина е неприятно, когато човек не може да разчита на лекарите в своя град и се налага да пътува.
Преглед при д-р Даскалов е много добро решение  :)!
« Последна редакция: Февруари 15, 2014, 20:42:57 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #501 -: Февруари 15, 2014, 22:00:18 pm »
Според повечето онлайн калкулатори овулацията е била на 22-ри ден предвид дължината на МЦ (средно 34 дни).. та и аз не знам всъщност кога е, не се ориентирам особено и от графиката..       
marsi, мерси за съвета ще започна с ову тестовете. A защо оралната е неточна когато например се мери по едно и също време с един и същ термометър.. извинявам се ако се повтарям с въпроса, но не съм срещала отговор!??
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #502 -: Февруари 16, 2014, 00:02:39 am »
ina.ivanova, за определяне на О. условно изходих от най- кратката  продължителност на МЦ при теб 31-32 дни, а и като температурна крива ми се видя по-логично :).

Относно оралното измерване, наистина е неточно. Ако сутрин, приблизително по едно и също време си направиш труда да измерваш и орално и вагинално(ректално), ще се убедиш. БТ при оралното, не само като цяло е по-ниска, но не е много логична самата температурна крива. Може да се получат резки скокове и спадове, които в успоредно измерване вагинално(ректално) да липсват. Рязка промяна в температурата се очаква да има, когато е преходът от ФФ към ЛФ, затова това което се получава при оралното измерване просто обърква.
Ето тук може да разгледаш примерни графики и ще си направиш някои изводи:
http://bremennost.bg/bazalna-temperatura-grafiki.html

В твоята графика хубавото е, че поне има добро разграничаване на ЛФ от ФФ. Но дните на О. съм ги посочила доста условно, защото всички показатели са непълни:
-температурната крива е неточна и непълна (има пропуснат ден и то точно около дните на О.);
-не са правени ову. тестове;
-не е ясна продължителността на месечния цикъл;
-само в един ден е отбелязана цервикалната слуз.

Калкулаторът ще изчисли точно, ако:
- МЦ е с относително еднаква продължителност (разлика примерно един ден). Твоите варират от 31 до 36, има и над 40;
-се знае с относителна точност продължителността на ЛФ, в някои калкулатори се въвежда и този параметър. При редовно отчитане на О. с тестове в последователни цикли, може да се направи извод за броя на дните в ЛФ, а също, ако О. се уточни от лекар с фоликулометрия.
В медицинските справочници пише, че ЛФ е с продължителност (10-16)дни, макар че ако е по-малко от 12, говори за проблем, но това едва ли е твоят случай. Когато смятах, извадих 16 дни, с оглед по-голямата продължителност на циклите като цяло. А освен това се съобразих донякъде и с температурата, подчертавам тука може да се говори само за предположения, при твоята графика и без ову. тестове, си е направо гадаене :).

Ето два вида калкулатори, може да посмятаме и ще се убедиш колко е относително.
В първия няма продължителност на ЛФ и условно смята 14 дни (но дали при теб е така), затова излиза, че О. е на 20-тия ден (да е на 22-ри не ми е логично , всъщност този резултат ще се получи, ако зададем 36 дневен цикъл): http://www.detski-sviat.com/index.php/content/view/82/105/
А този калкулатор е с продължителност на ЛФ, аз условно слагам максимума 16:
http://www.calculator.bg/1/ovulatzia.html

Малко дълго се получи :D, успех!
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 01:28:52 am от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #503 -: Февруари 16, 2014, 08:51:21 am »
marsi, благодаря ти за подробните обяснения, толкова си отзивчива. Доколкото разбирам с тези данни не е особено възможно правилно тълкуване на графиката, така че ще се вслушам в съветите ти от следващия МЦ (БТ падна и не тая надежди за този).
*

    nJlaMuto

  • *
  • 10
  • Имаме си една малка буболечка!
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #504 -: Февруари 16, 2014, 13:16:46 pm »
Здравейте,момичета  :)Преди 5-6 дни ви писах и ви казах,че ще ви досадя отново ,ако може да ми изкажете мнение дали изобщо е имало ову. :oops: Извинявам се за пропуснатия ден-не можах изобщо да отлепя,аз не се събуждам с аларма,меря БТ между 5 и 6 часа сутринта.Искам да ви попитам,ако БТ ми се задържи 36.8 това достатъчно ли е предвид БТ през ФФ ,за да говори ,че е имало фоликул и той се е спукал примерно ?Само да напомня ,че съм с ПКЯ(и двата) и в момента се опитвам да разбера дали имам овулация изобщо или не.Благодаря ви в аванс!  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #505 -: Февруари 16, 2014, 13:23:25 pm »
Здравейте момичета,
меря БТ едва от два месеца (февруари е втория) - орално, с разлика в началния час от около 2 ч., т.като ставам по-различно време за работа. Определено разбрах, че не съм избрала най-подходящия начин за измерване, на което вероятно се дължат и ниските температурни стойности, който регистрирам.
Този месец ще го завърша по този начин, а от следващия (надявам се да няма такъв) ще меря ректално.

В календара съм регистрирана като erzhebet bathory. Хвърлете един поглед. Моля припомнете ми от кога да броя дните на ЛФ - от деня на О (включително) или от деня на покачване на Т до следващата М.

Благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #506 -: Февруари 16, 2014, 17:49:47 pm »
Здравейте,момичета  :)Преди 5-6 дни ви писах и ви казах,че ще ви досадя отново ,ако може да ми изкажете мнение дали изобщо е имало ову. :oops: Извинявам се за пропуснатия ден-не можах изобщо да отлепя,аз не се събуждам с аларма,меря БТ между 5 и 6 часа сутринта.Искам да ви попитам,ако БТ ми се задържи 36.8 това достатъчно ли е предвид БТ през ФФ ,за да говори ,че е имало фоликул и той се е спукал примерно ?Само да напомня ,че съм с ПКЯ(и двата) и в момента се опитвам да разбера дали имам овулация изобщо или не.Благодаря ви в аванс!  :bighug:

О. според мен е била на 16 ден от МЦ. Графиката е добре дотук - БТ трябва да се задържи висока и да не пада

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #507 -: Февруари 16, 2014, 17:53:05 pm »
Здравейте момичета,
меря БТ едва от два месеца (февруари е втория) - орално, с разлика в началния час от около 2 ч., т.като ставам по-различно време за работа. Определено разбрах, че не съм избрала най-подходящия начин за измерване, на което вероятно се дължат и ниските температурни стойности, който регистрирам.
Този месец ще го завърша по този начин, а от следващия (надявам се да няма такъв) ще меря ректално.

В календара съм регистрирана като erzhebet bathory. Хвърлете един поглед. Моля припомнете ми от кога да броя дните на ЛФ - от деня на О (включително) или от деня на покачване на Т до следващата М.

Благодаря предварително.


Според мен, О. може да е била на 13/14 ден от МЦ - ЛФ броиш от 15 ден
БТ  трябва да се повиши още и да се задържи висока

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #508 -: Февруари 17, 2014, 09:58:08 am »
Здравей те момичета.
Бих те ли погледнали и моята графика ,дали и кога е била о.На 14 и 15 ден не знам колко е вярно БТ болеше ме гърлото,но нямах ТТ през деня.А според мен точно в тези дни  беше ову.,но ще се радвам и някой друг да даде коментар.

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #509 -: Февруари 17, 2014, 10:47:45 am »
Здравейте,
днес паралелно с оралното измерване на БТ (36,60), направих и ректално (37,10), в графиката нанесох първото, т.като така я започнах - няма как.
Бях на гинеколог също - пуснахме микробиология и цитонамазка. Гледа ме и на вагинален ехограф. Каза, че вижда голям фоликул и можем да действаме за бебе. По мои наблюдения/изчисления обаче О трябва вече да е минала. Възможно ли е това? Две овулации с такъв диапазон помежду им?! Споделете мнение. Има ли някоя от вас подобен опит?

И един - може би глупав въпрос - ако има отделена яйцеклетка, тя вижда ли се на ехографа?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #510 -: Февруари 17, 2014, 11:06:08 am »
marina vdb, ако се доверим на температурната крива, предполагам О. е била на 13, 14 ден, много добре сте поставили сърчицата, успех  :)!

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #511 -: Февруари 17, 2014, 11:31:59 am »
Благодаря  ти Марси.
Исках мнението и на друг,за да видя дали правилно си правя сметката  за новия МЦ.Ще трябва да пускам хормоните на щитовидната и половите и да правя фоликометрия.Честно казано много се притеснявам че сърчицата са поставени точно на о. ,защото след това започнах пия АБ.Но ще видим какво ще стане.Тъй като Лф ми е кратка се надявам до 2-3дни да ми дойде.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #512 -: Февруари 17, 2014, 11:40:24 am »
erzhebet bathory, вероятно О. е била на 13, 14 ден. След освобождаване на я., на мястото на фоликула се формира т.н. жълто тяло, което синтезира Прогестерон. В определени дни след О. тази капсулка изглежда точно като фоликул, погледната на УЗ. На диаграмата погледни първия ред горе, пише жълто тяло след момента на О., това е видяла лекарката. Самата яйцеклетка на УЗ не може да се види.

Другият вариант е по някаква причина фоликулът да не се е спукал след О. и лекарката да  е видяла задържания фоликул. Принципно е възможно ову. тестът да позитивира, но фол. да не се спука, така че дали наистина е имало О. съдим по вида на температурната крива в ЛФ, затова е важно БТ да се измерва коректно и без прекъсване. А ЛФ започва от момента на О., която трябва да настъпи 12-48ч. след (+) ову.тест, усреднено 24ч. след (+)тест.
Но за конкретния случай предполагам, че е имало овулация, добре сте поставили сърчицата и ти пожелавам това да е твоят успешен цикъл :)!
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 12:57:53 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #513 -: Февруари 17, 2014, 11:58:06 am »
Здравейте!
Моята температура май не се покачва достатъчно и ще се наложи консултация с лекар...
Вие как мислите?
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #514 -: Февруари 17, 2014, 11:59:03 am »
Благодаря marsi,
Надявам се да е видяла жълтото тяло (не задържан Ф). Звучи логично, т.като ехографа се пада 2-3 дни след предполагаемата О. А и БТ се вдига.
В петък пак ще ходя - за резултатите от едното изследване. Не знам дали пак ще предложи да ме гледа на ехограф. Това си беше по нейна инициатива.
Това посещение ме успокои от една страна и доведе до много нови въпроси - от друга.  :balk_113:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #515 -: Февруари 17, 2014, 12:35:52 pm »
Nyxia, и на мен ми се струва, че е нисичка температурата в ЛФ. За уточнение се изследва Прогестерон в ЛФ(около 7 ден след доказана О.). Макар че, когато на мен ми назначиха Дуфастон, за подпомагате на Лутеалната фаза, на док. и' бяха достатъчни изследванията ми на 3-ти ден и други общи характеристики на моя цикъл.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 12:38:08 pm от marsi »

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #516 -: Февруари 17, 2014, 12:41:20 pm »
Здравейте!
Моята температура май не се покачва достатъчно и ще се наложи консултация с лекар...
Вие как мислите?

Според мен О. е била на 14 ден от МЦ.
Провери си терм-ра може да се е повредил.
Колко време го държиш и с какъв терм-р мериш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #517 -: Февруари 17, 2014, 13:30:22 pm »
Здравейте момичета! Имам много въпроси в главата си, но въпреки това ще ви питам само едно. Искам да ви попитам дали тази графика, която имам   :ask: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1  може да ви покаже нещо, защото за първи месец си я меря и да си призная има доста дни, който не съм успявала, но все пак. Температурата е мерена анално по едно и също време. Още съм нова в меренето на базална температура. Иначе като цяло вече от 8-9 месеца се опитваме с мъжа ми да правим бебе, но уви - божа работа. Благодаря ви предварително
Редактиране на публикация
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #518 -: Февруари 17, 2014, 14:23:25 pm »
malkata-88, ето този линк отваря твоята графика
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88
Първо, неправилно се е формирала самата графика като отброяване на дните. Опитай, като отвориш отново на 15/01/2014, да маркираш най-голямата капка(обилно течение), за да се активира калкулаторът и да започне от този ден броенето на МЦ. Колко е стандартната продължителност на цикъла ти?
След това, ако е имало О., предполагам е била някъде в дните след 02/02/2014, но не съм сигурна, че е имало, защото като цяло е ниска температурата в ЛФ (доколкото може да се каже при липсващи измервания във ФФ). Правени ли са някакви изследвания, хормони, проследяване на фоликули?
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 14:25:27 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #519 -: Февруари 17, 2014, 15:05:57 pm »
malkata-88, ето този линк отваря твоята графика
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88
Първо, неправилно се е формирала самата графика като отброяване на дните. Опитай, като отвориш отново на 15/01/2014, да маркираш най-голямата капка(обилно течение), за да се активира калкулаторът и да започне от този ден броенето на МЦ. Колко е стандартната продължителност на цикъла ти?
След това, ако е имало О., предполагам е била някъде в дните след 02/02/2014, но не съм сигурна, че е имало, защото като цяло е ниска температурата в ЛФ (доколкото може да се каже при липсващи измервания във ФФ). Правени ли са някакви изследвания, хормони, проследяване на фоликули?
        Marsi опитах се да  поправя графиката, както каза. Продължителността на цикъла ми е приблизително 35-37 дена. Не съм правила никакви хормони, по принцип август 2013г. ходих при гинеколога да ме посъветва нещо, а той ме прегледа и каза, че нямам видими проблеми и да пробваме поне година преди да се намеси той.