0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #360 -: Февруари 19, 2014, 01:05:22 am »
Нищо не съм пипала аз. На 2,5 г. установих как при игра под душа синът ми е свършил цялата работа сам.  8) Не е имал инфекции.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #361 -: Февруари 26, 2014, 17:14:31 pm »
Здравейте !
Търся съвет или по-скоро адекватна информация за това колко е нормално да наддава бебченцето през първите месеци. И тъй като досега най-компетентните отговори по различни теми съм намирала сред коментарите на доктор Birdie, реших да питам тук.
Момченцето ми се роди 2,920 и 48см. До края на първия месец беше станал 4,500 и 54см. Тогава разбрахме,че има рефлукс и започнах да му давам Нан АР, поради липсата на други анти рефлуксни млека на пазара. В на 2м и 7 дни е сега о тежи 6кг, а на дължина е 60,5см. Това много ли е? Казват ми,че от Нан много дебелеели дечицата и ме карат да го сменя с друго. Бебчо пие и Гастротус за рефлукса. Педиатър ми каза "Вземи му обикновено мляко, той нали пие сироп за рефлукса така или иначе." , но на мен това ми звучи абсурдно. Моля за съвет и мнение, защото ме плашат, че щял да развие рахит от това бързо наддаване на килограми и съм много притеснена.
Благодаря предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #362 -: Февруари 26, 2014, 17:21:03 pm »
Моето бебе миналия месец ,т.е на 3 месеца,тежеше 6.800гр и 60 см.И батко му така наддаваше пък после едвам стигна 10кг. на 1,6мес.
Това с пълнеенето от НАН  е поредната тъпотия,както една позната все още разтръбява ,че от банановата каша ставали големи главите  :lol:
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 17:26:55 pm от moniks_s »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #363 -: Февруари 26, 2014, 19:04:48 pm »
И на мен ми звучи абсурдно.Моят син много обича каши и почти всеки ден си ги хапва,а главата му е нормална.На консултацията на 1 годинка беше 9,580 кг. и 80 см.  :)  Ако искаш да смениш АМ има Хумана АР,една приятелка до преди няколко месеца даваше такова.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #364 -: Февруари 26, 2014, 20:32:14 pm »
Моят Антъни наддаваше също много в началото, а беше на кърма. И беше недоносен, за това не съм се притеснявала, че наддава по кило и половина. Също до 5 месес повръщаше много, но личната лекарка не сметна, че има проблем, щом наддава. Как определиха, че има бебето ти има рефлукс?
Мисля, че докторът предпочиташе Хумана АР, но не съм на 100% сигурна.
По принцип не се сменят млеката - ако детето е добре с едно мляко и няма проблем, си пие от него.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #365 -: Февруари 26, 2014, 21:09:55 pm »
И аз си мислех за Хумана АР, но никъде не успях да го намеря. Питах дали могат да ми поръчат, казаха че може, но не гарантират постоянна доставка и не ми се рискува да почва да пие мляко,което не е сигурно дали ще мога да му намирам. Мислех и за Аптамил АР, но него пък не го внасят от 3 месеца в БГ.
Колкото до рефлукса, д-р Бърди ми каза, че е много вероятно да има - беше неспокоен, пищеше без причина, връщаше по малко мляко всеки път, на сън примляскваше и преглъщаше..хълца много често,кашля..
Той дори не изглежда пухкав. Само бедърцата му са малко нагънатички.. по бебешки. Иначе не е шишкав. Просто тежи. Поне ме успокоихте... :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #366 -: Февруари 26, 2014, 22:10:16 pm »
http://www.berlindaversandapotheke.de/
Доставят в Бг.
http://www.berlindaversandapotheke.de/versandkosten_56.html
Приема пей-пал.
Над определена сума- безплатна доставка.
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 22:13:00 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #367 -: Февруари 27, 2014, 06:22:58 am »
Благодаря за сайта. Да разбирам ли, че според вас трябва да сменя млякото?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #368 -: Февруари 27, 2014, 09:19:00 am »
http://www.shopmania.bg/khranienie/p-diietichno-mliako-khumana-ar-400ghr-8253773
има го на доста места и в България, ще пристига за дни
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #369 -: Февруари 27, 2014, 10:44:02 am »
И аз си мислех за Хумана АР, но никъде не успях да го намеря.
За кой град става въпрос?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #370 -: Февруари 27, 2014, 11:19:10 am »
От Шумен съм.  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #371 -: Февруари 27, 2014, 13:26:29 pm »
От Шумен съм.  :?
От момичета писали тук знам, че във Варна се продава Хумана АР. Но за всяка кутия до ходиш до там не е опция.
Вариант за теб е онлайн, от линка, който е посочила м-и. Поръчвай по няколко кутия, като ти остане една поръчаваш и така.
Ако те интересува за Варна ще попитам къде точно се продава.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #372 -: Февруари 27, 2014, 13:58:39 pm »
devilicious, Шумен е близичко до Варна, а и ако искаш мога да ти помогна :) Живея във Варна, мъжа ми е от Шумен, мога да говоря с майка му веднъж месечно да ти  пращам по нея, ако не можеш да поръчаш от другаде или ние ако пътуваме да ти нося. Но според мен говори с най-близката до вас аптека да ти доставят, предполагам няма да ти откажат.
Пък и от друга страна ето ти повод за разходка до Варна ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #373 -: Февруари 27, 2014, 18:24:06 pm »
Много ви благодаря за информацията.  :heartbeat: Ще пробвам с Хумана. Макар че се притеснявам да му сменя млякото.. :/
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #374 -: Февруари 28, 2014, 10:45:24 am »
Последният месец момчето ми е порастнало само с 150гр и 1см. А си хапва добре - по 180-200гр пюре/плод/каша на хранене, суче си редовно. На 9 месеца е 8.550 кг и 74см. Педиатърт каза, че ще следим колко ще качи до следващата консултация, но не се разтревожи. Другото е, че има понякога лош дъх и сякаш не е от устата  :? Мисля си, дали усвоява добре храната?


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Бебе, не се вкарвай във филми дали усвоява храната. Щом педиатърът ти смята, че няма проблем, вероятно е така. Мисля, че след 6 месеца не трябва да наддава по толкова, колкото в началото, а просто да има растеж. Разгледай графиките на растежа, които дискутирахме в другата група.

За дъха се консултирай с педиатъра при следващото посещение

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Честита Баба Марта ! Бъдете живи,здрави и засмени!
Доктор Бърди, ако може помогнете.
Вчера ви писах на лични относно проблема на бебчето. Ако може да ми отговорите,ще съм ви благодарна.
« Последна редакция: Март 01, 2014, 14:46:58 pm от titi04 »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Тити, докторът почти не консултира вече. Само за спорни и проблемни случаи. Какво смята педиатърът на детето?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Отговорих в Оценка на моториката. И с нейните снимки.
Но явно никой.... .... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Сега видях отговора и много благодаря за което. От утре започвам да ги прилагам.

Ема 2 педиатъра казва, че е Атопия, дерматолозите са на различно мнение. Ще послушам доктор Бърди и ще продължим да се борим с АД.

Ще пиша при най-малката промяна.

Благодаря!