0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #460 -: Февруари 09, 2014, 18:19:41 pm »
nJlaMuto тук в този форум няма глупави въпроси . :lol:
Така значи овулацията настъпва 12-до 24 часа след положителен тест за ову ..
Стискам палци !!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #461 -: Февруари 09, 2014, 21:54:42 pm »
nedeto899, графиката ти не се отваря. С какво име си регистрирана в Овулационния календар. Освен това си провери настройките, трябва да маркираш графиката да бъде видима от други потребители.

vas.r, графиката е непълна, следващият цикъл опитай да измерваш от началото на МЦ без пропускане на дни и започни по-рано с ову. тестовете. Възможно е овулацията да е била около 17-18 ден. Температурата в ЛФ. би трябвало да е по- висока. Как мериш БТ?
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 22:10:54 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #462 -: Февруари 09, 2014, 22:15:26 pm »
Благодаря за коментара,другия месец ще спазя съветите.Меря БТ орално с живачен термометър,но я меря много рано към 4.30-5 часа[
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #463 -: Февруари 09, 2014, 22:19:43 pm »
vas.r, оралното е най- неточното измерване.
Измервай ректално или вагинало, сутрин преди ставане по едно и също време приблизително.
Успех!

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #464 -: Февруари 09, 2014, 22:31:36 pm »
nJlaMuto, задължително сложете сърчицата днес и утре. Овулацията настъпва 24-48 ч. след положителен тест(отчетения пик на LH), а самата яйцеклетка след спукване на фол. може да бъде оплодена максимум до 10-12ч.(някъде пише до 24ч). Успех!

*

    nJlaMuto

  • *
  • 10
  • Имаме си една малка буболечка!
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #465 -: Февруари 10, 2014, 15:02:04 pm »
Благодаря ви,милички!Снощи сложихме сърчице,за днес не съм сигурна дали ще можем,но ще се постараем :)) И днес имаше покачване на БТ с 0.1.Аз тези Ову тестове ги взех и започнах да меря БТ,за да видя дали изобщо имам овулация,понеже както споменах съм с ПКЯ.А пък ако стане бебче,още по-добре :crossfingers:  :wink:.До колкото знам,до 5 дни трябва да започне покачването на Т след О,нали ?И трябва да има двуфазност от около 0.4 поне,нали ?Ох,благодаря ви много,че ни обръщате внимание на всички нас-невежите по въпроса  :oops:  :bighug:Ще се допитам пак до вас,в следващите няколко дни,да ми кажете според вас дали изобщо е имало О :) :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #466 -: Февруари 10, 2014, 15:10:14 pm »
Графиката изглежда добре засега, дано още да се повиши температурата  :crossfingers:  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #467 -: Февруари 10, 2014, 19:30:14 pm »
Извинявам се, името е nadeto899, мисля, че графиката ми вече е видима.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #468 -: Февруари 10, 2014, 20:05:26 pm »
nedeto899, ето този линк отваря графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=nadeto899
Не е проблем, че температурата се покачва по този начин, стига от тук- нататък да се задържи висока, а не да образува върхове и спадове. Как измерваш БТ, най-добре вагинално или ректално?
За да може да се тълкува графиката, трябва да измерваш без прекъсване от началото на МЦ, за да може температурата от ЛФ да се сравни с ФФ. След като на 4-ти фоликулът е бил 18мм., може да се очаква че О. е била около 14-ти ден, добре е да включваш и ову. тестове и наблюдение на цервикална слуз. Би било чудесно, ако от утре температурата се задържи висока. Каква е стандартната продължителност на цикъла ти?
Иначе, добре сте покрили със сърчица, дано да е станало :)!
« Последна редакция: Февруари 10, 2014, 20:14:09 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #469 -: Февруари 10, 2014, 21:58:03 pm »
Здравейте!
Лека бременност на всички успели мацки и бърз успех на работещите по въпроса :)
Ако може да хвърлите 1 око и на моята графика, последните 2 - 3 графики са с мерена темепература и ову-тестове, бихте ли погледнали дали правилно обозначавам нещата.
Благодаря Ви ;)
П.П. потербителското ми име за ову-календара е nyxia
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #470 -: Февруари 10, 2014, 22:31:09 pm »
Nyxia, правилно отбелязваш О., дано от утре температурата започне да се повишава. Предходният цикъл температурата в ЛФ е била ниска. Това говори за две възможности:
- фоликулът не се пука и не настъпва овулация;
- настъпва О., но имаме недостатъчност на жълтото тяло, респективно- нисък прогестерон. Най- добре консултация с лекар и евентуално подпомагане с прогестеронов препарат(Дуфастон, Утрогестан). На колко години си? Как измерваш, предполагам вагинално?
Дано в този цикъл температурата се повиши достатъчно :)!
« Последна редакция: Февруари 10, 2014, 22:37:31 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #471 -: Февруари 10, 2014, 23:57:39 pm »
Марси, благодаря за напътствията ;)
Преди 3 г имах нисък прогестерон и след консултация с лекар, ползвах дуфастон известно време. После нещата се нормализираха... На 37 г съм; меря температура вагинално, с изключение на дните в цикъл (тогава аксиларно). Дано се повиши и задържи висока температурата в следващитте дни ;)
Поздрави
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #472 -: Февруари 11, 2014, 12:18:57 pm »
Само да допълня, че спонтанната ми бременност се получи при прием на Дуфастон от три цикъла преди това, но най- добре да се обсъди с лекуващия лекар. Също правих цветна снимка три цикъла преди това, мисля си, че ми подейства добре тогава. Аз и по време на цикъл съм мерила вагинално, защото е добре да се сравни ЛФ с ФФ.
Успех, Nyxia  :)!

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #473 -: Февруари 12, 2014, 14:04:06 pm »
здравеите след 4 теста с бледи чертички и закаснение 4 дена кравен тест отрицателен.2.0        mIU/ml
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #474 -: Февруари 12, 2014, 15:11:13 pm »
здравеите след 4 теста с бледи чертички и закаснение 4 дена кравен тест отрицателен.2.0        mIU/ml
Desi2811, защо не пуснеш втори кръвен в друга лаборатория. Винаги има вероятност за лабораторна грешка.
 :crossfingers:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #475 -: Февруари 12, 2014, 15:35:30 pm »
Деси, съжалявам  :(. Не очаквах този резултат, защото до преди два дни графиката изглеждаше много добре. Свържи се с лекаря си, за да обсъдите спирането на лекарствата. Най- добре си запиши час за коментар на опита и набелязване на следващите стъпки.

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #476 -: Февруари 13, 2014, 10:13:19 am »
Аз доколкото знам , стимулацията с клостилбегит , може да покаже 2-ра бледа черта на теста за бременност?
<br />
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #477 -: Февруари 13, 2014, 12:46:13 pm »
Иренка, поглегнах вече завършената графика на предишния цикъл, за съжаление не изглежда добре. Въпреки положителния ову. тест вероятно О. не е имало. Така изглежда глафиката в ЛФ, при ПКЯ или  пък фоликулът не се е спукал(евентуално ЛУФ). Препоръката ми е да не губиш повече време, а да направиш тези дни консултация със специалист и евентуално проследяване на фоликулите + хормони. Най- добре, ако отидеш на лекар сега( 2,3,4,5 ден, заради хормоните), но дори и да не успееш, струва си преди О. да те погледнат на УЗ, за да се види поне брой и размер на фоликулите. Успех!
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 12:56:09 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #478 -: Февруари 13, 2014, 21:06:33 pm »
ето и моята графика http://calendar.zachatie.org/work/HomePage
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #479 -: Февруари 13, 2014, 23:44:26 pm »
ivi4ka87, графиката ти не се отваря. С какво име си регистрирана в Овулационния календар. Освен това си провери настройките, трябва да маркираш графиката да бъде видима от други потребители.