0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #740 -: Септември 28, 2013, 12:48:06 pm »
Момичета здравейте и от мен,ние също сме на опашката за инвитро. Имам един въпрос към вас понеже виждам че много сте преживяли по трудния път. Понеже съм с един яйчник и една тръба,която е запушена,преди инвитрото доктора се опитва да ме удеди,че трябва да я махне чрез лапаро,защото съдържала някаква токсична течност,която може да попречи на оплождането.
Моля Ви дайте ми съвет,и пишете ако на някой му се е налагало същото.  :heartbeat:
да, задължително се маха или клампира, иначе води до неуспешно ин-витро.
От какво е запушена?
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #741 -: Септември 28, 2013, 12:57:13 pm »
Подкрепям казаното от deizi_83 иначе рискуваш да бъде неуспешно.Аз направих тази грешка и що мина лапарото на 2-рия трансфер успях.

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #742 -: Септември 28, 2013, 13:14:06 pm »
Предполагам доктора има в предвид, че в тръбата има хидосалпингс, и тя съдържа токсична течност за ембриона, която ще го убие и де факто обрича опита на неуспех.

Ето тема за лапароскопията http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48093.0 тук има споделен опит от много момичета.

Да точно хидросалпингс ми каза,явно наистина трябва да се махне :( Благодаря ви много момичета за бързите отговори. Много  :bighug: за всички вас :)
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #743 -: Септември 28, 2013, 13:22:09 pm »
Няма какво да се чудиш - такава е медицинската практика. Ин-витро с хидросалпингс има едва 1-2% шанс за успех, прекъсването на тръби довежда шанса до нормалния.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #744 -: Септември 28, 2013, 18:09:02 pm »
 Здравейте, момичета! Записвам се и аз при вас с първо инвитро. От днес ми започна стимулацията с Декапептил 1/2, Гонал 300 и Мерионал 150. Моля някой ако има информация от къде мога да купя Мерионал за понеделник да ми пише. Или ако имате телефон на някоя по-специализирана аптека? В клиниката на д-р Владимиров няма. Аз моите лекарства ще ги взимам от Турция и може би затова имам изписано лекарство, което няма в неговата аптека. Предварително купих само за два дена, защото не знаех дали ще стартираме този месец, а следващите би трябвало да пристигнат във вторник. Става въпрос за София
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #745 -: Септември 29, 2013, 23:49:06 pm »
kikair, съжалявам мила! Дано да вземеш правилното решение за себе си!
Морско момиче, доколкото знам си бременна от Селената, нали? При кой доктор си там?
Да се запиша, че и аз съм с доказана бременност с ултразвук от Селената.
Стискам палци на всички!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #746 -: Септември 30, 2013, 09:50:23 am »

Морско момиче, доколкото знам си бременна от Селената, нали? При кой доктор си там?
Да се запиша, че и аз съм с доказана бременност с ултразвук от Селената.

Аз съм при Д-р Матев...той е моят доктор. :)
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #747 -: Септември 30, 2013, 10:02:55 am »
teddy_music честито! Заповядай в бременната тема  :)

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #748 -: Септември 30, 2013, 10:38:42 am »
kikair, съжалявам мила! Дано да вземеш правилното решение за себе си!
Морско момиче, доколкото знам си бременна от Селената, нали? При кой доктор си там?
Да се запиша, че и аз съм с доказана бременност с ултразвук от Селената.
Стискам палци на всички!

Честито и от мен! Лека и спокойна бременност! Само усмивки и щастливи моменти!

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #749 -: Октомври 01, 2013, 09:40:30 am »
 Момичета имам спешна нужда от помощ! Пратката с лекарства от Турция ми е объркана и вместо 14*75 Мерионал са ми пратили 5 кутии с по 5 ампули*75 Меногон. Моля ви дайте идеи какво да ги правя.
« Последна редакция: Октомври 01, 2013, 10:51:30 am от lioni1985 »
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #750 -: Октомври 01, 2013, 19:51:07 pm »
lioni1985, питай лекаря си дали може да продължиш с другото лекарство. Или вариант да закупиш необходимото количество Мерионал, докато ти подменят пратката.
« Последна редакция: Октомври 01, 2013, 19:58:32 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #751 -: Октомври 01, 2013, 20:01:10 pm »
lioni1985, питай лекаря си дали може да продължиш с другото лекарство. Или вариант да закупиш необходимото количество Мерионал, докато ти подменят пратката.
И аз мисля, че не е лошо да попиташ лекаря си, може и да не е проблем заместването на единият препарат с друг.
При мен когато нямаше Меногон /по едно време беше изчезнал от аптечната мрежа и в клиниката го нямаше даже/, ми го сменяха с Мерионал или Менопур.

П.С. Лично на мен Меногона ми действаше супер, докато с другите два препарата хич ме нямаше ;)

Успешен опит !

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #752 -: Октомври 01, 2013, 20:09:11 pm »
 Първото нещо, което направих беше да звънна да кажа на д-р Владимиров какво е станало. В понеделник ми вдигна дозата на Мерионала от 150 на 300, защото съм отговорила много лошо на стимулацията. Каза, че Меногона е по-слаб и при положение, че така или иначе не отговарям добре на лекарствата е безмислено да ползвам по-слабото. Каза, че би могло да го заменя с Менопур, но не и с Меногон. Та сега  си купих Мерионала, а Меногона.............
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #753 -: Октомври 03, 2013, 13:44:23 pm »
Успех на мацките с положителни тестове и много положитедна енергия към тези, които ги следват по един или друг начин!
Кикаир, силно те прегръщам, не се отказвай, ако имаш възможност да продължиш. Ние подадохме документи за осиновяване, но ще опитаме ако можем поне още веднъж. Борбата не е загубена, докато надеждата живее в нас. Вече ни е много трудно финансово, психически и всякак, да не говорим че другата седмица се надявам на пункция (ЕЦ), а половинката решил и си направил рентген на бъбреците преди два дни!?! Решил че е безвредно   :?  И без това сме с мъжки фактор, а така съвсем се скапва т нещата :( . При мен пък нещата отиват много на зле заради възрастта, но... все още се надявам на Божията милост. Най-близките ми приятелки родиха тази година и радостта на половинките им е неземна. Искам и аз да видя очите на моето мило светещи с този особен блясък. Всичко ще направя за това!!!!!!!!!! Всичко, което е във възможностите ми и дори над тях!!!
« Последна редакция: Октомври 03, 2013, 13:48:00 pm от lili2011 »
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #754 -: Октомври 03, 2013, 17:43:52 pm »
Успех на мацките с положителни тестове и много положитедна енергия към тези, които ги следват по един или друг начин!
Кикаир, силно те прегръщам, не се отказвай, ако имаш възможност да продължиш. Ние подадохме документи за осиновяване, но ще опитаме ако можем поне още веднъж. Борбата не е загубена, докато надеждата живее в нас. Вече ни е много трудно финансово, психически и всякак, да не говорим че другата седмица се надявам на пункция (ЕЦ), а половинката решил и си направил рентген на бъбреците преди два дни!?! Решил че е безвредно   :?  И без това сме с мъжки фактор, а така съвсем се скапва т нещата :( . При мен пък нещата отиват много на зле заради възрастта, но... все още се надявам на Божията милост. Най-близките ми приятелки родиха тази година и радостта на половинките им е неземна. Искам и аз да видя очите на моето мило светещи с този особен блясък. Всичко ще направя за това!!!!!!!!!! Всичко, което е във възможностите ми и дори над тях!!!


Здравей Лили! Респект заради силните думи в последните две изречения! Пожелавам ти от цялото си сърце да намериш своя път към най-голямото щастие в живота за една жена - да стане майка и по този начин да бъде щастлива и твоята половинка. Дано Бог е с вас!!!!!

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #755 -: Октомври 03, 2013, 21:58:33 pm »
Успех на мацките с положителни тестове и много положитедна енергия към тези, които ги следват по един или друг начин!
Кикаир, силно те прегръщам, не се отказвай, ако имаш възможност да продължиш. Ние подадохме документи за осиновяване, но ще опитаме ако можем поне още веднъж. Борбата не е загубена, докато надеждата живее в нас. Вече ни е много трудно финансово, психически и всякак, да не говорим че другата седмица се надявам на пункция (ЕЦ), а половинката решил и си направил рентген на бъбреците преди два дни!?! Решил че е безвредно   :?  И без това сме с мъжки фактор, а така съвсем се скапва т нещата :( . При мен пък нещата отиват много на зле заради възрастта, но... все още се надявам на Божията милост. Най-близките ми приятелки родиха тази година и радостта на половинките им е неземна. Искам и аз да видя очите на моето мило светещи с този особен блясък. Всичко ще направя за това!!!!!!!!!! Всичко, което е във възможностите ми и дори над тях!!!

lili2011 стискам палци и те прегръщам  :hug2:
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #756 -: Октомври 03, 2013, 22:01:32 pm »
към днешна дата от извадените ми две яйцеклетки вчера, само 1 се развива правилно, другата била с едно ядро.Но пък вчера платих и оплождане за двете.Ще правим трансфер ако всичко е наред- с 1 прясна и 1 замразена
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #757 -: Октомври 04, 2013, 08:06:31 am »
 Здравейте! При мен нещата май са потръгнали по-добре от предния път. Днес, 6-ти ден от стимулацията, на прегледа се видяха по 5 фоликула в двата яйчника с размери 12-13 мм(преди 3 дена бяха 4 в единия и 2 в другия с размери 3-4мм). Вече имам и резултатите от хормоните. Д-р Белчева , каза че според нея нещата се развиват много добре-и броя и размера били супер за 6-ти ден. Моля ви обаче за мнение относно хормоните-там изобщо не съм наясно как са нещата. Притеснява ме високото ЛХ. Ето и резултатите: 1-ви ден преди лекарствата: ЛХ 14,95IU (винаги ми е малко над горна граница, без поликистоза); Естрадиол 229,20 pmol/l; Прогестерон 3,94 nmol/l ; няма оформени доминантни фоликули; 3-ти ден : ЛХ 39,9IU, Естрадиол 1016,00 pmol/l, Прогестерон 6,13 nmol/l общо 6 фоликула с размери около 3-4мм ; 6-ти ден : ЛХ 24,70IU, Естрадиол 4829,00 pmol/l, Прогестерон 8,58nmol/l общо 10 фоликула по 12-13мм и 1 малък. Знам, че има изисквания към ЛХ-то, но не съм сигурна точно какви са за 6-ти ден. Виждам, че пада, но все пак....... А естарадиола и прогестерона дали са добре? В друга тема момичета казаха, че хич не са добре. Разбрах също, че има големи разлики при мерните единици и затова тук попълних точните резултати. Моля ви за коментар
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #758 -: Октомври 04, 2013, 10:14:26 am »
към днешна дата от извадените ми две яйцеклетки вчера, само 1 се развива правилно, другата била с едно ядро.Но пък вчера платих и оплождане за двете.Ще правим трансфер ако всичко е наред- с 1 прясна и 1 замразена

Момичета някоя от вас наясно ли е какво ще рече точа, че яйцеклетката се развива неправилно е само с едно ядро, защото при мен предния месец като направихме ин витро на ЕЦ до колкото разбрах от ембриолога при нас е било същото положение.След това се видяхме и с лекарката, която ни го обясни, че всъщност това значи че ембриончето е било с генетичен дефект...?!В неделя съм пак на преглед и този месец пак ще опитаме ин витро на ЕЦ, но този път лекарката каза, че оплождането ще е по метода ИКСИ.Надявам се всичко да е ок и този път да си имаме  :bfp: черички...От друга страна ме притеснява нещата да не се развият като предния месец и не мога да си обясня на какво се дължи това неправилно развиване на яйцеклетката или ембриончето...?!Да не би това да говори за некачествени яйцеклетки?Но все пак си мисля че ако доки е имала такива съмнения щеше да ми назначи някакви допълнителни изследвания?Успех момичета и дано всички скоро гушкаме нашите така дълго чакани и желани бебчета...
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #759 -: Октомври 04, 2013, 10:18:47 am »
Кога се извади Я от фоликула, не се ли вижда още на момента с колко ядра е ?