0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #740 -: Септември 04, 2013, 19:42:41 pm »
Здравейте  :lol:

нямате си напредстава как се подредих сама :?

 Купих си вчера водичка студена и днес ме боли гърлото, на вс отгоре и носа ми тръгна :(
Сега незнам :? какво мога или не мога да пия, освен, че цял ден се навъртам около буркана с меда  :P Много бавно върви темичката тук :?

 Дайте да обсъдим, направихте ли вече първите покупки?


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #741 -: Септември 04, 2013, 20:01:03 pm »
Дес  аз лично съм пробвала осцилукокцинум.То е хомеопатично и може да се взима при бременност.И на мене ми се наложи да го пия и подейства.Пресече ми настинката на другия ден.Ако се притесняваш питай за всеки случай лекаря си.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #742 -: Септември 04, 2013, 20:13:20 pm »
Дес  аз лично съм пробвала осцилукокцинум.То е хомеопатично и може да се взима при бременност.И на мене ми се наложи да го пия и подейства.Пресече ми настинката на другия ден.Ако се притесняваш питай за всеки случай лекаря си.

 :bighug:


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #743 -: Септември 04, 2013, 20:24:51 pm »
Здравейте  :lol:

нямате си напредстава как се подредих сама :?

 Купих си вчера водичка студена и днес ме боли гърлото, на вс отгоре и носа ми тръгна :(
Сега незнам :? какво мога или не мога да пия, освен, че цял ден се навъртам около буркана с меда  :P Много бавно върви темичката тук :?

 Дайте да обсъдим, направихте ли вече първите покупки?
За гърлото можеш да смучеш Хексоралетен N. Капки за нос не може никакви, само физиологичен разтвор или морска вода (Куикс например).
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #744 -: Септември 04, 2013, 20:32:09 pm »
Здравейте  :lol:

нямате си напредстава как се подредих сама :?

 Купих си вчера водичка студена и днес ме боли гърлото, на вс отгоре и носа ми тръгна :(
Сега незнам :? какво мога или не мога да пия, освен, че цял ден се навъртам около буркана с меда  :P Много бавно върви темичката тук :?

 Дайте да обсъдим, направихте ли вече първите покупки?
За гърлото можеш да смучеш Хексоралетен N. Капки за нос не може никакви, само физиологичен разтвор или морска вода (Куикс например).

 :bighug:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #745 -: Септември 04, 2013, 22:11:34 pm »
Десс,от опит ти казвам,че за носа   може  Хималая,това е мазило ,а и Олинт от 0,5 това е детския ,Куикс.Също Хексоралетен ,Осцилококцинум ,Парацетамол.То пък като сме бременни болни ли да вървим,и ние сме хора   :lol:
Покупките-аз всичко си имам от Тео,но кошарка ще си взема нова.Той ползваше от снаха ми кошарката и не съм купувала,но сега ще купим.Искам да вляза в 35 г.с и тогава.А и дрешки имам ,но все пак ме сърбят ръчичките да купя нещо.  :lol:Та значи кошарка и шишета,въпреки ,че се надявам да го кърмя повече отколкото Тео/3 месеца/
« Последна редакция: Септември 04, 2013, 22:16:25 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #746 -: Септември 04, 2013, 23:11:01 pm »
Дес, за гърлото прави гъргара с отвара от лайка с 1 ч.л. сода.
Мисля, че можеш да ползваш Виброцил за носа, но все пак се консултирай с лекар.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #747 -: Септември 05, 2013, 08:01:00 am »
Десс, Олинт от 0,5 това е детския ,Куикс.

Олинт в никакъв случай! Съдържа ксилометазолин и има съдосвиващ ефект, което може да е опасно за бебето. В много краен случай може Виброцил, но се консултирай с лекар преди това. Най-добре да промиваш често носа с Куикс.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #748 -: Септември 05, 2013, 08:44:21 am »
Малееееее,на мен от лекар ми е изписван !!!В никакъв случай ми звучи все едно съм и препоръчала да си сложи   краката  във вряла вода със морска сол или да пие червено вино с чер пипер.
Писах детски Олинт ,ако не си прочела.Всъшност опасността е от редовната употреба,но няма какво да ти обяснявам.Май  Авалон я няма и ти реши с мен да поспориш  :lol:

ПП Ти като медицински консултант ли се явяваш в темата по междудругото Кристал ?
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 08:48:32 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #749 -: Септември 05, 2013, 09:28:57 am »
Ползвала съм Олинт докато ми беше запушен носа през време на бременността, ей богу нищо ми няма нито на мен, нито на детето. Не ми помагаше нищо друго. Не се вторачвайте чак толкова. Само така преди лягане си отпушвах носа, за да мога да спя.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #750 -: Септември 05, 2013, 09:59:52 am »
Здравейте и от мен.За хрема и гърло не мога да помогна, до сега все съм се опазвала.

А аз от понеделник съм на папаверин 3*2 и магнезии3*1, че доктора засече една контракция на прегледа и вика да се застрахова.Та пак съм с хапчетата, но важното е бебето да е добре.

*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #751 -: Септември 05, 2013, 10:00:44 am »
Деси да си прецени. Аз не бих ползвала Олинт ако съм бременна. А Олинт и Куикс нямат НИЩО общо.
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 10:05:06 am от Crystal »
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #752 -: Септември 05, 2013, 10:30:49 am »
Dess, от няколко капки капки за нос няма да ти стане нищо, спокойно :-) Не че го препоръчвам за широка употреба, но аз оцелях и след киснене на крака в гореща вода със сол (кръвното ми беше скочило до непосилната за мен горна граница от 110), и червено винце съм пийвала по глътка-три-пет... Това - с все непрестанното кървене, отлепяние и лежане. На дребния нищо му няма (освен дето онзи ден се опита да задигне ракията на баща си, но не мисля, че се е пристрастил, по-скоро харесва чашката).
Понастоящем съм в трети месец отново, но още помня колко бях притеснена за такива неща през първата бременност и напълно те разбирам, ако те е страх.
Освен Оscciloccocimum-а, който е общо противогрипно хомеопатично (аз го давам на малкия, сега отново успя да пресече настинка), можеш да ползваш и Influcid (имунно-укрепващо) и, за хрема - Cinabsin; и двете са хомеопатични, в аптеката ще ти обяснят как да ги пиеш.
Успех!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #753 -: Септември 05, 2013, 10:33:06 am »
Здравейте момичета,
На мен цели 3 дни не ми е ставало лошо и съм много щастлива. Започнах да пия едни хомеопатични хапчета за гаденето, които на мъжа ми му дадоха тук в аптеката в Австрия и не знам дали е от тях, но да чукна на дърво, засега нямам проблеми.
Днес ще се качвам от 1200 на 2060 метра надморска височина и се чудя дали няма пак да си предизвикам повръщането. Но много се изкушавам да го направя, защото предполагам, че гледката отгоре ще е очарователна. Иначе качването е с лифт. Някой да не помисли, че ще ги преодолявам пеша  :lol:

На Dess-dess пожелавам бързо оздравяване!!!
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #754 -: Септември 05, 2013, 11:04:29 am »
moniks_s, най-добре не обръщай внимание, и не отговаряй, че така ще ти бъдат извъртяни думите и извадени от контекста, че освен да те вбеси друго няма да се случи. Не се ядосвай. Че даже и на лични ще ти налетят  :wink:. Общо взето като чета из форума положението е на всяка манджа мерудия.
Аз ползвам капки за нос Avamys - да кортикостероид , но със разрешение от: 1. д-р Стаменов -лично, 2. личната ми лекарка и 3. сегашния ми проследяваш лекар, но все пак лекарството  е за алергичен ринит. Така, че това 
Цитат
Капки за нос не може никакви
искам да го чуя от лекар.
Да се очета. Снощи бях на преглед. Д-ра каза, че няма забележки. Гледа, мери , казваше само че си е супер бебока. Бубулина, с твоята  прогноза ще поизчакаме. Той/тя си беше надкрачил/а пъпната връв, та пак не знаем пола. Предния път се беше издупил/а, сега пъпната връв .... да видим следващия номер какъв ще е  :lol:.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #755 -: Септември 05, 2013, 11:38:53 am »
Авалон много хубаво , че всичко е наред, а за пола все някога ще се покаже споко. :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #756 -: Септември 05, 2013, 12:00:23 pm »
Благодаря ви много момичета  :bighug: :bighug: :bighug:



 Днес съм по-добре! Вчера ядох мноооого мед :lol: Пих сок от грейфрут :jump12: а вътрешното му :P пак с мед и днес е по-добре работата...

 Явно смяната на времето и по-хладното време, ни се отразява ;) Какво да се прави, ще се пазим повече :)


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #757 -: Септември 05, 2013, 12:08:54 pm »
Браво Надин!Много се радвам да "чуя" такава новина.Леки оставащи месеци
Авалон ,радвам се ,че всичко е наред.
Маги -и аз като ме боли корем съм на същия коктейл
Десс,хубаво че си се справила -то времето сега е едно  :x И на мен ми се запушва носа ,а и на малкия тръгна хремата  :?
ПП А за винцето и аз си позволявам по 1 чаша.  :lol:


« Последна редакция: Септември 05, 2013, 12:11:30 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #758 -: Септември 05, 2013, 12:24:12 pm »
Авалон много хубаво , че всичко е наред, а за пола все някога ще се покаже споко. :)
Ама, аз не съм притеснена, не съм и любопитна даже. Доктора, гледа и казва, защото предполага че и аз като повечето мами и татковци са нетърпеливи - което си е нормално де.
Притесненията са ми повече, че толкова добре се чувствам и толкова да нямам оплаквания от първия ден и до сега, че чак се притеснявам. С огромно нетърпени очаквам вече да го/я усетя, да почувствам - да знам че е там. Нооо и за това ще почакам малко повечко с тази предна плацента.
Понякога не знам, може и да си въобразявам , но леко ме заболява корема като пред цикъл , но много слабо и тогава взимам 2 папаверина.
Между другото момичета казват че в София имало доста неприятен летен грип, нещо и по телевизията дочух, така че по-добре да внимаваме с контактите и повечко естествени витамини  :wink:.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #759 -: Септември 05, 2013, 12:31:36 pm »
http://www.kaminata.net/razmeri-na-bebeto-po-sedmitsi-t29962.html





Нещо интересно :wink:

 таблица за размерите на бебето по седмици
:P предполагам е приблизителна, да не се ошашкате сега  :D