0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #940 -: Февруари 13, 2014, 21:09:05 pm »
А нищо,любопитно ми беше,аз знаех,че има такива разногласия. Но мислех,че са ги изгладили.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #941 -: Февруари 13, 2014, 21:29:51 pm »
Бихте ли ми дали малко по-подробна информация за лапароскопията.
Предполагам, че трябва да е хирургична, тъй като целта е да се махне образувание. :(

Ако въпросът ти е  какво представлява самата лапароскопия като операция, ето линк към статия в библиотеката на Зачатие:
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=474:----&catid=183&Itemid=150

Ето и темата за лапароскопия:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48093.300
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #942 -: Февруари 14, 2014, 09:22:16 am »
Здравейте,
Може ли някой да ми каже, след като се получи одобрение от фонда има ли срок, в който трябва да се направи инвитро?
Мерси!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #943 -: Февруари 14, 2014, 09:54:38 am »
Здравей!
Валидността на заповедта от фонда е 1 година. В рамките тази 1 година (брои се от получаването на заповедта) трябва да се направи процедурата.

Успех  :)
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #944 -: Февруари 16, 2014, 14:39:45 pm »
Мерси Мецани,
Аз още не съм подала документи, но... искам да съм наясно с предстоящото :)

Успех на всички!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #945 -: Февруари 16, 2014, 21:54:39 pm »
Момичета,  някои скоро правил ли е биопсия, че на мен ми предстои. Интересува ме дали има промяна или пак е 200 лв.

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #946 -: Февруари 16, 2014, 22:44:32 pm »
Момичета,  някои скоро правил ли е биопсия, че на мен ми предстои. Интересува ме дали има промяна или пак е 200 лв.
привет,без пбмс е 160 -преди 2-3 седмици.за моя изненада вече не се пускат хормони преди това.Успех!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #947 -: Февруари 17, 2014, 17:27:34 pm »
Здравейте на всички.
Имам проблем със записването на час при доктор Стаменов - на телефона, който имам, никой не ми отговаря, въпреки че спазвам всички инструкции на оператора. Бихте ли ми помогнали - на кой номер да звънна , за да си запиша час. Благодаря ви предварително.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #948 -: Февруари 17, 2014, 18:47:56 pm »
0882193970 :D
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #949 -: Февруари 18, 2014, 22:42:33 pm »
Благодаря ти Съкровище! Това за хормоните и аз не го знаех, че сега не се пускат вече.
Момичета,  някои скоро правил ли е биопсия, че на мен ми предстои. Интересува ме дали има промяна или пак е 200 лв.
привет,без пбмс е 160 -преди 2-3 седмици.за моя изненада вече не се пускат хормони преди това.Успех!

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #950 -: Февруари 18, 2014, 23:02:21 pm »
Момичета,  някои скоро правил ли е биопсия, че на мен ми предстои. Интересува ме дали има промяна или пак е 200 лв.
привет,без пбмс е 160 -преди 2-3 седмици.за моя изненада вече не се пускат хормони преди това.Успех!

Какво е пбмс? И на мен ми предстои биопсия.

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #951 -: Февруари 18, 2014, 23:35:40 pm »
Марси,пбмс няма нищо общо с биопсията..в деня на пункцията имунолозите ми взеха кръв,след 2 дни ми взеха пак кръв,"преработиха" я и след 2 часа ми обляха най-образно казано матката с тази "преработена кръв" ....доколкото разбрах от това,което прочетох из нета,отделят левкоцитите от кръвта и ги добавят към средата в която се развиват ембрионите до някакъв стадий и това подпомагало имплантацията....очевидно е така,за 1-ви път имах резултат от чхг различен от 0.01. ...пък макар и за кратко...
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #952 -: Февруари 18, 2014, 23:48:22 pm »
Благодаря, Алекс 77  :)!

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #953 -: Февруари 18, 2014, 23:53:33 pm »
Здравейте момичета,  имам питане.Предстои ми инвитро при  д-р Стаменов самофинансирано и ме интересува горе доло колко излиза цялата процедура.И лекарствата за стимулация от аптеката в клиниката ли ги взимате и на добри цени ли са? :P Ще съм благодарна за отговорите.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 00:46:00 am от bisko72 »
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #954 -: Февруари 19, 2014, 05:24:44 am »
Марси,пбмс няма нищо общо с биопсията..в деня на пункцията имунолозите ми взеха кръв,след 2 дни ми взеха пак кръв,"преработиха" я и след 2 часа ми обляха най-образно казано матката с тази "преработена кръв" ....доколкото разбрах от това,което прочетох из нета,отделят левкоцитите от кръвта и ги добавят към средата в която се развиват ембрионите до някакъв стадий и това подпомагало имплантацията....очевидно е така,за 1-ви път имах резултат от чхг различен от 0.01. ...пък макар и за кратко...

И слагат малко Прегнил в цялото нещо.
И аз благодарение на pbmc видях положителен резултат, макар че и при предишни опити са ми го прилагали.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #955 -: Февруари 19, 2014, 05:27:32 am »
Здравейте момичета,  имам питане.Предстои ми инвитро при  д-р Стаменов самофинансирано и ме интересува горе доло колко излиза цялата процедура.И лекарствата за стимулация от аптеката в клиниката ли ги взимате и на добри цени ли са? :P Ще съм благодарна за отговорите.
Миличка, цялата процедура е мисля около 2200, отделно са лекарствата. Самите лекарства ти ги дават в манипулационната, а цената им е доставна - клиниката не слага надценка (мисля, че е свързано с лиценз за продажба на лекарства). Например Прегнил от 5000 единици е 6 лв., Менопур - 27 или 28 лв.
Някъде четох, че има ценоразпис на входа на клиниката, между двете стъклени ("летящи") врати.

Успех!
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 19:06:48 pm от little_rabbit »
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #956 -: Февруари 19, 2014, 08:19:55 am »
Малко зайче,мерси мила. :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #957 -: Февруари 20, 2014, 15:09:28 pm »
Здравейте, можете ли да ме ориентирате на кой телефон да се обадя, за да кажа, че ми е отрицателен теста. После ще звънна да си запиша час за доктора. Тъй като вече имаме 4 неуспешни процедури и можем да подадем документи за ФАР, дали трябва предварително по телефон да се разбера със Силвия или като отида директно в клиниката да я търся?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #958 -: Февруари 20, 2014, 15:29:24 pm »
Със Силвия е добре да се разбереш предварително кога ще отидеше в клиниката, за да си сигулна, че ще е там и да ти каже какви документи да носиш, щом ще кандидатствате за първи път. За отрицателните тестове съм звъняла на личния телефон на д-р Персенска. Тя обикновено го вдига, когато я свариш в кабинета да преглежда или дава на акушерката, която е с нея да се обади. Иначе може на спешния, но аз предпочитах да се чуя с нея. Смисълът на това обаждане е да ти кажат да спираш лекарствата - ако имаш напр. медрол, може да се продължи известно време по някаква схема. Така или иначе, след като си сигурна в отрицателния тест, можеш да си запише час и преди да си успяла да се свържеш лекар, за да съобщиш за теста. Дано за съм ти била полезна. Успех нататък!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #959 -: Февруари 20, 2014, 15:40:12 pm »
dizi, тъй като съм съвсем пресен случай с отрицателен тест (от 7-ми февруари), ще ти кажа какво се случва, щом си пациентка на д-р Стаменов.
Обадих се на регистратурата, за да си запиша час за преглед на 2-ри ден от цикъла, защото след 7-ми трансфер ми е ясно какво трябва да направя. Те искаха да ми запишат първо час за коментар след отрицателен тест като часове имаше чак за края на месеца и съответно аз губя и този месец, тъй като вадя яйцеклетки на ЕЦ.
След много уговорки и консултация лично с доктора, ми записаха час за проследяване. Той ми предложи да опитаме стимулация с Фемара и резултата е 5 еднакво големи фоликула - по 19 мм и в събота съм на пункция.