0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #560 -: Август 21, 2013, 15:30:06 pm »
Starshine и аз бях там вчера  :lol: Не им обръщай внимание на тия.Мога да ти кажа,че най вероятно ни завиждат на щастието.
Дори ми искаха 5лв. за обработка на документи на болничния.Задаваха ми същите тъпи въпроси....Защо не съм омъжена???Признай си колко си надебеляла от както си бременна..
Със смях си тръгнах от там....в случая се посмях добре на техен гръб  :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #561 -: Август 21, 2013, 15:50:00 pm »
 :lol: Оооо, Асенце, толкова съм облекчена, че не е нещо което аз съм направила.. значи просто са си такива! Лелеее... какви злобарки, а?  :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #562 -: Август 21, 2013, 15:59:29 pm »
За жалост това е често срещано явление в държавните ни болници.
Момичета предприемате ли някакви мерки срещу стрии и с какво? То не че има гаранция, ама все пак.

П.С. пропуснах  dess_dess, честити принцеси.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 16:56:02 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #563 -: Август 21, 2013, 16:08:41 pm »
avallon, аз съм си взела крем за коремчето против стрии на Мама Донна на Chicco. Аптекарката каза (а и на опаковката си пише), че може да се използва още от началото. Доволна съм, много добре овлажнява. На тази марка ползвам и крема за лице с фактор, който предпазва от поява на пигментни петна, понеже имам много капризна кожа и лунички и съм предразположена - също съм МНОГО доволна.  Но иначе за овлажняване също ползвам новия лосион за тяло за под душа на Нивеа. За дупе още нищо, но ще трябва да си взема нещо най-вероятно. :)




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #564 -: Август 21, 2013, 16:20:44 pm »
Starshine,  честити момиченца!
Да в задам един тъп въпрос - задължително ли е да се записвам на ЖК. Аз си ходя в клиниката и там си ми харесва. Обаждам се когато имам проблем и винаги са откликвали и не съм видяла лошо отношение. Не ми се ще някакви да ме разстройват :oops:
За мазане си взех HiPP Mamasanft крем против стрии и едно олио за бюст.
Накрая ще разбера колко е ефективен  :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #565 -: Август 21, 2013, 16:27:13 pm »
Хехе, charizmana, благодаря, но мъничките дами са на dess_dess. Нооо ще го приема като пожелание за втората бременност.  :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #566 -: Август 21, 2013, 17:30:07 pm »
joly, beata благодаря ви за подкрепата. Аз се записах на ЖК там. Лекарката е повече от прекрасна и заради нея си заслужава да изтърпя тези жени, все пак само ще ми мерят кръвнто, теглото и ще ми дават картона.
Asenceto, това ми се случи в 1-ва АГ Св. София (бившата Тина Киркова). Като искам да подчертая, че преди такова отношение не е имало към мен там и тези жени ги виждам за първи път, май отговарят само за записването за ЖК. Когато отидох да оправя документите за приемането ми за лапароскопията (и не само тогава, а и по принцип) отношението беше повече от прекрасно от страна на всички - лекари, сестри, регистратура и т.н. Истински съм озадачена, държаха се все едно съм някакво глупаво същество от друга планета... и все едно съм първата жена, която е имала проблем със забременяването и изобщо някакъв гинекологичен проблем.. osi_10
Аз, а оказва се и доста момичета тук, имаме особено мнение за тази болница... :? Радвай се, че не си видяла отношението им в Патологията, в сравнение с ЖК-то, щеше второто цвете да ти се види... :x Мисля, че повечето кадърни лекари избягаха от там ... :wink:
charizmana не, не е задължително.  :) Аз ЖК не съм записвала, ходех само в клиниката, където забременях и си плащах изследванията... :wink:


"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #567 -: Август 22, 2013, 08:28:33 am »
Аз се записах на ЖК само заради болничните и полагащите се изследвания по каса.Иначе на прегледи си ходех в клиниката.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #568 -: Август 22, 2013, 09:06:04 am »
Лелеееееееееее от няколко дни не съм писала и то се напълнила темичката.
Аз вече като на финалната права съм почти готова с приготовленията, остава ми съвсем малко и да инструктирам мъжа ми :-)
Макар ,че може да обясня на детето и то да му покаже- май е по- сигурния вариант ;-)
Вчера ходих да ме тестуват в тина кирова за алергии и ме успокоиха, че нямам алергии и то само срещу скромната сума от 60лв. Това включваше и коснсултацията с анестезиолога , който ще бъде в екипа за секциото. Отново ми обясни какво ще се случва, какви са възможните странични ефекти и какво да правя преди секциото.
Днес ще ходя на първият си запис на тонове и от тук нататък -всяка седмица. А на бебето откакто му отесня не спира да се разтяга в корема ми, а каката понеже явно усеща , че скоро ще се случи събитието е залепена за мен като гербова марка.
Само и да се включа за темата Тина Киркова- аз никога не съм имала лошо отношение там от когото и да било. Миналата бременност бях там на ЖК , този път ще съм само за раждането там. Като мине ще ви разкажа :-)
Весел и лек ден
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #569 -: Август 22, 2013, 09:33:46 am »
След дълго отсъствие от форума ето ме пак :lol:
Толкова неща са се случили.........
Ние май ще сме със сини гащи 90 %/което много зарадва таткото/ всичко е наред растем добре и се чуствам идеално след малкото сътресения в началото.
Дес, честити розови гащури и от мен :bori_007: :bori_007:

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #570 -: Август 22, 2013, 12:11:30 pm »
Как сте момичета?

Добре дошли на всички завърнали се :) Аз днес се записах на ЖК.Беше много весело преживяване, доктора и сестрата бяха много готини, гледахме бебето пак :) мериха ме, пуснаха ми няколко направления за кръв и урина.После ми източиха половината кръв и така :) Сега ще чакам резултатите.

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #571 -: Август 22, 2013, 13:37:23 pm »

Момичета предприемате ли някакви мерки срещу стрии и с какво? То не че има гаранция, ама все пак.



Аз лично след много изпробвани кремове против стрии, все маркови ,накрая се спрях на бадемовото масло на Икаров. Струва към 3-4 лв. в аптеките, макар да е малко количеството, то и без това се слага по малко. Слагам на гърдите и корема целия и съм много доволна.


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #572 -: Август 22, 2013, 13:57:14 pm »
И на мен ми го препоръчаха,било доста ефикасно.Само където в листовката пише,че се използва след 4-тия месец.Някои бременни изобщо нямат стрии,въпреки,че не се мажат с нищо  :D Но може би това си е и до кожа де.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #573 -: Август 22, 2013, 14:39:21 pm »
Момичета, това за стриите... Ако кожата ви е податлива и с най-скъпия крем да се мажете полза няма да има... Аз се отказах да се мажа, защото кожата ми е доста податлива.
И никой ли няма от Варна да изкаже някакво мнение за Балев... Рано ми е още да ходя при него но всяка информация ще ми е полезна.
А и някаква идея най-рано кога могат да кажат пола на бебето... Аз чак към 2-3 септември ще ходя пак на преглед и се чудя дали тогава ще може да се види нещо.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #574 -: Август 22, 2013, 14:50:35 pm »
При мене още в 12г.с  видяха пола едното бебе на 3Д.Казаха,че е 85% момче,а другото се криеше ли криеше.Много зависи как е застанало бебето.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #575 -: Август 22, 2013, 15:55:51 pm »
Момичета, това за стриите... Ако кожата ви е податлива и с най-скъпия крем да се мажете полза няма да има... Аз се отказах да се мажа, защото кожата ми е доста податлива.

Не е точно така.
Моята кожа е податлива към образуване на стрии и белези. Имам стирии по гърдите и малко на кръста, получени по време на пубертета. Разбира се тогава не съм се мазала с нищо.

По време на бременността от началото на 4 месец започнах да се мажа с олиото на Икаров. Забременях 52 кг, отидох да раждам 75 кг. Гърдите и коремът ми бяха огромни. Е, мога да се похваля, че след бременността си нямам нито 1 стрия( изключвам старите) и смятам, че именно системното мазане (с подходяща козметика) е помогнало на кожата ми.

Да дам друг пример. Когато кожата на ръцете изсъхна и се напуква от прекалено миене или от студа, нали слагаш крем? С крема кожата на ръцете се отпуска, става мека и еластична.

Моят съвет е да се грижиш за кожата си. Колкото и да смяташ, че си податлива към образуване на стрии, поне можеш да намалиш техния брой.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #576 -: Август 22, 2013, 16:07:07 pm »
И аз съм на Мецани на мнението.Аз до сега нямам и една стрия от тийн периода си за разлика от сестра ми, макар че отслабвах и напълнявах.Но това не ми дава спокойствие и съм почнала да си мажа първо бюста, а преминавам вече и към корема, защото не мога да се доверя на кожата си на 100%.А и така ме сърбят гърдите ако не се намажа, че имам чувството, че ще си раздера кожата от драпане.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #577 -: Август 22, 2013, 16:11:53 pm »
Ами и аз съм на мнение - подобно. Смятам да се погрижа до колкото ми е възможно за кожата си и мисля, че това би ми било само от полза. Не си въобразявам, че на 100% гарантирано ще предотврати поява на стрии, но при всички случаи една "нахранена" и еластична кожа по-леко би понесла едно такова разтягане. Изчаквах да минат големите жеги , че само докато вляза в колата и климатика охлади вече плувам в соса си ако съм се намазала дори и само с лосион за тяло в последните 24 часа. За сега ще избирам между Мустела, Мама Донна или Икаров :ask: Може би ще започна с едно от първите две и после Икаров (четох много добри отзиви, но се препоръчва след 4тия месец)
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #578 -: Август 22, 2013, 16:20:57 pm »
Авалон, аз започнах с мама Дона, после минах на Икаров.
Мустелата не ми понесе като аромат.
И да, освен корема, мажете кожата на гърдите, кръста и дупето.

п.п. Бебешката серия на Мустела също не ми хареса (много силен аромат) и ползвах СебаМед ( дори все още ползвам, независимо, че Жорко е на 2 години).
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #579 -: Август 22, 2013, 16:24:21 pm »
Мецани, и под дупето  :wink:, та чак до коленете, че такива чудеса съм виждала малко над сгъвката на коленете .....
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.