0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #340 -: Февруари 06, 2014, 12:42:08 pm »
Здравейте д-р Бъди, на Георги му се появи червено а петънце на бузката, което започна да расте. Реших, че е атопичен дерматит и започнах да мажа с A derma. Но то се увеличава. Моля за помощ прилагам снимки.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #341 -: Февруари 07, 2014, 07:41:56 am »
И на моето бебе е същото,но не расте.С нищо не мажа,появи се след одраскване или аз така си мисля.Ще го заведа на лекар,но просто изчаквам да мине бума на този гаден грип.Ако  е имал   и някой друг такъв проблем ще ми е и от полза да чуя мнения и на мен.
ПП на моменти е по бледо ,сякаш е изчезнало ,а после се зачервя, и сега се сещам ,че му се появи докато беше на Аптамил Комфорт /сега е на Ганчев
« Последна редакция: Февруари 07, 2014, 07:45:15 am от moniks_s »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #342 -: Февруари 07, 2014, 09:42:37 am »
На мен ми се появи подобно петно, първо забелязах, че расте, но с мазане с колд крем, започна да избледнява. Не съм сигурна, че е същото, нищо не разбирам, но и аз изчаквам да премине епидемията и просто реших да пробвам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #343 -: Февруари 15, 2014, 17:39:59 pm »
Здравейте Доктор Birdie , бебето ми  е на 5 месеца и десет дена и ака по 4-5 пъти на ден. (Само на кърма)Предстои захранване, но педиатърката иска преди това да намалим честотата на изхожданията. Предписа ни даже мезим форте за това. Ще съм благодарна, ако споделите вашето мнение.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #344 -: Февруари 15, 2014, 20:39:54 pm »
не съм доктор Бърди, но това е най-голямата глупост, която някога съм чувала 8O
какво им е на 3-4-5 изхождания при бебе на кърам.

и двете ми деца се изхождаха почти след всяко ядене докато бяха на кърма преди захранването, т.е. до към 5.5 м. Прекрасни здрави момичета са вече, без никакви стомашни проблеми и не са пили мезим форте :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #345 -: Февруари 15, 2014, 20:59:42 pm »
Направо ме фрапира като лекар реши да дава нещо без нужда! Моят син още ходи след всяко ядене.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #346 -: Февруари 15, 2014, 22:25:44 pm »
Аз отведох моя бебо на док.за петънцето на бузката,което е като на снимката горе от dpaleva  и каза ,че е Ад.Изписа ни Протопик 0.1%.Някой ползвал ли го е?И каза захранване на 5 месец,аз и без това щях така да направя и да е със зеленчуково пюре.За Протопик-а ме шокира факта ,че пише да се ползва от лица над 16год.възраст и аптекарката ме помисли за луда ,че го взех  :? но просто досега док. не е бъркала с диагноза и лечение и имам пълно доверие.Все пак моля за вашите мнения?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #347 -: Февруари 16, 2014, 00:24:20 am »
moniks, опитай първо противогъбичен мехлем. Моят син имаше подобно петно, което растеше и ту беше червено, ту избледняваше. Хидратиращите кремове само влошаваха проблема.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #348 -: Февруари 16, 2014, 01:19:34 am »
Аз отведох моя бебо на док.за петънцето на бузката,което е като на снимката горе от dpaleva  и каза ,че е Ад.Изписа ни Протопик 0.1%.Някой ползвал ли го е?И каза захранване на 5 месец,аз и без това щях така да направя и да е със зеленчуково пюре.За Протопик-а ме шокира факта ,че пише да се ползва от лица над 16год.възраст и аптекарката ме помисли за луда ,че го взех  :? но просто досега док. не е бъркала с диагноза и лечение и имам пълно доверие.Все пак моля за вашите мнения?
Това е импетиго. Протопик е забранен вече за деца, а и това не е АД- това е кожна инфекция.
Първа стъпка е Фусидин. Да, има вероятност да е гъбичково, но изгледа не е типичен.
Затова Фусидин е първа стъпка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #349 -: Февруари 16, 2014, 01:22:11 am »
Здравейте Доктор Birdie , бебето ми  е на 5 месеца и десет дена и ака по 4-5 пъти на ден. (Само на кърма)Предстои захранване, но педиатърката иска преди това да намалим честотата на изхожданията. Предписа ни даже мезим форте за това. Ще съм благодарна, ако споделите вашето мнение.
Не се занимавайте с глупости.
Не е тактично аз да пиша такива неща, простете, но казаното е такъв нонсенс, че смяната на грижещия се за детето, е просто СПЕШНО наложителна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #350 -: Февруари 16, 2014, 08:11:26 am »
Много благодаря ,момичета!Д-рБърди радвам се ,че се включихте .Благодаря!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #351 -: Февруари 17, 2014, 21:21:44 pm »
Благодаря Ви докторе! Благодаря и на вас момичета!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #352 -: Февруари 17, 2014, 21:49:03 pm »
Здравейте!
Днес бяхме на консултация, малкия става след 3 дни на 8 м. и педиатърката каза да забелвам пишлето. Казах и, че още в болницата съм питала педиатрите и те ми отговориха "Да не се пипа!" Раждах в "Надежда", там ми казаха, че се пипа единствено, ако има подуване или зачервяване. Това съветват и уролозите. Днес го казах на педиатърката ни и не и стана много приятно. Каза да започвам всяка вечер при баня да забелвам, защото после щяло да стане по-лошо. Ако пък се наложи на 2 г. да се забелва било страшно, детето имало спомени след това....понаплаши ме, честно казано.
Моля ви за съвет!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #353 -: Февруари 18, 2014, 07:23:31 am »
Съвременните педиатри напълно отричат "забелването". Не се пипа там!!!
На моите момчета не им пипах пишлетата, до 5 годинки не им  се бяха 'забелили". Личнатат лекарка в Канада ми каза, да не се притеснявам, на 6-7 години те сами ще почнат да проявяват интерес и така. Точно така се получи,  сами по време на баня си, някак като на игра, пишлетата сега са напълно готови.
Няма за къде да бързаш и да насилстваш. Теорията е това да стане естествено. Остави на мира бебчето. :)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #354 -: Февруари 18, 2014, 08:18:11 am »
Аз пък на Тео го забелих/колкото посмях ,де/ ,после док.при която го водих към 9мес. го "дооголи" сама,детето нищо не усети.И в момента няма проблеми,всяка вечер при миенето мием и пилето.Четох много ,но и имам много примери за посещения при хирург/племенниците ми /.Знам ,че много ще ме охулят ,но правя сметка и с малкия да постъпя така.Защото болките после са много.Една приятелка момченцето и е на 2 год,не беше пипала нищо и сега го води в Токуда на уролог и хирург.Не агитирам ,просто изказвам мнение  :wink:

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #355 -: Февруари 18, 2014, 09:08:17 am »
Моника, дори и на две години не се пипа, идеята е това да стане естествено. Не разбирам защо трябва на две години да се води по уролози и хирурзи. :?
 Няма да избяга забелването, не им трябва на момченцата да са им "забелени" пишлетата. Да не би да водят полов живот на тази невръстна възраст. Пишлето се ползва само за уриниране.

Приятелката ти е постъпила доста неразумно.
На искрено те съветвам да оставиш детенцето си на спокойствие. Това са много остарели практики, недей така.
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #356 -: Февруари 18, 2014, 09:18:40 am »
И моя приятелка води детето да го забелят.  Аз все й обяснявах какво съм тук, но кой те слуша. А и педиатърката на детето е от най-старата школа. Детето след 2 седмици ще стане на 3, заведоха го и него в Токуда при хирург/уролог. Първите дни беше болезнено, а уролога не си направил труда да им каже при евентуална болка какво да правят. Наложи се да го водят спешно в Пирогов, защото не беше пишкал повече от 12 часа от страх, че ще го боли. Оправиха се сега нещата, но се чудя защо им беше това чудо :ask:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #357 -: Февруари 18, 2014, 14:56:26 pm »
Да ,разбирам те Ема ,но тази смегма като се събира под кожичката и се подува?Иначе след намесата на уролог наистина е много болезнено за дечицата.Не съм медицинско лице,просто писах от опит как постъпих с първото си момче и нямам проблеми, за второто не знам  :D.Ще се допитам до педиатъра като му дойде времето
« Последна редакция: Февруари 18, 2014, 15:06:43 pm от moniks_s »

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #358 -: Февруари 18, 2014, 15:10:03 pm »
Може да се измие леко пишлето, без да се дърпа.
Но да се води две годишно дете по хирурзи и прочие е прекалено. Това е садизъм.
На моите момчета беше залепена кожичката до 5 години, сега на 7 и половина не разбрах как се случи и сега е напълно отлепена.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #359 -: Февруари 18, 2014, 15:34:34 pm »
ние също и не сме забелвали и на двете момчета.Баща им ги къпе и само издърпва кожата,за да измие под нея,но без да дръпва,така че да се дозабелва-а само колкото сама се е забелила.
<br />