0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #480 -: Август 14, 2013, 10:56:30 am »
Беата, и аз си мислих, че към 13тата седмица след ФМ ще се освободя от фраксипарина , но не би. Унструкцията беше категорично до 20-22рата седмица ежедневно да го слагам. Сега си правя някакви сметки кога точно да отида за втората ФМ с надеждата за спирането му. За сега имам по 1-2 перманентни синки, дано не стигна до буци. Много тъпи ми се виждт тези игли. Местния ми наблюдаващ АГ малко ме погледна като му казах, нищо не изкоментира. Аз си вярвам за тези специфики на специалистите по АРТ, все пак има разлика.

По въпроса за морските бани на бебета съм малко скептик. Слънцето вече не е онова, което беше преди 20-30 години и дори с баните от 8 до 10 сутринта трябва много, много да се внимава. Аз съм родена и израстанала в Бургас, по цяло лято , ежедневно по цял ден съм била на плажа (от -до) при това къде ти пуберска глава да мисли за слънцезащитни кремове и въпреки това слънцето не гореше така както сега макар и с 50ти фактор през три часа. За съжаление "плодовете" на едно такова невнимание и прекаляване се берат години по-късно. Не случайно последните тенденции и съвети на дерматолозите в световен аспект е да се мажат със защита откритите части на тялото целогодишно. Така, че не знам дали е удачен варианта с непроходили памперси на плажа. Лично мнение. Обожавам да съм на море и на плаж и от сега се изкушавам нооооо ..... не знам, много ще помисля по въпроса  когато му дойде времето.

П.С. Току що говорих с д-р от клиниката по АРТ . Отговора беше че ТСХ-то ми (2,43) ми не е повод за притеснение имайки предвид и седмицата в която съм и няма нужда да ходя при ендокринолог. А сега де. Иначе с голяма неохота личната ми се съгласи да ми даде направление за ендокринолог, щото и според нея й "гърмя" напразно направленията с това ТСХ. В петък ще ходя в болницата, където се водя за да си взема болничния и ще говоря и там с докторите.
« Последна редакция: Август 14, 2013, 11:39:10 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #481 -: Август 14, 2013, 11:13:59 am »
Ххахахах
ама аз смятам да използвам и мнoгoто желаещи за гледане баби, лели и прочие  :jump12:


 Аз дори сам намислила да карам и шофорски курс догодина, някъде май/юни :lol:

 За TSH аз изследвам винаги с ФТ4, при мен сега TSH е 0,049, А ФТ4 е 14.76 и ендокринолога ми каза, че st/щите са просто супер!!!  :P

Снощи се разходихме по хладно на Слънчев ден и топнах крачка в морето, мен никoй не ме е спирал, нито от пътувания, нито от плаж, просто аз съм една бъзла 8) защото толкова дълго сам чакала този момент и все още, не мога да повярвам, че ми се случва, точно на мен :)


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #482 -: Август 14, 2013, 12:20:26 pm »

По въпроса за морските бани на бебета съм малко скептик. Слънцето вече не е онова, което беше преди 20-30 години и дори с баните от 8 до 10 сутринта трябва много, много да се внимава. Аз съм родена и израстанала в Бургас, по цяло лято , ежедневно по цял ден съм била на плажа (от -до) при това къде ти пуберска глава да мисли за слънцезащитни кремове и въпреки това слънцето не гореше така както сега макар и с 50ти фактор през три часа. За съжаление "плодовете" на едно такова невнимание и прекаляване се берат години по-късно. Не случайно последните тенденции и съвети на дерматолозите в световен аспект е да се мажат със защита откритите части на тялото целогодишно. Така, че не знам дали е удачен варианта с непроходили памперси на плажа. Лично мнение. Обожавам да съм на море и на плаж и от сега се изкушавам нооооо ..... не знам, много ще помисля по въпроса  когато му дойде времето.
:good_post: Слънцето наистина не е това, което беше...В интерес на истината, то си е същото де, но климата се променя... :wink: :) Аз не помня такива 40С жеги, може и да е имало, но са били по-скоро прецедент...Иначе, трябва да му признаем и ползите все пак..Умереното излагане на слънчеви лъчи спомага усвояването на вит.Д, предотвратява рахита и заболявания на костната система. Отделно, спомага на имунитета...Но Ивайло без слънцезащитен с 50 фактор /специализирано, бебешко/ навън не мърда, освен това го извеждам максимум до 11,30-12 и вечер след 18,00, почти изцяло на сянка /под чадър, дърво и пр./ или поне на шарена, като е по-хладно. Ние тази година ще ходим на море, но септември..В августките жеги, колкото и да ми е зле, не бих помислила да го изтреса на плаж...А и сега ще го държа основно под сянка и в определени часове..То и нашето море, няма да е много море де...ама все пак... :) Аз като бях бременна не ходих, не виждах как с корема да се пържа на плажа...На плажа, в мора и аз съм виждала бебета и не го считам за редно /не, че съм го натяквала/..Отделно, всеки ден виждам "грижовни" майки и баби с колички, които развозват бебета на 40С в открити колички, без шапки дори...Явно смятат, че да са малки негърчета е много полезно и здравословно... 8O
« Последна редакция: Август 14, 2013, 12:23:51 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #483 -: Август 14, 2013, 13:14:00 pm »
Момичета,влезна ми една муха в главата.Утре ще отида до Цибалаб да си пусна едно ново ТСХ,да не го мисля цял месец.

Имам една огромна молба!Искам на лични да ми пише някоя от вас,която планува да ражда при др.Дяволов от МД.
                                        Предварително благодаря.И приятен ден.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #484 -: Август 14, 2013, 14:54:18 pm »
Момичета,влезна ми една муха в главата.Утре ще отида до Цибалаб да си пусна едно ново ТСХ,да не го мисля цял месец.

Имам една огромна молба!Искам на лични да ми пише някоя от вас,която планува да ражда при др.Дяволов от МД.
                                        Предварително благодаря.И приятен ден.
От д-р Начев знам, че ТСХ по време на бременност трябва да е под 2. Пак по негова препоръка, го изследвам само в Бодимед. В Кандиларов са ставали издънки, за Цибалаб не знам.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #485 -: Август 14, 2013, 15:15:36 pm »
Кристалче,била съм при Начев,няма да споменавам причините за това,макар че ми се иска.Сега съм при друг от който съм много доволна,А в Цибалаб си пускам изследванията,защото съм пациентка на Инвитро клиника София и те използват тази лаболатория.Според мен е важно не коя е лаболаторията а да е една и съща.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #486 -: Август 14, 2013, 15:35:22 pm »
В Кандиларов и Бодимед  ТСХ изследвано в един и същи ден се различаваше 2 пъти. Така че лабораторията си е важна. По време на бременностите ми бях на л-тироксин и пусках контроли всеки месец и ТСХ се беше качило еднократно над 2 ( беше 2.1 ако не се лъжа, във всеки случай беше под 2,5) и веднага ми вдигнаха дозата на л-тироксина. Така че без да се паникьосваш, бъди експедитивна и се изследвай отново, това наистина е много важно за бебето. Начев е малко чешит, но е много добър професионалист.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #487 -: Август 14, 2013, 15:55:54 pm »
В една и съща лаборатория трябва да се прави изследването.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #488 -: Август 14, 2013, 23:59:45 pm »
За плажа, аз винаги съм водила децата рано сутрин и най-късно до 11 си тръгваме, винаги имаме плажни масла, чадър задължително и усетя ли, че на мен ми става много горещо, решавам да си ходим. Когато е умерено, няма проблем да се водят децата навън и да се пекат :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #489 -: Август 15, 2013, 00:06:08 am »
Хайде сега, не ги плашете  :lol: С подобаващо количество играчки и басейн ще стане работата. накрая, ако не в морето, поне в басейна ще се накиснете  :lol:
Ааа не искам да плаша никой :) аз само казвам, че вече приоритетите са други :)

Иначе, всичко зависи от самите вас :) аз например нямах време за интензивен спорт, а имах ужасна нужда. Взех си диск със Зумба, елате ме вижте сега между 12.00-14.00 (докато малката спи) как въртя баджаци  :lol:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #490 -: Август 15, 2013, 09:09:14 am »
Хайде сега, не ги плашете  :lol: С подобаващо количество играчки и басейн ще стане работата. накрая, ако не в морето, поне в басейна ще се накиснете  :lol:
Ааа не искам да плаша никой :) аз само казвам, че вече приоритетите са други :)

Иначе, всичко зависи от самите вас :) аз например нямах време за интензивен спорт, а имах ужасна нужда. Взех си диск със Зумба, елате ме вижте сега между 12.00-14.00 (докато малката спи) как въртя баджаци  :lol:
:lol:

 :jump12:



*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #491 -: Август 15, 2013, 11:53:48 am »
Здравейте бъдещи мами, как сте днес?  :hello:
Krisi08, направо ме попиля от смях с тези баджаци  :lol:
Да ви кажа момичета преди да забременея и преди лапароскопията спортувах интензивно. От края на март насам само подпирам дивана след работа. (като изключим май и юни, през които пак ходех на тренировки, но 1-2 пъти седмично и то не редовно, докато не видях двете четрички). Ходех на киокушинкай, но ще трябва да забравя за него за поне година. :( Но може би няма да е зле да започна пак да спортувам нещо, само този страх да го нямаше :? Чувствам, че само разходките не са ми достатъчни. Я кажете, има ли сред вас коремчета, които си спортуват и сега? И ако да - какво?(Като изключваме йога - в Петрич няма къде) :ask:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #492 -: Август 15, 2013, 12:28:34 pm »
Добър ви ден и от мен.Аз рано, рано сутринта ходих на един обект по работа, добре че е край вода и подухва та изкарах нормално и сега не ми е зле, само ми се спи :) ама то вече перманентно се чувствам така.
Аз точно като съм забременяла спортувах яко, но като видях положителния тест спрях всичко.Ще спортувам като родя, сега ще се разхождам пеша по баирите на Плевен.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #493 -: Август 15, 2013, 13:20:03 pm »
Беата, и аз си мислих, че към 13тата седмица след ФМ ще се освободя от фраксипарина , но не би. Унструкцията беше категорично до 20-22рата седмица ежедневно да го слагам. Сега си правя някакви сметки кога точно да отида за втората ФМ с надеждата за спирането му. За сега имам по 1-2 перманентни синки, дано не стигна до буци. Много тъпи ми се виждт тези игли. Местния ми наблюдаващ АГ малко ме погледна като му казах, нищо не изкоментира. Аз си вярвам за тези специфики на специалистите по АРТ, все пак има разлика.
И на мен ми казаха в моята клиника да попитам при ФМ дали са наред нещата от гледна точка на кръвоснабдяването и дали бих могла да спра или намаля фраксипарина. Ако се налага обаче, ще го слагам и до края. Иглите са тъпи, но ми обясниха, че иначе щели да се получават по-големи хематоми. Знам ли, просто слушам и изпълнявам :). И задавам въпроси  :lol:, че обичам да съм наясно.

За ТСХ моята лична лекарка ми даде направление, но, като чу, че ще ми трябва всеки месец, директно ме насочи към ЖК. Всъщност гинеколога от ЖК може ли да дава направления за ТСХ и ФТ4 или праща на ендокринолог, който работи със ЗК? Аз още се ориентирам при кого да ходя на ЖК. Приемам всякакви съвети на момичета от София, особено за следене на бременност с близнаци, пишете ми на лични.

По отношение на спортуването и ходенето на море моят лекар ме посъветва само да бъда внимателна във всичко, което правя. Ако не беше кървенето, щях сега да съм на море, но и септември е подходящо. Интензивните тренировки, разбира се, не са подходящи по време на бременност, но предполагам, че могат да ви насочат към по-леки упражнения. И рязкото спиране не е много добро. Аз ходех на танци, преди да забременея, но спрях заради гаденето. Въртенето насам-натам ми се видя в повече :). Наесен може да продължа, ако съм добре.
« Последна редакция: Август 15, 2013, 13:25:28 pm от beata »
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #494 -: Август 15, 2013, 16:07:42 pm »
Честит празник и честит имен ден на всички момичета, които празнуват днес!
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #495 -: Август 15, 2013, 18:06:17 pm »
Момичета повторих щитовидните.Вижте как изглежда истината:

резултати от 12.08 в лаб. на кл.Малинов          FT4 - 10.41    (7.9 - 14.4)
                                                                      TSH - 4.720    (0.34 - 5.6)

резултати от 15.05 в Цибалаб                           FT4 - 15.99    (12.00 - 22.00)
                                                                       TSH - 2.890    (0.27 - 4.20)

Какво ще кажете?
Хубава разлика нали!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #496 -: Август 15, 2013, 18:22:50 pm »
Разликата е очевидна.Но пък референтните стойности на двете лаборатории също са различни.И това  трябва да се вземе под внимание.И все пак лекарят ще каже,той знае най-добре.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #497 -: Август 15, 2013, 19:33:47 pm »
Момичета повторих щитовидните.Вижте как изглежда истината:

резултати от 12.08 в лаб. на кл.Малинов          FT4 - 10.41    (7.9 - 14.4)
                                                                      TSH - 4.720    (0.34 - 5.6)

резултати от 15.05 в Цибалаб                           FT4 - 15.99    (12.00 - 22.00)
                                                                       TSH - 2.890    (0.27 - 4.20)

Какво ще кажете?
Хубава разлика нали!

TSH  и в двата случая ми се вижда високо на мен  :?


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #498 -: Август 15, 2013, 19:41:36 pm »
Коремчета,преди време поисках инфо за др.Дяволов от МД София,на лични.Никоя ли не ходи и не знае нищо за него? :(  Не става въпрос за това къде му е частния кабинет,а как стоят нещата,ако искам той да ме изражда,тарифа,в коя седмица е добре да се отиде при него и т. н.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #499 -: Август 15, 2013, 20:58:40 pm »
Joly,  високо ти е ТСХ като за бременна. Непременно се консултирай пак с читав ендокринолог.    А за д-р Дяволов-първото дете родих при него и ходих от 14 г.с. За тарифи не мога да говоря, ние платихме за избора на екип и отделно се "отблагодарихме' . Второто мислех пак при него да раждам, но се отказах някъде към 7 мия месец и родих в Токуда. Иначе и вторият път ходих няколко пъти при него от 14 г.с., но основно защото ми прави серклаж.
« Последна редакция: Август 15, 2013, 21:28:32 pm от Crystal »