0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #160 -: Август 23, 2013, 17:40:27 pm »
Нормално ли е бебето да връща мляко след хранене? Не смея да го изправя поне половин-един час, че иначе почва да връща. Не е на фонтан, а си изтича - някой път по-малко, някой път - повече. А наложи ли се да сменям памперс след хранене... въртя го на една страна, че иначе пак повръща милото. Случва се и ако повече рита, или се смее и ръкомаха - дори и да е минало повече време от храненето.
И друго да питам - кога най-рано излизат зъбки. От две седмици много се лигави и си "яде" ръчичките.
По малко да връща след храна, смятам е нормално и всяко бебе го прави. А колкото до лигавенето, Ивайло започна около вашата възраст, а първият му зъб изби на почти 9м, така че това не е показател... :wink: Просто им се втвърдяват венците ...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #161 -: Август 23, 2013, 19:56:30 pm »
Нормално ли е бебето да връща мляко след хранене? Не смея да го изправя поне половин-един час, че иначе почва да връща. Не е на фонтан, а си изтича - някой път по-малко, някой път - повече. А наложи ли се да сменям памперс след хранене... въртя го на една страна, че иначе пак повръща милото. Случва се и ако повече рита, или се смее и ръкомаха - дори и да е минало повече време от храненето.
И друго да питам - кога най-рано излизат зъбки. От две седмици много се лигави и си "яде" ръчичките.
Нормално е да връща мляко след хранене.Дени и сега връща понякога.
Ние вече имаме две долни зъбчета.Избиха преди 1 месец,без да разберем.Един ден ми взе пръста и го налапа и ми задраска. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #162 -: Август 26, 2013, 09:56:15 am »
Благодаря. Ще се постарая :)
Простете, посявката на урина е негативна? само общо изследване виждам... .
Да, само обща урина изследвахме -и нея едвам успях да взема. Честно, не знам как да взема стерилна урина на толкова малко бебе, но предвид, че в общата нещата изглеждат добре, необходимо ли е да пускаме стерилна?
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #163 -: Август 26, 2013, 09:58:01 am »

И друго да питам - кога най-рано излизат зъбки. От две седмици много се лигави и си "яде" ръчичките.
Нашите излязоха преди месец, но педиатърката ми каза, че имало случаи и на 3 месеца да излязат -много е индивидуално всичко.
<br />[link=http:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #164 -: Август 26, 2013, 16:44:30 pm »
Да, само обща урина изследвахме -и нея едвам успях да взема. Честно, не знам как да взема стерилна урина на толкова малко бебе, но предвид, че в общата нещата изглеждат добре, необходимо ли е да пускаме стерилна?
С Педиатричен колектор
има го във всяка аптека и е стотинки  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #165 -: Септември 04, 2013, 21:41:37 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
 Пиша за първи път, проблемът е, че на синът ми, който е на 4.5месеца се появи окосмяване на тестисите. Днес дойде педиатъра ни да го види, тъй като се осъмни в моята преценка, но установи, че действително има косми, твърди, дълги и почти по целите тестиси, макар и руси (той е много бял и светъл). Малкия е на кърма, преди месец започнах да дохранвам с АМ - Лактана Био, веднъж в денонощието, само вечер преди лягане. Не е сменяна козметика и не е третиран с никакви кремове и лекарства. Притеснена съм, ще го заведа на ендокринолог следващия месец, но ако можете да ми дадете някаква насока, какво е Вашето мнение, на какво може да се дължи това нетипично окосмяване за тази ранна възраст. Благодаря Ви предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #166 -: Септември 05, 2013, 17:12:05 pm »
Д-р Бърди, моля да погледнете профилактичните изследвания на 6-месечното ми бебе и евентуално да ми дадете насока какво да изследваме още. Предвид предстоящите почивни дни тук срещата с лекаря се отлага, а аз съм притеснена.
Благодаря.

Хематология
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
ПКК 22 показателя                       
     Левкоцити   L    3.43       G/L    3.5-10.5    
     Неутрофилни левкоцити-%       32.6       %    20 - 40    
     Неутрофилни левкоцити-бр.   L    1.1       G/L    2,0-7.8    
     Еозинофилни левкоцити-%   H    12.5       %    0,00-6.00%    
     Еoзинофилни левкоцити-бр.       0.4       G/L    0.00-0,700    
     Лимфоцити-%       49.4       %    29 - 73    
     Лимфоцити -бр.       1.7       G/L    0,6-4,1    
     Моноцити-%       5.2       %    3-13 %    
     Mоноцити-бр.   L    0.18       G/L    0,2-1,5    
     Базофилни левкоцити-%       0.3       %    0,00-2,00    
     Базофилни левкоцити-бр       0       G/L    0.00-0.2    
     Еритроцити       6.16       T/L    3,10 - 6,80    
     Хемоглобин       173       g/L    100 - 150    
     Хематокрит       0.48       L/L    0,30 - 0,46    
     Ср. обем на еритроцитите       78       fl    73 - 113    
     Ср. Hgb. конц. в ер.       28.1       pg    26.5-32.0    
     Ср. Hgb. съдърж. в еритр.       360       g/L    295-360    
     Девиация на ер. разпред.   H    15.9       %    11.5-14.5    
     Тромбоцити       213       G/L    140 - 600    
     Ср. обем на тромбоцитите       9.2       fL    7.5-11.5    
     Девиация на тромбоцитно разпределение       19.4       %    15.5-30.5    
     Тромбокрит       0.196       L/L    0.002-0.450   

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #167 -: Септември 13, 2013, 15:39:45 pm »
Момичета и докторе,

днес, 13.09.2013 Карина навършва точно 4 месеца и тежи - 9 кг и е 66 см.  8O

Докторката каза, че ще ми се кара вече, но от следващият път.

И каза да захранвам. Някой с по-едро бебе да даде мнение.

Иначе детето е много кротичко, развива се съвсем добре, спинка си отлично и през деня и през нощта. Само дето много наддава.
Храни се повече от отлично - по 200 мл. АМ 5 пъти, понякога и малко повечко вечер - 230 мл. Никога не е повръщала, изпива си млякото до капка дори и иска още. Няма колики.

Единственият проблем, който виждам аз е, че не може да си хване краката - пречи й корема и само си потупва баджаците  :)

Сериозно, днес се почувствах все едно отглеждам изключителен екземпляр  :?

Педиатърката препоръча да намалим млякото и да започна да захранвам. Намаляването на млякото изобщо не виждам как ще стане, да не кажа, че ми се струва абсурдно. За захранване съм по-склонна, но след 2 седмици.

Споделете акъл по въпроса  :D

Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #168 -: Септември 13, 2013, 15:45:50 pm »
Снимка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 16:28:06 pm от Nina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #170 -: Септември 13, 2013, 17:47:32 pm »
Ако можете да направите храненията на 6 часа- добре ще е.
Убедете се че везната не е електронна и мери коректно.
Имам усещането че детето е не повече от 8 кг... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #171 -: Септември 13, 2013, 18:45:53 pm »
Везната е електронна. Ще претеглим пак, ще потърсим механична везна. Не знам дали ще може да издържа по 6 часа? Най-много издържа по 5.
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #172 -: Септември 13, 2013, 18:50:51 pm »
Може да слагате в 1-2-3 биберона по 1 мезурка оризово брашно ( бебешко).
Така ще запазите количествата и увеличите разстоянието.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #173 -: Септември 13, 2013, 18:58:06 pm »
Ами ще видим. Тя спи по 9 часа през нощта. Яде в 23.00 и заспива и става в 8 сутринта. Ако сменим така, означава, че ще трябва да я будя и да се храни и посред нощ  :? Ще видим, може да опитам с оризово брашно и да намаля сутрешното и вечерното количество. И ще я захраня след половин месец, когато е на 4,5 месеца. Толкова спокойно, кротко, здраво дете не ми се ще да го ръчкам с диети.
Да не говорим, че тя не изглежда гигант или чак огромно същество, но тежи, това си е.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #174 -: Септември 13, 2013, 19:03:39 pm »
Нормално захранване- на 5.5 месеца.
Само дневните хранения леко раздалечете с 1/2 час... .
Не са нужни диети- може везната да е неточна- детето е височко и все пак някъде около 8 кг би трябвало да е.

Едно изследване на глюкоза на гладно, от пръстче, не би било лоша идея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #175 -: Септември 13, 2013, 19:21:30 pm »
Добре докторе, ще направим едно изследване на глюкоза, още идната седмица, в понеделник.
Ще премерим пак и ще Ви напиша.
Ще опитаме и с оризово брашно, поне за сутрешната и вечерна доза, които са една  мезурка повече от трите дневни.

Благодаря Ви!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #176 -: Септември 14, 2013, 18:04:42 pm »
здравейте.
Не знам за тук ли ми е въпроса или при захранването,но ето за какво става дума:

След дълго отлагане на млечните каши,вчера сутринта най-накрая реших да дам млечна каша на ХИП с плодове,която се води с преходно мляко(така пише на опаковката ,което аз разбирам като АМ).Достраша ме да дам цяла порция,за това смесих безмлечна каша с тази млечната.Като остана малко в купичката,Никола взе да си търка очите и носа много ,направи опит да повърне,но се размина.Изяде я той и след 30-тина минути му се появи секрет от носа -бистър,но не като вода ,а слузест,продължаваше да търка нос и очи.После взе да се гуши и да затваря очи,все едно ще спи и накрая повърна доста обилно (на фонтан 4 поредни пъти) ,като повръщаното имаше и много вътре като сополите .Малко след това очите му вече не бяха червени и надути и детето живна.Игра 1 час активно,цока,сополите изчезнаха като с магическа пръчица .От вчера до сега не е имало друго повръщане ,нито сополи.Вчера имаше 2 по-редки изхождания(но не вода,а кашави) ,днес си е ок.
 Сега съм в чуденка,какво беше това чудо.Поне за сега няма признаци да е вирус,да е алергия към млечната каша - много бързо се прояви.Не знам и аз.Педи каза да не давам лекарства за сега ,чак ако повръщането продължи.Според нея е по-скоро от кашата.Може би трябваше да започна с 1-2 лъжички,а аз сложих повече (май 50 на 50 млечна и безмлечна),но сега не смея  да давам пак.

 Детето е на 10м. и половина и е на кърма(като млечно хранене де,иначе яде и плодове,зеленчуци,месо,каши).Не е опитвало нищо от млечните (тъкмо бях решила тези дни да започнем с масло,извара,сирене и т..н).В болницата след раждането го слагах на гърда,но му и додаваха 1-2 пъти в денонощието АМ .Първият ден ХИП,но след това назначиха Фризопеп ,заради обриви по тялото(обаче той си имаше пъпки по тялото и лицето от първият ден).Казаха да дохранвам с това мляко,ако има нужда и да къпя с А-дерма (серията с овес).Не се наложи да давам АМ (само на кърма е),обривите за 2м. горе долу се махнаха и като свърши козметиката,купих съвсем друга(с Бюбхен е от 3м.).Първите 5 месеца повръщаше на фонтан след всяко хранене почти ,като най-голяма криза беше на 3-тият месец.Малко преди да го захраня(с оризова каша на 6 навършени месеца) ,спря да повръща и от тогава е ок.
Много бях подробна(извинете) и не знма дали другото написано има отношение,но сега се чудя да пробвам ли пак с млечна каша,кога,колко да сложа и изобщо това имаше ли общо с кашата?
<br />
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #177 -: Септември 14, 2013, 19:05:42 pm »
z22 не съм давала каши на Хип, но на Хумана са с краве мляко, разгледай и другите съставки, може да има нещо ново. Като алергична реакция ми се струва, не е правил такива моят син.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #178 -: Септември 14, 2013, 20:13:04 pm »
ами да,аз за това не взех Хумана ,иначе редувам безмлечни на Хумана и ХИП .Но на безмлечни каши е беден изборът и реших да взема млечни.Едните са с преходно мляко,другите с краве ,аз взех с преходно .
<br />
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #179 -: Септември 17, 2013, 17:22:56 pm »
Момичета и др Бърди, мислите ли, че е разумно да дам няколко капки прясно изцеден чеснов сок в пюрето? Борим се с един вирус вече 6-ти ден и вместо да се оправя, става по-зле. Температура, кошмарна хрема, кашлица и т.н Гърдите са чисти, ушите също, пускахме урина - чиста. Освен лекарства за температура, нищо друго не давам. Много пресни плодове и зеленчуци, пара в банята с евкалипт, промивки на нослето с физиологичен разтвор. Незнам какво още, как да и помогна?!? не е спала вече 5 нощи, освен права в ръцете ни.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho