0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #240 -: Ноември 11, 2013, 15:47:15 pm »
Здравейте Д-р Бърди,

След като прочетох препоръките ви, отидохме веднага в окръжна болница. Там ни приеха . Малкия се влоши много , спря да яде и продължи с повръщането. Пуснаха му система .
Днес ни пуснаха тъй като е по - добре вече  малко се храни . ( само с кърма ) не е повръщал. Кръвните изс.  са нормална, микробиологията също, чакаме утре изс за ротавирус. изписаха ни прахчета хидрасек и био гая .
Това което ме притеснява е , че  кърмат доста ми намаля и с скоро няма да му сига , незнам какво да му давам. след като всики изседвания са отрицателни се притвснявам да не е от сух мляко което му дадох
( алергия към белтъка на кравето мляко ).   

Много ви благодаря за помоща .
« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 16:08:10 pm от tsvetinapavlova »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #241 -: Ноември 11, 2013, 23:29:28 pm »
Слава Богу че ме послушахте!
Постарайте се да кърмите малко по начесто ( но не под 2 часа). Ще видим, да не бързаме с добавките.
Не е лоша идея в малко изцедена кърма да даваме по малко Хидратин Алфа ( или аналог) за няколко дена.

Под "сухо мляко" разбирате? бебешко, на прах? или?
« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 23:31:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #242 -: Ноември 12, 2013, 12:51:31 pm »
Слава Богу че ме послушахте!
Постарайте се да кърмите малко по начесто ( но не под 2 часа). Ще видим, да не бързаме с добавките.
Не е лоша идея в малко изцедена кърма да даваме по малко Хидратин Алфа ( или аналог) за няколко дена.

Под "сухо мляко" разбирате? бебешко, на прах? или?
Да под сух мляко разбирам Аптамил , който му дадох . Опитвам се да го храня на по 2 часа или на 3 дори но той пищи и не иска да яде, след около 4 часа с дъго мъчене захапва и яде . Опитах и с малко кърма за да огладнее по - бързо , но пак не иска . Но кърмата ми мног намаля, цедя много на често но почти нищо . Имам замръзена и започнах да давам т нея :( много ме е страх какво ще стане като спре :((
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #243 -: Ноември 12, 2013, 14:30:48 pm »
Да под сух мляко разбирам Аптамил , който му дадох . Опитвам се да го храня на по 2 часа или на 3 дори но той пищи и не иска да яде, след около 4 часа с дъго мъчене захапва и яде . Опитах и с малко кърма за да огладнее по - бързо , но пак не иска . Но кърмата ми мног намаля, цедя много на често но почти нищо . Имам замръзена и започнах да давам т нея :( много ме е страх какво ще стане като спре :((
Защо те е страх, ще продължиш с АМ? Хиляди бебета са оцелели с него  :wink: Излязоха ли резултатите за ротавируса? В болницата ли ти казаха, че може да е АБКМ?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #244 -: Ноември 12, 2013, 14:51:40 pm »
Казаха ми за АБКМ преди около месец гастроентеролог , когато акото му беше зелено и слузесто , тогава спрях да ям млечни храни и се оправи, после пак леко по леко започнах да ям и нищо му нямаше, даже като му давам от замръзената нищо му няма( аз тогава съм яла млечни ) Незнам просто толкова се уплаших от тези болници и от това повръщане , че постоянно ме е страх да не повърне :(
Току що се обадиха и ми казаха , че са открили стафилококи
« Последна редакция: Ноември 12, 2013, 15:08:07 pm от tsvetinapavlova »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #245 -: Ноември 12, 2013, 15:08:22 pm »
Казаха ми за АБКМ преди около месец гастроентеролог , когато акото му беше зелено и слузесто , тогава спрях да ям млечни храни и се оправи, после пак леко по леко започнах да ям и нищо му нямаше, даже като му давам от замръзената нищо му няма( аз тогава съм яла млечни ) Незнам просто толкова се уплаших от тези болници и от това повръщане , че постоянно ме е страх да не повърне :(
Разбирам те!  :bighug: До колкото си спомням, д-р Бърди препоръчва много по-сериозни изследвания за доказване на АБКМ, не просто от зелено ако /синът ми е хранен предимно с АМ и доста често е имал зелени изпражнения, не мисля, че САМО това може да бъде критерий/. Но дори в най-лошият случай, да се докаже, има специализирани млека за деца с АБКМ  :balk_103:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #246 -: Ноември 12, 2013, 19:01:18 pm »
Слава Богу че ме послушахте!
Постарайте се да кърмите малко по начесто ( но не под 2 часа). Ще видим, да не бързаме с добавките.
Не е лоша идея в малко изцедена кърма да даваме по малко Хидратин Алфа ( или аналог) за няколко дена.

Под "сухо мляко" разбирате? бебешко, на прах? или?
Да под сух мляко разбирам Аптамил , който му дадох . Опитвам се да го храня на по 2 часа или на 3 дори но той пищи и не иска да яде, след около 4 часа с дъго мъчене захапва и яде . Опитах и с малко кърма за да огладнее по - бързо , но пак не иска . Но кърмата ми мног намаля, цедя много на често но почти нищо . Имам замръзена и започнах да давам т нея :( много ме е страх какво ще стане като спре :((

Детето е на 4 месеца, и на 2 часа няма как да се храни.
Оставете 4.5-5 часа интервал.
Аз лично харесвам и работя с Хумана, но ако хпава Аптамил- няма проблем.

Раздалечете храненията за да е гладен и за да се храни.
Ако на 1 отсечена мезурка се слага 30 мл вода, може да слагате 20 мл + 10мл рехидратационен разтвор ( Хидратин Алфа, или аналог) за 2-3 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #247 -: Ноември 14, 2013, 09:26:34 am »
Здравейте д-р Бърди. Синът ми, който е на 9 месеца в момента от няколко дни кашля. Давам му сиропче -Grintuss. Вдигна температура еднократно преди няколко дни и оттогава не е вдигал, но отказва почти всякаква друга храна освен кърмата. Днес забелязах, че има леко разстройство. Въпросът ми е да му дам ли хидрасек или да изчакам засега. Освен кърменето, пие и вода, така че мисля няма опасност от обезводняване.
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #248 -: Ноември 14, 2013, 10:16:35 am »
Изчакайте с Хидрасек.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #249 -: Ноември 15, 2013, 17:21:33 pm »
Изчакайте с Хидрасек.
Благодаря за адекватния съвет. Разстройството отшумя, а  и малкият започна да се храни по-добре. Приятна почивка. :)
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #250 -: Ноември 24, 2013, 13:32:52 pm »
Здравейте момичета,

Ние продължаваме да се лутаме във търсене на проблема . Малкия продълвава да повръща от адаптираните млека, опитахме
Аптамил,
Хумана 1,
Хумана АР
Ал 110
Лечебна хумана .
Единствено от кърмата не повръща Опитвам да стимулирам , но нещо не се получава едвам се храни , дори вече незнам дали му стига, но спря да ака през последните 7-8 дни не е акал, напъва се , има много газове , но нищо . Преди няколко дни правих бебещка клизма и се изака , но от тогава пак не е. Опитах с термометър, но нищо :( :( :(
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #251 -: Ноември 24, 2013, 15:33:18 pm »
На възрастта горе-долу на твоето бебче синът ми разреди акането на 5-6 дни.Много се бяхме притеснили, но след захранването нещата се нормализираха. Аз също имах притеснения дали му стига кърмата, но си наддаваше добре. Следи напишканите памперси-ако не даваш вода са добър индикатор как се храни.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #252 -: Ноември 25, 2013, 13:00:32 pm »
Здравейте момичета, д-р Birdie,

Бях решила от днес да започна захранването на Филип с оризова каша, но от 2-3 дни му хърка нослето, но няма сополи и съответно малко повече кашля, което пък може да се дължи и на увеличеното слюноотделяне. Питането ми е дали мога за започвам захранването или да изчакам да видя до къде ще се развие това подхъркване.

Отделно напоследък кърменето е направо приключение. Суче 2-3 минути, дърпа, се, "говори ми", смее ми се, пак суче, почва да реве, оригваме се, пак суче мнооого малко и така се мъчим около 10 минути. Понякога предлагам втора гърда и при нея суче около 3-4 минути, пуска и приключва. Това важи само за дневните кърмения. Вечерното и нощното са си ок. Иначе сам си увеличи интервалите м/у кърменията. Преди се кърмихме на 2 часа и е стоял на гърда около 30 мин, сега издържа и 4 часа, но в интерес на истината не мога да разбера кога наистина е гладен... Почти винаги хапва само от едната гърда. На какво може да се дължи това толкова трудно кърмене вече? Че то направо не се издържа, а пък се и притеснявам дали е достатъчно. Иначе мокри и наакани памперси дал Господ :)

Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #253 -: Ноември 25, 2013, 13:08:43 pm »
Започнете с плодове, не с оризова каша.
Увеличете разстоянието между кърменията на 5, 5 1/2 часа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #254 -: Ноември 25, 2013, 19:37:55 pm »
Благодаря д-р Birdie! Ще пробвам да направя интервалите м/у кърменията по-големи, но не знам дали ще успея на 5 часа. Просто понякога истерясва на 3-тия час и почва да ме кълве като го гушна :), но пък и ми прави тези номера с разсейването ...

Относно захранването: спрях се на оризовата каша, тъй като още има доста газове, често акото му е зелено с малко слуз, а пък и самото му ако е леко по водничко (от самото начало е такова) и има няколко дневни изхождания. Та разсъжденията ми са, че ориза е по щадящ и тайничко се надявам лекичко да му се втърди акото, че сутрешното почти винаги протича от памперса ... Разбира се ако тез мои мисли са грешни съм склонна да започна с ябълка примерно :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #255 -: Ноември 25, 2013, 19:43:56 pm »
Оли, тя и ябълката малко запича. Аз бих изчакала да спре хъркането на нослето. Просто ако нещо се промени, било то и в поведението и ти веднага ще решиш, че е от захранването и започва самообвиняване, а реално не бързаш за никъде и 3-5 дни надали са фатални  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #256 -: Ноември 26, 2013, 00:13:35 am »
Не запича ябълката.... хайде сега... :)
Нослето няма връзка със захранването.

Би трябвало на тази възраст да издържа 4.5-5 часа, ако в рамките на едното хранене се храни добре. Но изпражненията говорят също, че тук-там нещо не стига.
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 00:15:12 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #257 -: Ноември 26, 2013, 07:33:21 am »
Момичета, оризовата каша по принцип при някои бебета запича.
Аз дадох оризова на 5 месеца и половина, понеже в Канада е такава практиката,  но моите бебета никога не са имали проблеми с акането или коремчетата.

Олиав, и моят Боби на тази възраст имаше проблеми с кърменето. Тук много от момичетата ползвахме сушоар ;)- Как става това? Докато бебето се кърми, някой от семейството държи сушоар включен на бавна степен, просто бебето да чува шума. Не е заради топлината.
Знам че звучи смешно, но опитай - при много момичета имаше голям ефект.

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #258 -: Ноември 26, 2013, 09:53:06 am »
От вчера пробвам да разредя леко кърменето и за вчера не съм имала такива глезотии, но пък то и вчерашния ден беше малко поспалив и приключи в 18 ч., когато малкия реши, че му е време за нощното спане ... :)

Д-р Birdie, казвате, че изпражненията говорят за някакъв недостиг. Възможно ли е да не съм го дохранвала до сега? Кърмя само от една гърда на хранене (много рядко давам и втора), но пък мисля наддава добре (вече е към 7500-600, преди 1 месец беше 67 см), весел е, жив е, писклив и мнооого подвижен. И още нещо, забелязах, че ноктите на ръцете на Филип са видимо грапави/набраздени. Може ли да се дължи на въпросния недостиг на нещо?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #259 -: Ноември 26, 2013, 10:18:17 am »
Ако наддава добре, тогава игнорирайте цвета на изпражненията.
Започнете с плод, не с оризово брашно   :wink:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.