0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря ви момичета. Да, Филип пълзи и се разхожда по мебелите, общо взето не се спира. Ограничавам му единствено банана. Обедното пюре от около 3 седмици го правя около250 гр., които си хапва с удоволствие. Единствено не знаех в попарата колко сухара да слагам, тази сутрин сложих 3, еми и тях си хапна ...

Иначе относно мярката и дали децата знаят кога да спрат, не знам ... Когато му давах гърда веднага след хранене си я изпразваше и след около 20-30 мин. връщаше, та затова спрях с кърменето веднага след ядене.

Както и да е, ще увелича още дозата :)
Никога не съм мерила домашно приготвената храна. Сипвах на око в купичката и бях готова да дам допълнително,ако нещо много му се услади .Е, без да прекаляваме разбира се.Но и моето дете не наддаваше много в тази възраст.Бил е все в долните граници на нормата,но не съм се притеснявала.Сега е левент. :)Мисля,че не е нужно вторачване в грамовете и сантиметрите, когато детето не е под възрастовите норми.
*
Да разбирам ли, че и ти мериш рациона на детето си и точно това препоръчваш на тази жена?
Или заради едно лакомо дете отричаш всеизвестен и общоприет факт?
Не меря порцион и никога не съм ограничавала хранене. Просто исках да кажа, че не винаги знаят мярка или може би ограничавани деца, на които не е даден шанс да се научат кога-колко не я знаят(няма от къде да знам точната причини).
*
м-и, добре си го казала и там е ключът: без ограничаване и без тъпкане. Това работи добре при 9 от 10 деца и трябва да им се вярва, когато покажат, че са се нахранили.
*
Не го оспорвам, просто ако имах много лакомо или пълнеещо дете бих внимавала с храните. Индивидуално е някак.
Въобще не съм съгласна , с това , че децата имат мярка и знаят кога да спрат да ядат .
Е , моето дете няма мярка явно . Яде колкото и дам и в повечето случай , ако хапне повече от 250, 300 гр. моментално пълни памперса , ама яко ... , да не употребявам друга дума . Ще изяде колкото й дам и честно казано не съм пробвала до колко може да стигне , щото експерименти не ми се правят с това.
Сега тежи 13 кг и в никакъв случай на е дебела , но да , давам й приблизително едно и също количество ядене и спокойно си издържа в порядъка на 3, 4 часа интервал.
Това ,че детето знаело колко да яде ми го казаха и като беше бебе и мина на АМ.  Направих й повече мл от колкото за възрастта й , уж че ще изпиела толкова колкото й било нужно.Е, изпи го всичкото и после повръща един час .
*
С малкия опит, който имам също мисля,  че децата (поне не всички) нямат мярка или мярката идва след време. Определено мога да кажа че ограничавам количеството на АМ и пак детето ми върви малко над горна граница. Всеки път не й стига. Пробвала съм да й дам повече. Пак не й стигна. Резултата - повръщащо и неспокойно бебе.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Радвайте се момичета, че децата ви ядат и наддават, а не ги гоните с лъжица. Идва време, когато на всяка предложена храна отговорът е НЕ :) и в комбинация с мобилност и загубата на бебешките форми, да се чуди човек откъде им идва енергията.


*
Радвайте се момичета, че децата ви ядат и наддават, а не ги гоните с лъжица. Идва време, когато на всяка предложена храна отговорът е НЕ :) и в комбинация с мобилност и загубата на бебешките форми, да се чуди човек откъде им идва енергията.
О, да.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Радвайте се момичета, че децата ви ядат и наддават, а не ги гоните с лъжица. Идва време, когато на всяка предложена храна отговорът е НЕ :) и в комбинация с мобилност и загубата на бебешките форми, да се чуди човек откъде им идва енергията.

Така е ! Няма нищо по -хубаво от това да яде детето ти .

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #410 -: Април 06, 2014, 07:42:53 am »
Може ли да се използва Бетноват в база при деца под 1 год.възраст?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #411 -: Април 06, 2014, 11:49:37 am »
Може ли да се използва Бетноват в база при деца под 1 год.възраст?
Най-добре питай педиатъра. В листовката все пак на самия крем пише да не се използва при деца под 1 година.
« Последна редакция: Април 06, 2014, 11:54:03 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #412 -: Април 16, 2014, 08:21:24 am »
Момичета, въпреки, че съм "стара пушка" дет се вика, съм изправена пред следния проблем. Георги има секрети в носа, които не мога да изкарам дори и с бейби вак-а. Пръскам обилно физл. р-р, даже по 2 пъти и не става и не става. :dontknow: А се усеща, че има, хърка, мърка :( Личната казва да пръскам и да дърпам с аспиратора, ама не става.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #413 -: Април 17, 2014, 08:13:55 am »
Ами като киха не ги ли изкарва?Това е единствения вариант ,пръскаш Стеримар и после или киха или дърпаш с помпичка.Поне аз така правя

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #414 -: Април 17, 2014, 10:59:20 am »
В по-сериозни ситуации съм капала капки, някакви с ксилометазолин.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #415 -: Април 17, 2014, 11:44:55 am »
Иванита, остави на детенцето носленцето да се оправи. Нали не е запушен и да не може да диша? Виж дали не е много сухо и топло у вас. Проветрявай често за свеж въздух.
Като не става с разтвор и помпичка, не става, ще премине. Изчакай и наблюдавай.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #416 -: Април 17, 2014, 20:28:38 pm »
Момичета, въпреки, че съм "стара пушка" дет се вика, съм изправена пред следния проблем. Георги има секрети в носа, които не мога да изкарам дори и с бейби вак-а. Пръскам обилно физл. р-р, даже по 2 пъти и не става и не става. :dontknow: А се усеща, че има, хърка, мърка :( Личната казва да пръскам и да дърпам с аспиратора, ама не става.

Единствената помпичка , която действа безотказно при Ния е тази , която се пъха в прахосмучката. Изкарва всичко до дъно и диша спокойно след това  . Всички други помпи бях опитала , но никоя не може да изкара секрета толкова добре от нослето .
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #417 -: Април 18, 2014, 19:50:29 pm »
Ами аз ползвам точно тази, която се включва в прахосмукачката. Изсмуквам понякога малко, но пак остава. Когато киха не изкарва почти нищо. Сутрин като стане му изтичат малко, но като спи хърка и спи с отворена уста. И определено му пречи да си пие млякото. Нерви се много и не си го изпива :(
В по-сериозни ситуации съм капала капки, някакви с ксилометазолин.
Май натам вървим. Ще потърся подходящи капки, че в нас има само за баткото.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #418 -: Април 18, 2014, 19:52:01 pm »
Иванита, питай педиатъра да ти препоръча, на повечето мисля пише за над 2г. Аз на своя глава нищо не съм давала.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #419 -: Април 18, 2014, 22:39:14 pm »
По принцип капки трябва да се избягват, освен ако не е крайно наложително.
Те не лекуват, както е известно. А изгарят лигавицата.
Не случайно в някои държави няма капки за деца под 12г

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last