0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #420 -: Април 18, 2014, 22:57:34 pm »
Иванита, София има проблем с хреми. Това, което описваш е често състояние при нея. Инхалации с физиологичен разтвор  помагат.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 23:02:03 pm от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #421 -: Април 19, 2014, 07:43:21 am »
Личната я няма та засега ще я караме с физл. р-р и помпата.
Иванита, София има проблем с хреми. Това, което описваш е често състояние при нея. Инхалации с физиологичен разтвор  помагат.

Ники, аз винаги съм се чудила как се правят тези инхалации с физл. р-р.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #422 -: Април 19, 2014, 09:51:37 am »
С инхалатор предполагам :) а иначе съм виждала как се прави инхалация с хлебна сода. Завираш вода слагаш я на един стол, сипваш лъжичка сода и поднасяш бебето с хавлия над главата на височина на гърдите си, не да е близо така около 5мин. Това ако е корички, които му пречат да диша, аз само с физ. разтвор от еднократните съм третирала. Често пъти по една разделям за двете ноздри.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #423 -: Април 19, 2014, 10:01:11 am »
Личната я няма та засега ще я караме с физл. р-р и помпата.
Иванита, София има проблем с хреми. Това, което описваш е често състояние при нея. Инхалации с физиологичен разтвор  помагат.

Ники, аз винаги съм се чудила как се правят тези инхалации с физл. р-р.
С инхалатор.
За такова малко бебе не бих рискувала с вряла вода на котлона, опасно е. То и за по-големи деца не е безопасно.
Иванита, с две деца си, направо си купи инхалатор. Много ценен помощник е при хреми и кашлици.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #424 -: Април 19, 2014, 10:39:43 am »
Личната я няма та засега ще я караме с физл. р-р и помпата.
Иванита, София има проблем с хреми. Това, което описваш е често състояние при нея. Инхалации с физиологичен разтвор  помагат.

Ники, аз винаги съм се чудила как се правят тези инхалации с физл. р-р.
С инхалатор.
За такова малко бебе не бих рискувала с вряла вода на котлона, опасно е. То и за по-големи деца не е безопасно.
Иванита, с две деца си, направо си купи инхалатор. Много ценен помощник е при хреми и кашлици.
Мислила съм си го да ти кажа, но все не мога да отделя пари, а и се чудя какъв. Нещо ми се върти в главата, че колкото "по-ситно разпръсквало лекарството, толкова по-добре


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #425 -: Април 19, 2014, 12:49:02 pm »
Аз купих миналата седмица инхалатор Омрон C28P.Има приставки за деца,за възрастни и за нос.Мисля,че това е една от най-смислените ми покупки :wink: Цветето изкара тежък вирус с кашлица(все още продължава),температура и хрема.Правихме й 2 вечери инхалации с физ.разтвор и по цяла нощ спеше спокойно.Дано скоро и кашлицата да спре,педиатърът каза,че трудно минава.Колкото до секретите-физ. разтвор и бейбивака правят чудеса.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #426 -: Април 22, 2014, 17:04:13 pm »
От мен също ЗА инхалатора, ние също сме с Омрон. Особено полезни са при бронхити, минават само с инхалации с вентолин и нищо друго.


*
Здравейте, бебето ми е на осем месеца, захранено. Днес сутринта бебебто изака съвсем малка барабонка, на която забелязах в акото едни по-тъми участъци. Притесних се, че е кръв.За жалост днес не можах да намеря работеща лаборатория.Малко по-късно, и то докато и сменям памперса, вече се изака в обичайното количество, тези по-тъми участъци пак ги има, но само в първото изакано ако. Четох, някъде, че ако се разбият във вода черни- кървави изпражнения то водата ще се оцвети. Дали сте се сблъсквали с подобни проблеми.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Щом бебето е захранено, тъмните участъци може да са от някаква храна, ако имаше проблем, нямаше да е само еднократно.
Здравейте!
Педиатърката ми каза, ако бебето не ака повече от 24 часа да й се обадя. Бебчето е на 17 дни.
Сега станаха 24 часа и се чудя да звъня ли - късно е, а и са празници и не знам къде е, или да изчакам до сутринта.
Вчеата пък бебчо имаше нещо като разтройство - акаше рядко при всяко ядене и между храненията.
Вие какво мислите?
*
На кърма ли сте или на АМ, колко напишкани памперса има  бебето?

На комбинирано хранене сме - около 2/3 кърма и 1/3 АМ.
При всяко хранене памперсът е напишкан май.
*
Ами бебето е малко, за да не се изхожда всеки ден, но може да акапо рядко от АМ, а и много зависи ти как се храниш.Хапни нещо разхлабващо и ако и утре не ака се обади на лекарката.
Това е моето мнение.Но при малките бебета, ти сама ще разбереш въпроса дали да я занимавам не трябва да го има.Занимавай я, за да си сигурна и спокойна.
« Последна редакция: Май 03, 2014, 23:02:21 pm от magi_st »

*
По принцип казват, че е нормално бебета, които не са захранени, да акат по-рядко, до изхождане веднъж на 7-10дни. Аз съм чакала до 4-5. Щом има 7-8 напишкани памперса, мисля, че всичко е наред, можеш да пробваш да увеличиш добавката. За запек говорим когато изпражненията са оформени.
Благодаря момичета!
Ще изчакам до утре и ако няма резултат, ще звъня на док.
Масажирахме коремчето и успя да се изака. :)
*
Браво на малкия мъж :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Здравейте, момичета! Да се запиша най-накрая и аз в тази темичка. Най-накрая ми остана време. Всеки ден си си казвах - хайде, днес да пиша, че от толкова време не съм.. и днес вече си казах: ааа, станахме на 3 м. и половина а аз още не съм писала. :)
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
Здравей Starshine  :P Добре дошла отново!

Аз да попитам - горе долу кога бебетата започват да спят по цяла вечер без нощно хранене?
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
47 Smiles, благодаря! Всичко зависи от самото бебе. Ние спим по цяла нощ още от началото на втори месец, при това без моя намеса. При някои бебчета се случва по-късно. Опитвай се да даваш водичка или биберон ако се разбужда леко, за да не се разсънва и да иска яде.




Quiet people have the loudest minds.