0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Атопичен дерматит е това.
Ще е нужно:

* сапунчето на дав
* хидратантен крем на Авено.
* може би КС кремче.

Виждам някакви крусти по обривите също с "меден" цвят. Може би да е нужен Фусидин, а може би само със сапунчето нещата ще се поправят.
Маз с "цинк", не е нужна.
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 18:19:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Д-р Бърди,
ще потърся пак крема на Авено, че преди го търсих, но не можах да го намеря тук при нас.
за ето този фусидин ли става въпрос, че има и мас и някакъв друг.
http://apteka.framar.bg/30000983/фуцидин-н-крем-15-гр


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди,ще Ви помоля за мнение и насока.От известно време бебка е много неспокойна през нощта-върти се и стене насън.Като й дам биберона се поуспокоява,но затишието трае малко и започва пак,така си осъмваме.На няколко пъти се случи както си спи и започва да плаче неистово и пронизително,трудно се успокоява.Вече сме много притеснени.Педиатърът не ни даде задоволителен отговор.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Последното хранене е в колко часа, и с какво?
Другите хранения са?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Последното хранене е ок.20ч. с АМ.Яде различно количество,може да изяде 100мл,може и 200мл,колкото поиска самата тя.Пробвах я 2 дни с АМ №2,но не го понесе добре,започна да го повръща и се върнах на №1.Сутрин пие АМ,на обяд редувам зеленчуково с месно-зеленчуково пюре,изяжда 190гр.Следобяд давам каша.Сутрин между храненията давам плодово пюре или следобяд слагам в кашата.Откакто яде пюрета започна да отказва АМ.Сутрин няма особен апетит,количеството АМ варира 70-170мл(второто е рядкост).
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
В последното АМ вечер, добавете 1.5 мезурки бебешко оризово брашно ( бебешка каша ориз, обикновена, без нищо друго вътре)
Пишете след 2-3 дена.

Не навличайте вечер- оставете детето с логично количество дрешки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди, намерих това сапунче на Дав- същото ли е или да търся отново?
Относно Фусидина, прочетох в листовката, че често има нежелани реакции. Няма ли да навреди този КС крем на толкова малко дете.?  Също в една стара ваша публикация казвате, че "При деца КС кремове се правят в база (носител), а не се слагат направо върху кожата. Този начин на приготвяне (в база)позволява кремчето да се ползва често,върху лице, без странични ефекти" А този крем май си е без база  :?  Малко съм объркана, но ме е страх да не навредя още повече на детето.

П.П. Предполагам, че и след като детето е с АД, трябва да разредя и къпанията както съветвате в този случай.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вземете сапунчето от снимката, същото.
Не е нужно засега да слагате Фусидин- 2-3 дена само със сапунчето и Авеено кремчето.
Това "в база" е за КС кремове.
Рядкото къпане е за обширни АД по цялото тяло. Къпете както обикновено, но ползвайте сапунчето за тази цел- много е овлажняващо.

Пишете след няколко дни, и ще видим после.

За сапунчето- направете леко пяна с ръка. Намажете лицето внимателно. После измийте с ръката си.
Леко тампонирайте и върху влажната кожа, сложете на тънък слой Авеено, с втриване, циклично. И на челото също, и зад ушичките.
Ако за първи път слагате Авеено, опитайте мъничко зад ушето, 40-50 минутки преди банята, за вероятна нежелана реакция.
« Последна редакция: Юли 08, 2013, 22:39:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди, намерих това сапунче на Дав- същото ли е или да търся отново?
Относно Фусидина, прочетох в листовката, че често има нежелани реакции. Няма ли да навреди този КС крем на толкова малко дете.?  Също в една стара ваша публикация казвате, че "При деца КС кремове се правят в база (носител), а не се слагат направо върху кожата. Този начин на приготвяне (в база)позволява кремчето да се ползва често,върху лице, без странични ефекти" А този крем май си е без база  :?  Малко съм объркана, но ме е страх да не навредя още повече на детето.

П.П. Предполагам, че и след като детето е с АД, трябва да разредя и къпанията както съветвате в този случай.
Каква съм разсеяна, забравих да прикача снимката. :oops:
Пише gentle exfoliating, но не soft peeling. Да мия ли с този или да търся ТОЧНО СЪЩИЯ НАДПИС. Дадох на мъжа ми да купи, и той взел този.
За останалото разбрах, благодаря. Ще пиша


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако може да намерите точно това, което дадох... .
Това са оригиналните "Дав"?? произведено в Германия?? само половината от името съвпада...или "подвид" е това?
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 09:58:41 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Пак ще търся точно това. Няма да се учудя ако е някакъв турски подвид :-(


*
Доста години съм изпозлвала Дав в Бг и в последните 1-2 всичко беше турско и качеството очевидно беше много лошо. Преди това Дав, продаван в Бг беше произвеждан в Полша или Хърватия. На Дав произведен в Германия никога не съм попадала. Все пак може в немските дрогерии да има сега, но ще е трудно да се намери. Дано намерите!
*
ivanita, преди месец купих сапун на Dove, със същото наименование, което е посочил д-р Birdie от Била. Търсих го за сина ми, който също е с атопичен дерматит.

*
Elibg, благодаря. Аз в била рядко ходя, но ще скокна до там. Този, който аз съм купила пише, че е произведен в Германия, но очевидно той ще остане за мама. :-)
Обаче козменика на Авеено не мога да намеря да се продава. Някой ако знае къде в Бг има, да сподели


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Elibg, благодаря. Аз в била рядко ходя, но ще скокна до там. Този, който аз съм купила пише, че е произведен в Германия, но очевидно той ще остане за мама. :-)
Обаче козменика на Авеено не мога да намеря да се продава. Някой ако знае къде в Бг има, да сподели
A-Derma екзомега има в Бг- също е добър избор! като тоалетно мляко.
Ако това, което показахте е немско, може да го ползвате- сега като поразмислих си спомням че, по-стари партиди от същия този вид циркулираха с "половин" заглавие на етикета.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Д-р Бърди моля за  помощ:Бебето ми се оказа алергичноо към ухапвания от  комари стават големи червени подутини които не се скриват със седмици а после остават белези.Изпробвах всичко възможно но без ефект досега-пробвали сме лепенки които лепим на леглото,спрей против ухапвания за деца 0+ месеца на лимонова основа мисля че беше,гривничка сложихме,но всяка нощ го хапят има по 2-3 нови всеки ден.Да отбележа че влизат през входната ни врата защото ги виждам как влизат като отворя вратата иначе на прозорците имаме комарници,хапят го вкъщи предимно вечер докато спи.Обличам го с дълги пижамки с дълъг ръкав независимо колко е топло и той почва да плаче защото му е топло,но това го спаси само от ухапвания по тялото,но сега все го хапят по лицето.Давам фенистил капки и мажех пъпките с пиоктанин но неможе постоянно да давам лекарства.Какво може да предприема вече изглежда все едно е болен от шарка и хората ме гледат странно и трябва да обяснявам че не е болен и няма опасност за техните деца,моля дайте съвет за някакъв ефикасен препарат.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сложете в контакта таблетки срещу комари. Или бавно горяща свещичка ( или спирала) на балкона, до отворената врата.
Или малка специална лампа, гонеща комарите ( дават бледожълта светлина).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Машинките за контакт с таблетки са за деца над  3 год. А той е на 6 месеца.нямаме и балкон на апартамента така че и впиоалите отпадат като вариант.на коя фирма машинките за контакт са подходящи за по-малки деца?
*
Момичета, помагайте. Нещо явно не правя както трябва, защото Иви не иска да спи през нощта. Преди поне след последното хранене вечер изкарваше по 4-5-6 часа, сега се буди на 3ч понякога и на 2.5ч. Приспиваме се с мъка, но това малко се оправи откакто изтеглих банята веднага след последния дневен сън. Опитахме по-ранно лягане, по-късно лягане - разлика никаква.
Захранвам я на скорост, за да яде повече през деня, но засега полза няма. Увеличих и количеството мляко на 180мл, но тя не го изпива.
Снощи се събуди в 11.30ч, после в 2ч и стоя будна до 4ч, а в 6 вече беше наспана за започване на деня. На ръба на изтощението сме...




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho