0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #660 -: Август 28, 2013, 12:29:02 pm »
beata, от това кото знам е че при близнаци не може да се изчисли със точност, то при едноплодна пак ти дават само някаква вероятност. Дори и да има някакво отклонение (при това само хипотеза) няма как да се знае за кое се отнася.  Това е скринингово изследване, основава се на някави осреднени стойности, получени примерно от 10000 изследвания ... това дава само  оценка  на някакъв риск, вероятност.
Изходна точка (а и според много лекари е най- надеждния показател, но все пак не и категоричен) е нухалната транслусенсия на УЗИто, което ще ти направят в 12тата седмица.
Съвсем , коренно по друг начин стоят нещата при донорска яйцеклетка - генетичния материал е чужд. Конкретно за ДАУН последните данни са, че се унаследява от майката и е в резултат хормони и онова което се слува в конкретния яйчник, отделил конкретната яйцеклетка/и. Както се знае донорките са до определена възраст, а по принцип коментираното е обект на задълбочаване от към изследвания след 35г. , за това и чак от там нататък този скрининг става задължителен.
Често БХС се използва като източник на средства за някои  :wink:, за жалост и не само това. Но имайки информация и предвид всичките ни страхове повечето кандидат  майки минали по никак не лек път го правим.
Не се притеснявай и не си вкарвай бръмбари в главата. Поискай от доктора да ти обясни , за да си и ти по-спокойна.
Ако една майка бременна с донорска Я пусне кръв, като не каже истината резултатите са много, много висок риск (примерно 1:40). Промени ли се обаче информацията, че е с донорска Я и донорката примерно е на 30 години - тогава резултата е коренно различен , тотално извън всякакви сериозни рискове (резултата отива на 1:9000). Това е само формула и математика ... и софтуер, които изчислява въведени данни.
Дано не съм досадила, че стана дълго.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #661 -: Август 28, 2013, 12:31:53 pm »
Дес грешката е моя прочетох сега писмата аз съм останала с впечатление , че старото Аг е на ОБ , а не това за което говорим ние
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #662 -: Август 28, 2013, 12:54:57 pm »
Дес грешката е моя прочетох сега писмата аз съм останала с впечатление , че старото Аг е на ОБ , а не това за което говорим ние

vesito90  :bighug: :bighug: :bighug:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #663 -: Август 28, 2013, 13:27:58 pm »
avallon, много ти благодаря за информацията. Не е като да не съм чела и аз, де :). Наясно съм, че БХС е оценка на риска от генетични увреждания на базата на статистика, която за близнаци е огреничена. Просто Asenceto и още една бъдеща мама с близнаци казаха, че са им правили БХС и бях любопитна дали има и програма за близнаци.

Иначе аз не смятам да правя, защото излизам от всякаква статистика  :lol: и няма смисъл. Ще разчитам на УЗИ и компетентността на докторката. Не съм притеснена, а по-скоро приятно развълнувана :).

amanda, доклкото знам, това е нормална дължина на шийката.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #664 -: Август 28, 2013, 14:05:04 pm »
Здравейте момичета, да се включа и аз.. Аз правих БХС, но не зная дали наистина беше задължително, понеже съм на 25 и УЗИ показа, че всичко е наред... но както и да е, то си е и за успокоение. На вас за колко време ви излязоха резултатите? Че ние пуснахме изследването на 23-ти и още не са излезли.. ии това започва леееко да ме притеснява.  osi_10
А вижте за шийката нищо не знам, но предполагам, че щом нищо не са ми казали, значи си е добре.




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #665 -: Август 28, 2013, 14:18:19 pm »
Аманда, аз пак съм си вид пророк - каквото кажа, обратно става  :lol: :lol:
Авалон, в тебе ми е надеждата!

Старшайн, няма значение, че си на 25  :wink: Наистина, с възрастта, леко се увеличава рискът от Синдром на Даун, но БХС включва още три вида генетични аномалии ...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #666 -: Август 28, 2013, 14:55:26 pm »
Цитат
Аманда, аз пак съм си вид пророк - каквото кажа, обратно става  :lol: :lol:

 Даа :balk_600:

*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #667 -: Август 28, 2013, 15:48:45 pm »
Здравейте момичета, само наминавам да кажа, че най-накрая, след толкова упорито криене, и ние видяхме цвета на гащичките  :bori_002: Нямах никакви предпочитания за пола, но ми беше много любопитно :D Желая ви прекрасен и слънчев следобед!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #668 -: Август 28, 2013, 16:24:18 pm »
amanda, не се тревожи всичко се оправя. И аз бях така, но ме натъпкаха с но шпа  и магнезий и за сега съм добре. Вече не усещам болежки и ако можеш отърви се от стреса :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #669 -: Август 28, 2013, 18:01:14 pm »
Благодаря ти!
Аз нямам иначе никакви болки за това много се учудих ,но ще си пия хаповете и всичко ще отмине :hug2:

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #670 -: Август 28, 2013, 18:39:12 pm »
Аманда честити розови гащи!Не се притеснявай повечето сме на магнезий.Аз днес особено имам много силни болки в кръстта и корема ,ама то кой бърше прозорци като луд...

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #671 -: Август 29, 2013, 08:11:51 am »
Благодаря ви !
cerise честити сини гащи .
Така е moniks_s ,поне си го свършила  :D
Ние тепърва ще почваме ремонт,направо не ми се мисли  8O,но това е друга тема.
Пазете се  :wink:

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #672 -: Август 29, 2013, 09:34:12 am »
Здравейте! Реших и аз да се присъединя към темата след днешния пореден преглед при доктора! Според ехографа ние сме на 6 г.с. и 5 дни, 7.2 мм и всичко е точно до момента :)
Като цяло се чувствам добре, но от около 2 седмици нищо и никога не ми се яде, понякога много ми се повдига и това е засега.
Успешна и лека бременност пожелавам на всички !

 :bighug:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #673 -: Август 29, 2013, 09:43:36 am »
Rapunzel, добре дошла! Леко бременеене и още по-леко раждане! :bighug:
Не се притеснявай за яденето - и аз бях така, особено непоносимо ми беше месото, което и сега не ям. Но този период ще отмине. На мен вече почти не ми се повдига. Е, от време на време гаденето се отключва от силни миризми, но не както в началото.
Момичета, вие как сте? Пожелавам ви прохладен и усмихнат ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #674 -: Август 29, 2013, 11:27:39 am »
Rapunzel добре дошла, леко бременеене  preggo

Starshine добре сме  :D, а ти?

Момичета все се каня да питам може би съм пропуснала  има ли новини от  izabel.1985 ?

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #675 -: Август 29, 2013, 11:36:19 am »
amanda, благодаря, много добре. Стискам палци контракциите да преминат по-бързо и да не се притесняваш за тях.  :bighug:
Днес за първи път ми прималя от глад още сутринта. Хем снощи си хапнах прилично, днес сутринта направо ми скърцаше корема от глад. Хапнах един банан и сега съм копче! :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #676 -: Август 29, 2013, 13:53:50 pm »
Момичета, за колко време ви излязоха резултатите от БХС? :?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #677 -: Август 29, 2013, 14:25:00 pm »
Момичета, за колко време ви излязоха резултатите от БХС? :?
Starshine, моите излязоха за 3 дни /и двата пъти/. Виждам, че ти си пускала изследвания на 23.08. Би трябвало и твоите вече да са готови.
Защо не се обадиш в лабораторията? Преди няколко години, когато бяхме правили други генетични изследвания, резултатът от тях се бавеше много и аз им се обадих. Оказа се, че са пропуснали да качат резултатите в нета и ми ги изпратиха по мейла. Бяха много любезни. Моят съвет е да пробваш по този начин, за да не стоиш и да се притесняваш напразно. Може и при теб да се случило нещо подобно.

Успех :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #678 -: Август 29, 2013, 14:40:45 pm »
Lary75, много ти благодаря. :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #679 -: Август 29, 2013, 15:14:15 pm »
avallon, много ти благодаря за информацията. Не е като да не съм чела и аз, де :). Наясно съм, че БХС е оценка на риска от генетични увреждания на базата на статистика, която за близнаци е огреничена. Просто Asenceto и още една бъдеща мама с близнаци казаха, че са им правили БХС и бях любопитна дали има и програма за близнаци.

Иначе аз не смятам да правя, защото излизам от всякаква статистика  :lol: и няма смисъл. Ще разчитам на УЗИ и компетентността на докторката. Не съм притеснена, а по-скоро приятно развълнувана :).

amanda, доклкото знам, това е нормална дължина на шийката.
Да ти кажа като си взех изследванята там не пише нещо определено.Просто определят каква е вероятността за болест на бебетата.Например при мене вероятноста за болест(една от всички) при бебе1 е 1:19427,а при бебе2 е също 1:19427  :lol: Как са ги изчислили така незнам.Нямат определена програма за изчисляване.Най накрая ми обясниха,че бебетата на този етап изглеждат здрави,но по моя преценка ако желая може да ми пуснат и аминоцинтеза.Тогава може да се определи на 100% дали всичко е наред.