0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #680 -: Август 29, 2013, 15:21:53 pm »
Цитат
Нямат определена програма за изчисляване.
Тогава как изчисляват.

Starshine, аз дадо кръв на 29,07, а резултатите ми бяха готови на 02,08,
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #681 -: Август 29, 2013, 19:24:39 pm »
Asenceto, благодаря за инфото. Предполагам, че все пак имат програма, но може би не пише в изследването подробности. Пък и едва ли се задълбават да обясняват, щом няма проблем. Аз може да прочета повече в нета, щом съм толкова любопитна :).

Честито момченце на cerise! Малко синичко в порозовялата тема  :lol:.

Добре дошла, Rapunzel! Дано не те "нападнат" по-сериозните симптоми на бременността :)!
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #682 -: Август 29, 2013, 19:29:51 pm »
Момичета при вас как е хемоглобина?При мене стойностите продължават да падат ли падат нищо че пия лекарства.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #683 -: Август 29, 2013, 19:40:45 pm »
Момичета здравейте!
Днес е най-ужасния ми бременен ден. Както досега не ми се гадеше, днес просто не спира. Не мога да сложа нито хапка храна в устата. Не мога да стоя и с другите на маса, че ми мирише и търча към тоалетната. Днес пътувахме със самолет всичко започна от там, но не свършва. В чужбина съм и не знам какво мога да си купя като лекарство. Ако и утре е така положението ще трябва да го измисля. Сега пия чай от джинджифил, дано помогне. Ядох солети, но веднага ги повърнах.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #684 -: Август 29, 2013, 19:47:40 pm »
Да не те плаша,но може и да започнеш да повръщаш изведнъж.Няма как и през този период се минава.При мен лично нищо не ми облекчи гаднето и повръщането.Единствено ментовите бонбони малко ме освежавах.Храна не съм яла по 2-3 дни......дори пиенето на вода ми беше малко трудно..... :?
Дано при тебе отшуми по бързо.При всеки си е различно.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #685 -: Август 29, 2013, 19:53:47 pm »
Дано е временно. Аз така не съм пълноценен човек.
Дано поне по няколко часа на ден не ми се гади.
Мерси Asenceto.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #686 -: Август 29, 2013, 19:56:01 pm »
47 Smiles, за съжаление бременността има и такива симптоми. Лошо е, ако е прекалено на често и започнеш да се обезводняваш. Не мога да ти помогна с личен опит, но четох, че облекчава сокът на компот от кайсии.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #687 -: Август 30, 2013, 08:26:17 am »
Аз се спасих от жестокото гадене с газирана вода с лимон. От обикновената вода много ми се гадеше и трябва да е студена задължително. Солети, бисквити ядях трудно, имах седмица на домати със сирене миризмите бяха нещо ужасно.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #688 -: Август 30, 2013, 09:25:21 am »
Здравейте,бременелки.Аз се сдобих с нови болежки-от 2 дни кръста  и гърба много ме болят.Такова чудо първия път не съм имала.Дайте съвет ако знаете нещо.Освен Но-шпа,какво мога да пия?
 :welcome: 47
 

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #689 -: Август 30, 2013, 09:50:33 am »
Попитах за БХС , ако има по-запознати, не за друго , ами за това, че да се твърди, че има начин да се направи коректно БХС при бременни с близнаци и при бременни от донорска програма е повече от нелепо. В крайна сметка тук всичи се борим с ужасно много  страхове, а това се използва за изкарване на едни пари. Да не говорим за подвеждане и  към напълно ненужни амниоцентези (със сответните рискове), пак заради едни пари , което за мен е едно престъпление. Аз също правих БХС, макар да беше напълно ненужно. В тези ситуации нещото, на което може да се разчита е нухалната транслусенсия от УЗИ.
 
47 Smiles, добре дошла. Дано се пооправиш и това да е от полета. Не мога да дам съвет, защото нямах никакви оплаквания, най-важното е да приемаш течности,  газирана вода с лимон звучи много добре.
« Последна редакция: Август 30, 2013, 09:54:36 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #690 -: Август 30, 2013, 09:55:56 am »
Здравейте, коремчета!  :hello: Как сте днес?
Аз имам нужда малко от вашата помощ. Излязоха резултатите от БХС, но тъй като ще се видя чак след 9-ти с лекаря за да ги разчете, бихте ли ми казали какво мислите вие? Много ви благодаря предварително! :flower:

Биохимичен скрининг за синдром на Даун 11 -14 г.с
І - Биохимични и УЗ показатели
- PAPP-A ( плацентарен белтък ) 13 г.с.:    1,9  mIU/ml  Референтни граници от- до: 0.86 - 7.49
- free bHCG ( бета хорионгонадотропин ) 13 г.с.: 49,3  ng/ml  Референтни граници от- до: 13.20 - 92.00
- NT( нухална транслуценция ):  1,4  mm Референтни граници от- до: 3.00
ІІ - Оценка на риска
- Статистически риск за болестта на Даун е:  1 : 2712
- Статистически риск за T13 / T18 + NT:  > 1 : 10 000
ІІІ - Информация за лекаря
- Биохимичен риск за синдром на Даун е определен на:  1 : 430
- Възрастов риск за синдром на Даун:  1 : 1270
- Възрастов риск за синдром на Едуардс:  1 : 11 000
- Мо ( PAPP-A ):   4,13
- Mo ( free bHCH ):  31,68




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #691 -: Август 30, 2013, 09:58:04 am »
Здравейте, момичета!

moniks_s, дано някоя по-напреднала мама сподели опит за тези болежки. Питай, разбира се, и доктора, който те следи.

Аз току-що се връщам щастлива от ФМ  :D. Бебоците са добре, дори отлично. Вървят си еднакви и според седмиците. По отношение на пола... може и да не са еднакви  :D, но е твърде рано да се каже.

avallon, сега видях поста ти. Аз не пожелах да питам за БХС на близнаци. Предварително знаех, че е доста ненужно за мен. То и сега въведохме някакви данни в програмата за оценка на риска, които само насочват. При положение, че на УЗ на се вижда нищо притеснително, стойностите на някои маркери при близнаци трудно могат да внесат някаква яснота. Така че съм съгласна с теб.

Starshine, не мога да коментирам резултатите ти, но силно се надявам да са наред. Нухалната транслуценция обаче е добре :).

Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Август 30, 2013, 10:01:08 am от beata »
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #692 -: Август 30, 2013, 14:29:54 pm »
Освен нухалната транслуценция, има още 3 важни маркера-наличие или липса на носна кост, доплер на дуктус венозус и наличие или липса на трикуспидална регургитация. И пак УЗ не дава 100% гаранция. За близнаци няма да коментирам, там има измислена някаква методика, на сайта на Fetal Medicine Founadtion има информация по този въпрос за който се интересува. А за донорски Я - по мое скромно мнение може да се направи БХС като се вземе предвид възрастта на донорката.  Не мисля, че има лекар, който ще принуди или изнуди някоя жена да прави амниоцентеза за пари. 
Starshine, несериозно е да искаш от форума мнение за резултатите ти. Изчакай си часа  :D
« Последна редакция: Август 30, 2013, 14:34:34 pm от Crystal »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #693 -: Август 30, 2013, 15:05:32 pm »
Освен нухалната транслуценция, има още 3 важни маркера-наличие или липса на носна кост, доплер на дуктус венозус и наличие или липса на трикуспидална регургитация. И пак УЗ не дава 100% гаранция. За близнаци няма да коментирам, там има измислена някаква методика, на сайта на Fetal Medicine Founadtion има информация по този въпрос за който се интересува. А за донорски Я - по мое скромно мнение може да се направи БХС като се вземе предвид възрастта на донорката.  Не мисля, че има лекар, който ще принуди или изнуди някоя жена да прави амниоцентеза за пари. 
Starshine, несериозно е да искаш от форума мнение за резултатите ти. Изчакай си часа  :D

От гореизброените, всичко е както трябва при нас. Зная, че трябва да изчакам часа, но това е след повече от 9 дни. И се надявам момичетата, които вече са правили изследването и са с разчетени резултати да ми кажат мнението си специално за рисковете, Crystal. Все пак за това сме тук - да си помагаме взаимно. Не мисля, че е несериозно. Мисля, че е точно обратното - интересувам се, това е повече от показателно. Ако беше несериозно - щях да метна резултатите някъде и изобщо да не бързам с разчитането. Несериозно е да казваш, че някой е несериозен защото търси мнението на другите. yahoo_33
beata, благодаря ти. :hug2: Предполагам, че всичко си е наред, само дето нямам търпение да науча повече подробности. :lol: :oops:
« Последна редакция: Август 30, 2013, 15:12:47 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #694 -: Август 30, 2013, 15:26:53 pm »
Освен нухалната транслуценция, има още 3 важни маркера-наличие или липса на носна кост, доплер на дуктус венозус и наличие или липса на трикуспидална регургитация. И пак УЗ не дава 100% гаранция. За близнаци няма да коментирам, там има измислена някаква методика, на сайта на Fetal Medicine Founadtion има информация по този въпрос за който се интересува. А за донорски Я - по мое скромно мнение може да се направи БХС като се вземе предвид възрастта на донорката.  Не мисля, че има лекар, който ще принуди или изнуди някоя жена да прави амниоцентеза за пари. 
Starshine, несериозно е да искаш от форума мнение за резултатите ти. Изчакай си часа  :D

От гореизброените, всичко е както трябва при нас. Зная, че трябва да изчакам часа, но това е след повече от 9 дни. И се надявам момичетата, които вече са правили изследването и са с разчетени резултати да ми кажат мнението си специално за рисковете, Crystal. Все пак за това сме тук - да си помагаме взаимно. Не мисля, че е несериозно. Мисля, че е точно обратното - интересувам се, това е повече от показателно. Ако беше несериозно - щях да метна резултатите някъде и изобщо да не бързам с разчитането. Несериозно е да казваш, че някой е несериозен защото търси мнението на другите. yahoo_33
beata, благодаря ти. :hug2: Предполагам, че всичко си е наред, само дето нямам търпение да науча повече подробности. :lol: :oops:
Ние не сме лекари, все пак. Те защо учат по 10 години? От това, което аз виждам, биохимичният риск, изчислен на база хормони, възраст и УЗИ, е по-голям от риска за твоята възраст(или възрастовия риск). Само че аз не съм лекар, нито генетик и не мисля, че мога да давам мнение.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #695 -: Август 30, 2013, 16:06:04 pm »
А за донорски Я - по мое скромно мнение може да се направи БХС като се вземе предвид възрастта на донорката.
Кристал, донорките са анонимни (освен ако не пряк роднина), така че няма как да се взима в предвид възрастта й - по презумпция, не че  е невъзможно, но е по-скоро рядко изключение да се знае каквото и да е за нея и не е редно. Не пиши нещо което не ти е ясно. Повтарям, че темата е твърде деликатна и като чета всяваш допълнителни страхове .... а както се подразбира те са ни в повече от необходимото.

Цитат
Starshine, несериозно е да искаш от форума мнение за резултатите ти. Изчакай си часа  :D
Няма нищо несериозно в това да търси мнение. Да чакаш в неведение никак не е лесно. Форума е и за такива въпроси. 

Starshin на моето първо изследване, което беше сгрешено имах висок риск (не помня кой точно), но срещу него в изследването беше отбелязано, а по долу имаше написан коментар, че "се препоръчва генетична консултация и се обсъжда дородова диагностика". Във второто изследване вече с правилно заложени данни на това място нямаше нищо отбелязано.
Иначе цифрите не мога да коментирам. Не бързай само да се притесняваш . Едва ли има основание. А и другите маркери щом са добре...
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #696 -: Август 30, 2013, 16:27:20 pm »
А за донорски Я - по мое скромно мнение може да се направи БХС като се вземе предвид възрастта на донорката.
Кристал, донорките са анонимни (освен ако не пряк роднина), така че няма как да се взима в предвид възрастта й - по презумпция, не че  е невъзможно, но е по-скоро рядко изключение да се знае каквото и да е за нея и не е редно. Не пиши нещо което не ти е ясно. Повтарям, че темата е твърде деликатна и като чета всяваш допълнителни страхове .... а както се подразбира те са ни в повече от необходимото.
Не знам дали във всички клиники го правят, но в моята има някакви общи данни за донорката (както са например данните за донорите на сперма) - възраст, ръст, тегло, кръвна група. А и всички донорки са до 35-годишни. Може да се използва тази информация, но тя пак е ориентировъчна, когато се оценява рискът.

Не се стресирайте излишно! Повечето информация помага, но, ако тя само ви обърква и натоварва, просто я пропуснете, защото всяка бременност е индивидуална. Имате си проследяващи лекари, те ще ви ориентират най-добре. Коментарите тук са по-скоро за споделяне на опит.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #697 -: Август 30, 2013, 16:34:57 pm »
avallon, много, много ти благодаря! :bighug: Наистина, всички други маркери са добре, тези цифри само всяват страх. Предполагам, че няма нищо, но съм сигурна, че знаеш как е - бъдещи мами сме и искаме всичко с бебчето да е наред. :D Иначе гледах тук-таме и в чуждестранни сайтове и общо взето пишеше, че резултат от 1:300 до 1:10 000 - е "нисък риск", а за "повишен риск за раждане на дете с хромозомна аномалия" е от 1:1 до 1:250. Като в първата група спадат около 95% от изследваните мами и на тях обикновено не се предлагат допълнителни изследвания, но аз смятам да направя и втория БХС (разбира се ще изчакам с огромно нетърпение мнението и на доктора).
Момичета, искам да ви пожелая леки и весели почивни дни. Аз утре заминавам на дъъълго чаканата тази година почивка. Ще се опитам да ви чета всеки ден и да ви пиша.. и най-вече обещавам да ви пратя и някоя хубава снимчица. Вие се пазете и си почивайте повече! :flower: :kiss: :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #698 -: Август 30, 2013, 16:39:47 pm »
Цитат
Не знам дали във всички клиники го правят, но в моята има някакви общи данни за донорката (както са например данните за донорите на сперма) - възраст, ръст, тегло, кръвна група.
Аз нямам такава информация .
Starshine мноооого хубаво да си починеш. Моята дъъълго чакана почивка ще е след няколко дена.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #699 -: Август 30, 2013, 16:45:35 pm »
А за донорски Я - по мое скромно мнение може да се направи БХС като се вземе предвид възрастта на донорката.
Кристал, донорките са анонимни (освен ако не пряк роднина), така че няма как да се взима в предвид възрастта й - по презумпция, не че  е невъзможно, но е по-скоро рядко изключение да се знае каквото и да е за нея и не е редно. Не пиши нещо което не ти е ясно. Повтарям, че темата е твърде деликатна и като чета всяваш допълнителни страхове .... а както се подразбира те са ни в повече от необходимото.
Не знам дали във всички клиники го правят, но в моята има някакви общи данни за донорката (както са например данните за донорите на сперма) - възраст, ръст, тегло, кръвна група. А и всички донорки са до 35-годишни. Може да се използва тази информация, но тя пак е ориентировъчна, когато се оценява рискът.

Не се стресирайте излишно! Повечето информация помага, но, ако тя само ви обърква и натоварва, просто я пропуснете, защото всяка бременност е индивидуална. Имате си проследяващи лекари, те ще ви ориентират най-добре. Коментарите тук са по-скоро за споделяне на опит.

Извинявам се много ако съм изплашила някого! По закон донорът трябва да е анонимен, но възрастта не го идентифицира и мисля, че е редно да се знае заради възможността да се правят такива изследвания. Разбира се за който иска да си ги прави. И аз мисля, че мнението на лекарите е решаващо, Beata!