0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #700 -: Октомври 29, 2013, 14:05:02 pm »
Здравейте момичета, предстои ми лапароскопия+хистероскопия комбинирано. Бихте ли ми казали трябва ли 1 ден по-рано да съм в клиниката, някакви изследвания да правя предварително. Когато си записвах часа по телефона ми казаха само датата за операцията. Също така ако знаете дали клиниката би приела направление от личния лекар за тази операция. Доколкото си спомням, бях прочела на инф. табла, че приемат пациенти с направление от личния лекар ...
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #701 -: Октомври 29, 2013, 15:01:11 pm »
Здравейте момичета, предстои ми лапароскопия+хистероскопия комбинирано. Бихте ли ми казали трябва ли 1 ден по-рано да съм в клиниката, някакви изследвания да правя предварително. Когато си записвах часа по телефона ми казаха само датата за операцията. Също така ако знаете дали клиниката би приела направление от личния лекар за тази операция. Доколкото си спомням, бях прочела на инф. табла, че приемат пациенти с направление от личния лекар ...
Да трябва да си там 1 ден по рано, ще ти се обадят 2-3 дена преди операцията да ти кажат всичко какво трябва да си носиш, от личния лекар си вземи направление за хоспитализация №7, изследвания не трябват предварително, ако имаш  картонче с кръвната групата си вземи само него.
Винаги има изход!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #702 -: Октомври 29, 2013, 15:56:21 pm »
Здравейте момичета! Успех на всички в процедура!
Бих искала да попитам как да стигна най-бързо до болницата срадски транспорт от Лъвов мост?
Налага ми се да го ползвам и отдавна не съм пътувала с г.т. Намерих това:
  С какъв градски транспорт мога да стигна до МБАЛ "НАДЕЖДА"?

В близост до МБАЛ "НАДЕЖДА" има спирка на автобусни линии 11, 45, 56, 60, 83.

Трамваи с номера 11 и 19.

Маршрутки с номера 15, 29, 48.
Но не знам кой минава пез Лъвов мост или на Халите ?
Благодаря предварително !
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #703 -: Октомври 29, 2013, 16:19:22 pm »
С автобус 11 мисля ще ти е най-практично, около 10 спирки са до болницата
Трамваите 11 и 19 ни минават през Лъвов мост и Халите
За маршрутките не знам, не ги ползвам.
Аз друго да споделя с вас, преди три дена бях на преглед и трябваше да си запиша час, жената от гишето ме попита дали имам номер, аз учудена я попитах какъв номер, а тя ми каза че всеки вече има личен номер /код/ и ми написа някакви числа от порядъка 15 472 аз си го взех , но се почувствах много гадно....
ВСЕ ПАК СЪМ ЧОВЕК И СИ ИМАМ ИМЕ И ДАТА НА РАЖДАНЕ А НЕ СЪМ НОМЕР....
как и кой ги измисля тези неща osi_7
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 16:27:54 pm от desita734 »
Винаги има изход!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #704 -: Октомври 29, 2013, 17:09:58 pm »
Ваня, днес отработих варианта с трамвай 22. Спира на 7-800 метра от отбивката за болницата, от Халите ще пътуваш не повече от 20-25 минути.
С маршрутка е по-удобно, защото ти спира на светофара на болницата, а трамваите и автобусите имат спирки или преди (800 м) или след (пак толкова) болницата, а и е неудобно за пресичане. Днес си мислех как този хубав светофар няма секция за пешеходци да пресекат Никола Мушанов.

Детиска, не се ядосвай за номера, има момичета с еднакви дати на раждане и сходни имена, понякога става объркване. Този номер е още един начин да те идентифицират, че си точно ти. Представи си, че всеки път уточнявате датата ти на раждане, ама и последните 4 цифри на ЕГН-то и трите имена, но и от къде си - колко по-лесно е да кажеш едно 4-5 цифрено число.

ПП. Сега погледнах за маршрутките - пътувала съм и с трите, но не се сетих веднага  :oops:
48 можеш да вземеш от Дондуков - между Министерски съвет и бившия партиен дом - сега сграда на Парламента. Другите 2 минават през СУ, после Руски паметник, Стамболийски и нататък, но не ти вършат работа от Халите или Лъвов мост. Другия вариант, който днес ми хрумна, друсайки се в трамвая, е с метрото до Вардар (от Лъвов мост трябва да смениш на Сердика с другата линия - в посока Обеля) и от там автобус 43.
А ето и карта на линията на 48: http://www.kartasofia.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8-48-line148.html
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 17:56:36 pm от lemon »
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #705 -: Октомври 29, 2013, 17:54:35 pm »
Аз друго да споделя с вас, преди три дена бях на преглед и трябваше да си запиша час, жената от гишето ме попита дали имам номер, аз учудена я попитах какъв номер, а тя ми каза че всеки вече има личен номер /код/ и ми написа някакви числа от порядъка 15 472 аз си го взех , но се почувствах много гадно....
ВСЕ ПАК СЪМ ЧОВЕК И СИ ИМАМ ИМЕ И ДАТА НА РАЖДАНЕ А НЕ СЪМ НОМЕР....
как и кой ги измисля тези неща osi_7

И на мен ми дадоха номер на последния преглед. Казаха ми вече него да съм казвала. Ама моят май беше 4 цифрен  :wink: Не съм се опитвала да го запомням.
Аз също предполагам, че е свързано с това, че се получава съвпадение на имена. Между другото ми се е случвало да са занесли досието ми на преглед, а всъщност да е друго момиче със същите имена. А преди около 2 месеца ми звъняха да ми потвърдят час за хистероскопия  8O, направо ме втрещиха. Обясних, че съм правила преди няколко години. Извиниха се и така  :lol:
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #706 -: Октомври 29, 2013, 17:57:54 pm »
Като стана дума за номера, моят е 1000 и нещо, ама в началото на хилядарката. Очаквах да е около 100-те, ама не. Имало номера над 20000 ми казаха и номерът зависи от поредността на записване в клиниката.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #707 -: Октомври 29, 2013, 18:44:31 pm »
Като стана дума за номера, моят е 1000 и нещо, ама в началото на хилядарката. Очаквах да е около 100-те, ама не. Имало номера над 20000 ми казаха и номерът зависи от поредността на записване в клиниката.

Моят е 12хх  :D
Смятай колко стар пациент съм ... :(
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #708 -: Октомври 29, 2013, 18:53:53 pm »
Моят е 12хх  :D
Смятай колко стар пациент съм ... :(
Стар, млад - не можеш да се сравняваш с кака си. Пази сега близнаците  :D
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #709 -: Октомври 29, 2013, 19:34:53 pm »
Моят е 12хх  :D
Смятай колко стар пациент съм ... :(
Стар, млад - не можеш да се сравняваш с кака си. Пази сега близнаците  :D

Абсолютно недоказано е по-горе твърдението  :D , защото като нищо аз да изляза каката  :wink:

Сори за спама  :wink:
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #710 -: Октомври 29, 2013, 19:58:29 pm »
Благодаря lemon u desita734 . Desita не се нервирай за нищо.Важно е крайният реззултат.Пожелавам успех и късмет на всички!
Рядко вече влизам, но искрено ме зарадва евита :)Евита късмет до края и пази бебоците!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #711 -: Октомври 29, 2013, 20:16:24 pm »
какче, видя му се края :)

успех на всички момичета!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #712 -: Октомври 29, 2013, 20:18:31 pm »
какче, видя му се края :)

успех на всички момичета!

 :bighug:
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #713 -: Октомври 29, 2013, 22:14:14 pm »
Знам че с нерви нищо няма да стане и търпение си трябва, ама неизвестното и тъпченето на едно място ме е изтощило. Благодаря за подкрепата момичета.
Винаги има изход!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #714 -: Октомври 30, 2013, 09:48:33 am »
Благодаря, Десита!
Здравейте момичета, предстои ми лапароскопия+хистероскопия комбинирано. Бихте ли ми казали трябва ли 1 ден по-рано да съм в клиниката, някакви изследвания да правя предварително. Когато си записвах часа по телефона ми казаха само датата за операцията. Също така ако знаете дали клиниката би приела направление от личния лекар за тази операция. Доколкото си спомням, бях прочела на инф. табла, че приемат пациенти с направление от личния лекар ...
Да трябва да си там 1 ден по рано, ще ти се обадят 2-3 дена преди операцията да ти кажат всичко какво трябва да си носиш, от личния лекар си вземи направление за хоспитализация №7, изследвания не трябват предварително, ако имаш  картонче с кръвната групата си вземи само него.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #715 -: Октомври 30, 2013, 13:12:37 pm »
Сега се връщам от преглед. Имах час за Персенска, но ме прегледа новия доктор Райков, не останах с добри първи впечатления.Дано да е само първично мнението ми предвид че никой не ме информира че преглежда Той, а не Тя. Викат ме в понеделник, и тук пак се разминавам с Персенска защото се оказва че няма да я има от 3.11- до 7.11. Дано Шефкетова ми отговори на всичките въпроси, до сега не съм била при нея на преглед.
Винаги има изход!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #716 -: Октомври 30, 2013, 15:27:45 pm »
и на мен ми казаха че имам номер преди седмица или 10тина дни. Но след това съм ходила няколко пъти и не са ме питали за него. Може би защото фамилията ми не е често срещана. Но въобще не съм се засегнала че имам номер, просто сме много пациенти и трябва да има организация и добро администриране
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #717 -: Октомври 31, 2013, 10:02:38 am »
И аз на първичния си преглед се срещнах с друга пациентка с пълно съвпадение на трите имена /различиха ни най-накрая по моето второто фамилно име само/, но съвпадението беше довело до объркване и на мене ми се бяха обадили по телефона да ме поканят за прегледа около месец по рано от дълго чаканата от мене дата. Тогава реших, че е станала някаква реорганизация на графика, предвид това, че за първичен преглед записват за година и повече напред. Но когато се сблъскаме със съименничката разбрах, че на нея дължа по-ранно ми привикване за първичен преглед. Не ме върнаха тогава, но докато ни дойде реда да влезем в кабинета и двете се притеснявахем /все пак - нови пациенти/. От тогава не са ставали подобни грешки - нали си имаме ЕГН, но вероятно с номерата сигурността е още по-голяма.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #718 -: Октомври 31, 2013, 17:59:05 pm »
Момичета, понеже съм яхнала метлата, имам един въпрос. Някоя от Вас скоро правила ли е РВМС и каква цена е заплатила ? /Моето беше на 05.11./
Утре съм на преглед, ама разбрах, че съм таксувана с 50 лв. повече за въпросното РВМС. Та ще вдигам скандал на регистратурата. Онова русичкото надменното много ме дразни и вече ще си го получи.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #719 -: Октомври 31, 2013, 18:43:31 pm »
Евита, моя приятелка преди две седмици плати 250 лв.  в деня на пункцията 150лв., и после още 100лв.
Винаги има изход!