0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Evita1717, както и Маги е писала, на нас ни помогна масажа на коремчето (по часовниковата стрелка се масажира). Иначе нашата педиатърка беше казала, ако не се изходи 72 часа да дадем 1 л. Лактулоза. 
Дани и сега ака само веднъж на 48 часа.

А тази Лактулоза може ли да се дава на съвсем малки бебета , които са х на 25 дни ? Естествено ще се консултирам с нашата педиатърка, но ми е интересно на теб какво са обяснили ? Използвала ли си го и след колко време се проявява ефекта ?
Evita1717, както и Маги е писала, на нас ни помогна масажа на коремчето (по часовниковата стрелка се масажира). Иначе нашата педиатърка беше казала, ако не се изходи 72 часа да дадем 1 л. Лактулоза. 
Дани и сега ака само веднъж на 48 часа.

А тази Лактулоза може ли да се дава на съвсем малки бебета , които са х на 25 дни ? Естествено ще се консултирам с нашата педиатърка, но ми е интересно на теб какво са обяснили ? Използвала ли си го и след колко време се проявява ефекта ?
Може да се дава на малки бебета. Дани нямаше също още месец, когато док ни каза за Лактулозата.
Не сме го ползвали и не мога да кажа отзиви за съжаление. Дани все успява сам да се изходи в крайна сметка.
Здравейте д-р Бърди,
пиша ви във връзка с кожен проблем на 5-месечно бебе. Не знам дали все още отговаряте във форума, но все пак ще пробвам.
Вече 1 месец няма подобрение. Засегната е кожата около устата и гушката, там където кожата има контакт с лиги, течащо мляко, храна от пюрета и каши. В зоната около устата има множество малки пъпчици, а на няколко места на гушката имаме по-големи зачервени и разранени участъци. По останалата част на тялото няма нищо и не сме имали проблеми. Консултирала съм се с трима дерматолози. Първите 2 диагнози бяха импетиго, първо прилагахме фуцикорт, но после се появи отново и ни изписаха фуцидин. От фуцидина нямаше ефект и никакво подобрение. Посетихме поредния кожен лекар - той ни постави диагноза себореен дерматит. Изписа ни правен по рецепта крем, съдържащ дипрогента. Имапе подобрение, но отново не се оправи напуълно и крема спря да действа. Освен него за пъпките и по-здравата кожа ни изписаха Атодерм интензив на Биодерма. След второто мазане го спрях, че бебето се обрина с малки пъпчици на местата на които бях мазала. В момента имаме малки пъпчици около устата, и разранените участъци ги има отново. Препоръчаха ми да не мокря с нищо, но от в един момент започнах да забърсван с преварена вода, тъй като от лигите и храната със суха кърпа не мога да почистя добре и се замърсява. След почистване намазвах с Нахтхерцен на д-р Тайс (нямаше ефект) и пробвах и със преварен зехтин. От зехтина също не мога да кажа, че имаше ефект. Забравих да споменя, че обривът и раните не я сърбят и не й предизвикват дискомфорт. Бих могла да изпратя 2  снимки на обрива и раните, но не знам как може да стане.
Вече не знам какво да мажа и да ползвам.  :( Мислех си за сребърна вода, но лекарите казват че нямало нужда. Има ли нещо щадящо бебето коео мога да приложа. От днес пак започнах с фуцикорт, тъй като се влошиха.  Трудно е да поддържам сухо в тази зона, не я къпя почти, защото ми забраниха.
Очаквам с нетърпение вашето мнение и ви благодаря предварително.
« Последна редакция: Юни 16, 2014, 21:14:42 pm от Елфи »
*
Имам въпрос, тук след дъждовете е някакъв наплив на комари, има ги постоянно и навсякъде.Взех един репелент на Бочко 0+, но още не съм я мазала, мажа себе си.Кажете как да я опазя от тези гадинки, не ми се иска да я нахапят.И друго, как ги предпазвате от сънцето сега.Казват без такива кремове до 6-тия месец, аз и мятам една тензухена пелена на крачетата, дано е достатъчно.

*

    Crystal

Имам въпрос, тук след дъждовете е някакъв наплив на комари, има ги постоянно и навсякъде.Взех един репелент на Бочко 0+, но още не съм я мазала, мажа себе си.Кажете как да я опазя от тези гадинки, не ми се иска да я нахапят.И друго, как ги предпазвате от сънцето сега.Казват без такива кремове до 6-тия месец, аз и мятам една тензухена пелена на крачетата, дано е достатъчно.
Имаше едни малки устройства против комари с батерия за открито. Специално за бебета са и работят без таблетки и такива неща. Мисля, че бяха на чико, по аптеки съм ги виждала. Не знам кой е казал да не се маже бебето със слънцезащитен крем до 6 м., аз моите ги мажех и ги мажа всеки път. Ако е качествен кремът, мисля че няма проблем. А мазането с крем бочко е далеч по-голям риск. Аз се изринах от един такъв  :? Има и други репеленти, но аз не бих мазала толкова малко бебе.
Ето въпросното устройство, сега го намерих
http://www.pumpal.net/product-734-%D0%A3%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-Chicco-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BE-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8
« Последна редакция: Юни 12, 2014, 11:49:32 am от Crystal »
*
Бях чела някъде за слънцезащиния иначе за репелентите ще потърся такова устройство, че тук в Плевен я някакъв ад.Да имам комарник, ползвам го, но нали трябва да я извадя, да и сменя памперс или накърмя, как да стане?

*

    Crystal

Интересно ми е защо не се препоръчва. Ползвах мустела и с двете, фактор 50 и проблем не съм имала. Аз съм много наплашена, защото свекър ми е с меланом и в никакъв случай не бих рискувала да не мажа.
Аз мазах само веднъж с Мустела 50 фактор и лицето стана като варосано. На челото въобще не успя да попие и с памук с вода не се махаше.
*

    Crystal

47 Smiles, предполагам че си намазала много дебело. Мисля, че този крем е с минерална защита, т.е. механична и затова се получава така, но пък е за предпочитане пред химията.


Може наистина да съм прекалила малко с количеството... То на това малко лице ... :)
Може ли да избива зъбче в края на 2-ри месец?
*
По принцип да, но първо избиват резците, вижда се набъбнал бял или червен венец, после прозира зъбчето и чак тогава избива, т.е. според мен трябва да се вижда ако ще избива.
И не че е успокоение, но някой бебета са си такива-реват повече и все им търсим оправдания и причини, вече мисля, че реват и без причина :) Моето беше такова, първите месеци не съм почти го оставяла, денонощно на ръце и разнасяне(не знам дали е имало ефект от разнасянето, но пане си мислех, че правя нещо) и сега си реве :)
Не съм сигурна дали е зъбче. Има две бели точки на венеца долу (но набъбнал венец не е имал).
Като ходим на педиатър другата седмица ще питам док  :?
Аз пък си го пръсках с репелент бочко 0+, а сега 1+, и никакъв проблем не сме имали, а моето дете си проявява реакции към разни мазила и лесно се изрива ,а освен това Бочкото наистина действа и не го хапят разни насекоми.... Знам ,че почти всички тук плюят козметиката на Бочко , но не на всеки действа зле. На моето дете пък не му понесе крем от 40 лв, така че е относително. Просто са много мънички и нежни бебетата и лесно проявяват непоносимост към козметики , независимо от това дали струват 5 или 50 лв
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Здравейте,
да се намърдам сред вас моге ли?

Малко ми е \\опасен\\  езика, това е защото ползвам един транслатор, моят комп така и не иска да си инсталира този Флех Тъпе

Да се представим имам си 2 госпогици, които скоро ще станат на 6 месеца :)

Съвсем скоро започнахме да се захранваме и засега вси4ко предлогено ни се услагда ;)

Аз им готвя, взех си уреда на Авент и съм страшно доволна от него, препоръчвам го с две раце!

Имам и питане, какъв 4ай давате на децата? Ние пием на ХИП този храносмилателен, ама нещо му вдигнаха цената а грамага намалиха ... 4етох някаде за 4ай от изсушени шипки, ама дали моге?


*
Дес дес, за чая от шипки мисля, че може. Аз на моя син не съм давала чай било то със захар или без, той и вода не пиеше почти до годината, та не мисля, че е необходимо даването, но ти си знаеш.
Нашето момче нс тази възраст пиеше чай от шипки без захар и му се услаждаше. Богати са на вит. С шипките. Но и запичат, така че трябва да се внимава.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
м-и благодаря  :bighug:

Ние много чай пием, този на ХИП специялно, е без захар, аз още, не сам въвела захарта ;)


Аз им готвя, взех си уреда на Авент и съм страшно доволна от него, препоръчвам го с две раце!
Dess, кой е този уред?
*
47 усмивки, малката през втория си месец беше една ужасна ревла.Не можеше да заспи и ревеше, спеше по 15-20 мин после рев, изнервяше се лесно и рев.И общо взето си беше един голям рев.Що носене съм я носила, що гушкане съм я гушкала.После всичко премина.