0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #360 -: Август 09, 2013, 10:00:10 am »
ДА с коремния ехограф,но  с 4Д .Доктор Сигридов мен така ме наблюдава!

но, мен ме гледат с коремен ехограф, но той не е8O


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #361 -: Август 09, 2013, 10:13:52 am »
Ох,моля те не се филмирай!Като отидеш на следващия преглед просто попитай какво е състоянието на шийката?Ти си с близнаци и не вярвам да не ги следят тези неща!Споко!!!! :bighug: :bighug: :bighug:
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #362 -: Август 09, 2013, 10:16:48 am »
Добро и слънчево утро, момичета! Благодаря ви много за съветите, които ми дадохте! При мен болките вече е ясно от къде идват, от нередовния стомах са :oops: Само не знам, ако до края е така, как ще се оправям 8O
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #363 -: Август 09, 2013, 10:18:40 am »
Здравейте момичета! :hello:
Мен само първите два пъти като бях ме гледаха с вагинален, май в началото може, доколкото знам след 12-та седмица трябва вече да е с коремен, освен ако няма някакви други пречки. Аз бях в 7-ма и 9-та седмица и не можехме да видим хубаво бебо, та затова. Като отида следващия път ще ви кажа как е минало, тогава ще съм в 12-та.
Дес, честито за двамата юнака! Важното е да са живи и здрави. И споко, не се шашкай, всичко ще бъде наред! :)
cerise, какво точно ти е на коремчето? Стискам палци да се оправи по-бързо.
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден!  :grouphug2:




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #364 -: Август 09, 2013, 10:20:19 am »
Ох,моля те не се филмирай!Като отидеш на следващия преглед просто попитай какво е състоянието на шийката?Ти си с близнаци и не вярвам да не ги следят тези неща!Споко!!!! :bighug: :bighug: :bighug:

renigu, Starshine :bighug: :bighug: :bighug:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #365 -: Август 09, 2013, 11:45:23 am »
Здравейте, момичета!

Мен досега винаги са ме преглеждали трансвагинално, но съм доста в началото и предполагам, че това ще се промени през втория триместър.

Малко късно се включвам, но ме изуми това, че за даване на болничен искат пари. Все едно че е някаква екстра, а не необходимост. Много се ядосвам на такива мародерства.

Пожелавам на chattenoire84 лека и спокойна бременност и безпроблемно раждане. Всеки сам си избира какво и с кого да споделя.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #366 -: Август 09, 2013, 12:20:42 pm »
Аз като търсих къде да се запиша и търсех инфо по тел.разбрах,че щом е медицински център обезателно има абонамент за проследяване на бременност без ФМ и БХС.Поемат прегледите и колкото искаш болнични само,че срещу такса от порядъка на 450 левчета,заплатени на една или две вноски.Така е в бившата Тина Киркова,в МЦ Св. Петка.А този,който ми иска 20 кинта е от 29-та п-ка,но и той си бил заформил едно медицинско центърче (Авицена)в кабинет от ДКЦ-то.Аз съм си виновна,че не обърнах внимание какво пише на табелката до кабинета му.Защото поликлиниката изглежда като изрезка от миналото,запустели кабинети(като необитаеми катакомби).Една от пациентките му сподели,че я нарича "призрачната п-ка",след 17.00 часа била вече абсолютно празна.Туй то,отивам да си подквасвам мляко,чудя се с какво да се занимавам,после чистене,шиене и пак Зачатие.Извинявам се за спама.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #367 -: Август 09, 2013, 15:36:06 pm »
Момичета, имам резултат токсоплазмоза IgG 148,1(реф до 35). Правилно ли мисля (и чета ), че това е създаден имунитет. До колкото чета IgM е опасно (прясна инфекция). АГто ми не ми вдига в момента, пък се спекох нещо.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #368 -: Август 09, 2013, 16:02:43 pm »
Здравейте отново коремчета.
joly, за Тина Киркова (понеже аз съм решила там да правя абонамент, защото искам лекарката, която ми помогна да забременея да следи бременността) - поемат се всички кръвни и уринални изследвания, независимо колко се налагат и всеки УЗ, независимо колко пъти ще отидеш + болнични. Общо взето всичко. Поне на мен така ми каза моята лекарка, която е страхотен човек. Май единствено БХС и ФМ не се поемат. Аз съм от Петрич и на мен реално ме устройва да дам 450 лв., но да съм спокойна, че ще ми се обръща внимание, ще ми се правят изследванията и отношението към мен ще е повече от на ниво. Защото аз така или иначе ще следя бременността си в София, просто на лекарите тук нямам никакво доверие. Така като гледам, явно съм попаднала на АГ. Чак не мога да повярвам, че има такива кожодери (въпреки, че в София в началото попаднах на лекар, който въпреки доброто си отношение продължаваше само да ме тъпче с противозачатъчни, въпреки желанието ми да се пристъпи към опити за забременяване, слава Богу, ходих само година, ако бях продължила сигурно още щях да съм на тези хапчета :?). Съвсем искрено ти съчувствам, че се наложило да преживееш това, толкова добре разбирам какво ти е. Прегръщам те силно, стискам палци да намериш добър АГ, който да следи бременността ти! :hug2:
Авалон, ако разбереш какво означава резултата, сподели. Предстои ми такова изследване след седмица.  :)
Извинявам се за спама.
Ооо, и забравих да ви се похваля! Вчера Слънцето ми купи "бременна възглавничка" :lol: Имам предвид от тези дългите възглавници. Днес ще изпера калъфката и като изсъхне и я пробвам ще ви кажа как е. :lol: Че ми е много трудно спането, понеже обичам да спя по корем. Дано с нея се наспивам.  :sleeping:
« Последна редакция: Август 09, 2013, 16:10:32 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #369 -: Август 09, 2013, 16:09:46 pm »
Момичета, имам резултат токсоплазмоза IgG 148,1(реф до 35). Правилно ли мисля (и чета ), че това е създаден имунитет. До колкото чета IgM е опасно (прясна инфекция). АГто ми не ми вдига в момента, пък се спекох нещо.

Авалонче
 изобщо не ги разбирам и затова не вземам отношение  :bighug:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #370 -: Август 09, 2013, 16:50:31 pm »
Да кажа: доки потвърди, че това е имунитет от стара инфекция (та аз цял живот съм с животни)., макар, че не само това е източник, каза че няма за какво да се притеснявам . Мисля обаче за всеки случай да си пусна и титър IgM - това е за текуща инфекция. Всички останали показатели от изследванията са ми като за бременна. Имам малко завишена утайка, левкоцити точно на горна граница и нисък тромбоцитен обмен (аз го отдавам на фраксипарина) - това каза че е напълно нормално за бременни. До тук добре, едно по-малко, че все за нещо се притеснявам.
« Последна редакция: Август 09, 2013, 16:57:22 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #371 -: Август 09, 2013, 17:01:36 pm »
Авалон, радвам се за резултата.И на мен ми предстои токсоплазма и аз имам две котки който май са по-добре гледани и по-често водени на лекар от някой хора.Та се надявам ако имам инфекция да е стара и всичко да му е наред на бебока.Щото отлагах да си пусна всичко преди ин витрото, ама човечето ни изненада.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #372 -: Август 09, 2013, 17:14:53 pm »
Авалон, радвам се за резултата.И на мен ми предстои токсоплазма и аз имам две котки който май са по-добре гледани и по-често водени на лекар от някой хора.Та се надявам ако имам инфекция да е стара и всичко да му е наред на бебока.Щото отлагах да си пусна всичко преди ин витрото, ама човечето ни изненада.
Маги, аз също от дете без котка не съм оставала, останалия дивеч може да се мени , но котката е неизменно присъствие.  Винаги сме били като на абонамент при ветеринаря (даже и за зъбен камък), но и това не е гаранция май. Не знам, така ми казаха ветеринарите, иначе го изследваха звяра отвсякъде април месец, няма да казвам подробности , но отидох им казах че имам намерение да забременявам и каквото могат да направят , че беше новодомец.
Стискам палци.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #373 -: Август 09, 2013, 18:14:34 pm »
Хи хи
и аз си имам котка вече почти 3 години :P но токсоплазмозата е отрицателна при мен :)


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #374 -: Август 09, 2013, 18:41:14 pm »
Да кажа: доки потвърди, че това е имунитет от стара инфекция (та аз цял живот съм с животни)., макар, че не само това е източник, каза че няма за какво да се притеснявам . Мисля обаче за всеки случай да си пусна и титър IgM - това е за текуща инфекция. Всички останали показатели от изследванията са ми като за бременна. Имам малко завишена утайка, левкоцити точно на горна граница и нисък тромбоцитен обмен (аз го отдавам на фраксипарина) - това каза че е напълно нормално за бременни. До тук добре, едно по-малко, че все за нещо се притеснявам.
Авалон, моите левкоцити и утайка се вдигнаха точно в твоята седмица и си останаха така до края  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #375 -: Август 10, 2013, 10:06:27 am »
 :hello: Привет, коремчета! Как сте днес? :)
Тази нощ при мен отново беше почти безсънна. Калъфката на възглавницата не беше изсъхнала и спах без нея. Днес сутринта я пробвах за половин час, струва ми се сравнително удобна.. тази нощ ще се разбере дали върши работа.
Авалон, много се радвам за резултата.
Момичета, започнах и аз да се притеснявам за този тест.. До преди 3-4 години имах котка, пипала съм и доста други котки. За колко време се изгражда имунитет и колко време стои в организма евентуална инфекция според вас? :? Котката беше много добре гледана, без пропускани прегледи при ветеринар, но все пак..




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #376 -: Август 10, 2013, 10:59:34 am »
Добро утро коремчета!!! :coffee: :coffee: :coffee:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #377 -: Август 10, 2013, 11:09:07 am »
Доколкото съм чела, вероятността да се хване токсоплазма е по-голяма от не добре изпечено месо, сурово месо, не добре измити зеленчуци и плодове, отколкото от котка.Всеки от нас е ял плодове от дървото без да ги измие, а аз дори съм опитвала сурова кайма, за да видя дали има достатъчно подправки.Сега като се сетя глупаво съм постъпила, но съм го направила.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #378 -: Август 10, 2013, 21:58:00 pm »
Маги, благодаря за отговора. Аз имам много лош навик понякога да ям плодовете, които отглеждаме без да ги мия. Понеже не ги пръскаме, а и са си в нашия двор. Което чак сега отчитам като огромна грешка. Тази пролет и лято не съм яла много, дано не съм направила някоя беля.  :? Кайма никога не съм смеела да опитвам. Но тези плодове дано не ми направят беля сега.
Ох, и извинявайте, ама пак да се оплача. Днес цял ден умирам от главоболие.  :( И бях с високо (като за нормалното ми) кръвно - 130 на 80  8O Хапнах 2 лъжици мед с канела понеже не искам да пия никакви хапчета. Сега кръвното ми е 110 на 68. Много се притеснявам. До колко според вас е допустимата граница за качване на кръвното? Имам предвид кога да се обадя на личния, при условие, че се качи? :ask:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #379 -: Август 10, 2013, 22:18:16 pm »
Маги, благодаря за отговора. Аз имам много лош навик понякога да ям плодовете, които отглеждаме без да ги мия. Понеже не ги пръскаме, а и са си в нашия двор. Което чак сега отчитам като огромна грешка. Тази пролет и лято не съм яла много, дано не съм направила някоя беля.  :? Кайма никога не съм смеела да опитвам. Но тези плодове дано не ми направят беля сега.
Ох, и извинявайте, ама пак да се оплача. Днес цял ден умирам от главоболие.  :( И бях с високо (като за нормалното ми) кръвно - 130 на 80  8O Хапнах 2 лъжици мед с канела понеже не искам да пия никакви хапчета. Сега кръвното ми е 110 на 68. Много се притеснявам. До колко според вас е допустимата граница за качване на кръвното? Имам предвид кога да се обадя на личния, при условие, че се качи? :ask:
До колкото помня за високо се счита ако стойностите надвишават обичайните с 20 единици. Отоци имаш ли? Повишени нива на белтък в урината? Обади се веднага щом можеш на личния и иди да ти предпише терапия, ако той прецени, че се налага. Може да е единичен случай това покачване, но нека лекар го прецени. Макар и рядко, високото кръвно може да доведе до опасно усложнение на бременността - прееклампсия.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"