0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #300 -: Август 07, 2013, 22:25:14 pm »
Alike, стискам палци да е на твоето. При нас е нещо подобно, само дето Слънцето си мълчи :lol: Но аз чета по очите му, че той се надява на друго като кажа, че бих искала да е момиченце  :D




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #301 -: Август 08, 2013, 04:08:27 am »
Здравейте момичета влизам да се похваля,че на 06.08.2013г на този хубав християнски празник Преображение се родиха моите голями момчета:)))
Валентин 2700кг/49см в13:37ч и Владимир 2955кг/48см в 13:38ч...Всички сме много добре,аз се възтановявам по-бавно,но иначе децата благодаря на Господ са добре...целувки и дай Боже всеки му тая радост;)
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #302 -: Август 08, 2013, 08:17:16 am »
Честита двойна радост, Мариета! Да са ви живи и здрави и цял живот само усмивки да ви носят!!! А на теб бързо и леко възстановяване ти желая  :wink:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #303 -: Август 08, 2013, 08:29:31 am »
Честито Мариета!Бързо възстановяване и здраве на мъжлетата!На много хубав празник са се появили.
Да ви кажа и аз тези дни не съм на себеси.Гадене,главоболие и схващане в кръста.Единствения потърпевш от това ми положение за момента е Тео.Толкова ми е нервно и имам чувството че той е по-инатлив и своенравен от всякога,което ме подлудява на моменти.
Та нещо от горещините ли е ,от хормоните ли е .....незнам,ама  вчера ми беше много зле

*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #304 -: Август 08, 2013, 08:37:44 am »
Добро и слънчево утро, момичета!
Имам един въпрос - какво точно представляват контракциите? (Моля ви, не ми се смейте, но какво да направя като ми е за първи път и се се шашкам :oops:). Отвреме-навреме ме наболява корема като при цикъл, пия едно но-шпа и отминава бързо, обаче се притеснявам всеки път.
Уж гледам да съм спокойна, но си знам, че няма да се успокоя напълно чак до края :?.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #305 -: Август 08, 2013, 08:51:06 am »
Честита двойна радост, Мариета[/b]! Да са ви живи и здрави и цял живот само усмивки да ви носят!!! А на теб бързо и леко възстановяване ти желая :lol:


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #306 -: Август 08, 2013, 08:52:49 am »
cerisе,ако се съмняваш,че имаш контракции веднага отивай на лекар.Дори и да си в грешка,болките в корема по време на бременност не са нормални.Иначе контракциите са като втвърдяване на корема и болка,също може и болка в кръста.Стискам ти палци скоро всичко да отмине.
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #307 -: Август 08, 2013, 09:13:34 am »
cerisе,ако се съмняваш,че имаш контракции веднага отивай на лекар.Дори и да си в грешка,болките в корема по време на бременност не са нормални.Иначе контракциите са като втвърдяване на корема и болка,също може и болка в кръста.Стискам ти палци скоро всичко да отмине.
Много ти благодаря за бързия отговор! Лошото е, че в града, в който живея, няма при кого да отида :( Следя се при д-р Михова в "Надежда", но следващият ми час е чак в края на месеца. Питах какво точно представляват контракциите, защото от началото на бременността имам проблеми с WC - то, та си мислех, дали не е от това.....
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #308 -: Август 08, 2013, 09:15:19 am »
Ето и темичката на мама Мариета, където можете да я поздравите за нейната двойна радост http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49854.msg1017402#msg1017402

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #309 -: Август 08, 2013, 09:17:57 am »
Добро утро!!!
Моникс- това което си написала,все едно аз съм го писала. Тия дни се чувствам ужасно, не мога да спя, изнервена съм, не ми стига въздуха и гледам каката да я изпращам навън с баба и от време на време, че иначе все и се карам за най-малкото, а то детето е толкова добричко :-(
cerise- не се притеснявай и аз още не съм сигурна какво точно са контракциите и при всяко заболяване на корема си пия но шпа.
Миналата бременност големите месеци бяха през зимата и е много по-добре тогава. Сега лятото имам чувството че съм като парен влак като тръгна навън, не съм вярвала , че през лятото което обожавам ще си мечтая да се захлади и даже да завали.
Весел ден на всички и лека жега
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #310 -: Август 08, 2013, 09:25:40 am »
Добро утро момичета!!!Как сте?Аз от вчера усещам как моя малечко ме гъделичка отвътре.Много е приятно.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #311 -: Август 08, 2013, 10:07:42 am »
Добро утро, коремчета! Как сте днес?  :hello:
Да ви попитам нещо - от 2-3 дни ми се появява нещо като разтягане, като не мога да определя точно къде е, но като че е малко над или във влагалището, дали имам повод за притеснение? Не ме боли, просто е като напрежение, все едно нещо ме притиска - усещането е все едно съм се натиснала с пръст малко по-силно. Коремът ми не се стяга, точно в този момент и кръст не ме боли. Все едно от време на време нещо ме сръчква.. Не знам дали мога дори да го обясня правилно.. На преглед съм чак на 16-ти. Чудех се дали да не отида в града при някого, но някак им нямам доверие. Някой имал ли е такова усещане? Притеснително ли е според вас? :ask:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #312 -: Август 08, 2013, 10:26:22 am »
chattenoire84, мигрената няма нищо общо с главоболието от кръвното (който има знае разликата). Мисля, че най правилно е (особено при високо кръвно) веднага на лекар, никакви мокри кърпи и опити за самолечение. И в същност колкото горната , точно толкова и долната ганица е от значение къде се намира, понякога даже е по-опасна долната .... особено в по-млада възраст и състоянието, в което се намираме.
По въпроса за пола - нямамаме никакви предпочитания, мен лично даже и не ме занимава такава мисъл. Завчера доктора сам каза че се крие, предполагам повечето мами и татковци задават въпроса и за това (аз не съм питала). Искам само да е живо и здраво. След толкова години борба пола на едно толкова чакано бебе за нас е абсолютно без значение.
Хубав ден момичета. Днес пак ще си търпя главата някак си.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #313 -: Август 08, 2013, 10:28:32 am »
Много е вероятно това да е точно разтягане на матката.Все пак тя е с една големина, а сега трябва да расте и това няма как да стане без да ни е дискомфортно.И аз имах разни болки, напрежения и т.н. в тази област, а и още имам.

Авалон, и ние сме така за пола.Народа около нас вече ми казва предположения, но аз всяка вечер си лягам с мисълта да е здраво, друго не искам!Момиче, момче, какво значение има нали е нашето дете!

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #314 -: Август 08, 2013, 10:58:31 am »
Маги, благодаря, някак се бях ошашкала, понеже тези симптоми са ми непознати и се притесних да не се случва нещо с бебо. Все пак като се обадя на лекарката и като се видим ще и обясня за какво иде реч. :) Дали да ли да пия но-шпа? И защо го усещам около влагалището? :ask:
А относно пола - разбира се и за мен най-важното е да е живо и здраво, другото вече е в кръга на шегата. Важното е всичко да мине добре и накрая да е в прегръдките ми! preggo А до тогава ще се галим по коремчето :D
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! :grouphug2:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #315 -: Август 08, 2013, 11:07:16 am »
Чакайте да Ви успокоя набързо, Старшайн, мило съкровище  :bighug: Аз имах подобно усещане, това е от ритничето на бебето не е повод за притеснение.
cerise А контракците за толкова ранна бременност не би трябвало да са болезнени, ако имаш болки трябвада посетиш АГ. Усещането за Бракстън-Хикс е все едно си глътнала твърд балон, усещаш разтягане и твърд корем, но не бива да те боли.
Е щом е мигрена, тогава нещата са доста куци avallon.

А пък аз се чудя, защо нормално протичаща бременност протича при мен с такива кофти симптоми :(
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #316 -: Август 08, 2013, 11:19:51 am »
Ейй, мило Коте, благодаря ти много :bighug: Хайде, дано ти минат по-бързо неразположенията!
Не трябва ли да ми е малко рано да усещам ритничета? Утре влизам в 11-та седмица? ..Ще съм спокойна, че за сега не е нищо притеснително. Ако се появят болки или твърд корем ще се обадя на лекарката. Тя милата сега е в отпуск, въпреки, че се съмнявам, че ще го изкара до край, понеже не може да си остави пациентките, и ми каза изрично, имам ли някакви притеснения да и се обадя веднага, ако ще и в 3 сутринта. :lol:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #317 -: Август 08, 2013, 11:21:47 am »
Старшайн, хмм вярно, че си в много ранен етап в 11 г.с., но пак си мисля, че не е нещо страшно е, стане ли нетърпимо тогава звънни на АГ-то.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #318 -: Август 08, 2013, 11:23:27 am »
Момичета, моля ви в 11-та седмица бебето е много малко, силата му почти никаква, а и има много място, за да усещате ритничета.Това си е чисто разпъване на матката.Разбирам ви че искате по-рано да усетите бебето, ама на моменти става смешно и трагично.Изключение правя за мамите на близнаци и тризнаци при тях е различно.

Ако имаш по-голям дискомфорт пий но-шпа и звънни на лекарката.Аз например съм на папаверин от началото на бременността.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #319 -: Август 08, 2013, 11:28:20 am »
Коте, Маги, благодаря ви за съветите! Така и ще направя - ако има нещо по-притеснително ще и звънна. А Папаверин-а по-безвреден ли е от Но-шпа? Аз до сега не съм пила нищо (с изключение на един Панадол като умирах от главоболие).




Quiet people have the loudest minds.