0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #880 -: Януари 19, 2014, 15:45:35 pm »
Знаете ли колко струва замразяване на сперматозоиди в клиниката?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #881 -: Януари 19, 2014, 16:26:26 pm »
Здравей,
Юни или Юли 2013 замразихме 4 проби за 350лв

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #882 -: Януари 19, 2014, 16:41:55 pm »
А нещо друго плаща ли се когато решим да замразяваме, напр. спермограма някаква?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #883 -: Януари 19, 2014, 17:03:54 pm »
А нещо друго плаща ли се когато решим да замразяваме, напр. спермограма някаква?
В края на миналата година платихме 350 лв., която включваше:
- 50 лв. - спермограма
- 100 лв. - 2 пъти замразяване
- 200 лв. - съхраняване за срок от 1 година
Ако има обработка IMSI или МАКС, се плаща допълнително.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #884 -: Януари 19, 2014, 17:17:43 pm »
Благодаря!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #885 -: Януари 21, 2014, 10:40:20 am »
В момента д-р Стаменов и д-р Ослеков в "Преди обед" по BTV.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #886 -: Януари 21, 2014, 12:18:20 pm »
момичета, спешно ми е нужен телефонът на д-р Сигридов. дадоха ми един номер, който завършва на 05, но там не отговаря никой.

моля, ако някой има актуален телефон, нека ми пише ЛС. благодаря!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #887 -: Януари 21, 2014, 13:35:01 pm »
Това е телефона на д-р Сигридов, но не вдига в повечето случаи на номера ,които няма записани в телефона си.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #888 -: Януари 21, 2014, 14:29:48 pm »
Честит Прразник - Бабин ден на целия екип на клиника Надежда, както и на всички лекари, акушерки, медицински сестри и санитарки, даряващи човешки живот.
Да са здрави и все така посветени на Благородното дело.
http://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/video/1131826338-Da_dadesh_nadejda.html
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #889 -: Януари 21, 2014, 17:49:46 pm »
Здравейте, момичета. Д-р Сигридов напуска клиниката. Все още не се знае дали, къде и кога ще започне отново работа. Иначе до края на месеца си е в Надежда.
Да, така е.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #890 -: Януари 25, 2014, 19:04:09 pm »
Здравейте на всички!
Предстои ми преглед при д-р Стаменов, който записах преди година.
За тази година се случиха толкова много неща...
В крайна сметка към момента сме с едно неуспешно инвитро в Турция и хиляди въпроси...

Ще съм много благодарна ако някоя от Вас може да отговори на малка част от тях, а именно:
Дали д-р Стаменов ще признае изследванията ни от преди около 6м и колко време ще отнеме изготвянето от него на документи за Фонда?
Също и колко време се чака по фонда и дали би станало по-бързо ако се оперирам и ми махнат тръбите, което може би ще направя?
Извинете ме ако не давам достатъчно информация, или не съм достатъчно ясна...
но се чувствам ужасно объркана в момента...
Благодаря предварително и успех на всички!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #891 -: Януари 25, 2014, 22:27:36 pm »
Здравей Steisy_86,
Може би ще признае част от изследванията, но предполагам, че ще иска да направите нова спермограма и да повторите някои от хормоните при теб. Но пак зависи какво точно имате като изследвания и с какви установени проблеми сте до момента.
Също така споменаваш, че се колебаеш за махане на тръбите. Той ще прецени най-добре и ще ти предложи цветна снимка или пък директно лапароскопия.
Ако ще кандидатствате за ФАР с тубарен фактор, т.е. след отстраняване на твоите тръби /ако това въобще се случи/, това по-скоро ще забави нещата, тъй като ще минат минимум няколко месеца - записване на час за операция, пък недай си Боже нещо цикъла да се промени или пък нещо от клиниката да изместят часа и т.н... А иначе това, че са ти отстранени тръбите, не ти дава предимство при кандидатстване /ако правилно съм разбрала въпросите ти/.
Иначе от кандидатстването до взимане на заповедта минава около година. 

Въобще всичко е много индивидуално. Носете всички изследвания направени до момента и д-р Стаменов ще прецени.
Успех!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #892 -: Януари 26, 2014, 07:39:42 am »
Стейси, Врабчо е напълно права - просто си носете изследванията, в клиниката ще преценят какво да повторите и какво - не. А самото изготвяне на документите за фонда става бързо, стига да имате необходимите изследвания и в зависимост от фактора, с който кандидатствате. Но пък чакането за издаване на заповед след това е 6-8 месеца.

Успех!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #893 -: Януари 26, 2014, 11:40:51 am »
Благодаря Ви за експресните отговори!
Всъщност ситуацията е такава - имам цветна снимка от миналото лято. Едната тръба е запушена, а другата е доста нагъната. Тогава в БГ ми предложиха пластика, но аз се заинатих и не я направих. Имам 2 лапароскопии от преди, апандисит и киста. Лекарката, при която ходех ме заблуди, че трябва да направя 4 инсеменации преди да кандидатствам за инвитро. Направих една - напълно безсмислено, но поне се реших да ида на преглед в Мемориал-Турция. Докато чаках да дойде декември, буквално за 2 месеца ми се развиха кисти, които се оказаха ендометриозни.
В Турция потвърдиха ендометриоза, проблемите с тръбите и се усъмниха в изчерпан яйчников резерв. Предложиха ми операция, но ме посъветваха първо да опитам едно инвитро заради резерва...
Така и направих... едвам се върнахме в БГ и цикълът ми дойде с близо седмица по-рано... веднага заминахме и направихме инвитро.
От шест фоликула имахме 5 зрели яйцеклетки, всички бяха оплодени с ИКСИ, макар че няма проблем със спермограмата. Просто те така процедират, когато са до пет. До деня на трансфера останаха 3 ембриона клас А.
Макар, че ембриолога ни препоръча да върнем 1 и да замразим 2... в последния момент докторката реши да върне 2 и не замразихме. Толкова бяхме позитивни и сигурни, че ще се получи...
но на 22.01 направих теста и... беше отрицателен.
Сега се чудя какво да правя, чакам от Турция да предложат решение, предполагам операция.
Но не знам дали ще имаме възможност да направим 2-ро инвитро там т.к. излиза доста скъпо с престоя...
Ако някой е имал търпение да прочете всичко това... нека ми даде съвет, както за клиниката - дали Стаменов е най-добрият избор... както и за всичко друго, което се сетите.
Благодаря Ви!!! 
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 11:42:29 am от Steisy_86 »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #894 -: Януари 26, 2014, 12:01:21 pm »
Steisy_86, иди си на прегледа при д-р Стаменов. Носи си изследванията, както са ти писали Врабчо и литъл рабит. На прегледа лекарят ще прецени по кой признак (тубарен фактор или ендометриоза) може да кандидатстваш за помощ от ФАР и ще предложи план за действие.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #895 -: Януари 26, 2014, 13:37:50 pm »
Steisy_86, дали д-р Стаменов е най-добрият, никой не може да ти каже. Аз съм негова пациентка и му имам пълно доверие.
Съветвам те да отидеш на прегледа при него, да му зададеш всички въпроси, които те вълнуват, да го изслушаш какъв план ще ти предложи, и тогава да решиш дали можеш да му се довериш.

П.П. Напиши на едно листче въпросите си, защото в кабинета всичко се забравя и после може да съжаляваш, че си пропуснала да го питаш за много неща  :wink:


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #896 -: Януари 26, 2014, 16:42:21 pm »
Благодаря на всички за отговорите, аз избягвах да чета форумите т.к. намирах за по-лесно да си заровя главата в пясъка като щраус. Но отсега мисля да попрочитам тук, т.к. информацията много помага, а и... виждам, че подкрепата която указвате една на друга е много важна!
Ще се радвам ако и аз мога да бъда от полза с информация.
Истината е, че впечатленията ми от болницата в Турция са много добри и поради неща, които прочетох тук и други, които съм чувала, малко се притеснявам от българските клиники.
Страхувам се, че дори и лекарите да дават всичко от себе си, техниката не е толкова добра, а и оставам с впечатление, че не е много организирано всичко.
При мен например, като изключим отрицателния тест накрая  :?, всичко мина доста гладко и по време на процедурите не съм имала никакви притеснения или съмнения...
Както и да е, ще видим какво ще стане, а между временно съм във форума :)
И най-вече изпращам на всички Вас целувки, усмивки и надежда!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #897 -: Януари 28, 2014, 09:45:44 am »
Здравейте, момичета!
Интересува ме темата със замразяването на сперматозоиди, както и донорството на такива - Необходимо ли е преди да пристъпим към заразяване да обсъдим това с лекуващия лекар или е достатъчно да си запишем час при ембриолозите? Относно донорството - колко време се чака за подходящ донор?
Благодаря предварително!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #898 -: Януари 28, 2014, 09:58:39 am »
Здравейте, момичета!
Интересува ме темата със замразяването на сперматозоиди, както и донорството на такива - Необходимо ли е преди да пристъпим към заразяване да обсъдим това с лекуващия лекар или е достатъчно да си запишем час при ембриолозите? Относно донорството - колко време се чака за подходящ донор?
Благодаря предварително!
Здравей Диси :)
За замразяване - направо при биолозите на първия етаж - от входа веднага в дясно. Те ще ви обяснят всичко, включително и цената.
Що се отнася до намиране на донор на сперматозоиди, предполагам, че имат наличен материал, но трябва да го обсъдите с лекуващия лекар.

Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #899 -: Януари 28, 2014, 10:03:02 am »
Да, за донорски материал, имат наличен. Само трябва да се разгледат предложенията им и да си избереш по данните, които има за донори.
За замразяването на материал, при нас първо имаше консултация между д-р Стаменов с биолозите, а след това само с биолозите уточнявахме как ще процедираме. Мъжа ми прави американската система, след което ИМСИ и МАКС и тогава замразяване.