0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #880 -: Септември 14, 2013, 14:24:58 pm »
Веси,докторът ще прецени дали твоите контракции изискват специален режим.
Само информативно да вметна,че тук дори не изписват магнезий и при липса на кървене никой нищо не прави.Не ме разбирайте погрешно-  английскат здравната система  въобще не е "върхът на сладоледа",но понякога си мисля,че всяка втора бременна в Бг приема магнезий.Наистина не може да навреди и май затова е толкова широко прилаган ,но се чудя защо тук въобще не го изписват  :ask:
Някога и аз зададох същият въпрос на едно момиче, живеещо в Англия, тя ми разказваше как до 3-я месец изобщо не те приемат за бременна и колко общо прегледа и се полагат...Та ми отговори, нещо в смисъл, че на Острова нямат проблеми с прираста, ама никакви... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #881 -: Септември 14, 2013, 18:58:47 pm »
Аз съм супер щастлива и заредена положително, защото бях на празника на Зачатие.Нагледах се на бебоци, на пораснали деца и се наприказвах с приятелки :)

Иначе и аз пия магнезии Диаспорал, разтваря се във вода.Доктора засече една контракция, на един от прегледите и от тогава съм така.За прегледите тук и в чужбина да така е масово, не само в Англия.Само ако си рискова бременност в  чужбина те гледат по-чести и ти изписват повечко хапчета.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #882 -: Септември 14, 2013, 23:40:19 pm »
Само ако си рискова бременност в  чужбина те гледат по-чести и ти изписват повечко хапчета.
Aз бях рискова бременност и с двете бебета. Първата бременност след 28ма седмица,а втората от самото начало ме следяха специалисти по рисковеа браменност, които само с това се занимават.  Верно, че ме гледаха доста често, но при контракции не са ми изписвали магнезий, а казаха че е нормално и не им обърнаха внимание, защото казаха, че когато са Бракстон Хиксне ги притесняват.
« Последна редакция: Септември 14, 2013, 23:42:54 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #883 -: Септември 15, 2013, 01:18:50 am »
Бубулина,наистина нямат проблеми с прираста,но все пак са хора и част от тях имат проблеми с плодовитостта,а репродуктивните процедури нямат нищо общо с тези в България и направо умът не ми го побира как непрекъснато откриват нови иновативни методи в медицината и са толкова водещи в това отношение,а здравната система толкова куца.От друга страна има и финансов фактор-говорим за милиони хора само в Лондон с напълно безплатно здравно лечение и обслужванебез дори потребителска такса.
Просто се чудех дали истината не е някъде по средата-в България много да се вманиачаваме за дадени изследвания,като например въпросната токсоплазмоза ,която се коментира миналата страница.
Аз също бях рискова бременност до 12та седмица,поради 5 годишно безплодие и 2 аборта в ранни седмици,но щом влезнах в 4ти месец преминах в  графата нормални.
Споделих с акушерката за контракциите,които имам и тя каза,че са започнали малко рано,но щом не са болезнени и не са много чести няма място за притеснения.Ако не родя преждевременно ще се окаже права  :D
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #884 -: Септември 15, 2013, 07:48:16 am »
Приемате ли нови мами при вас :balk_64: на 27 съм , от Бургас, заченала след около 4 годишен стерилитет, неуспешно ин витро .
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #885 -: Септември 15, 2013, 09:51:37 am »
Приемате ли нови мами при вас :balk_64: на 27 съм , от Бургас, заченала след около 4 годишен стерилитет, неуспешно ин витро .

Естествено, че приемаме, добре дошла :) и леки оставащи седмици :)

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #886 -: Септември 15, 2013, 10:49:43 am »
Бубулина,наистина нямат проблеми с прираста,но все пак са хора и част от тях имат проблеми с плодовитостта,а репродуктивните процедури нямат нищо общо с тези в България и направо умът не ми го побира как непрекъснато откриват нови иновативни методи в медицината и са толкова водещи в това отношение,а здравната система толкова куца.От друга страна има и финансов фактор-говорим за милиони хора само в Лондон с напълно безплатно здравно лечение и обслужванебез дори потребителска такса.
Просто се чудех дали истината не е някъде по средата-в България много да се вманиачаваме за дадени изследвания,като например въпросната токсоплазмоза ,която се коментира миналата страница.
Аз също бях рискова бременност до 12та седмица,поради 5 годишно безплодие и 2 аборта в ранни седмици,но щом влезнах в 4ти месец преминах в  графата нормални.
Споделих с акушерката за контракциите,които имам и тя каза,че са започнали малко рано,но щом не са болезнени и не са много чести няма място за притеснения.Ако не родя преждевременно ще се окаже права  :D
О, разбира се, че си права- навсякъде има хора с проблеми.  :wink: Аз имах предвид друго - повечето, които пишем тук и приемаме магнезиеви препарати, имаме някаква "история". Повечето сме забременели чрез АРТ процедури, а има и съпътстваща клиника. Аз примерно късен спонтанен аборт. Само като казах контракции и останах на Магнерот до края на бременността. Дали са били безопасни и Б.Хикс никой не се нае да рискува и да провери. Разбираш ли, по-скоро се презастраховат...Както ми каза една акушерка навремето "Вашите баби са раждали по 4-5 деца, вие зорлем едно успявате и с триста мъки го задържаме"...Та права си и, че истината е по-средата. Магнезият въздейства на гладката мускулатура и я кара да се отпусне. Ако нещата са "тръгнали" и с него, и без него....все тая, повярвай ми  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #887 -: Септември 15, 2013, 13:13:24 pm »
Здравейте момичета!
Надявам се, че се чувствате добре.
Бихте ли споделили какво долу горе включва менюто ви:eating: Аз май не се храня много здравословно.
Ям много тесто (баници, мекици, филии с лютеница и др.п.)  :? и почти никакво месо. Плодове уж се опитвам, но май не са достатъчно. Хубавото е, че сега има много "истински" сезонни плодове - грозде, сини сливи, смокини, ябълки. Ядки откакто съм бременна, въобще не ми се ядат. Добре е, че и кафето ми е гадно, та дори и безкофеиново не докосвам. От време на време обаче, пийвам по чаша вино или бира, дано не е много грешно.
Мислех да си направя нещо като списък на примерни закуски, обеди и вечери.
За закуски например си мислех - плодове, кисело мляко с овесени ядки и мед, попара със сухари масло и сирене, бъркани яйца (но без или с много малко мазнина), пълнозърнести макарони с масло и сирене, черна филийка със сусамов тахан и мед. На гладно знам, че е добре чаша топла течност да се пийва. Аз си правя билков чай, но се съобразявам с тези, които са "позволени".
За обяд и вечеря - супичка, салатка, някаква нетлъста пържолка, картофи на фурна, ориз със зеленчуци, по възможност всичко без хляб.
Ще съм благодарна, ако ми дадете още идеи  :P
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #888 -: Септември 15, 2013, 13:36:23 pm »
Моето мнение е,че трябва да добавиш задължително месо и сурови ядки,повече плодове,зеленчуци и фрешове също така и хляб.Лично аз успях да променя яденето на здравословно към края на 3 месец.През останалото време нищо не ми се ядеше.Е сега да ме видите  :lol: какво ядене пада...през 2-3 часа по нещо малко и по възможност здравословно.Какво да направя.....направо си огладнявам и стомаха ми стърже отвътре  :oops:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #889 -: Септември 15, 2013, 14:16:39 pm »
Аз гледам да закусвам овесени трици с кисело мляко и мед, това на работа.В къщи хапвам каквото има, но аз от понеделник до петък съм работна, та преимуществото взима правилното ядене.После към 10 като огладнея имам винаги някакъв плод, дали ще е банан, праскова, грозде има нещо.За обяд, до нас има заведение тип стол и има супи и готвени ястия, ако не искам от там си нося нещо от в къщи, в офиса има хладилник.След обед пак плод и за вечеря салата със супа или нещо готвено.Гледам в храната ми да присъства и месо, но ми е много трудно с него.Опитвам се да се възползвам максимално от плодовете и зеленчуците в момента.Тестените храни съм ограничила до минимум, а именно закуска в събота и неделя.Не казвам, че е правилно хранене, но към момента се чувствам добре.Гледам на вечеря да има сирене на масата или в салатата, че много го обичам.

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #890 -: Септември 15, 2013, 14:25:22 pm »
Asenceto, аз ям редовно хляб (то като не ядеш месо, трябва с нещо да компенсираш), но все си мисля, че е грешно или че трябва само черен да се яде.
Magi, овесени трици никога не съм пробвала. Ще взема да си купя, да видя как ще са ми на вкуса.
Иначе засега съм един килограм назад, но предполагам бързо ще тръгна в "правилната" посока  :lol:
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #891 -: Септември 15, 2013, 14:33:34 pm »
Аз лично съм вегетарианка и месо не пипвам....не че ми е и потрябвало де.... Иначе ставам сутринта и закусвам с кисело мляко, плодове/сега крушите са супер, действат и прочистващо  :wink:/ семена/например ленено семе натрошено/, мед и мюсли. На обяд си хапвам различно- основно спагети с пресни сокове/ лобимият ми е -гренландски скариди с пресни чери доматки и сос песто без термична обработка, само скаридите ги варя и обелвам/гледам да са пълнозърнести спагети и тестеното да е   между 1-2 часа / и всъщност за обяд да е по по питателна храна, а последното ми ядене е вечер и е към 18 и 30 със супи и салати или напоследък съм се зарибила много по брускетите/домашни/ и домашната лимонада. С една дума гледам каквото и да ям да ми е вкусно и приятно и интересно, освен здравословно, за да не посягам към вкусните боклуци. През деня съм се заредила с пълнозърнести бисквити , плодове, моркови и пресни ядки, за да мога да си хрупам и да не посягам отново към чипс и подобни. Не ги купувам на този етап и не държа вкъщи, защото се изкушавам. Преди имахме пъолен шккаф с шоколади и хрупанки и от време на време някой се сещаше да посегне към тях.....Е след като за 2 дни ометох целият шкаф през 12 г.с......сложих вето на тези покупки. Всичко е въпрос на организация при пазаруването и готвенето. Купи си хубава и здравословна книга за салати и крем супи например, готви и подправяй храната така, че да изглежда вкусна и да е приятна за ядене и винаги готви в точни количества, за едно хранене.....ако успееш и да хванеш ритъм на хранене ще е още по лесно да контролираш положението . И никога не пазарувай гладна и без списък  :wink:
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 14:39:07 pm от Pufpafka »
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #892 -: Септември 15, 2013, 15:22:37 pm »
С интерес прочетох хранителните ви навици и режими, макар и да ми е рано още много се притеснявам от напълняването. Аз винаги съм си била пълничка сега съм 80кг и много ме е страх каква слоница мога да стана  8O

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #893 -: Септември 15, 2013, 15:50:16 pm »
katituu дори и да качиш килца,после с малко повече воля и с времето пак ще влезнеш във форма  ;)
47 Smiles ти да не мислиш,че аз ям само черен хляб  :lol: как дойде по малко.И рибата е много полезна.
 Pufpafka и аз не си падам по месото хич,но защото се налага,сега се тъпча  :)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #894 -: Септември 15, 2013, 15:51:50 pm »
Аз не виждам основателна причина, защо се налага ?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #895 -: Септември 15, 2013, 16:18:22 pm »
Аз не виждам основателна причина, защо се налага ?

При проблем с хемоглобина - нисък се налага ;)

47 Smiles

Смятам, че трябва да намалиш до минимум тези теста (и аз ги обожавам, ама се въздържам, което не означава че изобщо не ги консумирам) :lol: но се възползвам от сезона плодове, все още бол, зеленчуци, сирене, кисело и прясно мляко ;)
Напоследъка ми се върнаха старите вкусови навици и апетита към сладко и шоколад :? 8O

Утре сам на консултация, нямам търпение да си видя принцеските :P


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #896 -: Септември 15, 2013, 16:29:56 pm »
Всъщност никога не съм имала проблем с хемоглобина, дори сега , стабилно си държи 120-125, за учудване на наблюдаващата ме лекарка, която дуднеше  и тя за месо и ме тестваше на 2-3 пъти да докаже колко е права.  :wink: . Истината е, че животните, отглеждани за месо са анемични и от тях трудно може да се набави нужното. По лесно е чрез прием на някои чайове и зеленчукови смеси. Ако има домашно месо е добър вариант, обаче  с купеното.....освен токсини и хормони на растежа, нищо друго не се набавя....

За справяне с хемоглобина най лесно е чай от ройбос и/или коприва, прясноизцедени сокове от цвекло, и някои зеленчуци. За да се усвои добре желязото от организма задължително се приема с НАТУРАЛНО витамин ц.....иначе колкото и желязо да се блъска, дори и на таблетки, се изхвърля от организма


Други причини за нисък хемоглобин за недостига на витамините от група Б,К и омега мастните киселини
За витамините от група Б- морските храни, а именно скраидките/за предочитане не черноморски, от по-глемките/, както и калмарките.
Много полезна и вкусна храна за бременни с високо съдържание на витамин Ц и К- кииисело зеленце  :wink:
За омега мастните киселини - сусамово семенце, задължително смляно или добре сдъвкано, иначе излиза.....както е погълнато. Не се препоръчва мазна риба в случая/скумрии, риба меч, тон и тн/ , заради натрупването на тежки метали, за това най-добрият източник са ядките и най вече лененото семе и масло
Белтъчините- най добър източник - кисело мляко и извара
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 16:38:19 pm от Pufpafka »
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #897 -: Септември 15, 2013, 17:12:02 pm »
Pufpafka, смайваш ме с храните! Браво, само мога да ти се възхищавам.
За домашното и купешкото месо съм напълно съгласна с теб. Най-вече ме притесняват хормоните, защото са ми противопоказни за ендометриозата. За съжаление, домашно няма откъде да си набавям.

Dess_dess
, ще се опитам с тестата (от малка съм фен на всички пържени бухтички, мекички и други такива), а ти да се похвалиш утре как е минал прегледа на бебките.

Да ви кажа, на сладко никога не съм налитала и дори сега не налитам. Дано така си остане. Като има шоколад в къщи, обикновено на края го изхвърлям, защото е стоял една година в хладилника и се е вмирисал неприятно. Вафли, чипсове и други такива, също не обичам.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #898 -: Септември 15, 2013, 17:58:54 pm »
Аз не виждам основателна причина, защо се налага ?
Аз съм с прекалено нислък хемоглобин и се налага.Иначе нямаше да пипна месо.И сега го ям със запушен нос  :D
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #899 -: Септември 15, 2013, 18:03:06 pm »
Опитвала съм и със всякакви други сокове и полезни храни,но стойностите не мърдат  :?

47 Smiles направо ти завиди човек за апетита в 10г.с. ;)
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 18:06:29 pm от Asenceto »