0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #180 -: Септември 17, 2013, 19:41:22 pm »
Носен секрет? Капки за нос, освен физиологичен разтвор?

Иначе за чесъна - не знам, много силно ми се вижда за бебе, пък сок, съвсем, а и не съм сигурна дали ще му помогне.  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #181 -: Септември 17, 2013, 22:11:59 pm »
Оливия децата обичат такива аромати като лук и чесън. Вземал си е да яде пера, но беше по-голям, а и дали ще има лечебен ефект се съмнявам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #182 -: Септември 18, 2013, 00:55:31 am »
Оливия, нямате ли някакви капки за нос, които да й слагаш преди лягане, че да може поне да спи?
Питай в аптеката утре!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #183 -: Септември 18, 2013, 09:16:02 am »
Оливче, ние тъкмо довлякохме от морето някакъв вирус, подобен на това, което описваш. На Ивайло капки не му помогнаха, а два пъти му ги сменяха. Само сополената помпа имаше ефект и отчасти, физиологичния разтвор.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #184 -: Септември 18, 2013, 10:40:03 am »
Момичета и др Бърди, мислите ли, че е разумно да дам няколко капки прясно изцеден чеснов сок в пюрето? Борим се с един вирус вече 6-ти ден и вместо да се оправя, става по-зле. Температура, кошмарна хрема, кашлица и т.н Гърдите са чисти, ушите също, пускахме урина - чиста. Освен лекарства за температура, нищо друго не давам. Много пресни плодове и зеленчуци, пара в банята с евкалипт, промивки на нослето с физиологичен разтвор. Незнам какво още, как да и помогна?!? не е спала вече 5 нощи, освен права в ръцете ни.
Оливче, не знам къде си - БГ или чужбина.
Но този вирус е силно неприятен, върлува в момента.
Ако си в БГ - каква е хремата - течащ или запушен нос, имаш ли представа? За тази възраст поне за течащ нос последователността "физиологичен разтвор-помпа за сополи-коларгол" действаше много добре. И в допълнение бих препоръчала включване на каквато хомеопатия би взела - аз я карам едновременно с Oscilococcinum и Korizalia (под "аз" имам предвид както Кай, така и себе си в момента). Ако кашлицата ти тръгва от дразнене на гърлото от течащ секрет - засушаванет на носа с Коларгол-капките би помогнало. Допълнително, Хомеожен за гърло също работи, поне при мен.
Дано се оправите скоро!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #185 -: Септември 18, 2013, 11:55:17 am »
Не се дава Коларгол- предизвиква местно изгаряне на лигавицата.
Хомеопатиите са със съмнителен ефект.

Само аспирация на нослето, Олинт са достатъчни.
Ако има нужда от АБ- преценява се на място.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #186 -: Септември 18, 2013, 13:33:57 pm »
Докторе, у нас много щедро изписват Коларгол за малките, вместо каквито и да е "класически" капки; с условието да не се ползва повече от 3 дни, по 2 пъти на ден (изписвали са ми го точно 5 различни лекари в София).
От ваша гледна точка, това ограничение в ползването би ли предотвратило изгарянето, което упоменавате, или изобщо да избягваме Коларгола?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #187 -: Септември 18, 2013, 13:50:08 pm »
Благодаря на всички, които се включиха! :flower: Иви е по-добре от снощи :)
Хремата е с обилни секрети, които я давят като легне. Напарвам в банята или пръскам физиологичен разтвор и след това дърпам с помпата, ако позволи. Наслагала съм купи с вода и евкалипт из цялата къща, защото и ние с баща и сме на път да се разболеем.
Пазете се, че вируса е ужасен, особено за мъниците!

Надин, да оздравявате с Кай!
Бубе, целувки на зачервеното носле на Ивайло!


ПП. В крайна сметка дадох чесъна - не намерих нищо, което да подскаже, че би било вредно.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #188 -: Септември 18, 2013, 13:57:33 pm »
Докторе, у нас много щедро изписват Коларгол за малките, вместо каквито и да е "класически" капки; с условието да не се ползва повече от 3 дни, по 2 пъти на ден (изписвали са ми го точно 5 различни лекари в София).
От ваша гледна точка, това ограничение в ползването би ли предотвратило изгарянето, което упоменавате, или изобщо да избягваме Коларгола?
За деца не става- причинява местни изгаряния на лигавицата и затова има такъв "вълшебен" ефект- от изгорена лигавица секрети няма.
Но после започват проблемите... .

Не е практика да се пипат нослетата при обикновени хреми, освен с промивки внимателно, помпичка и избърсване.
Ако има нужда от АБ се вижда в развитие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #189 -: Септември 18, 2013, 17:42:53 pm »
Благодаря!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #190 -: Септември 22, 2013, 20:20:05 pm »
Д-р Бърди, а кога има нужда от антибиотик при сополите? Ако няма никакви други оплаквания - температура, червено гърло, а само гъст жълт секрет, задължително ли е посявката и антибиотика в последствие? Аз в петък си взех единия малчуган с такъв секрет и сега промивам носа, капя виброцил и макситрол, след като съм издърпала с помпата. При условие че съм почнала с капките удачно ли е да пускам секрет утре, верен ли е ако вече сме третирали с нещо нослето.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #191 -: Септември 22, 2013, 22:41:34 pm »
Ако хремата е над 7-10 дена обикновено се дава АБ.
Не се правят посявки за неусложнени случаи и обикновена протрахирана хрема.
Понякога е добре АБ да се съчетае с антихистаминов препарат в случая.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #192 -: Септември 23, 2013, 11:51:01 am »
Докторе, много благодаря за обясненията!


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #193 -: Септември 25, 2013, 06:07:32 am »
Д-р Бърди имам следното запитване: детето ми на 9м.е оперирано преди два дни от вроден мегауретер.изведен е отвън уретера.трябва ли по специален режим като се приберем вкъщи?как е по добре и по хигиенично да ползваме торбички за урината или да пишка в памперса?има ли опасност да развива повече инфекции ?трябва ли по различен режим да има относно игри,разходки сега става по хладно навън.може ли да го слагам в кенгуро и в проходилка като му зарасне раната и му махнат конците?мога ли да го гушкам с лице към мен?извинете за многото въпроси.......
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #194 -: Септември 25, 2013, 09:13:03 am »
Докторе и аз моля за съвет. :?Преди 20 дни Ивайло си "донесе" нещо от морето - предимно сополи, първите два дни имаше и лека температура /около 37,2-37,3/. Тъй като все пак е малък, го заведох в спешният кабинет в Окръжна болница -Варна, където му установиха доста зачервено гърло и изписаха Цефзил, Виброцил и Киндер Фит. 5 дни по-късно го заведох и при педиатър в София, според която докторите във Варна са се презастраховали с антибиотика, но тъй като го е почнал- да го пие поне 5 дни и му смени капките с Макситрол /за 7 дни/. В общи линии хремата намаля, но все още понякога дишаше през устата. Вчера беше на консултация, но докторката го и прегледа - гърди чисти, гърло леко зачервено, корем-спокоен. Следобяд започна да киха, а нощес отново почти не спа /предполагам от секрети, но издаваше и някакъв звук, сякаш се напъва/ - а днес отново доста киха и хремата стана пак обилна. Секретът е прозрачен, тече навън, температура за сега няма. Иначе яде, жизнен и енергичен е...Благодаря ви предварително!

П.П. изписаха му и Имунокинд+ калциев глюконат, първото не го купих изобщо, тъй като не вярвам в хомеопатията, а второто /няма да ви обиждам, достатъчно съм ви чела/ даже не го и погледнах.
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 09:21:22 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #195 -: Септември 28, 2013, 13:24:00 pm »
Ами освен  и аз да питам за сополите. Георги похърква честичко, пръскам физ.разтвор, но секрети не излизат. А усещам, че има нещо, което го дразни, но е много навътре, предполагам в основата на нослето. Няма други оплаквания, весел си е, спокоен, обаче това пречи малко на кърменето и съня - сигурно му е леко запушен носа. Знам (предполагам де :-) ), че не е за капки за нос, но как мога да се отървем от това хъркане?


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #196 -: Октомври 01, 2013, 23:38:43 pm »
Здравейте ,

Искам и аз да помоля за помощ, тъй като педиатърката ни е в болнгаца и в момента не мога да се посъветвам лично с нея

Емо е на 3 месеца ( храни се само с кърма ) миналата седмица беше с лека хрема и му капвам вит ц и физиол. разтвор до ден днешен. Днес забелязах , че акото му е слузесто и зелено, доста е поспалив и веднъж повърна , даже леко се е подсекъл по дупето .
Много съм притеснена
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #197 -: Октомври 02, 2013, 12:54:36 pm »
Цветина, не съм доктор, но кой ти каза да слагаш вит.ц? Обикновено леката хрема не се третира с нищо...В България знам, че има капки за нос за малки бебета, може да се ползва и/или  солен разтвор. Аз лично на моите деца нищо не съм слагала при лека хрема.
« Последна редакция: Октомври 02, 2013, 13:01:28 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #198 -: Октомври 03, 2013, 12:36:54 pm »
Цветина, не съм доктор, но кой ти каза да слагаш вит.ц? Обикновено леката хрема не се третира с нищо...В България знам, че има капки за нос за малки бебета, може да се ползва и/или  солен разтвор. Аз лично на моите деца нищо не съм слагала при лека хрема.

Ами Вит Ц ми каза доктор да слагам, ходихме на преглед при друг педиатър, тъй като нашата е в болница . Аз спря с вит ц-то, само ме е страх от зеленото и слузесто ако. Нормално ли е . Един път си му е жълто с бели топчета, друг път зелено и слузесто
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #199 -: Октомври 03, 2013, 17:07:43 pm »
Моя син също е имал зелено ако на вашата възраст.Казват,че е от колики,настинка или от храната консумирана от майката.Ако е единичен случай,няма място за притеснение.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!