0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #800 -: Септември 09, 2013, 15:14:02 pm »
Здравейте сладуранки и от мен .
Днес мина и прегледа за Първи триместър .всичко е наред ,нисък риск на Даун ,от което се успокоих .
Миомите са ми пораснали малко ,но лекарката ми каза ,че няма проблем за бебката .Много съм шастлива и вече като чели мога да се зарадвам като хората .Лека седмица на всички и много целувки .
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #801 -: Септември 09, 2013, 21:36:22 pm »
Браво Фови!Много се радвам ,че всичко е наред и с теб и с бебо.
Аз днес бях на ж.к,беборан е почти 1.500кг.Върви с 1 седмица напред,главично придлежание.На следващата  консултация ще изляза направо 45 дневния болнични преди раждане.То времето как си лети,мисълта за раждането става все по близка

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #802 -: Септември 09, 2013, 21:43:22 pm »
Моникс, времето лети.При теб остана съвсем малко.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #803 -: Септември 10, 2013, 10:48:40 am »
Привет коремчета!  :hello:
Как сте днес?
dess_dess, твоите моми много добре вървят - манекенки :D Радвам се, че всичко е добре.
foveri, moniks_s, радвам се, че и при вас всичко върви добре!
Аз тези два дни съм с леко гадене сутрин, което много ме озадачава, при положение, че през цялото първо тримесечие ми се е случило 2-3 пъти да ми се гади. Но се справям добре. Виждам, че коремчето нараства, което много ме радва! На килограми почти не съм мръднала - 51.500.. само това леко ме притеснява.. иии ме притесняват разни странни сънища нощем. Вие сънувате ли по-странни неща от обикновено? :ask:
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #804 -: Септември 10, 2013, 11:05:27 am »
Здравейте, бъдещи мами!
Радвам се, че всички сте добре!
Starshine, аз не сънувам изобщо май или ако сънувам нещо, то не го помня.
Ние вчера се върнахме от почивката и пак преживях кошмара със самолета. Неспирно гадене. Преди никога не ми е ставало лошо от летенето.
Днес обаче се чувствам сравнително добре.
Мислите ли, че ми е рано да се записвам за ЖК? До края на седмицата съм отпуск и се чудех дали да не използвам сободното време.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #805 -: Септември 10, 2013, 11:09:25 am »
Здравейте момичета,аз отдавна не съм писъла,но станах майка на едно проклето малко момиченце и времето е абсолютно ограничено.Има много новости тук,но дано ми остане време да изчета всичко.Пожелавам на всички бременни, спокойна бременност.А на родилите вече,успешно гледане на бебоците.А що се отнася до моята бебка се роди доста големичка и беше доста тежко раждане,и не стиога това ами и ревем постоянно.Когато ми остане повече време ще ви пиша по подробно.Лек ден на всички желая  :D :D :D


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #806 -: Септември 10, 2013, 11:58:58 am »
Хей, izabel.1985, откога тук разпитват за теб! Да ти е честита девойката, с всичките й особености  :D! Когато ти остане свободно време, разкажи повече за раждането и за малката.

В тази връзка се чудя papilio дали не е родила вече. Не се обажда.

47 Smiles, не знам в коя седмица си, но не пречи да потърсиш гинеколог за ЖК, особено ако искаш да излизаш в болнични. Аз лично се записах едва тази седмица :).

Да питам онези от вас, които имат проблеми с щитовидната жлеза, как ви се струват следните показатели:
TSH 1.75 microIU/ml (0.27 - 4.2)
FT4 12.83 ng/l (9.30 - 17)
Според ЖК и ендокриноложката, която ми дава направления за изследванията, тези стойности са добре. Според д-р Начев обаче е нужно да ме види, преди да прецени, струвало му се височко TSH. Най-вероятно сезонно ще качвам дозата на Л-Тироксина, но колко пък ниско трябва да е TSH?
« Последна редакция: Септември 10, 2013, 12:08:14 pm от beata »
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #807 -: Септември 10, 2013, 12:04:21 pm »
Isabel.1985 честито! Да е жива и здрава малката мома  :P
Beata, аз съм в средата на 10-та седмица. В подписа ми го пише.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #808 -: Септември 10, 2013, 12:06:06 pm »
Beata, аз съм в средата на 10-та седмица. В подписа ми го пише.
Извинявай, не бях видяла :). Според мен не е рано да се запишеш на ЖК.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #809 -: Септември 10, 2013, 13:29:52 pm »
izabel.1985 от кога питам за тебе, хайде честито! Ще чакаме да разказваш.

47 Smiles
аз се записах точно по това време във тази седмица която си ти .

*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #810 -: Септември 10, 2013, 14:24:52 pm »
beata, имам чуството,че всеки ендокринолог си има свои референтни граници на ТСХ по време на бременност. Начев май държи да е под 1,5. Първата си бременност ходех при него, аз съм с понижена функция на щитовидната жлеза и съм на лтироксин. С втората бременност беше по-сложно, защото като съм с 1 дете, трябва някой да го гледа и такива битовизми. А при Начев бая се чакаше в Майчин дом. Та заради това ходих при доц. Андреева, която приемаше в Бодимед и тя ми повиши дозата с 25 мкг през ден, когато ТСХ ми беше 2,1. Според нея трябвало да е под 2.  После ТСХ ми спадна и не е било над 1,5. А лично при мен, и при двете бременности през първия триместър ТСХ беше по-високо и после спадаше.
Между другото, лтироксин трябва да се пие на 4 часа разстояние от витамини, желязо и магнезий.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #811 -: Септември 10, 2013, 14:29:02 pm »
Между другото, лтироксин трябва да се пие на 4 часа разстояние от витамини, желязо и магнезий.
Ще го имам предвид :). Аз съм чувала за 2 часа разлика между Л-Тироксин и желязо/магнезий, но не съм сигурна.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #812 -: Септември 10, 2013, 15:49:50 pm »
Старшайн,никога не е късно да ти се сгади или да започнеш да повръщаш.Както не веднъж съм писала и преди и сега неспирам да повръщам ,да имам киселини и т.н  :wink:
Изабел 85,ако това те успокоява ревльовците после става много,много послушни дечица  :lol:Казвам го от опит.Тео не знаеше какво е нощен сън,само рев ,после започна да лази от 2 до 5,часа,а аз горката знаех всички сериали по БТВ комеди....,не че ми беше смешно ,но  :x И така,до 1.6месеца.Сега е дете мечта  :lol: с малки забележки ,но е послушен ,на фона на това което виждам по градинките
47 ,не е рано ,точно навреме ще бъде да се запишеш

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #813 -: Септември 10, 2013, 16:14:35 pm »
izabel.1985, да ти е жива и здрава рожбата! :balk_16:
moniks_s, ооо не се и съмнявам, че никога не е късно :lol: Само се надявам да е временно състояние. Чак сега разбирам колко ужасно може да бъде. До сега всичко вървеше супер, да чукам на дърво, но ще търпим, няма как. :lol: Аз на 17-ти трябва по план да ходя на ЖК, естествено, нямам никакво търпение! :D
« Последна редакция: Септември 10, 2013, 16:17:48 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #814 -: Септември 10, 2013, 21:15:26 pm »
Момичета,аз съм в началото на 15 седмица и от няколко дена имам едно такова напрежение ниско долу,като опъване,а се случва и да ме пререже 1-2 пъти-според вас на какво се дължи? От яйчниците ли е или от разпъването на матката?!? Случвало ли ви се е по това време?  :ask:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #815 -: Септември 10, 2013, 21:24:21 pm »
*Sunny*Angel* аз имам такова напрежение както и придърпвания, прерязвания и т.н.Говорила съм с лекаря си и съм на но шпа в момента, а преди това бях на папаверин.Питай доктора си все пак.Според доктора е нормално, разпъва се матката, връзките и т.н. а и аз имам две операции и там боли още повече.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #816 -: Септември 10, 2013, 22:17:56 pm »
*Sunny*Angel* аз имам такова напрежение както и придърпвания, прерязвания и т.н.Говорила съм с лекаря си и съм на но шпа в момента, а преди това бях на папаверин.Питай доктора си все пак.Според доктора е нормално, разпъва се матката, връзките и т.н. а и аз имам две операции и там боли още повече.
Аз в 16-та горе долу получих същите болки и ги помня много добре...Страшно неприятни бяха, но също съм с операция като теб  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #817 -: Септември 11, 2013, 10:25:09 am »
Сега се връщам от ЖК-бебето не спираше да плува,много беше смешно!  :lol: Доктора каза ,че е към 9 см и около 12 с крачетата-нещо ми се вижда дребничко,ама доктора каза,че било ОК (аз съм в началото на 15 г.с.)! Относно напрежението и прерязванията ниско долу каза,че били от някакви контракции,че било нормално и ако има по-силни да пия но шпа. Пола още не го знаем,а така се надявах днес да разбера...  :)
Желая ви хубав ден!  :wink:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #818 -: Септември 11, 2013, 13:22:03 pm »
Съни,много се радвам ,че всичко е наред.За болките и прерязванията аз взимам Папаверин3 х1.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #819 -: Септември 11, 2013, 13:58:09 pm »
И аз съм с контракции.Колкото пъти съм на преглед,толкова пъти ги имам.На мен ми казаха да не спирам Нутри маг-а(магнезии) през цялата бременност.А фолиевата ми я спряха.Реално вървя с една седмица по напред.При инвитрото така ги смятали нещата.Но не всички лекари го признават този вариант  8O Съвсем вече се пошашавих с това в коя седмица съм.Трима лекари в три различни седмици ме изкарват.....
Съни,мъничето си е с перфектни размери.То те първа започва да расте.
Изабелааааа....ето те и теб  :D Изглежда,че малката си е инатче още от преди да се роди  :lol: но ще стискаш зъби,няма как.