0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #920 -: Октомври 07, 2014, 14:26:19 pm »
Аз я меря като спи, иначе вече ми е много трудно, много шава.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #921 -: Октомври 07, 2014, 14:56:43 pm »
Много рядко мера температура аз. И то когато е откровено и видимо болен, като го пипна, или целуна да ми пари яко. И меря колкото да преценя с какъв медикамент точно да я свалям. Та не се филмирай и няма такова нещо като "профилактично мерене" на Т, особено пък всеки ден.  :lol:
По въпроса кога я меря. Винаги е бил буден, меря с прост живачен термометър, под мищницата. Слагам, гушвам го да не мърда и го забаламосвам с нещо докато мине нужното време. Имам и дигитални термометри, но не съм доволна как работят и не ги ползвам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #922 -: Октомври 07, 2014, 15:29:41 pm »
Живачният термометър мери най-точно, колкото опасен да звучи. Малко по здрава прегръдка и отклоняване на вниманието, както казва  Jbrul.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #923 -: Октомври 07, 2014, 15:44:14 pm »
Живачният ми е много стар и много си го кътам, но сегашните аналози са със спирт, абсолютно безопасни за ползване и пак мерят точно. А при едно спящо новородено - е супер лесно да го мушнеш под мищничката без да те усети дори, да подпираш ръчичката, за да не се измести и да отчетеш. При "урагани" като моя син, дето не спират и за секунда на едно място е доста по-голямо приключение.  :lol: Но той вече е голям, разбра и напоследък - не го и гушкам, седи си и чака да се измери Т.
С електронните, понеже рядко показват две еднакви стойности при последователно измерване - ми отнема много повече време да ви кажа. Меря в ухото 1,2,3 пъти, осреднявам стойност, меря на себе си, засичам после с живачният моята Т доколко вярно е измерена от електронния моята Т, за да преценя и при Дани доколко точно е измерено...мерси съм.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #924 -: Октомври 07, 2014, 15:52:32 pm »
И аз съм с един живачен на много години, ама с него ми е най-точно.Последния път я бях гушнала и я занимавах с нещо, ама трудно ми се получава вече иска да лети с тия ръце.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #925 -: Октомври 07, 2014, 16:03:39 pm »
За Дани бях взела галиев. Той е на принципа на живачния, но мери още по-бавно  :lol:
Сега взех и този за ухо на Браун. Сравнявах на мен и на мъжа ми със стария ни живачен. Доволна съм от резултата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #926 -: Октомври 07, 2014, 16:23:33 pm »
Moust, по време на хранене е нормално малко да се вдигне температура, също и изпотяване, особено ако е малко бебето.
Аз профилактично температура не съм мерила. И също бих те посъветвала да не се филмираш излишно. И неопитна мама ще усети когато бебето има температура - така кзват.
А за термометрите - прясна мама, пусти мерак,  купвуам швейцарски, мерил за 15 секунди, па огъващ се, противоударен водоустойчив, нам кво си, с 10 г. гаранция. После още един купих .... да има. Мъжо взе че се разболя и веднага започна едно тестване на термометри и хоп,  новите нищо общо с живачния. Отивам във фирмата вносител, от там в лабораторията тестваха ги, еми мерят си, обаче с условието 1 минута след звуковия сигнал.....
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #927 -: Октомври 07, 2014, 16:35:01 pm »
За да не бъда голословна. Имам един такъв: http://apteka.framar.bg/30035653/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%84-hc-100 Не съм доволна и то никак. Първо мислех, че не борява добре с него, после че само на детето не мога да измеря Т добре, щото мърда, че е повреден просто... Мне. И на себе си като меря - колкото измервания - толкова и различни стойности. И то с 5, или нагоре десети от градуса разлика, а понякога и с над градус разлика. При мерене на Т с разлика секунди между измерванията.

Имам един за ухо инфраред пак. Куча марка, от Амазон, за 10-ина паунда. По-точно мери сравнено със скъпарския, но пак същият проблем като гореописания.

Допускам, че просто аз не съм случила на сполучлив електронен термометър, но пък стигнах до извода, че цената не е определяща колко ще е добър (или колко ще е зле по-скоро  :lol:) Другитя извод до който стигнах и вече споделих е, че нЕма никакъв дерт да се измери Т на дете с най-прост живачен/спиртен термометър за 3 лв. При това - измерването е точно.

Само споделям личен опит и изводите си от същия, за информация на четящите. Не убеждавам, че "не стават" всичките, понеже не съм тествала всичките на пазара все пак. Но, ако някой държи да има елктронен и счита, че ще по-удобен за него - да си купи и дано случи на читав.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #928 -: Октомври 07, 2014, 16:51:35 pm »
Имам купени 3 или 4 електронни от най-обикновените, дето съм влязла в аптеката и съм искала "един термометър" Само единият дава до 2 десети отклонение от другите и от живачния. Не знам що толкоз ги плюете и ги избирате  :lol:
Аз меря Т само ако е отпуснат и по-топъл от обикновено, винаги буден.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #929 -: Октомври 07, 2014, 17:19:58 pm »
Аз ползвам електронен на Омрон. Същите ползваха и в Майчин Дом за бебетата и по случайност имам същия вкъщи. Изкушавам се да си взема някакъв от тези бебешките бързо мерещите ама още не съм убедена. Иначе този досега не ми е правило впечатление как мери, така че приемам че е вярно. Единственото, което ме дразни е че измерването като време не е константа - от половин минута до няколко минути докато изписка и не мога да разбера защо....
Аз температурата не съм му мерила до днес, защото не смятам че трябва да се мери профилактично, но понеже ми направиха забележка, че трябвало да го следя изкъсо и как не съм му я мерила всеки ден и затова питах вие как процедирате.... Моето мнение също е, че се мери при нужда. Днес му я мерих, защото е доста заспал още от миналата нощ няма събуждане за да се наяде, едвам изяжда порцията и си викам да няма нещо...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #930 -: Октомври 07, 2014, 18:20:00 pm »
За продължителността на меренето съм засичала, че примерно ако до 15 секунди няма повишение отчита за измерено и съответно по-високата я мери по-продължително.
А иначе по време на храна може би не е удачно да се мери, също вечер я дават да е малко по-висока Т не над 37.5 мисля, но да си знаеш. Моят син също като заспи понижава естествената си Т, това съм го забелязала, защото при заспиване се изпотява и после е по-хладен.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #931 -: Октомври 07, 2014, 18:42:39 pm »
Да, електронните термометри за под мишница трябва да се изчакват колкото и живачните, за да дадат по-точен резултат. Това са ми го казвали и самите вносители на термометри.

Иначе резултатите от термометъра за ухо или чело напр. не трябва да се сравняват директно с резултатите от живачния термометър, защото заради различното място на измерване е нормално да дават различна температура.

Ето тук ще копирам това което обсъждахме в темата за термометрите:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50276.msg1064115#msg1064115
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #932 -: Октомври 09, 2014, 21:33:10 pm »
Момичета, искам вашия съвет.
Дани е със запушен нос и много се мъчи милия. Днес бяхме на лекар и му изписа антибиотични капки. В аптеката ми казаха, че тези капки се дават, ако секретът е жълт или зелен, а при Дани е безцветен и бял.
Всичко друго изглежда ОК. Няма температура, не му е зачервено гърлото.
Не искам да давам антибиотични капки. Вие какво ще ме посъветвате?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #933 -: Октомври 09, 2014, 21:42:27 pm »
Солен разтвор в носа е достатъчен за втечняване и изваждане на секретите с помпичка.
Повечето носни капки с лекарствено вещество са радиоактивни за моята носна лигавица, какво остава за бебе...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #934 -: Октомври 09, 2014, 21:47:02 pm »
Солен разтвор в носа е достатъчен за втечняване и изваждане на секретите с помпичка.
Цигу, така процедираме в момента, но вече две денонощия само се влошава положението. Сополките са натвътре и с помпичка не мога да ги изкарам. Физиологичен разтвор капваме всеки път, когато успеем.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #935 -: Октомври 09, 2014, 22:00:18 pm »
По принцип когато е зелен секретът от носа, говори за бактериялна инфекция. щом не са такива сополките не мисля, че има нужда от АБ. Може евентуално да пуснете секрет, но и това може би е излишно. Ако пробвате да впръскате физ. разтвор с малко по голямо налягане, а не да капете може да стигне и по навътре. Скоро да се оправя бобокът, много е готин.  :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #936 -: Октомври 09, 2014, 22:29:56 pm »
Смайлс, казваш, че капвате физиологичен разтвор. Защо не пробваш със спрей, много по-лесно е според мен? Аз също като теб ползвах ампулки, но после минах на спрей.
А с каква помпа сте? На мен не ми се е случвало да не може помпата да ги изтегли.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #937 -: Октомври 09, 2014, 22:40:46 pm »
Смайл,купи си банка физиологичен разтвор и със спринцовка тегли от нея и вкарвай във всяка ноздра по 1 мл.от налягането и количеството ефекта е по -добър отколкото капки физ.р-р пробвай на себе си и ще усетиш разликата :lol: и колкото по-често го правиш,толкова по-добре,а децата обикновено правят задна хрема,секрета се стича назад и за това е затруднено дишането от там и антибиотичните капки може би докторката е видяла как му се стича секрета назад и за това ги е изсписала,то се вижда,ама за човек дето знае къде да гледа не знам ти дали би могла да го видиш...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #938 -: Октомври 09, 2014, 22:45:21 pm »
Личният ми опит е, че сополът като позеленее - само с капки, пък било и с АБ - не се оправят нещата и не остава само сопол, ами и други нещица се добавят като екстра. От аб-капки може и да има полза преди за позеленее, затова са ти ги изписали сега. Все пак педиатърът ти е прегледал детето, оценил е общото му състояние не секретите сами по себе си и неговият опит, вероятно му подсказва, че нещата не са съвсем безрискови.
За физиологичния р-р с цел почистване на носа и аз като Врабчо процедирам - на спрей. Или той стига да почисти само, или го ползвам като база преди да издърпам сополите с помпата. Ако ще слагам капки е след извършване на горепосочените мерореятия иначе е безсмислено.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #939 -: Октомври 09, 2014, 23:19:36 pm »
Смайли, помпа Baby Vac върши много добра работа.
« Последна редакция: Октомври 09, 2014, 23:23:09 pm от Ники »