0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #380 -: Август 10, 2013, 22:31:19 pm »
Бубулина, благодаря за бързия отговор. Нямам отоци, нивата на белтъка не ги зная. По принцип всичките ми изследвания са насрочени за 16-ти. За първи път ми се случва да кача кръвно откакто съм бременна. Преди малко изядох още една лъжица мед а канела и сега усещам някакво облекчение на главоболието. По принцип съм с ниско кръвно - 90/60. Ще го меря след малко пак да видя дали ще падне. Ако не - ще звънна на личния, той ми вдига по всяко време, понеже знае, че звъня ли, значи е много важно. Благодаря ти отново, Бубулина.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #381 -: Август 10, 2013, 23:58:40 pm »
Старшайн,тези дни и аз съм с по-високо кръвно от обикновенно,но смятам че е от горещините.Моето също е ниско и кача ли го 100/80 например ме боли глава и ми се гади.Дори в консултацията вчера ми беше така .За прееклампсия е доста далече това кръвно.Ако е 130 и нагоре-да.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #382 -: Август 11, 2013, 00:23:39 am »
130 на 80 е нормално кръвно за бременна. Все пак, ако имате съмнения и се чувствате зле, непременно се обърнете към лекар. Преди да забременея нормалното ми кръвно беше 90/60, а после се качи и си остана по-високо.
Прееклампсията има и други симптоми и доколкото знам, се проявява в по-напреднала бременност.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #383 -: Август 11, 2013, 08:27:45 am »
130 на 80 е нормално кръвно за бременна. Все пак, ако имате съмнения и се чувствате зле, непременно се обърнете към лекар. Преди да забременея нормалното ми кръвно беше 90/60, а после се качи и си остана по-високо.
Прееклампсията има и други симптоми и доколкото знам, се проявява в по-напреднала бременност.
:good_post: Аз за туй и съм писала, че високото кръвно може да доведе до прееклампсия и е хубаво да се следи. А и до колкото разбирам, тя се чувства зле от такова кръвно, хубаво е да се консултира с лекар за всеки случай.... :) yahoo_33
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #384 -: Август 11, 2013, 08:58:47 am »
Момичета, много ви благодаря за отговорите. Тази сутрин съм малко по-добре. Главата не ме боли много. Кръвното е 110/70. Може би е от горещините, тук е истински ад и без климатика става страшно: 38 - 39 С. Освен това спането ми е адски трудно, тази нощ за първи път от 4 дни успях да спя, благодарение на дълга възглавница. Ще си следя кръвното, ако се качи и започне силно главоболие ще потърся личния. Отново ви благодаря за помощта. :grouphug2:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #385 -: Август 11, 2013, 09:11:01 am »
Добро утро!Как сте днес??? :balk_69:
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #386 -: Август 11, 2013, 14:40:58 pm »
Здравейте мами!Нека ви споделя и моите преживявания - на 31.07 в полунощ ме заболя силно кръста от дясно, и тъй като болката не спря,след два часа повикахме бърза помощ, при което ме отведоха в местната болница /аз съм от провинцията/ и там след като ми бика инжекции- но шпа, папаверин и деган ми казака, че е нормално от бременността и ме изпратиха у дома.Как доживях до сутринта не знам как да ви опиша само аз си знам - нито можех да лежа, нито да седя.....Сутринта съпругът ми ме откара в Щерев, там се случи нашето двойно чудо. След като ме прегледа моята лекарка се установи, че имам песъчинки в десния бъбрек, които се видяха на ултразвука, слава Богу резултатите от изследването на урината бяха добри. Полежах 2-3дни на системи и постепенно всичко отшумя. Моята лекарка каза, че често бременните жени карат бъбречни кризи. А бебета иначе са добре вече съм в 11г.с., те махат със своите ръчички и крачета!!! На мен все още ми се гади, но нека е на мен неразположението!!! Скоро ни предстои БХС стискайте палци!Целувки!!!
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #387 -: Август 11, 2013, 16:25:59 pm »
Тук много пусто нещо?
Велина,добре ,че всичко е минало вече и сте добре.Като знам как боли на мен преди години ми разбиваха  камъни в левия бъбрек,болката е по-кофти и от тази при раждане.....
а аз се чудех защо някои искали с упойка 8)
ПП.Само не разбрах защо деган са ти били ,като не си повръщала?Егати докторите  :lol:

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #388 -: Август 12, 2013, 09:54:56 am »
Добро утро,мамчета.
Велина и Мони,значи вие момичета,като стой и гледай можете да си родите и без упойка :wink:
Аз пуснах три хормончета и на обяд съм на консултация,до тогава ще ми излязат резултатите.
Мони,пусто е събота и неделя днес ще има раздвижване,споко.Просто през уикенда обръщаме внимание на къщата,по-скоро на домашните,а през седмицата тези,като мен които не ходят на работа ще пишат.
Приятен и ползотворен ден на всички,лека седмица.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #389 -: Август 12, 2013, 11:21:17 am »
Здравейте мами :D
 как сте?
 уикенда при нас беше пълен с разходки, пообиколихме малко магазините във Варна :P да видим, какви легла предлагат :wink: Малко се отчаях, те вс на вс 5 вида :? разликата е или в размера или в цветовете ...
Ходих в детски маркет Слънце на бул. Владислав, там юг най-голямо разнообрзие, но нещо не мога да си харесам аз, явно сам голям чешит, добре че е още рано, не че има къде да обикалям де, то и магазини за целта нямаме много :lol:
 Много исках да се видя някъде и на 4д,

мами, които сте от Варна къде бихте ми препоръчали да отида, искам тази седмица, че ММ после заминава, да ги види и той :P


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #390 -: Август 12, 2013, 11:35:36 am »
Здравейте!!! :bighug:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #391 -: Август 12, 2013, 11:39:54 am »
Добър ден и от мен  мами! Как сте днес?
Аз най-накрая си взех резултатите от БХС там казаха ,че всичко е наредно да ги споделя с вас:
Свободно b-ЧХГ-25.44
РАРР-А-4.007
Trisomy 21 -1:1267<1:20000
Trisomy 18 -1:14955<1:20000
Trisomy 13 <1:20000<1:20000
Забележка:
Изчисленият риск за Даун синдром,комбиниращ нухална транслуценция,назална кост,трикуспидален доплер,дуктус венозус,свободен б-ЧХГ и ПАПП-А намалява с въсрастовия риск.
Обсъдиха се възможностите за бъдещо поведение:фетално кариотопиране чрез: хориална биопсия до 15 г.с.,аминиоцентеза след 16 г.с.,с 1% риск от спонтанен аборт или високоспециализирана фетална морфология и ехокардиография в 20 г.с.
След консултацията пациентката реши да не предприема инвазивно изследване.

Ние също прекарахме уикенда на прохлада в планината,беше супер.Всичко си е наред.Мисля другата седмица да ходя пак на 4D ,че моята лекарка е в отпуск до 10 септември ,а чак до тогава да не се гледам нещо не ме устройва,не съм ходила от 31.07 :)
Starshine радвам се ,че си по-добре ,да се оправяш ей,ако има нещо веднага на Док.

Лек ден на всички!

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #392 -: Август 12, 2013, 12:06:16 pm »
Здравейте мами как сте?

Дес бих ти препоръчала да не ходиш в Темелков като аз отидох там на уж хубав ехограф , но не останах особено доволна , а за това къде да идеш не мога да препоръчам.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #393 -: Август 12, 2013, 12:07:49 pm »
Здравейте, момичета!

amanda, радвам се за добрите ти резултати.

Четох, че сте коментирали кръвното. Откакто съм бременна, нито веднъж не са ми мерили къвното налягане. Нямам оплаквания и затова не се напъвам да си го меря и аз. Доволна съм, че, въпреки че не пия кофеинови напитки (гади ми се от тях), кръвното ми не пада по субективно усещане.

Искам да ви попитам изследването за токсоплазмоза задължително ли е и кога се прави?
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #394 -: Август 12, 2013, 12:44:06 pm »
beata, моето кръвно за първи път го мериха преди по-малко от седмица на първата ми ЖК, тогава и пуснах пълните кръвни изследвания. До тогава имах 5-6 прегледа в клиниката по АРТ, прегледите бяха само с вагинален ехограф и без нито едно изследване. Явно такава е практиката. Първата ми кръв беше БХС.
Не знам дали е задължитела токсоплазмозата , но е препоръчителна и е в списъка на изследванията, които се поемат от ЗК, на мен ми беше включена заедно с другите - ПКК, вирусология, урина. Нямам ТСХ (от последната година) и мисля да си го проверя.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #395 -: Август 12, 2013, 13:05:14 pm »
Здравейте момичета!  :hello: Как сте днес?
beata, браво за кръвното. До раждането ти пожелавам все да си така. Аз по принцип мнооого рядко съм имала проблеми с кръвното. Сега може би е от жегата. А и не знам защо но се замислих дали не е от това, че целият ден прекарах у дома.
amanda, много се радвам за добрите резултати! Добре съм, ако пак ми стане зле - веднага на чичо доктор :lol:
dess_dess, направо ти завиждам за разходките. Тук такива трудно могат да се правят след 10 часа. Добре, че вчера малко поваля, та разхлади вечерта и можеше да се спи без климатик.
joly, стискам палци за хормончетата. Да кажеш после как е минала консултацията.
avallon, при мен е по същия начин - явно наистина е практика, защото и на мен не са ми правили изследвания още. Кръвното го меря у дома. Преди година-две си купихме кантар и с него ни бяха подарили и машинка за мерене на кръвното. Която чак сега влиза в употреба.  :lol:
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден!  :bighug:
П.С. Въпреки, че съм още в началото си взех дълга възглавница. Да ви се похваля единствено с нея успявам да спя вечер. Адски е удобна! Препоръчвам на всички, които имат проблем с удобството и съответно съня - такава възглавница.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #396 -: Август 12, 2013, 13:18:36 pm »
Добро утро,мамчета.
Велина и Мони,значи вие момичета,като стой и гледай можете да си родите и без упойка :wink:
Аз пуснах три хормончета и на обяд съм на консултация,до тогава ще ми излязат резултатите.
Мони,пусто е събота и неделя днес ще има раздвижване,споко.Просто през уикенда обръщаме внимание на къщата,по-скоро на домашните,а през седмицата тези,като мен които не ходят на работа ще пишат.
Приятен и ползотворен ден на всички,лека седмица.
Първото така и го родих -без упойка! :wink:

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #397 -: Август 12, 2013, 14:04:02 pm »
beata, моето кръвно за първи път го мериха преди по-малко от седмица на първата ми ЖК, тогава и пуснах пълните кръвни изследвания. До тогава имах 5-6 прегледа в клиниката по АРТ, прегледите бяха само с вагинален ехограф и без нито едно изследване. Явно такава е практиката. Първата ми кръв беше БХС.
Не знам дали е задължитела токсоплазмозата , но е препоръчителна и е в списъка на изследванията, които се поемат от ЗК, на мен ми беше включена заедно с другите - ПКК, вирусология, урина. Нямам ТСХ (от последната година) и мисля да си го проверя.
Аз още не съм се записала на ЖК. Надявам се скоро да се ориентирам и да не е късно. Следят ме в клиниката по АРТ и вече ми пуснаха ПКК и урина, но кръвно никой не се сети да ми мери. Но и аз не го намирам за проблем в моя случай.

На мен обаче ми включиха ТСХ в изследването и много добре, защото сега вземам лекарство за Хашимото. Но за токсоплазмоза нямам изследване. Макар че нямам контакт с котки, не се знае дали не съм имала проблем преди години. Сега внимавам с храната и особено с месото.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #398 -: Август 12, 2013, 14:33:49 pm »
beata

АЗ се записах на  ЖК чак в 12 седмица ;)
За разходките... само привечер, добре че и магазините се съобразяват с жегата и работят до по-късно  :lol:
 Аз също имам проблем с щит. жлеза и си пускам редовно контроли на TSH  и FT4


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #399 -: Август 12, 2013, 14:42:05 pm »
beata то и аз ще се записвам на ЖК чак в 14г.с.....До сега си ходя на платени прегледи и всеки път питам за ЖК и винаги ми казват–"Рано е!"
Дори взех и да се нервирам малко.До сега единствено ми е пускана кръв и урина(и то защото бях в болница).Да не коментирам че имам домашна котка,която не бих казала,че е в цветущо здраве.
Утре съм на БХС и ранен ехографски скрининг.Само не ми е ясно за БХС-то защо ще ми го пускат,като при близнаци няма смисъл да се прави  8O ....само ще ми вземат парите  :?
В каква държава живееме...не ми се говори просто!Въпреки всичко се чувствам щастлива.
Лек ден момичета  :D
« Последна редакция: Август 12, 2013, 14:53:14 pm от Asenceto »