0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Искам нещо да попитам -забелязвам, че на Явор понякога главичката му отзад е доста топла. Има ли повод за притеснение? не е от повишена температура, просто му е доста топла и се чудя от какво може да е.

Не само топла ами вир вода е .Ния се поти най -вече в задната част на главата и косата й е постоянно мокра там.
zapis
запис
Привет! Първото ми дете акаше на всяко кърмене. Сега бебето не е акало 2 дни (пак е само на кърма), да го считам ли за запек и какво да правя?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Привет! Първото ми дете акаше на всяко кърмене. Сега бебето не е акало 2 дни (пак е само на кърма), да го считам ли за запек и какво да правя?
От около третия месец синът ми започна да ака веднъж на 3-4 дни, преди това я вършеше след всяко кърмене. Много се притесних в началото, водих го при личната да го види, каза че нищо му няма и че е нормално бебето да се изхожда веднъж на няколко дни когато е само на кърма. Детето действително си е спокойно и няма никакви признаци това да му създава дискомфорт. Моя позната е имала същия проблем и нещата при тях са се нормализирали след захранването.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
И моето малкото ака веднъж на 2-3 дни, обаче според мен има дискомфорт, защото се напъва, пръцка от врем на време и мрънка. Обаче като си се изходи е кремообразно акото. Та сигурно няма запек, ама обределено май му се иска да се изхожда по-често. osi_10  и се чудя какво да го правя.
Почти изцяло на кърма е, но давам и АМ


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Пък аз си мислех, че само моето слънце прескача да ака. И ние сме само на кърма и в последно време ака през ден, но качествено :P Мислех, че го запича копърът, който пия против колики, но май и без него е същата работа. Иначе не бих казала, че е спокоен - присвива се, пръцка, мрънка.
Да ви питам пиете ли вода и колко? Не ще да пие това дете вода. Пробвам с шише- не реве и се дърпа, не признава нищо освен гърда (дано има кърма до захранването). Давам с лъжичка - ако глътне една-две, другото го плюе. Чета, че бебета на кърма нямали нужда от вода, даже СЗО препоръчват иключително хранене с кърма. Ама в тези жеги се притеснявам.


*
Моят син ака всеки ден,понякога по 2-3 пъти.
bebe_2013,не се притеснявай,че не пие вода.Ако кърмиш на поискване си утолява жаждата и затова ти отказва.
Аз вече го захранвам и едва преди 3-4 дена започна да пие по малко,в повечето случаи се лигави с него и се мокри. :lol:


Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Момичета, знаете, че кърмените бебета не е задължително да ходят всеки ден по голяма нужда. Ако консистенцията не е твърда и на топчета, не бих се притеснявала.

*
... А също и не желаят да пият вода. Захраних моя син на 6 месеца, до тогава беше само на кърма и не е пийвал и глътка вода, не искаше, предлагала съм. Вода започна да пие по малко към 9-тия месец. Сега си пие на поискване.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Момичета, знаете, че кърмените бебета не е задължително да ходят всеки ден по голяма нужда. Ако консистенцията не е твърда и на топчета, не бих се притеснявала.
течна е и с едни гранулки като пресечено мляко. Онзи ден на един път като я свърши и с баща му не можем да махнем памперса, че преливаше :lol:  Добре че го усетих, че голямо мазало щеше да стане.



 bebe_2013, аз също не давам вода, кърмата е достатъчна. Предложих все пак, но отказа. Йоана за пръв път пи вода на 9 м.

 
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Моля споделете в тези горещини как обличате бебетата след баня през нощта.Моя син е на 1 месец в стоята е около 23 градуса Трябва ли да е със къс ръкав и къси крачолчета ?
*
Хриси аз гледам дали се поти детето. Също показател е да спи спокойно. Моето от скоро иска да е завито(и се поти така и заспива трудно, но не мога да изляза на глава), до сега е спал отвит, облечен само с боди, с изключение на дните след раждането, когато бабите се месеха и то беше ма обличане с боди и гащеризон, че увит с одеяло посред лято  8O 8O ми писна ми от тях и ги отрязах.
*
Моят син спи само по едно боди с къс ръкав.Завивам с чаршаф или тънка пелена,която на секундата е изритана.Изобщо не търпи да е завит.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Аз слагам боди с къс ръкав и лятно чувалче за спане. Завивки не ползвам за момента, защото ги дърпа и си ги намотава около главата.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Слагам му само  боди къс ръкав и го завивам с тънка бархетна пелена. След 5 мин. се отвива и си заспива.  :)
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Мами, ето ви една интересна статия колко често акат бебетата, която е придружена и със снимков материал как изглеждат акитата.  :lol: На мен поне ми беше доста полезна да се ориентирам поне в началото, а и после след захранването.
http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
запис
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Момичета, знаете, че кърмените бебета не е задължително да ходят всеки ден по голяма нужда. Ако консистенцията не е твърда и на топчета, не бих се притеснявала.
Блу скай моля те за съвет, и ние сме голям зор с това акане, изцяло на кърма сме, но последните 2 месеца не ака без моя помощ. Педиатърът ни знае за проблема и каза , че вероятно усвоява всичко, което поеме, предписа  ни глицеринови свещички, но каза да ги ползвам само в краен случай (ако не е акал 4 дни) , за да не свикне да ака само с помощ!
Така и правя, но от два месеца насам ако аз не му помогна , той сам не се изаква, а акото му не е твърдо ( изчаквала съм най много 5 дена,страх ме е да изчакам повече)
Другото което е , че той много повръща и не мога да преценя дали двете неща са свързани и ако да кое е следствие на другото: дали не ака , защото повръща или дали повръща , защото не ака! На последната консултация педиатърът ни посъветва да си вземем пробиотик Bio Gaya , за раздвижване на чревната флора,но още не съм пробвала това? Помагайте моля Ви , че аман от "бели кахъри"?