0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #920 -: Септември 16, 2013, 14:01:29 pm »
Като сте се заговорили за хапване ,аз също като Ина 84 не съм по здравословното хранене да си призная.Ям каквото ми се яде,тестено ,сладко ,солено.Само лютото го отказах,че с това повръщане ...не си е работа.Плодове за разлика от предишната бременност хапвам повечко.
Десс,главично прилежание означава ,че са с главата на долу.Както трябва ,да са за нормално раждане.Въпреки ,че сега и да не са има време да заемат позиции.
Аз досега съм +12 кг. и вече с огроооомен тумбак  :lol: .В петък ме присърбяха ръцете и взех на бебо боди и ританки.А днес видях страхотен комплект за изписване

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #921 -: Септември 16, 2013, 14:28:05 pm »
Моник, аз също не мога да кажа, че се храня кой знае колко здравословно. Хапвам си и тестени неща и мазнички, сладко, кисело.. само за лютото ме е малко страх, иначе много обичам. Не забелязвам да съм увеличила и кой знае колко порциите си. Общо взето се храня почти както и колкото преди да забременея. Нямам търпение да започна да пазарувам, но ми е прекалено рано. Иначе имам неистово желание.. :lol: но ще изчакам до края на 7-ми - 8-ми месец и ще се развихря! :D




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #922 -: Септември 16, 2013, 16:33:36 pm »
Здравейте, момичета!

Радвам се, че сте в добър дух и добре нахранени ;).

Браво, dess_dess! Момите ти много добре вървят.

По темата за храненето мога да споделя, че и аз се опитвам да ям здравословно. Бях споделила по-рано, че имам съпротива към месото, но готвя и ям. Дояждат ми се тестени закуски, но рядко си купувам - само ако има наоколо. И преди, и сега сладкото не ме влече - просто не обичам :), но хапвам от време на време. Не съм установила да се схраня повече от преди да забременея. Засега съм +3 кг, но май само на корем. Дори си купих панталон за бременни, но за още по-хладно от днешното време.

Виждам, че сте изкоментирали разхлабителните храни, но да кажа, че сините сливи вършат много добра работа. И боба, разбира се :).
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 16:48:15 pm от beata »
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #923 -: Септември 16, 2013, 16:50:24 pm »
Когато бях бременна, Хуск ми действаше безотказно разхлабващо  :D Безопасен е за употреба по време на бременност:
http://apteka.framar.bg/22002200/%D1%85%D1%83%D1%81%D0%BA-200-%D0%B3%D1%80-

Магнезият също действа разхлабващо - като страничен ефект за тези, на които е предписано да го пият.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #924 -: Септември 16, 2013, 17:15:13 pm »

 :bighug: :bighug: :bighug:

Crystal
a aз четох, че запичал 8O

нещо интересно намерих за декорация на детските стаи

http://www.moetodete.bg/spodeleno-ot-mama/detski-stai-na-tochki-25-idei-page2.html#article-gallery


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #925 -: Септември 16, 2013, 17:32:09 pm »
Аййй, Дес, страхотни идеи! Благодаря!  :D




Quiet people have the loudest minds.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #926 -: Септември 16, 2013, 18:31:23 pm »
Дес, Хуск е полезен за чревната микрофлора и затова е подходящ и при диарии, не че запича. При мен действаше безотказно, а и това са фибри, които не виждам как ще запекат...Но трябва да се пие с много вода. Ето какво пише в листовката:
"Приети на гладно, с достатъчно количество течности, по пътя през стомаха и червата фибрите ХУСК набъбват, като същевременно изпускат растителна слуз, подобна на желе, която намазва стените на стомаха и червата и ги предпазва, като дава възможност на лигавиците да се възстановят (при леки възпаления, гастрит, ентероколит).

Фибрите ХУСК правят своеобразен вътрешен масаж на стените на червата и така активизират и поддържат силата и контракцията на чревната мускулатура.

Като набъбват, фибрите увеличават обема на чревното съдържимо и нежно стимулират изхвърлянето му от системата без болки и проблеми. ХУСК действа като мека, нежна четка за стомашно-чревния тракт. Тези негови качества го правят подходящ при лениви черва, запек и дивертикулоза, при хемороиди, а също при синдрома„раздразнено дебело черво”.

Фибрите ХУСК служат за храна на полезните бактерии в червата, което ги прави ефективни при диарии и за възстановяване баланса на чревната микрофлора."
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #927 -: Септември 16, 2013, 18:54:27 pm »
Кристалче,
 ХУСК не съм ползвала :lol:: за магнезия говорех аз :wink: Ииии нарочно не те цитирах ;)


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #928 -: Септември 16, 2013, 19:03:01 pm »
Няма проблем  :bighug: Мен и магнезият не ме запичаше  :D
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #929 -: Септември 16, 2013, 20:00:54 pm »
Много хубава тема захванахте, аз вече трети ден не съм ходила по голяма нужда и мие едно тежко на корема. Предполагам този ХУСК ще действа при редовна употребе.

*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #930 -: Септември 16, 2013, 20:14:15 pm »
Ако го изпиеш на гладно с много вода, действа веднага  osi_9
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #931 -: Септември 17, 2013, 09:51:19 am »
Добро утро момичета!
Десс браво на момите нека все така да варвят :wink:

Аз до сега,а и по принцип и преди да забременея  не съм имала проблем с ходенето по голяма нужда,е може да се е случвало по 1-2 дни да не ходя ,но нищо не пия и после пак си почвам.

Записах си час за 02.10 за  Фетална Морфология и Фетална Ехокардиография,това последното някой друг ще го прави ли и правил ли го е ? Моята Док от  IVF  клиниката ми каза задължително да си го направя и отделно и ФМ,та нали и там обстойно оглеждат сърце :ask:

Днес е доста прохладно да не кажа студено,но аз ще изляза на една разходка.
Честит Имен Ден на всички именници!

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #932 -: Септември 17, 2013, 10:18:36 am »
Честит имен ден и от мен на всички именици! :D
Аз също имам записан час за ФМ в 20 г.с. в клиника Марковс при д-р Атанасова (просто за нея имаше свободен час-някой има ли отзиви ?) ,но за ехокардиография не бях чувала... Кога се прави ?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #933 -: Септември 17, 2013, 11:07:04 am »
Добро утро момичета!
Десс браво на момите нека все така да варвят :wink:

Аз до сега,а и по принцип и преди да забременея  не съм имала проблем с ходенето по голяма нужда,е може да се е случвало по 1-2 дни да не ходя ,но нищо не пия и после пак си почвам.

Записах си час за 02.10 за  Фетална Морфология и Фетална Ехокардиография,това последното някой друг ще го прави ли и правил ли го е ? Моята Док от  IVF  клиниката ми каза задължително да си го направя и отделно и ФМ,та нали и там обстойно оглеждат сърце :ask:

Днес е доста прохладно да не кажа студено,но аз ще изляза на една разходка.
Честит Имен Ден на всички именници!
Направи Ехокардиографията.  :wink: На ФМ се виждат тежките патологии, но на второто изследване всичко е по-подробно и се гледа от специалист. Тези неща са важни, повярвай ми...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #934 -: Септември 17, 2013, 12:06:44 pm »
Мацки,да ви попитам:
Някоя от вас да е,като мен в пъпки?
ММ казва,че пия много неща и едва ли ще се разбере точно към коя съставка от лекарствата правя алергична реакция.
Аз имам подозрения,че може да е от ампулите Tot hema (желязо)?
Иначе взимам:Л-тироксин,Магнерот,Прегнакер,Аспирин протект,Фраксипарин и Тот-хема,(и при нужда Нош-па).
Обрива ми със сигурност не е от козметика,и много прилича на ухапване от бълхи,само че без дупчица в средата на пъпката,както става от бълхите.Този център се появява след,като го разчешам.Сърбежа е ужасен.Чешам се докато спя и то до кръв.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #935 -: Септември 17, 2013, 12:15:30 pm »
joly

И аз имам някакви странни по цялото деколте :? отдавах ги на това, че скоро пак започнах да ям шоколад, ама от 2 парченца на ден така да се изрина 8O то не е точно пъпка, а като зачервени места стои :x

Фетална Ехокардиография
 Аз такава не съм правила и никoй не ме е насочил да правя, обаче др седмица ще се записвам пак на 4Д в нашия МД и ще попитам там лекарката за това изследване ...


честит празник! много вяра, много надежда и любов да има занапред в живота ни!!!


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #936 -: Септември 17, 2013, 12:18:16 pm »
joly На мен така ми става като ме ухапят бълхи и също след като се почешам става дупчица в средата. Обривите от алергична реакция мисля, че трябва да са ситни пъпчици. Следи дали ще изчезнат и дали ще се появят нови.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #937 -: Септември 17, 2013, 13:01:27 pm »
Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните. Иначе си е живо презастраховане.
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 13:07:20 pm от shanoar »
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #938 -: Септември 17, 2013, 13:55:20 pm »
Феталната ехокардиография се прави при съмнение за проблем, за това и повечето не са чували да им предлагат. Ако не се налага не виждам защо да се прави. Изследването не е от задължителните и рутинните. Иначе си е живо презастраховане.
Да и на мен друг Д-р ми обясни,че се прави така при съмнение,но каза ,че няма нищо лошо.

Направи Ехокардиографията.  :wink: На ФМ се виждат тежките патологии, но на второто изследване всичко е по-подробно и се гледа от специалист. Тези неща са важни, повярвай ми...
Ще го направя  разбира се  :wink:,благодаря ти ,че сподели

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #939 -: Септември 17, 2013, 15:39:41 pm »
Здравейте!

Честит празник на всички, които празнуват днес!

На мен при първата ФМ - ранния скрининг ми назначиха ФМ за 16 - 17 г.с. и ми обясниха, че, ако на втората ФМ се установи някакъв проблем, може да се наложи да правя и фетална ехокардиография през 20 - 23 г.с. При нея се следи за сърдечни аномалии или някакви сърдечни проблеми. Доколкото знам, за близнаци е доста препоръчителна.