0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #420 -: Август 12, 2013, 21:27:52 pm »
Бубулина
ти, май си на всяка манджа, мерудията, пак :lol:
  честите принцесата /bebeto/  ... А това, ти какво си разбрала, най-малко ме вълнува! :P


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #421 -: Август 12, 2013, 21:37:33 pm »
Starshine, не се шашкай и притеснявай, не се и тъпчи и на мен не ми се яде.Апетита ми е под нулата, набивам много плодове и зеленчуци, както и препечени филийки, думи нямам.От време на време хапвам малко месо.Общо взето ако се натъпча на сила после се чусвтвам ужасно, надута, тежко ми е, шъ съ мре.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #422 -: Август 12, 2013, 22:04:36 pm »
Напоследък забелязвам едни интриги и подигравки към по определени момичета.Защо е нужно да съсипваме хубавата темичка?!?Сигурна съм,че поради тази причина и доста други момичета не искат да пишат  :?
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #423 -: Август 12, 2013, 22:14:26 pm »
Нека не се поддаваме на хормоните и да гледаме позитивно на положението в което сме.Няма смисъл от една реплика да се засягаме, аз до сега значи да съм се отказала да пиша.Все пак сме много различни хора, с много различни начини на мислене и живот.МИР  :balk_7:

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #424 -: Август 12, 2013, 22:17:25 pm »
Маги, аз също ям предимно плодове.. И тонове домати и лютеница, които по принцип обичам, но сега направо не мога да спра ако започна. Пия и много доматен сок. Рибка мога да ям само на скара. По принцип много обичам рибка, но вече ми е много миризлива и общо взето и нея избягвам. А знам, че и месо и риба трябва да ям сега, НО.  :D Общо взето доста ми се промениха предпочитанията откакто съм бременна.
Пожелавам ви лека нощ и сладки сънища. :sleeping:
П.с. Не се дразнете за глупости. Вижте колко сте готини всичките. Няма смисъл да се дразним една друга. :grouphug2:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #425 -: Август 13, 2013, 00:16:50 am »
Напоследък забелязвам едни интриги и подигравки към по определени момичета.Защо е нужно да съсипваме хубавата темичка?!?Сигурна съм,че поради тази причина и доста други момичета не искат да пишат  :?
Асе, и аз съм на същото мнение.А някои момичета не,че не искат да пишат,ами и сигурно не могат.Нищо чудно да има още някой баннат.Може да е всеки.Така и не разбрах черната котка защо е отсвирена.Смятам,че доста хора получиха полезна информация за очите,която не са знаели. Мисля,да се абстрахирам от дразгите,т.е. да ги подминавам,за да ми е по-спокойно ежедневието.Ще е много добре,ако и други направят така.Виждаш дразга и я отминаваш все едно не е прочетена.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #426 -: Август 13, 2013, 00:52:37 am »
Старшайн, ембрионът се имплантира в матката седем дена след зачеването. Ако не ти се е ядяло месо, по-скоро да е било от горещината или нещо друго, но не може четири дена след предполагаемото оплождане на яйцеклетката да имаш симптоми.
Нормално е, когато е толкова топло, да ти се пият течности и да не ти се яде. За бебето не се притеснявай! То си взима каквото му е нужно.
Аз лично си знам и двете дати на зачеване.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #427 -: Август 13, 2013, 08:53:08 am »
Старшайн, ембрионът се имплантира в матката седем дена след зачеването. Ако не ти се е ядяло месо, по-скоро да е било от горещината или нещо друго, но не може четири дена след предполагаемото оплождане на яйцеклетката да имаш симптоми.
Нормално е, когато е толкова топло, да ти се пият течности и да не ти се яде. За бебето не се притеснявай! То си взима каквото му е нужно.
Аз лично си знам и двете дати на зачеване.
Мога само да добавя, че при мен апетитът се "отключи" към 24-25-та седмица. До тогава и на мен почти нищо не ми се ядеше  osi_9
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #428 -: Август 13, 2013, 08:55:12 am »
Аз не страдам, че не ми се яде, рано или късно ще ми се дояде и тогава става страшно.То ако ме питаш сега мога да отида да омета половин закуска, но все си мисля, че тестените работи не са от най-полезните :) но от време на време ям.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #429 -: Август 13, 2013, 08:59:53 am »
Аз не страдам, че не ми се яде, рано или късно ще ми се дояде и тогава става страшно.То ако ме питаш сега мога да отида да омета половин закуска, но все си мисля, че тестените работи не са от най-полезните :) но от време на време ям.
И мен основно към това ме влечеше, ако трябва честно да си призная. Разни мазни банички,дюнери и прочие, умирах за тях  :oops: Ограничавах ги, разбира се и наблягах на месото, но ако кажа, че е имало странност в апетита, беше точно към тестените, защото по принцип не съм им особен фен. Мисля, че в началото разните неразположения се отразяват на апетита, и за това на по-късен етап се наваксва... :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #430 -: Август 13, 2013, 09:30:30 am »
Леле с тия маазни баници. На път за работа имам тъкмо три баничарници. Първата подминавам, в повечето случаи и втората, но третата рядко успявам да подмина, еми не мога , че и като си купя още в колата със шеметна скорост. Така беше до съвсем скоро, сега даже като ги гледам се чудя от къде ми дойде тази лакомия. По принцип не си падам по баниците , но явно това беше странността в апетита. Месо не ми се яде, отдавам го повече на жегата. Домати, сирене, праскови и грозде в промишлени количества, сутрин си тръгвам с една кутийка с праскови и грозде (както и в момента) и това ми е закуската, че и част от обяда. Не искам да си спомням за баниците, че голям срам. Определено съм загубила апетит към определени храни, храня се по-малко. Също не страдам от това. Колкото по късно ме подгони вълчия глад толкова по-добре.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #431 -: Август 13, 2013, 09:44:11 am »
Добро утро коремчета!  :hello:
Е, от всичко което сега чета, че сте писали.. значи трябва да стискам палци след време да не започна да нагъвам като прасенце за да си наваксам. и да не притеснявам от липсата на апетит :lol: А за странностите в апетита - нямам кой знае колко, освен отказа от месо и риба, които преди много обичах, случвало ми се е да ям и 2-3 пъти дневно месо, а сега - хич. А към тестените неща не съм забелязала някаква страст... А, сетих се, мога да ям постоянно имамбаялдъ, но по един определен начин, по който го приготвят в едно заведение до работата. Жената само като ме види и знае вече какво искам да ям  :lol:
Но такова чудо с доматите и доматените сокове преди не ми се е случвало. :lol:
Само дано бебо си набавя всичко, което му е нужно, и липсата на месо и риба да не са от огромно значение.




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #432 -: Август 13, 2013, 10:09:23 am »
Леле с тия маазни баници....
..и бира  :oops: :D Какъв беше тоя апетит към бира, така и не разбрах! Не, че съм си позволявала де..Чат пат по някоя чашка, предимно безалкохолна... :D


Starshine Не чак като прасенце, но с нарастване на бебето и нуждите му нарастват. Всъщност, до колкото помня, то усвоява единствено протеините от храната /те не се съдържат само в месото, разбира се, но то е най-богато на тях, за това и повечето доктори съветват да се консумира/, въглехидратите и мазнините отиват на дупето на мама  :D С риба по принцип не трябва да се прекалява по време на бременност, но веднъж седмично е добре...Ако можеш, хапвай по малко месо, ако не - трябва да компенсираш с други богати на протеин храни  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #433 -: Август 13, 2013, 10:23:31 am »
Момичета не знам какво да ви кажа аз за моето ядене  :oops: :oops: От начало никакво месо само скумрия на скара успявах да ям, а сега сутрин не направя ли някой друг сандвич докато си отворя очите е е работа значи . Голямо тъпкане на тесто , не знам как ще я карам . Домати много обичам ( при положение , че си имаме домашни) , но стомаха ми не го иска и го спрях. Най - често вечерям сирене по шопски ( само със сирене и 1 - 2 парченца домат обелен).Качила съм за сега 2 кг ,нооо не знам просто
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #434 -: Август 13, 2013, 10:25:31 am »
Еееее блазе ви :o
 мен пак ми се яде и ям като за световно :lol:
 Хубавото е, че е лято, има колкото си щеш плодове и зеленчуци, та цял ден тъпча от тях, може би и заради това, кг дотук са ми само +3  :P
дано още толкова кача и занапред, че после :o как ще се смъкват незнам :x

 Котето май е баннато мисля, че нещо такова като предупреждение зачетох, но не съм сигурна ;)

И още нещо!!!
извинявам се за постовете си, но изп един кредор и колкото и да ми се иска да пиша грамотно постовете винаги сякаш напук ми излизат криви :x


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #435 -: Август 13, 2013, 10:29:07 am »
Бубулина, благодаря за съвета. Е, сега вече тотално се успокоих. Ям доста храни богати на протеин, пия мляко, ям доста ядки, обичам много леща, вчера ядох бобче, а онзи ден грах. И хапвам редовно царевичка. Супер, значи компенсирам до някъде месото. :lol:
А имам един въпрос - мога ли да ям риба тон от консерва? У дома има от преди да забременея една голяма, хубава консерва риба тон, но някъде бях чела, че не особено полезна. Но пък все трябва да я изядем някой ден. И ако не може натурална, може ли да е обработена? Какво е вашето мнение?  osi_10
Дес, не се притеснявай, за правописните грешки, зная, че ползваш кредор. :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #436 -: Август 13, 2013, 10:38:22 am »

Starshine

мисля, че не е хубаво, изобщо да се консумира риба тон, от нашите риби обаче, можеш да ядеш :lol:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #437 -: Август 13, 2013, 10:44:34 am »
А имам един въпрос - мога ли да ям риба тон от консерва? У дома има от преди да забременея една голяма, хубава консерва риба тон, но някъде бях чела, че не особено полезна. Но пък все трябва да я изядем някой ден.
По принцип трябва да ограничаваш консумацията на всички видове риба до 200гр на седмица :) Не помня много добре, но имам спомен че консервирана риба тон не се препоръчва на бременни заради високи нива на живак.


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #438 -: Август 13, 2013, 10:50:19 am »
Леле с тия маазни баници....
..и бира  :oops: :D Какъв беше тоя апетит към бира, така и не разбрах! Не, че съм си позволявала де..Чат пат по някоя чашка, предимно безалкохолна... :D
За мен ли говориш  :lol: Преди това бира не пиех, ех като забременях ядене не можех да погледна, но от 8 сутринта бира ми се пиеше  :lol: Така разбрах, че са мъжки - приличат на баща си  :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #439 -: Август 13, 2013, 10:56:45 am »
Благодаря момичета, значи ще изчакам с тази консерва. Иначе май акула също не се препоръчваше, но не съм много сигурна.. Сега ще потърся къде съм го мернала това и ако го открия направо ще ги напиша тук, ако някой друг също се колебае каква риба може или не може да яде. :)
П.с. Майка ми когато е била бременна с мен също много е обичала и си е пийвала от време на време бира. :lol:




Quiet people have the loudest minds.