0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добре де, ама в тези ерго раници позицията на детето не е ли седяща? Нали след 6-ти месец се слагат да седнат?
Обичайно е в изправена позиция "жабче" (тя е близка до ембрионалната поза).
*
Хоупче, ако ще изцеждаш продължително време може би електрическа е добра инвестиция за мама с близнаци. Но нека кажат двойните мами.
*
Аз ползвам на Авент механичната, доволна съм.  Преди мен е ползвана от братовчедка ми, все още не се е разкърцала. Но нямам база за сравнение с друга помпа.
Днес личната лекарка тегли Мария,  за 15 дни сме наддали 300 гр.  вече е 2505 гр. Хапваме и по 50мл на хранене от няколко дни.  Обаче с коликите как да се справим незнам. Давам и капки абоколикен. Днес личната каза, че ако много плаче, да дам 25 капки еспумизан, но само веднъж на ден.
Чайове за кърмачки за мама?От копър и други билки,коити имат анти-колик ефект.
*
С коликите се справих като спрях да давам каквито и да е капки. Докато пробвах различни варианти, ситуацията беше доста тежка. Когато спрях с капките, коликите продължиха, но като че ли не бяха чак толко болезнени и на кризи.

И аз ползвах ръчната помпа на Авент, с второто пак нея ще ползвам, защото съм доволна, но нямам база са сравнение.


Обаче с коликите как да се справим незнам. Давам и капки абоколикен. Днес личната каза, че ако много плаче, да дам 25 капки еспумизан, но само веднъж на ден.
Стоека,има два основни вида лекарства за колики. Едните, съдържащи симетикон (Еспумизан, Инфакол, Саб Симплекс, т.н.) и такива съдържащи лактаза (Абоколикен, Колийф).
Първите спомагат за отделянето на газовете, а вторите за разграждането на млякото.
На нас не ни помогнаха нито едните, нито другите. Дано на вас да помогнат.
Ако искаш може да замениш Еспумизана с Инфакол. Дава се преди всяко хранене.

Иначе ние ползваме в момента хомеопатичните капки Коликинд, които мисля, че помагат. Мажем корема с етирични масла против колики (мисля, че Веледа имат такива, но ние ползваме на Пранаром). Също при по-силни болки много помага затоплянето на коремчето (например с възглавничка с черешови костилки - продават се по интернет).

Много стискам палци, коликите да не мъчат много Мария и бързо да я оставят.
За коликите използвах това мехлемче http://www.apteka24.bg/grija-za-bebeto/358-babynos-collic-cream-.html , давала съм и Еспумизан. Мехлемчето ни помагаше  :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #767 -: Август 01, 2014, 11:27:29 am »
Миличката, за сега търпи коликите, свива се, става червена, но не плаче. По точно много рядко плаче. Вчера бяхме в Дева Мария, да и дадат 2 капки витамин К. Мериха я, пораснала е с цели 7 см.  и вече е 52 см., тежи 2550 грама. Казаха да и давам чая на хипп. И ми изписаха витамин Д на Jameson, по 2 капки на ден. Това ми се вижда много, на опаковката пише една капка, а е лято. Излизаме навън, има слънце. Вие давате ли и по колко?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #768 -: Август 01, 2014, 13:45:46 pm »
Стоека, имам наблюдение само над моето бебе, но спазвай каквото са ти препоръчали за витамин Д. Мисля че не може да предозираш, аз давах по-малко, защото имах съображения като твоите, но ортопеда като го видя и първото, което пита беше "Даваш ли витамин Д?". Здраво си беше детето, освен, че косата поопада аз друго не съм забелязала и фонтанелата се затвори нормално, но явно е имало нещо, което моето око пропуска.
Много бързо расте момата  :D
*

    Crystal

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #769 -: Август 01, 2014, 15:11:52 pm »
Стоека, аз също мисля, че трябва да слушаш лекаря. Недоносените бебета имат нужда от повече витамин Д. Освен това, малките бебета е по-добре да не се излагат изобщо на пряка слънчева светлина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #770 -: Август 01, 2014, 16:52:23 pm »
Стоека, не давай никакви чайове на детето. Как ще пие мляко, ако преди това сее нагълтала с чай? Ти пий чай от копър (ако кърмиш), повече ще и помогнеш така.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #771 -: Август 01, 2014, 17:32:33 pm »
Отлични съвети от Crystal и mimi26.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #772 -: Август 01, 2014, 21:24:40 pm »
 Благодаря, звъннах и на личната лекарка, която също е педиатър,, две капки на обяд преди хранене, защото е родена преждевременно. Винаги точни съвети давате момичета. Относно слънцето, изкарвам я на двора,, на сянка под асмата, за пи 10 минути. По малко увеличавам престоя на вън, тя е в количката и пускам комарника които е с УВ защита.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #773 -: Август 03, 2014, 07:32:34 am »
Момичета, електрическата кана нали е подходяща за приготвяне на водата за адаптираното мляко за новородени? Ползвали ли сте?Ние нямаме в къщи,но ми хрумна,че можем да купим,ако ще върши тази работа.Препоръки за марки и модели?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #774 -: Август 03, 2014, 08:00:45 am »
Върши и микровълновата върши  :D Марка не мога да препоръчам, по-евтините миришат много лошо и не се измирисват с ползването.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #775 -: Август 03, 2014, 09:27:37 am »
Колко по-евтини?Гледах едни по 60 -70 лева от разни марки,между които и Тефал.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #776 -: Август 03, 2014, 09:46:01 am »
Електрически кани много съм сменила, и преди детенце ползвах доста интензивно. Евтини,  скъпи - всички протичат. В момента съм с кана за 30тина лева Елеком пише на нея, работи нормално и на нищо не мирише, сега станах да погледна марката, взех я  преди 6 месеца без даже да гледам каква е. В Пловдив на няма и седмица я мия с антикалк, възможно е за това да им е толкова кратък живота по принцип на каните.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #777 -: Август 03, 2014, 10:06:49 am »
Хоупче, аз правя преварената вода в кана (нямаме микровълнова).
Нашата е на Филипс и е от няколко години. Ползваме я всеки ден по няколко пъти (много чай пием) и засега нямаме проблем.
Ето този модел
Сестра ми смени вече 3 кани за същия период (2 маркови - една на Тефал и една нещо с R беше, и 1 куча марка от Джъмбо). Стопяват й се. Не могат да разберат защо.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #778 -: Август 03, 2014, 15:02:31 pm »
Колко по-евтини?Гледах едни по 60 -70 лева от разни марки,между които и Тефал.
Просто проверявай за мирима ако е много силна не рискувай, евтини под 30лв имах предвид, Тефал, Филипс и други на подобна цена вероятно са ок.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #779 -: Август 04, 2014, 14:43:18 pm »
Абе купувайте си готова, бутилирана бебешка вода. За к'во са ви кани и хамалогии? Има скъпа (на ХИП), има и евтина (на Девин). Дани го отгледах с бутилирани води , докато пиеше АМ - лесно, удобно, вкл. при пътуване. То малко бебешкия багаж, че и тези дивотии...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!