0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #260 -: Ноември 28, 2013, 20:19:24 pm »
Момичета помогнете със съвет. Яворчо е с остър бронхит. Предписаха ни клацид и проспан, но ми казаха ако се влоши да ходим в болница. За такъв тип проблеми окръжна, медицинска академия или втора градска? Някой има ли идея къде е най-добре да го водя ако недай си Боже се наложи?
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #261 -: Ноември 28, 2013, 21:02:34 pm »
В токуда има денонощно дежурен педиатър, а са и добри.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #262 -: Ноември 28, 2013, 21:31:36 pm »
Ние скоро бяхме в окръжна , хич не съм доволна. Никакв вниание и ужасна мизерия ( инфекциозно отделение )
Но където и да отидеш по спешност ще те оставят по клинична пътека 4 дни :( дори и да не е за постъпване
По - добре опитай Токуда, Лора , Вела , Педиатрията,   - те имат денонощни кабинети .
Лора -0879 826 370
Вела – 0878641818
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #263 -: Декември 05, 2013, 10:30:19 am »
Здравейте отново д-р Birdie,

От около една седмица на Филип бузите са му доста червени, особено вечер. Не са грапави и не сме излизали навън, тъй като беше доста студено. В къщи температурата е около 22-23 градуса и той е леко облечен според мен - боди с дълъг (или къс) ръкав, блузка, панталонче и чорапки. Спим на 19-20 градуса. Т.е. не може да е от студ или претопляне (искрено се надявам, че температурата в нас е ок, че на мен направо ми идва да сложа ушанки :) )
Отделно на шийката му се появява понякога лек обрив и на лицето по някоя и друга пъпка. До сега не съм им отдавала особено значение, но знам ли ... може би трябва.

Възможно ли е да прокарва зъбче? Трябва ли да го мажа с някакво кремче за студ и вятър преди излизане навън? А този обрив под брадичката, който според мен е от повишеното слюноотделяне да го мажа ли с нещо?

Благодаря предварително за отделеното време :)

PS: Послушах Ви и го захраних с печена ябълка, която хапва с огрооомно удоволствие  :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #264 -: Декември 05, 2013, 11:21:50 am »
Здравейте отново д-р Birdie,

От около една седмица на Филип бузите са му доста червени, особено вечер. Не са грапави и не сме излизали навън, тъй като беше доста студено. В къщи температурата е около 22-23 градуса и той е леко облечен според мен - боди с дълъг (или къс) ръкав, блузка, панталонче и чорапки. Спим на 19-20 градуса. Т.е. не може да е от студ или претопляне (искрено се надявам, че температурата в нас е ок, че на мен направо ми идва да сложа ушанки :) )
Отделно на шийката му се появява понякога лек обрив и на лицето по някоя и друга пъпка. До сега не съм им отдавала особено значение, но знам ли ... може би трябва.

Възможно ли е да прокарва зъбче? Трябва ли да го мажа с някакво кремче за студ и вятър преди излизане навън? А този обрив под брадичката, който според мен е от повишеното слюноотделяне да го мажа ли с нещо?

Благодаря предварително за отделеното време :)

PS: Послушах Ви и го захраних с печена ябълка, която хапва с огрооомно удоволствие  :D
Доктор Бърди вече не консултира във форума.  :wink: Причините за обрива могат да бъдат много - надали е от студа, щом не го извеждаш. Иначе за навън има качествени cold кремове- на Bioderma, Avene и др. Заведи го да го погледне педиатъра, може да е АД, може от зъб да е...може и просто да му е топло. И моят син на тази възраст получаваше същото зачервяване, което просто от само себе си изчезна...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #265 -: Декември 29, 2013, 18:18:15 pm »
Здравейте, имам бебе на около 5 месеца, като от 2 седмици насам почти не спира да плаче. Първо беше само в количката - явно не й се лежи вече, но от няколко дни дори и на ръце не се успокоява. Носим се в кенгурото, като там удържаме окло час време. Физическото състояние на бебенцето е добро, наддава нормално, кърмим се, давам АМ по веднъж на ден, тъй като кърмата не ми достига понякога, но много често отказва и него да пие. Чудя се дали не са зъбки, но венците са меки и няма видими признаци. Иначе детето е контактно - гука, смее се, сутрин като стане към 8 ч до към 10 ч. е спокойна и след това се започва -хленч, плач, рев... Нощем спи, но през деня много малко - я дремне по половин час на няколко пъти през деня, я не. Някакви идеи? Дайте малко акъл,  че аз се изчерпах...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #266 -: Декември 29, 2013, 23:09:55 pm »
Синът ми беше като твоето дете. Голямо реване му удари, а точно към 4-5 месечна възраст спеше два пъти по 45 минути през деня. През останалото време искаше да го нося на ръце и ревеше. В един момент премина, не намерих някакво решение. Само за количката - ако е в кош за новородено, може би наистина иска да гледа, премести го в нормалната количка, като пуснеш облегалката докрай.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #267 -: Януари 01, 2014, 15:48:15 pm »
Аз ще се включа с един доста запичащ проблем. :(
Гого от около седмица (ако не и повече) е с запек - твърди малки изхождания като топчици. Всеки ден по 2-3, ама то сигурно не може повече да изкара. Преди си акаше нормално по 1 път на ден. Всеки ден яде круша (сурова), сливи; даже му дадох малко от компот сс сливи, и не ще и не ще. Вчера и днес се принудих да му дам Дуфалак( знам че това не е решение, ама ), и ето сега пак едвам се изхожда и пак е твърдо. Не знам вече какво да правя. Изчерпах се откъм идеи. :?
 Може би проблема идва и от това, че не пие вода. Само на АМ сме- Хумана 2 Мислех си и дали проблема не идва от него, но с 1-та не сме имали проблем.
Вие да имате някакво решение?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #268 -: Януари 01, 2014, 22:08:58 pm »
Вода и истински портокалов сок, давани начесто и с подканяне. Различни по размер, форма и материал чаши, на разположение на различни места в дома, за да свикне детето да пие и да си иска течности.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #269 -: Януари 01, 2014, 22:14:44 pm »
на 6м как да си поиска вода и течности?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #270 -: Януари 02, 2014, 04:27:06 am »
Помислих, че проблемът е при голямото дете.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #271 -: Януари 02, 2014, 09:10:27 am »
Детето захранено ли е и кога?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #272 -: Януари 02, 2014, 19:53:06 pm »
Захраних го преди около месец.  Продължавам да давам круши и сливи, но засега няма резултат. Ака но е твърдо. Водата я отказва категорично, но аз започнах да му давам със спринцовка по малко. Не й се опъва много :-)  Предполагам, че  лека полека ще се нормализират изхожданията.
Смятате ли обаче ,че  АМ Хумана 2 може да запича?????


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #273 -: Януари 02, 2014, 20:42:37 pm »
Захраних го преди около месец.  Продължавам да давам круши и сливи, но засега няма резултат. Ака но е твърдо. Водата я отказва категорично, но аз започнах да му давам със спринцовка по малко. Не й се опъва много :-)  Предполагам, че  лека полека ще се нормализират изхожданията.
Смятате ли обаче ,че  АМ Хумана 2 може да запича?????
Не, АМ не запича. За това питах за захранването, Ивайло доста често ака "дарадонки", но никога не съм ги приемала като запек.  :) Просто смятам, че щом вече е преминал на твърда храна, нормално е и изпражненията да му се втвърдят. За мен запек е липса на всякакво изхождане за период от няколко дни... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #274 -: Януари 03, 2014, 15:17:00 pm »
Иванита, може да му дадеш и тиква, при моя Виктор винаги действа. Като видя, че започва да се изхожда по-твърдо и с много напъни, давам тиква и най-късно на другия ден детето вече не се мъчи. Но аз му варя домашна тиква, не знам от бурканче дали ще действа така. Иначе и Вики не пие изобщо вода, приема само с лъжичка и то не много. И аз се чудя това не е ли проблем.
За Хуманата нямам мнение, ние сме на Хип.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #275 -: Януари 03, 2014, 15:54:10 pm »
Иванита, и ние имаме от време на време такъв проблем. И хем сме на кърма, не на АМ. Последният път му дадох пюре круша на Бебивита и след час свърши работата качествено. Аз 1 ден пропуск го приемам, че не е тревожно. Но ако редовно прескача ден-два и ако ака с големи напъни, пък малко и твърдо, вече го приемам за запек. Имахме случай 3-4 дни акаше по мааалко и то с много напъване. Накрая му сложих една свещичка Изилакс и се "отпуши". Дано не се налага друг път.  Не знам до колко и моята храна оказва влияние, но това беше по Коледа, като ядях предимно сухи храни.
И Божидар не пиеше вода, но в последно време започва да я приема. По време на хранене му давам с лъжичка или да пие от чашката направо. Даже сам си мрънка за вода, като хапне малко пюре. Малки са количествата, но все е нещо.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #276 -: Януари 08, 2014, 12:11:50 pm »
Момичета и аз имам проблем.Малкия /бебето/ след хранене,дори и когато се е оригнал плюва храна.Знам ,че е нормално,но то просто му се стича от устата.Имал е и повръщане на фонтан,но по-често просто му се стича от устата.Няма да ви обяснявам колко е изнервящо в 15 минути да преобличаш 20 пъти!?!?!Опитвах всичко,държа изправен,слагам го в коша за кола,за да не ляга веднага след хранене.Не е прехранен ,защото вместо по 150 мл както пише на кутията ,той яде по 120мл.На ХИП Комбиотик сме.Няма да ви казвам колко АМ смених.Фризолак,НАН,Фризовом,Хумана.От едното се запича ,от другото се продрисква.Направо някаква гадна въртележка.От Хипа е добре,но това изтичане от устата е влудяващо,а не знам как да действам вече.Дайте съвет!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #277 -: Януари 08, 2014, 12:41:55 pm »
 :lol:


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #278 -: Януари 08, 2014, 16:17:49 pm »
Моника, пробвай да оригваш и  по средата на храненето.
 
И не е необходимо да преобличаш толкова често, слагай кърпичка и/или лигавник

Не е хубаво да се сменят често млеката, виж кое му е най-подходящо на бебето и се придържай към него.

Най-важното - не се нервирай!

:) Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #279 -: Януари 08, 2014, 18:25:31 pm »
Охххх,това май е най-важното със нервите ,които нещо ми играят номера тези дни.Да знам за млеката и затова оставам на Хип.Слагам лигавници ,но незнам как се извърта гадинката и си повръща врата.