0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Или още по-евтино е да се купи една приставка за готвене на пара (прилича на метално сито). Водата ври отдолу, а отгоре месото, зеленчуците или каквото там се готви на пара. Моята беше някаква по-скъпа и излезе 20 евро от амазон. Сигурно има и други по-евтини.




Като разход на електроенергия това не е по-евтин вариант, защото един котлон е 2 киловата, а въпросният уред е 300 вата, горе-долу 8 пъти по-малко. А и уреда има таймер и се изключва сам, а на котлона колко манджи съм загорила...Друго е като се готви на газ, но аз не съм привърженик на газовите бутилки и печки.
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 17:31:30 pm от Crystal »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Този уред на Авент и аз го имам и го ползвам, направо страхотна експлоатация

Стават страхотни пурета, по цял ден дондуркам ту едното, ту другото направо съм капнала, без помощ е малко страшничко е да гледаш 2 деца :(


*
Кристал, имам индукционни котлони. Не съм смятала разхода на енергия. Просто се чудех после какво ще го правя И това нещо. Мазето ми е пълно.

*

    Crystal

Всичко, което не ми трябва подарявам. А "това нещо" може да се използва за цялото семейство, не само за бебе.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF870-21-Combined/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1403074104&sr=8-10&keywords=avent

Въпросният уред в амазон е на половин цена. Аз не съм ползвала такъв, но по принцип съм за всякакви улеснения.


*
Това с разхода на енергия и аз много не го разбирам, никога не съм смятала кое колко гори и как мога да намаля при положение, че лятото плащам между 40 и 50 лв., а готвим почти ежедневно, два бойлера, пералня и т.н. Какво да му намалявам повече, да спестя 2 лева от котлона :)
Важното е както казва Цигу да се готви на децата, а който както иска така да го прави. И важното е тук да си обсъждаме, защото различните гледни точки дават повече информация и човек, който се колебае може да прецени какво решение да вземе по определен казус :wink:
*
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF870-21-Combined/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1403074104&sr=8-10&keywords=avent

Въпросният уред в амазон е на половин цена. Аз не съм ползвала такъв, но по принцип съм за всякакви улеснения.
няколко пъти го засичам ина дневните сделки, излизаше около 120лв.
аз взех такъв от айко, беше на някаква промоция 170лв. много съм доволна.
детето вече повече хапва от нашата храна, но още го ползвам често.
дори като си бях в къщи бързо "готвех" и за себе си разни задушени зеленчуци например.
все още ми стои на плота, не е за пенсиониране.
*
Това с разхода на енергия и аз много не го разбирам, никога не съм смятала кое колко гори и как мога да намаля при положение, че лятото плащам между 40 и 50 лв., а готвим почти ежедневно, два бойлера, пералня и т.н. Какво да му намалявам повече, да спестя 2 лева от котлона :)
Важното е както казва Цигу да се готви на децата, а който както иска така да го прави. И важното е тук да си обсъждаме, защото различните гледни точки дават повече информация и човек, който се колебае може да прецени какво решение да вземе по определен казус :wink:
osi_9
Ние вкъщи имаме всякакви джаджи за улеснение, даже колегите ме бъзикат, че няма уред да нямам :lol: Но се старая винаги да ги избирам така, че да няма излишни - например 3 години упорито не си купих миксер за да си купя направо робот, а не после да имам и двете :) Освен това се взимат само "полезни" неща - кухненски робот, оризоварка за варене на пара, хлебопекарна за да си правим ние хляб... за фритюрник и гофретник например още удържам, защото ще започнем да се търкаляме :D
Не знам за този уред, ще видя като започна да го ползвам, но сестра ми която го ползва с две деца каза, че било страшно улеснение :)
А някой от вас има ли практически опит с използването на кош за памперси от тези специалните? :ask:
http://www.bambino.bg/shopping_cart.php?manufacturers_id=107&max=50&sort=3a&page=2
Няколко познати от чужбина ми казаха за него, но като разпитвам майките около мен и явно ен го приемат за необходимост въобще, а на мен ми се стори много удобно при сестра ми, да не търчиш постоянно да хвърляш боклука и наистина не мирише!
*
ооо хлебопекарната не я заменям за нищо, макар да се опъвах 2 месеца докато я купим :lol:
вече втора ползваме, защото първата след 5г. ежедневна експлоатация се счупи, но е факт, че поне знаем какъв хляб ядем и какво слагаме вътре. :)
*

    Crystal

StefiZ, ние сме с 1 бойлер и плащаме по 160 лв ток, та ми е много болна тази тема. А не правя повече неща от описаните от теб.
Хлебопекарна имахме и след 2 години пускане по 2 пъти всеки ден се развали непоправимо и замина на боклука. Повече не мисля да купувам.
*
StefiZ, ние сме с 1 бойлер и плащаме по 160 лв ток, та ми е много болна тази тема. А не правя повече неща от описаните от теб.
Хлебопекарна имахме и след 2 години пускане по 2 пъти всеки ден се развали непоправимо и замина на боклука. Повече не мисля да купувам.

160лв 8O малко множко ми звучи. Да няма някой повреден уред дето да прави такава сметка? Мен също все ме критикуват познати, че много ток сме плащали, въпреки че аз не смятам така...
Ние сме двама вкъщи, но всичко е на ток - и бойлера и отоплението и вкъщи електрониката е пълна и работи денонощно, плюс че имаме хладилник и фризер от не най-икономичните. Точно днес ми дойде "лятната" сметка (т.е. без отопление и с намалена консумация на бойлера, че зимно време ни е много студена студената вода и той милия едвам смогва) и е 60лв 8O
*
Хм, да това е ужасно много, ние зимата плащаме по 160 лв. с отоплението, което е само на ток.
Проверете уредите и електромера.
*
Mousyt, удобни са тези специални кошове за памперси, но много скъпо излизат. Аз купувах касети докато не открих специални торбички за памперси. И те са ароматизирани, сега коша за памперси вместо да му купувам касета слагам там памперсите всеки завързан в тези торбички.


*
ra4ko75

благодаря за отговора. Аз също оставам с впечатление, че консуматива е скъпата част (поне в БГ) на това удобство, но гледам, че се намират оферти за по няколко касети... Може би трябва да седна да го сметна като разход как ще е, защото самият кош например с първоначалното зареждане от 3-4 касети сигурно ще ми го подарят, но да знам за след това :)
Знам, че сигурно въпроса ще ми е смешен, а и не искам да оспамвам темата, ако има къде да пиша ме насочете.....но колко е "разхода" на памперси на едно бебе на 1м, 2м, 3м.... :ask: :oops: Предполагам, че е различно, ама сигурно има някакъв минимум неизбежен например :)
Нашите мръсни памперси държим в торба на терасата. Като се напълни я изхвърляме и слагаме нова.

И аз съм "за" всички уреди, които осигуряват повече свободно време.
Най-голямото ми улеснение вече от 1 година е прахосмукачката, дето чисти сама (на irobot). Няма друго такова домашно съкровище. Освен това бебето като я чуе и веднага заспива.

Ще следя и аз за промоции на уреда за готвене. От Амазон досега не съм поръчвала. Трябва да се науча.
*

    Crystal

Не е само нашата сметка такава. Свекърите плащат около 100, но те не пускат перална всеки ден, не ползват бойлер за 4 души всеки ден, не готвят нонстоп  и т.н. Електромерите ни ги сменяха наскоро с електронни и сметките станаха малко по-малки, но пак под 140 не падат. Отопляваме се на парно.
Mousyt, Памперсите различни размери са горе-долу на една цена пакета, но бройките в един пакет намаляват. Смятай ги горе-долу по пакет на седмица, т.е. около 28 лв грубо по 4 прави 112 лв на месец. Разбира се, зависи какви памперси ще ползваш. А този кош за мен е напълно излишен. Хвърляме си памперсите в общия боклук. Ама ти си знаеш, може пък да ти е по-удобно.
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 12:20:21 pm от Crystal »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Моите деца акаха след всяко ядене първите няколко месеца и на нас доста памперси ни вървяха.Никола вече на 1,7г.,но си по 3 пъти на ден.Та за всяко дете си е различна бройката.
 Кош за памперси съм имала с баткото - тогава бяхме в Белгия и си го купих втора употреба за 1 евро  :lol:,обаче консумативите са си скъпи - и там ми идваха скъпичко.Тук пък в БГ съвсем скъпо излизат.
<br />
На Дани днес му биха комплексната ваксина (в края на втори месец) и цял ден спи.
Дори се налага да го будя за ядене.
Това може ли да е страничен ефект от ваксината?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 21:22:29 pm от dess_dess »


*
На Дани днес му биха комплексната ваксина (в края на втори месец) и цял ден спи.
Дори се налага да го будя за ядене.
Това може ли да е страничен ефект от ваксината?

смайлче, може и да е, спомням си че и Деси го направи същото след една ваксина, някъде колкото Дани е била, не помня точно. Спокойно, днес ще е нервен и ще си навакса с неспането :wink: