0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Абе и аз мисля, че водата със захар на толкова малки бебета вече не се препоръчва, но...не съм гледала новородено, та нямам личен опит. На нашето детенце след осиновяването на 5 м. и половина давахме водичка чиста. А в дома, където беше гледано беше свикнал с чай от шипки, та пиеше и от него, но отново без захар. Той и до сега пие всякакви чайове  и прясното си мляко без захар, от което съм много доволна. Та мисля, че си струва да се обсъди това добавяне на захар с педиатъра и евентуално - да се махне.
*
абе какво има да обсъжда, не се дава захар на деца, а какво остава за новородени! :)
*
Мицита и ние имахме такова задавяне от тогава я разнасям с мен навсякъде. Страх лозе пази.
Хоуп много голвма част от педиатрита са със стари знания. Не ходят на обученив или каквото и да е и искат захранване на 2 месеца, вода със захар и т.н
Ева аз не знам колко големи са се родили бебоците и дали са доносено, но при вас е много важно да си намерите свестен педиатър, защото е много важно ако имат да наваксват кила и месеци мъниците.

Така де, така и аз мисля, че водата със захар е отживелица, ама не смеех да бъда така директна,  а и по принцип мисля, че е добре човек ако се съмнява в някоя препоръка на педиатъра, първо да я обсъди с него, да се информира и от други източници и накрая сам да вземе решение за това, кое е по-доброто за бебето му.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
може да са тръгнали и зъбките и за това да има толкова засилено слюноотделяне.На Никола му излезнаха на 3 месеца 2 зъбчета.
За спането - Никола е на 1г и 7 м и няма нощ без събуждане до сега,все още се буди поне по 2 пъти.Според мен ще спре,когато спрем кърменето.
Баткото малко успях да го кърмя и после беше на АМ -той към 8-9 м. започна да пропуска.
Това ,че с помпата цедиш 350 мл. не е показател изобщо,а и това не е никак малко.Бебето е най-добрата помпа  и най-добрата стимулация.
С баткото така си мислех,че нямам достатъчно,защото изкарвах малко с помпата .Бяха ми казали в болницата да го държа по 15-20 минути макс да цока и после ако не се е наял да давам АМ .Аз не бях чела нищо по въпроса ,отделно той беше малко в кувьоз и много свали в болницата и ме беше страх да не би да не се наяжда.Та и аз така цедях ,кърмех и додавах накрая и АМ и си прецаках кърменето накрая.Сега с Никола четох много и реших да не давам изобщо АМ ,ако ще и по 2 часа да ми виси по гърдите.Първите 2 месеца наистина си ми ги прекара на гърдите,даже спеше върху мен ,а аз полуседнала на дивана и денем и нощем.И ето,че се справих и даже все още кърмя.
С първо дете ,от стрес и от незнание,доста майки не се справят с кърменето,за което вина имат и лекарите.

Вода със захар не съм давала .И двете ми деца имаха дълго жълтеница,с баткото даже в болницата искаха да ни оставят.Никола пък беше с така наречената кърмаческа жълтеница и чак към 3-тият месец се изчисти.Повече кърмене трябва,не вода със захар.
« Последна редакция: Юни 04, 2014, 14:44:40 pm от z22 »
<br />
*

    Crystal

С първо дете ,от стрес и от незнание,доста майки не се справят с кърменето,за което вина имат и лекарите.

Напълно съм съгласна, и аз бях така. Когато само се цеди, кърмата е много по-малко, отколкото ако се кърми. При мен проблемът е, че съм с хлътнали зърна, но се справих, известно време сукахме със силиконови, но веднъж като засукахме без тях, нещата потръгнаха. Дотогава и цедях, и додавах АМ и след това видях каква е разликата в количеството-като минахме само на сукане, малката отказа и биберон, и АМ  :D Сега ми е мъчно, че с каката не успяхме да се кърмим. Само цедях и давах с шише до към 5 месеца, и то стигаше само за едно хранене...
« Последна редакция: Юни 04, 2014, 14:57:48 pm от Crystal »
*
абе какво има да обсъжда, не се дава захар на деца, а какво остава за новородени! :)
osi_9
Старата школа - едно време бебетата рано, рано сме захранвани за да може майката по-раничко да се връща на работа и да строи социализЪма.... 6мес. майчинство,  кой до където издържи, кой, колкото захранил, колкото кърмил и айде на ясла.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
..

Аз да попитам - горе долу кога бебетата започват да спят по цяла вечер без нощно хранене?

Да не те плаша, обаче моето порастнало бебе още не спи  :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Ама на мен педиатър ми каза, че трябва да им давам вода със захар, не е нечия бабина дивотия  :wink: Оффф да се чуди какво да прави човек, та нали са лекари ... аман вече !

Питането ми за помпата на Миримар за нос ... никой ли не е използвал такава, та да ми кажа дали му се разглабя, за да може да се чисти.
Вчера върнах нашата в аптеката от където я взех, отидох в друга аптека и пак същата - не се отваря въобще ... Питам аптекарките и никоя не е наясно ... 
Здравейте!
Купихме помпа Миримар за нос/дано не бъркам името/. Та тъй като няма упътване чета отвън на кутията, че трябва да поставя памуче, а и за да мога да я почиствам е редно да може да се отваря, но моята не може ... Единственото, което се вади е тръбичката за издърпване ... Моля, някой който ползва такава да ми каже как е отворил неговата, защото аз дърпам яко и си мисля, че в крайна сметка ще я счупя. Не знам дали проблема е фабричен или в мен ?

Имам и едно питане към тези, които давате вода на бебоците. Какво е съотношението преварена вода - захар ?

Аз съм ползвала такава помпа , макар и за кратко , защото не съм доволна . Проблема не е в теб, а в помпата . И моята така само се почистваше .
Относно захарта и аз като другите не мога да не кажа , но Ния от как се е родила освен плодова захар , друго не е опитвала . Това обаче ще се промени мисля , особено като тръгне на ясла на септември .
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ако става въпрос за тази помпичка http://apteka-optima.com/frontend/files/products/product_25925 ,аз я имам и се маха предната част -прозрачната и се мие безпроблемно.
 По-доволна съм от тази за прахосмукачка обаче.
<br />
*
По-горе съм писала за педиатрите и тяхното развитие, масово нивото име като на кварталното АГ. За това ти обърнахвнимание да си намерите наистина добър педиатър.

Аз имам такава помпа и се разглобява предния накрайник прозрачната част,там слагам тънък пласт памук и затварям.много съм доволна от нея.като беше по-малък всичко изкарвах с нея.тази за прахосмукачка не е подходяща за новородени от педиатъра го знам това.
Вече купихме нова от същия модел и се разглобява  :lol:

Относно кварталните педиатри във В.Търново са на същото ниво като АГ, но това е положението - няма читави за съжаление ! А за всяко нещо да се бяга до София не става ...
Не е и необходимо -има толкова информация за хранене и захранване на бебетата.Обсъждай с педиатъра това което мислиш, в което се съмняваш,което си чула и чела.Може пък да намерите общ език.Другият вариант ако не си съгласна с нещо да си мълчиш и да си правиш каквото си решила.Но той не е много добър.Доверието и откритостта в отношенията с лекаря на децата е много важно нещо. С нашата педиатърка в това отношение нещата са супер.
Евитс,ти какво реши срга с тази захар във водата?Ще продължаваш ли да я даваш?Говори ли с лекаря защо така е препоръчал?
Евитс,ти какво реши срга с тази захар във водата?Ще продължаваш ли да я даваш?Говори ли с лекаря защо така е препоръчал?

Давам вода без захар. Тя смята, че като има захар им дава повече сили и затова е препоръчала така.

Имаме проблем с изхождането на бебетата. Педиатърката каза да ги изхождаме с термометър, но на мен ми се иска да има по-нормален вариант, иначе милите доста се свиват и опитват, но явно АМ ги запича + капките против колики. Оставаме на Аптамил + Фризовом, уж от второто трябва да се поразхлабят. От снощи дозата ни е 1:1, но за сега не виждам ефект при нито единия. Дали трябва да имат по-продължителен прием, за да очаквам ефект, или и това няма да помогне ?
*
Масажирайте коремчето с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка и правете упражнения с крачетата, свивате ги към тялото и ги опъвате или карате колело.За мен термометъра е краен вариант и не знам дали бих прибегнала до него.

Evita1717, както и Маги е писала, на нас ни помогна масажа на коремчето (по часовниковата стрелка се масажира). Иначе нашата педиатърка беше казала, ако не се изходи 72 часа да дадем 1 л. Лактулоза. 
Дани и сега ака само веднъж на 48 часа.
*
Евитс,ти какво реши срга с тази захар във водата?Ще продължаваш ли да я даваш?Говори ли с лекаря защо така е препоръчал?

Давам вода без захар. Тя смята, че като има захар им дава повече сили и затова е препоръчала така.

Имаме проблем с изхождането на бебетата. Педиатърката каза да ги изхождаме с термометър, но на мен ми се иска да има по-нормален вариант, иначе милите доста се свиват и опитват, но явно АМ ги запича + капките против колики. Оставаме на Аптамил + Фризовом, уж от второто трябва да се поразхлабят. От снощи дозата ни е 1:1, но за сега не виждам ефект при нито единия. Дали трябва да имат по-продължителен прием, за да очаквам ефект, или и това няма да помогне ?
Фризовом е за рефлукс, не мисля, че има отношение към акането, но ако има по-скоро ще запича. От антирефлуксните АМ най-доволна останах от Хумана АР. Това свиване, което виждаш може да е от газове. Еспумизан и подобните му със симетикон намалят газовете и също запичат и затрудняват изхождането.
*

    Crystal

Ние сме пили фризовом заради рефлукс, но има и разхлабващо действие, тъй като съдържа клей от рожкови. Изписван ни е и по-късно (на 2,5 години) като разхлабващо.