0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #680 -: Септември 16, 2013, 13:21:27 pm »
Да,на другия ден се обаждат ембриолозите :)

Много благодаря за отговора.Явно ще звъннат до вечерта, защото все още нямам обаждане :(
най-късно до 13.30-14ч. се обаждат. Ако не звъннат, ти ги търси, да не би да са те забравили.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #681 -: Септември 16, 2013, 14:45:14 pm »
Обадиха се но за жалост не с добри новини.Ембриолога ми каза, че не е започнала да се развива правилно, но честно казано толкова се разочаровах, че не съм сигурна какво точно ми обясни, но спомена да се консултирам с лекаря и ако преценят другият път може да опитаме ИКСИ.И сега започват въпросите...Момичета знаете ли дали започват оплождане ако яйцеклетката не е качествена или първо преценяват качеството и само ако е качествена започват оплождането?!Мъжки фактор напълно изключвам защото в рамките на 10месеца правихме 2СГ в различни клиники и бяха перфектни.Правихме опит на ЕЦ и си имах 1 доминантен фоликул, от който извадиха яйцеклетка....А сега на къде обаче?Опитах се да се свържа с клиниката, но за сега от 1 час неуспешно, защото искам да отида за консултация в клиниката и лекаря да ми каже как ще продължаваме и къде може да е проблема.Ако приема, че проверяват качеството преди оплождането и яйцеклетката е била добра, тогава защо не настъпва оплождане?!Ох колкото съм разочарована толкова и съм объркана....
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #682 -: Септември 16, 2013, 14:49:48 pm »
Слънцето, от 1 опит на ЕЦ не могат да се вадят изводи. Моя съвет е следващия месец да пробаваш пак на ЕЦ.
Понякога имат забележки по Я. и въпреки това я оплождат. Понякога самата Я. не става за оплождане. А понякога и перфектна на вид Я. не се опложда. Незнам какъв е точно случаят Ви.
Час за коментар записват доста трудно, затова те съветвам да отиваш другия месец направо на 7-9-ти ден и ще прецените какво да правите.
Това са рисковете на ЕЦ.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #683 -: Септември 16, 2013, 14:54:09 pm »
Сара  :bighug:
Слънчицето,и аз мисля,че от един опит с една яйцеклетка не може да се правят такива изводи,въпреки че и аз съм на път да се вкарам в такъв филм.
При моя опит извадиха 5 яйцеклетки,оплодиха се и петте(3 инвитро и 2 икси)На 4ти ден ми върнаха 3,от които 1 отлична и 2 добри,другите 2 не бяха достатъчно добри за замразяване.Не се имплантираха.Но при коментара,лекарката каза,че може да е инцидентно,но може и да се дължи на качеството на яйцеклетките това,че от 5 оплодени само 1 ембрион е бил с отлично качество и то от ин витро оплождането.Предстои ми да направя имунологични изследвания,за да видим да не би пък там някъде да е проблема,но...
А кои бяха изследванията ,които се правеха за качеството на яйцеклетките osi_10
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #684 -: Септември 16, 2013, 14:56:51 pm »
Вили, а също може да се дължи на неподходяща или неправилна стимулация, даже е доста вероятно :)
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #685 -: Септември 16, 2013, 16:29:57 pm »
Слънцето, от 1 опит на ЕЦ не могат да се вадят изводи. Моя съвет е следващия месец да пробаваш пак на ЕЦ.
Понякога имат забележки по Я. и въпреки това я оплождат. Понякога самата Я. не става за оплождане. А понякога и перфектна на вид Я. не се опложда. Незнам какъв е точно случаят Ви.
Час за коментар записват доста трудно, затова те съветвам да отиваш другия месец направо на 7-9-ти ден и ще прецените какво да правите.
Това са рисковете на ЕЦ.
Дейзи много благодаря за бързият отговор.Аз се чудя а по какъв начин тогава разбират дали яйцеклетката е добра и ако има начин защо първо не проверяват това и след това да я оплождат?!Има ли някакви изследвания които се правят за да се провери качеството на яйцеклетките или просто всеки месец всяка яйцеклетка е сама за себе си и може един месец да е добра и качествена а на следващия да не е?!И аз незнам вече честно казано какъв е случаят ни, уж всичко е ок и нямаме проблем а реално явно има, но все още не сме го открили...А момичета дали това се води за неуспешен опит или щом не сме стигнали до трансфер не се зачита.Питам защото четох че когато сме с неизяснен стерилитет за да кандидатстваме по фонда трябва да сме направили поне 4 арт процедури, но не разбрах и 4-те ли трябва да са неуспешни?!За стимулирам опит все още не се замислям, защото при положение че си образувам фоликули с яйцеклетки имам спонтанна О не искам да започвам да си тъпча организма от сега.Много съм объркана момичета и с много въпроси в главата ми в момента.А не е ли добре да направим и една консултация с ембриолог за да ни даде малко повече яснота?!До колкото си спомням ембриолога ми спомена, че е възможно два сперматозоида да са се захванали към яйцеклетката или нещо такова и затова  следващия път може да опитаме ИКСИ...
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #686 -: Септември 16, 2013, 16:40:35 pm »
Слънцето, учудвам се, че въобще са оставили 1Я да се опложда ин-витро....
по принцип на ЕЦ винаги оплождат ИКСИ, дори и с перфектна спермограма.
Явно са искали да тестват дали се оплождат сами, понеже сте с неизяснен стерилитет.
Оценката на ЯР се прави на база резултат от ФСХ и броене на антрални фоликули.
Оценката на Я. се прави на базата на външни белези, от ембриолога. Като всяка Я. е сама по себе си различна. Не от всяка Я. става бебе!!!! Единия месец може да е добра, другия месец може да е лоша, третия месец може да е недоузряла или презряла и така.....
Ембриолозите на правят консултации, лекарят ще Ви консултира.
Успех и се въоръжи с търпение. Иначе за опит се брой само когато е правен трансфер, но за Фонда конкретно незнам- сигурно се брой.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #687 -: Септември 16, 2013, 18:17:44 pm »
Много благодаря момичета.Записах час за другата седмица за консултация с лекарката ми и ще видим какво ще предложи да правим от тук нататък...Може би ще опитаме още веднъж на ЕЦ и ще приключим за тази година с процедурите защото и финансите и отпуските ми свършиха а пък и да си починем малко и емоционално.Никой до сега не се е съмнявал за ЯР и никой лекар не ми е казвал да броим антралните фоликули, а и ФСХ винаги е било в границите.Но заради инсулиновата резистентност може да не е била качествена Я, но пък защо не ми го каза това ембриолога ако са имали такива съмнения...Много са ми въпросите в главата явно...Вече май започнах да ставам досадна, за което се извинявам :) Ще видим след една седмица какво ще каже и доки по въпросите ми.Благодаря ви още веднъж момичета.
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #688 -: Септември 16, 2013, 22:58:13 pm »

по принцип на ЕЦ винаги оплождат ИКСИ, дори и с перфектна спермограма.

не винаги.
и при нас първата на ец я оставиха инвитро, след обработка спермограмата беше с подходящи стойности.
резултата беше никакъв и повече не правихме експерименти.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #689 -: Септември 17, 2013, 10:22:49 am »

по принцип на ЕЦ винаги оплождат ИКСИ, дори и с перфектна спермограма.

не винаги.
и при нас първата на ец я оставиха инвитро, след обработка спермограмата беше с подходящи стойности.
резултата беше никакъв и повече не правихме експерименти.

Попчо след икси на ЕЦ как сте постигнали резултата в подписа ти, след като казваш че повече не сте правили експерименти :wink:
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #690 -: Септември 17, 2013, 10:40:25 am »

по принцип на ЕЦ винаги оплождат ИКСИ, дори и с перфектна спермограма.

не винаги.
и при нас първата на ец я оставиха инвитро, след обработка спермограмата беше с подходящи стойности.
резултата беше никакъв и повече не правихме експерименти.
ми при нас не искат ин-витро...въпреки, че сме с перфектна спермограма и винаги са се оплождали Я. и ин-витро и Икси.
Последния път питах Д-ра- каза, че може ин-витро, ама не е за предпочитане, защото ако не настъпи оплождане, после презрява Я. и няма как да се оплоди ИКСИ.....
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #691 -: Септември 17, 2013, 11:12:08 am »

по принцип на ЕЦ винаги оплождат ИКСИ, дори и с перфектна спермограма.

не винаги.
и при нас първата на ец я оставиха инвитро, след обработка спермограмата беше с подходящи стойности.
резултата беше никакъв и повече не правихме експерименти.

Попчо след икси на ЕЦ как сте постигнали резултата в подписа ти, след като казваш че повече не сте правили експерименти :wink:
ами резултата е след доста опити, може би не е от ец, може и да е, не е ясно.
но е от икси.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #692 -: Септември 17, 2013, 13:55:52 pm »
И при нас спермограмата беше перфектна и винаги е била но направихме ИКСИ и вече гушкам своето бебенце.Предишните ми опити бяха ИНВИТРО и нямаше резултат.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #693 -: Септември 17, 2013, 20:46:59 pm »
Момичета сега се вкарах в големи размисли и не мога да разбера едно - при положение, че правим опита на ЕЦ и имаме само една яйцеклетка и ИКСИ е по-сигурния вариант при тази ситуация защо тогава не пробваха направо по този метод или не са ни обяснили каква е разликата между двата метода и все пак да ни попитат по кой метод искаме да опитаме...?!Явно съм доста объркана в момента и сигурно е нормално при този развой на нещата и имайки в предвид, че това ни е първата процедура...Надявам се следващата да е успешна.Успех момичета!
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #694 -: Септември 17, 2013, 21:03:03 pm »
Според мен е било редно Я да се оплоди ИКСИ, а не да се разчита на спонтанно оплождане с инвитро, защото говорим за 1Я, а не за няколко. Ако бяха повече има логика да пробват инвитро и ИКСИ, но в случая и аз не мога да обесня.
Като се замисля обаче, аз на първия си опит също бях с 1 Я, която опитаха да се оплоди инвитро, но не се получи. Спермограмата ни е съвсем нормална, което смятам е индикация, че може да се опита така.
Едно е сигурно, че при следващ опит вече няма да решат да оставят оплождането на Я инвитро, а ще го правят ИКСИ.
Да не би в документите, които попълваме заедно с информираното съгласие, да си отбелязала, че искаш да оплождат инвитро ?
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #695 -: Септември 17, 2013, 21:14:38 pm »
само да вмъкна че при оплождане чрез Икси няма гаранция че яйцеклетката ще се оплоди и развие до годен за трансфер ембрион.
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #696 -: Септември 17, 2013, 21:18:55 pm »
само да вмъкна че при оплождане чрез Икси няма гаранция че яйцеклетката ще се оплоди и развие до годен за трансфер ембрион.

Да, много си права. Факт е, че ако самата Я е некачествена дори и оплодена, най-вероятно ембриона няма да е много добро качество.
Сега се замислям, дали Я също се окачествевят по някакъв начин като ембрионите ?
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #697 -: Септември 17, 2013, 21:42:21 pm »
Сега се замислям, дали Я също се окачествевят по някакъв начин като ембрионите ?

мисля че съм чела някъде за това ... но не мога да си намеря статията
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #698 -: Септември 17, 2013, 21:54:12 pm »
Сега се замислям, дали Я също се окачествевят по някакъв начин като ембрионите ?

мисля че съм чела някъде за това ... но не мога да си намеря статията

Дано я откриеш - ще се радвам да прочета нещичко по въпроса :)
*
Re: Ин Витро/Икси - юли, август, септември 2013 г.
« Отговор #699 -: Септември 18, 2013, 10:10:43 am »
Малко личен опит и от мен. При двата ми опита на естествен цикъл с лека стимулация, яйцеклетката беше оплодена ин витро. Никой не ми е говорил за ИКСИ. Така или иначе яйцеклетката се оплоди, но ембриончето не се разви заради лошото качество на яйцеклетката.

Няма гаранция, че една качествена яйцеклетка винаги ще се оплоди. Иначе забременяването щеше да е доста често явление и без АРТ :).