0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #200 -: Октомври 03, 2013, 20:17:20 pm »
Керита ти е казала, случва се.
Не се паникьосвай сега. Наблюдавай си детето, това е.
Ядеш ли овесени ядки? Това доктор Бърди не го препоръчва кърмещи майки да го хапват....

:)

Поздрави и чети повечко тук. Споделят се много ценни неща.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #201 -: Октомври 04, 2013, 13:19:39 pm »
Ядеш ли овесени ядки? Това доктор Бърди не го препоръчва кърмещи майки да го хапват....
:)
това пък защо? То не че много ям де, ама ми стана любопитно.

Цветина, и ние имаме единични случаи на зеленеещо аки, или пък жълто, но със силна миризма. До колкото знам това жълтото с бели топчета е нормалното, ако има слуз - има някаква бактерия. Вече обаче спрях да се шашкам чак толкова, че по едно време се бях побъркала да му следя цвят, мирис, честота, количество. Баща му още като се върне от работа пита - "Акал ли е? Колко пъти? Как е на гъстота?". Горе-долу като бяхме на вашите месеци ни подкара едно разстройсто - до 7-8 пъти на ден и течно направо. Тогава се и подсече. Варях сутрин чай от лайка и при смяна на памперса с памуче му измивах гънките + слагах и кремче Судокрем или Бочко. Сега пък, като сменям памперса и го оставям малко по голо дупе да му диша кожата, особено вечер, преди банята, се въргаля по леглото голичък :) Дано му помага, ама поне му е кеф на детето.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #202 -: Октомври 05, 2013, 10:55:58 am »
Благодаря ви момичета,

Овесени ядки не ям,
аз също го оставям по голо дупе , по няколко пъти на ден . Мажа го със судо, даже гледам да го мия по - често вместо да използвам мокри кърпи.
Притеснява ме да не е някаква алергия или бактерия и т.н  Другата седмица сме на консултация, дотогава ще го наблюдавам. Иначе сега му е ту нормално ( жълто с бели топчета ) ту зелено и слузесто.
Вие хремата как я лекувате ?? Аз капвам физиологичен , но вече 10 дни си има и не му минава
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #203 -: Октомври 05, 2013, 18:43:43 pm »
Каква е хремата? По принцип Олинт за бебета и солен ратвор е достатъчно. При упорити хреми се взима посявка от нослето.
Аз съм малко по драстична и не съм слагала нищо в нослетата на моите дечица като бебета. Ако е запушено, само солен ратвор. Винаги е минавала хремата за 3-7 дена.
Не съм имала никакви проблеми, да чукна на дърво.

Бебе 2013, овесените ядки са тежка храна за кърмачки. Много пъти се е коментирало тук и доктор Бърди винаги е съветвал да не се яде от майките, които кърмят.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #204 -: Октомври 06, 2013, 17:45:16 pm »
Ами хремата не е много тежка и аз капвам само солен разтвор . Капвах и вит ц , но го спрях ( мног плачеше от него ) Но пък вече 2 седмици е с хрема . Другата седмица сме на консултация и ще видим какво ще каже докторката.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #205 -: Октомври 14, 2013, 11:49:57 am »
Здравейте,

Синът ми е на 4,5 месеца. Когато беше на 1 месец и след няколко дневна температура се появи едно леко подхъркване нощем. Носният секрет показа Стафилококус ауреус. Лекувахме 10 дни с бактробан и го изчистихме. Подхъркването обаче остана. педиатърът изписа Коларгол - 7 дни, след това Цилоксан - 6 дни. В резултат - подхъркването си стана направо хъркане и носа му започна да ври - все едно е пълен със сополи, а нямаше. Водих го на УНГ - нищо му нямало, да го заведа на алерголог. Алергологът само го погледна и каза, че не може да се говори за алергии при кърмено бебе и ме изпрати вкъщи с препоръка да промивам с физиологичен разтвор и да капя кърма в нослето (последното не съм правила). И така около месец само съм промивала, а хъркането си остана.

Наскоро обаче таткото домъкна някакво вирусче и на малкия му потече носа. Съответно педиатърът изписа Виброцил и Имунокид. Слагах 7 дни Виброцила - нищо. Отидох на друг лекар и изписа адреналинови капки, които за 3-4 дни пресушиха хремата.  На носната посявка обаче пак се появи този Стафилококус ауреус, но в оскъдни количества. И сега пак сме на бактробан съгласно АБ - 10дни. Това което ме притеснява е , че според педиатърът няма проблем да се сложат ваксините - пентаксим и синфлорикс, докато е на бактробана.... Права ли е? Отделно този стафилокок при всяка хрема ли ще се появява? Просто не ме напуска притеснението, че бебо е толкова малък, а сме му капали маса неща в нослето :( Но пък ме е страх да не ги капя при положение, че ги изписва лекар.

Съжалявам за дългия пост, но ми се искаше да съм по-конкретна :)

Благодаря предварително за съветите.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #206 -: Октомври 15, 2013, 07:25:10 am »
Олиав, няколко страници назад бяха обсъждани хремите при бебета. Върни се и попрочети малко.
Наистина не е практика да се изписват капки при леки хреми. Изчаква се и се третира само при нужда със солен разтвор и Олинт.
Капките от типа на Калгол и пр. съсипват лигавацата на нослето.

« Последна редакция: Октомври 15, 2013, 07:54:13 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #207 -: Октомври 15, 2013, 12:19:14 pm »
Ема2 изчетох темата назад, но не намерих отговори на моите въпроси и затова писах :) Иначе Олинт според листовката му е за деца над 2 години, а синът ми е на 4,5 месеца...

А за адреналиновите капки 0,1 % някакви мнения може ли, тъй като доста бързо пресушиха хремата. За Коларгола разбрах вече, че не се препоръчва и повече няма да му слагам.

И пак да попитам за ваксините - ок ли е да се сложат при положение, че в момента е на Бактробан и морим стафилококи? педиатърът ни вика в четвъртък да го боцкат и не знам какво да правя ... И за тези стафилококи всеки път ли при хрема ще се появяват и като са в оскъдни количества трябва ли да се третират, тъй като един УНГ лекар ми каза да не ги закачам, когато не причиняват някакви сериозни проблеми, че били доста адаптивни гадини и накрая можело да се окаже, че няма с какво да се лекуват при сериозна нужда.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #208 -: Октомври 15, 2013, 12:25:19 pm »
И аз въпрос за хремата ще отправя :Може ли  алергична реакция към храна да се прояви като хрема или обрив и зачервяване в областта на дупето или по-скоро е лека настинка и подсичане.
Интересно ми е ,защото  захраних тези дни с броколи (които са с ниска алергенност) и на малкия му се зачерви дупето (а аз не го оставям дълго наакан-веднага го мия), След като го измия ,мажа с крем олио и т.н -почти веднага зачервяването мина, вчера пак давах броколи -пак зачервяване и ситни пъпки- днес вече няма нищо. Появи му се и лека хрема, която имам чувството , че след промивка със солен разтвор стана повече. Но вчера моя позната с бебе ми даде малко Низита крем за нос (което всъщност пак е солен разтвор ,но във вид на маз) днес вече е добре. Та се питам сега какво да правя и какво да мисля-щях да го водя при педиатъра, но то пък като му няма нищо днес няма как да ми поставят диагноза...малко съм "шах"? 8O
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #209 -: Октомври 15, 2013, 12:34:42 pm »
Oliav, не те съветвам да слагаш Никакви Подобни Капки в нослето на бебето ти при хрема - ако му пречи да диша, третираш лекичко със солен разтвор + Олинт за бебета. Някои майки използват помпичка за измускване при нужда, разбира се. За Стафилококите не знам какво да те посъветвам.
Виж също дали не е много сухо в стаята.


"И пак да попитам за ваксините - ок ли е да се сложат при положение, че в момента е на Бактробан и морим стафилококи?" - не знам, не ми се е случвало подобно положение.

Успех и спокойно!!!
« Последна редакция: Октомври 15, 2013, 12:36:45 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #210 -: Октомври 15, 2013, 18:38:48 pm »
Извинете ме,но искам да попитам д-р Бърди вече не отговаря ли на въпроси във форума?Писах преди близо един месдц.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #211 -: Октомври 15, 2013, 19:30:39 pm »
Здравейте,
Аз писах преди 10 дни за тъмно зеленото и слузесто ако на 3м ми бебе, направих фекална проба за шигела, е.коли и салмонела( отрицателна е ) .Започнах да давам капки био гая,но акото си е все така
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #212 -: Октомври 15, 2013, 19:57:37 pm »
Момичета, доктор Бърди отговаря, когато има възможност и когато реално може да помогне. Не всички проблеми могат да се решат он-лайн без преглед. А и по някои теми с търсачката могат да се намерят много сходни въпроси, задавани от други момичета, на които докторът вече е отговарял

:)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #213 -: Октомври 15, 2013, 22:15:03 pm »
Здравейте,
Аз писах преди 10 дни за тъмно зеленото и слузесто ако на 3м ми бебе, направих фекална проба за шигела, е.коли и салмонела( отрицателна е ) .Започнах да давам капки био гая,но акото си е все така
Цвети, снимката веднага след изхождане ли е направена? Защото дори и малко да е стоял памперса, цвета се променя.
Докато Жорко беше само на кърма изпражненията му бяха също зеленикави и воднисти, и даже леко слузести. Точно както ти описваш. И аз все се притеснявах, постоянно се питах наред ли е всичко. Но ако детето се храни нормално, наддава, значи няма място за притеснение.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #214 -: Октомври 15, 2013, 23:16:56 pm »
Да, снимах го веднага . И аз много се притеснявам. Дано да няма прблем


Здравейте,
Аз писах преди 10 дни за тъмно зеленото и слузесто ако на 3м ми бебе, направих фекална проба за шигела, е.коли и салмонела( отрицателна е ) .Започнах да давам капки био гая,но акото си е все така
Цвети, снимката веднага след изхождане ли е направена? Защото дори и малко да е стоял памперса, цвета се променя.
Докато Жорко беше само на кърма изпражненията му бяха също зеленикави и воднисти, и даже леко слузести. Точно както ти описваш. И аз все се притеснявах, постоянно се питах наред ли е всичко. Но ако детето се храни нормално, наддава, значи няма място за притеснение.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #215 -: Октомври 16, 2013, 09:31:54 am »
Д-р Бърди здравейте. Моят син продължава да ненаддава. От вчерашната консултация стана ясно, че е наддал 2 см. и 200 гр. На 8 месеца и 10 дни  тежи 6 900 кг. Странното е, че в последно време хапва добре. Аз вече открих нещата, които харесва и му ги предлагам така, че да ги хапва. Сутрин имаме 2 кърмения; в 10 -плодово пюре, от което понякога изяжда 170 -180 гр., на обяд яде месни пюрета -180 -190 гр., следобед имаме каша пак в  същите количества и през останалото време кърмене. В денонощието му се събират около 8 -10 хранения заедно с всички кърмения. Изключително съм озадачена къде отива тази храна. Преди се притеснявах, че не наддава, защото яде много малко, но в последния месец хапва добре и резултатът е пак същия. Иначе е в прекрасна кондиция, много подвижен, изправя се, иска да ходи, опитва се и да лази, т.е. нямаме други притеснения.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #216 -: Октомври 16, 2013, 14:17:12 pm »
tsvetinapavlova, дано скоро отшумят притесненията ти!  :D

Момичета, имам нова опаковка Зинат, годен до 11.2013 г. Бях го купила за Жорко, когато имаше съмнения за Клебсиела, но така и не го дадох. Бях го забравила. Подарявам го, ако на някой му се налага да купува.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #217 -: Октомври 16, 2013, 15:37:32 pm »
meshko106 а колко см. е? Как са ви изследванията от 6м? Как вървят обиколките на гърди и глава? Предполагам, че нещо ако има извън норма и Педиатърът ви ще се притесни и ще търси причина. Може би просто е много активно детето и изразходва повече енергия :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #218 -: Октомври 17, 2013, 08:49:59 am »
meshko106 а колко см. е? Как са ви изследванията от 6м? Как вървят обиколките на гърди и глава? Предполагам, че нещо ако има извън норма и Педиатърът ви ще се притесни и ще търси причина. Може би просто е много активно детето и изразходва повече енергия :)
69 см. е. Изследванията на 6 м. бяха добри, нямаше проблеми. Обиколката на главата ни е пораснала с половин сантиметър -към момента е 43,5, обиколката на гърдите е същата като миналия месец -42 см. А що се касае до педиатърката ни -то тя не е от хората, които се задълбочават кой знае колко. Знаете как са личните лекари в България. Мисля си  да  го заведа на частен прием, пък да видим.
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #219 -: Октомври 17, 2013, 09:32:41 am »
Знам как са ЛЛ да, но изследванията са добри, детето се чувства  добре, то второ мнение никога не е излишно, но мисля че всичко е наред  :)