0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #320 -: Януари 14, 2014, 18:32:09 pm »
z22 колко време беше инкубационният период при Никола? Дано по-бързо му минава, на тази възраст май не се чешат толкова, та поне белези да не останат... :?
И аз мисля, че си е до дете, не до възраст...А педиатрите със сигурност не биха рискували да поставят ваксина на болно или вероятно болно дете... :wink: Ще отлагаме, няма как...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #321 -: Януари 14, 2014, 19:03:36 pm »
и двамата се разболяха точно на 14-тият ден .Приятелчето на георги се разболя на 13-ти,Георги на 27-ми,а Никола на 10.01.
Но пък братчето на въпросното приятелче,се разболя на 20-тия ден след брат си.Чакай между 14-ти и 21-ви ден от контакта.

За чесането - ами баткото е почти на 6г. и не се пипаше.Обясних му,че ще спука мехурите и ще стане инфекция и ще е по-лошо за него и белези ще има и той не се пипаше.Сърбеше го много ,едната вечер не спа до 6.30 сутринта .Разплака се милото и каза "мамо,аз искам да го видя този,дето е измислил варицелата.Да ме види ,какво ми е причинил и да му кажа ,какво съм преживял". :(,но пък не се пипаше.

Никола уж е на 1.2г.  и ми казваха,че по-добре сега било,нямало да разбира да се пипа и т.н.Е да ,ама не.То не можеш да му обясниш да не се пипа.От зор се научи да си сваля сам дрехите.Аз му сложа блузата,той съблича .После дърпа бодито с едната ръка,а с другата се щипе и пипа в опит да се облекчи от сърбежа.И така цял ден се дебнем с това събличане.В главата има адски много и се тупа по главата и скубе.Та уж малко човече,пък му хрумва .
<br />
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #322 -: Януари 14, 2014, 19:13:59 pm »
После дърпа бодито с едната ръка,а с другата се щипе и пипа в опит да се облекчи от сърбежа.И така цял ден се дебнем с това събличане.В главата има адски много и се тупа по главата и скубе.Та уж малко човече,пък му хрумва .[/color]
Благодаря ти! Виждам, че май го пудриш с нещо, знам, че хладната вана с овесени трици помага за облекчаване на сърбежа, а мисля, че и А дерма Екзомега ще му помогне доста /той помага за атопична кожа, която знаеш, сърби много/. Пак ви пожелавам бързо излекуване! osi_9
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #323 -: Януари 14, 2014, 20:04:50 pm »
благодаря!
Това е антибиотична пудричка ,но ръся само на тези,които вече хващат кора и то по 1 на ден само.

То бая му се насъбра на милото.За 1 месец му излезнаха 4 кучешки и един предкътник(той е от вчера),а сега и това.
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #324 -: Януари 14, 2014, 20:23:21 pm »
Милото, много гадна тая варицела... и аз искам да го видя тоя дето я е измислил  :?
z22, дано бързо му минава на детенце и да не се мъчи повече. На баткото изчезнаха ли му вече пъпките?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #325 -: Януари 14, 2014, 20:30:10 pm »
Милото, много гадна тая варицела... и аз искам да го видя тоя дето я е измислил  :?

Мда, седнал веднъж един човек, работил, мислил и измислил варицелата, и я пуснал по света да мори и да мъчи хората. Невероятно!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #326 -: Януари 14, 2014, 21:04:10 pm »
Мда, седнал веднъж един човек, работил, мислил и измислил варицелата, и я пуснал по света да мори и да мъчи хората. Невероятно!
Хамериканец е бил само! 8)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #327 -: Януари 14, 2014, 21:42:57 pm »
Повечето вече не се виждат,но има все още корички,особено в косата.
<br />
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #328 -: Януари 14, 2014, 21:51:04 pm »
Повечето вече не се виждат,но има все още корички,особено в косата.
Това е добър признак, значи, че завяхват... :wink: /изказа се страшният специалист по варицела/ :D Поне така съм чувала. А и рано да го чакаш на 5 ден да се оправя, най-рано на 7-ми, 8-ми, значи големия леко я е карал /според разбиранията/.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #329 -: Януари 15, 2014, 08:08:46 am »
Ами явно ще се проточи,защото си поддържа Т 38,3-38,6.Баткото беше 5 дни с Т ,но тя започна от първи ден,а при малкото чак на 5-ти .
<br />
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #330 -: Януари 15, 2014, 10:55:13 am »
Да наистина имунитета пада много.Теди след варицелата после беше с бронхит ,след това с коремните истории-разстройство и повръщане.Боледува почти 2-3 месеца.
Само не давай да разчешва пъпките доколкото е възможно ,де.Теди имаше пъпка и в окото даже  :? и непрекъсната висока Т.Бързо да оздравява
« Последна редакция: Януари 15, 2014, 10:57:19 am от moniks_s »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #331 -: Януари 15, 2014, 20:51:54 pm »
Ооох, момичета, наплашихте ме вече  :(
Баткото няма пъпки още (контакта е бил миналата седмица-цялата) но пък от вчера се продрисна и вдигна Т. Много е жален милия. Почти нищо не е ял и пил. Лошото при него, че каквото лекарство му дам (по принцип) в 95% от случаите го връща- ей така от инат.  :( :? и ме е страх да не се обезводни. Милото ми, какъвто е слаб, сега пак ще се стопи още повече.
 Малкия се държи още, дано поне го подмине този вирус


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #332 -: Януари 26, 2014, 08:55:55 am »
Здравейте, имам въпрос към доктор Бърди. Какво точно представлява субдурален излив и как се процедира с него?
Имам момченце на 8,5м. роден е нормално, съвсем нормална, доносена бременност, 1 седмица преди термин. Малчо се роди с леко крива глава, което на никого от лекарите, които са го гледали не правеше впечатление (визирам ЛЛ, ортопед). Когато беше на 3 месеца (притеснена от това, че главата все повече се изкривява и усуква) го заведох на неврохирург - диагноза "вътреутробна, позиционна плагиоцефалия" и решението, според неврохирурга - операция. Потърсихме второ мнение. От направена рентгенова снимка се оказа, че детето няма срастване на шевовете, така че операция не е нужна. Оказа се, че има и тортиколис. Последва няколко месечна рехабилитация, в следствие на която врталето на детето се оправи, започна да се върти спокойно на другата страна и постепенно главата започна да се изправя. Към ден днешен има леко изкривяване, но надеждата ми е, че с времето и това ще мине - вие, докторе какво мислите? Междувременно ни посъветваха да направим и ТФЕ за всеки случай. Направихме го преди 2 дни и за мой ужас ни казаха, че детето има малък субдурален излив. Не било нищо сериозно и страшно, ако искаме да направим консултация с неврохирург, но на този етап можело да изчакаме, защото може да се абсорбира сам?
Та въпросът ми е: какво представлява този излив? Каква е прогнозата? Как да процедирам? Има ли отношение към плагиоцефалията? Въобще на какво може да се дължи?
Извинявам се за дългия пост и ви благодаря за отделеното време.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #333 -: Януари 26, 2014, 21:56:12 pm »
Здравейте!
Моето бебче е на 40 дни и по мои наблюдения и след като изчетох много открих, че страда от тих рефлукс. Ужасно е неспокоен, за последните 24 часа е спал само 4-5, плаче безутешно, чувам го как преглъща и се закашля, сумти леко с носле, много често връща по малко мляко след дълго напъване и зачервяване.... От вчера му давам Нан АР...но не виждам особено подобрение. Видяла съм се в чудо! Нито един педиатър досега не предположи, че може да има подобна диагноза..  всички твърдяха, че са колики.
Какво мога да направя, за да подобря състоянието му и да го успокоя? Наддава добре, но много ме притеснява това, че не спи и плаче непрекъснато.... Исва ми да ревна с него.... :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #334 -: Януари 27, 2014, 17:17:40 pm »
Даваш Нан АР означава, че го храниш само с него или дохранване в някаква форма. Аз бях доволна от Хумана АР. За останалото - повдигаш матрака от към главата, държиш изправен 15-30мин. след хранене, не е нужно да даваш вода, чай и т.н.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #335 -: Януари 27, 2014, 18:04:19 pm »
Храня го само с него. Кърмих го до втората седмица само... От тогава е на АМ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #336 -: Януари 31, 2014, 20:59:56 pm »
До д-р Бърди:
Опитах се да снимам на дъщеря ми дерматита. Точно днес е в момент на утихване, но пак я сърби. Основното е по гърба и гърдите. По ръцете същи има сухи участъци. По бедрата има понякога и зад коленете има понякога зачервено.
Старая се да овлажнявам предимно, друго не знам.
Имаме и проблем с вратлето - не мога да разбера пък то защо се зачервява. Като се тръгне от гърдите, вратлето, та чак до брадичката. Макар че в момента гърдичките са с бледи обриви, за разлика от врата. Държа ги чисто и сухо, тя не повръща, не е от някакви остатъци. (не можах на него да направя снимка, може би има връзка.

Чела съм много ваши препоръки, но Ви моля да видите конкретно нашия случай  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #337 -: Януари 31, 2014, 22:21:26 pm »
А защо не заведеш детето на кожен лекар? Той ще ти каже най-точно. Докторът не консултира вече (включва се много рядко).

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #338 -: Февруари 02, 2014, 20:02:28 pm »
здравейте момичета аз съм нова,бебето ми е на 10 дни и получи едни бели точици в устата,бебето е на кърма,някой имал ли е подобен проблем
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #339 -: Февруари 02, 2014, 21:24:04 pm »
Според мен бебето ти има млечница.

http://www.moetodete.bg/detski-bolesti/mlechnica-gubichki-v-ustata.html