0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #640 -: Октомври 15, 2013, 00:22:37 am »
Никой не може да отговори каква е причината за неуспеха. Ембрионите стават хубави, правила съм 4 трансфера на 3-ти, на 4-ти и на 5-ти ден. След четвъртия трансфер забременях, но в 7-8 седмица спря сърчицето и направих абразио.
По принцип сме с мъжки фактор - Олигоастенотератозооспермия, но според докторите го преодоляваме, защото яйцеклетките винаги се оплождат и се развиват хубави ембриони.


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #641 -: Октомври 15, 2013, 01:26:07 am »
Никой не може да отговори каква е причината за неуспеха. Ембрионите стават хубави, правила съм 4 трансфера на 3-ти, на 4-ти и на 5-ти ден. След четвъртия трансфер забременях, но в 7-8 седмица спря сърчицето и направих абразио.
По принцип сме с мъжки фактор - Олигоастенотератозооспермия, но според докторите го преодоляваме, защото яйцеклетките винаги се оплождат и се развиват хубави ембриони.
Ами значи вече ти е ред да си имаш бебе , дано петият опит да ти е успешен!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/81428.gif[/img][/link]
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #642 -: Октомври 15, 2013, 01:41:59 am »
Никой не може да отговори каква е причината за неуспеха. Ембрионите стават хубави, правила съм 4 трансфера на 3-ти, на 4-ти и на 5-ти ден. След четвъртия трансфер забременях, но в 7-8 седмица спря сърчицето и направих абразио.
По принцип сме с мъжки фактор - Олигоастенотератозооспермия, но според докторите го преодоляваме, защото яйцеклетките винаги се оплождат и се развиват хубави ембриони.
И при мен така стана, забременях и всичко си вървеше нормално,но в някоя г.с не се улови сърдечна дейност, после четох в Гугъл , че това е често срещано явление и се случвав ранните седмици от бременноста.Което не ме успокои. В същност, въобще не искам да знам каква е причината, по важно е Стаменов да я знае, зада я отстрани.Аз определено му имам доверие и ако има решение , знам че той ще го намери.
И до тогава ще се опитам да релаксирам, мисля да се запиша на йога, зада възстановя енергийният си баланс.
Между другото не знам вие как мислите, но аз смятам, че за успешният резултат от процедурите много важно е в какво психическо и енергийно ниво се намираме.Знам , че звучи клиширано и темата е твърде преекспонирана  в момента, но наистина в периода , в който се случи да загубим бебето , се чувствах много напрегната и притеснена от външни обстоятелства, които според мен повлияха и за резултата.
Някъде бях чела, че в периода на бременноста жената трябва да събере цялата си сила и енергия, защото тя се намира в своя най-велик творчески процес , този да създаде живот.


 
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/81428.gif[/img][/link]
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #643 -: Октомври 15, 2013, 08:32:16 am »
Вижте на какво попаднах. Историята е покъртителна. Успех, Ева!

http://ehograf.info/content.php?cont=497
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #644 -: Октомври 15, 2013, 09:20:10 am »
Момичета, 7 ден след ЕТ на 5 ден имах зацапване бледо кафяво и силни ПМС.
Чудя се да правя ли тест кръвен днес ?
Имам Фраксипарин 0,3 мг., но да го бия ли или не ?
Благодаря ви.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #645 -: Октомври 15, 2013, 09:58:08 am »
Момичета, 7 ден след ЕТ на 5 ден имах зацапване бледо кафяво и силни ПМС.
Чудя се да правя ли тест кръвен днес ?
Имам Фраксипарин 0,3 мг., но да го бия ли или не ?
Благодаря ви.
За фраксипарина звънкай в клиниката, там ще ти дадат най-верни напътствия.
А на мен шестото чувство ми подсказва, че зацапването е от импалнтацията :) Най-важното сега е да си спокойна и да не изпадаш в паника. Мисля, че достатъчно извървя от трънливият път и заслужаваш да бъдеш възнаградена.
Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #646 -: Октомври 15, 2013, 10:11:09 am »
Новият доктор ми вдигна и каза да спра Фраксипарина, докато спре зацапването. Ако се засили утрогестан през устата.
И каза, че е рано за кръвен тест ... тъй че сигурно ще трябва да изтрая още ден поне ... Пък ще видим - денят е пред мен.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #647 -: Октомври 15, 2013, 11:27:40 am »
Новият доктор ми вдигна и каза да спра Фраксипарина, докато спре зацапването. Ако се засили утрогестан през устата.
И каза, че е рано за кръвен тест ... тъй че сигурно ще трябва да изтрая още ден поне ... Пък ще видим - денят е пред мен.
Супер, намирисва ми на добър резултат.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #648 -: Октомври 15, 2013, 11:32:30 am »
Евита, много силно стиснати палци имаш и от мен! Това е твоят опит :)
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #649 -: Октомври 15, 2013, 12:05:08 pm »
Ева,по мои сметки ти е 7-ден или бъркам?Малко е раничко за тест,изтърпи още 2-3 дни.А фраксипарина се спира,докато мине зацапването.Скорпионите имаме шесто чувство и съм сигурна,че резултата ще е прекрасен.Успокой се,момиче,всичко е наред.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #650 -: Октомври 15, 2013, 15:18:50 pm »
Евита, силно ти стискам палци за успех! Искам само да ти кажа , че аз и при двата ми успешни опита (макар не стигнали до край) имах кафяво зацапване и ПМС. Дано и при теб са признак на успех! :crossfingers:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #651 -: Октомври 15, 2013, 15:36:19 pm »
сияна, ти имаш деца от първи опит, а аз имам дъщеря от спонтанно заременяване.От 10 години се биря за второ дете, имам 2 ЕЦ и един стимулиран опит и не става.Дано замразените ембриончета са моят късмет, на тях разчитам.Имам опит и в други клиники, няма смисъл да говоря за тях- единият път не направиха нищо за да задържат плода, просто го оставиха да падне и до там!
Какво означава, не направиха нищо да задържат плода?
какви са причините за не ставанато?говорила ли си с доктора?
Вярно е , че това е организъм и в следствие на външни обстоятелства той се променя, но трябва да знам какво е станало, зада се върнем по обратния ред към онова му състояние , което е можело да създаде и износи бебе.

Каквото съм написала-направих спонтанен аборт, а  можело да ми се включат лекарства и да се даде шанс на плода да се захване.Както и да е, от тогава минаха доста години, преживяла съм го.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #652 -: Октомври 15, 2013, 15:53:04 pm »
Цитат
Вярно е , че това е организъм и в следствие на външни обстоятелства той се променя, но трябва да знам какво е станало, зада се върнем по обратния ред към онова му състояние , което е можело да създаде и износи бебе.
siyanabell, едно такова "връщане", в повечето случаи е мисията невъзможна, точно защото е организъм, а не машина, която да се поправи, да се смени част и пак да тръгне както преди.
Чудесно е това, че си успяла от първия път с три съкровища. За жалост тук закономерности няма  и често причините за неуспеха остават неизвестни.
Почини си, събери което мислиш, че ти е нужно и напред. Успех !
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #653 -: Октомври 16, 2013, 01:27:05 am »
Цитат
Вярно е , че това е организъм и в следствие на външни обстоятелства той се променя, но трябва да знам какво е станало, зада се върнем по обратния ред към онова му състояние , което е можело да създаде и износи бебе.
siyanabell, едно такова "връщане", в повечето случаи е мисията невъзможна, точно защото е организъм, а не машина, която да се поправи, да се смени част и пак да тръгне както преди.
Чудесно е това, че си успяла от първия път с три съкровища. За жалост тук закономерности няма  и често причините за неуспеха остават неизвестни.
Почини си, събери което мислиш, че ти е нужно и напред. Успех !
Avallon, ти си права, че тялото не е машина и не е така лесно, ако нещо не функционира правилно да се " върне" в нормалното му състояние. Но когато говорих за " връщане" към онова състояние на организма, в което е можел да съхрани и отгледа допълнителен живот в себе си, имах предвид субективни фактори, които са повлияли за неправилно му функциониране, тъй като в случаите като моя се предполага,че органите функционират правилно, след като веднъж са се справили с подобен род задача.Когато казах " да върнем"  в състоянието му , в което се е справял имах предвид следното- Много често, с  неправилния начин на живот  и вредни навици,които придобиване  можем да предизвикаме сами това състояние на организмът си, да промени нивото на хормоналният ни баланс  и т. н  с което да " принудим" тялото ни да бъде в едно ново и неестествено за него състояние, в което не би могло да се справи с подобен род задача.
Може би това, което казвам  ти се струва неаргументирано и повърхностно отношение към проблема , но това не е така. Точно защото тялото не е машина, всички решения, които вземаме относно начина ни на живот ( най-общо казано) му оказват пряко влияние. Например една неправилна диета или дори спорт, или стрес могат да променят хромоналния баланс и от там да настъпят промени.
Това, което искам да кажа е, че макар тялото ни да е материя, то е в пряка връзка с психичното ни иемоционално състояние и начина ни на живот.
Отново казвам, че нямам предвид функционални изменения на органи, за които  в някой случай  дори медицината остава безмълвна!
Да се надяваме, че всички тук не сме в това число, а в онова, в което всичко е поправимо. А и освен това сме си избрали възможно най-добрият лекар в лицето на др. Стаменов и екипа му, така че всички скоро ще си гушкаме колкото си искаме здрави и сладки бебчета.!
« Последна редакция: Октомври 16, 2013, 02:16:20 am от lemon »
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/81428.gif[/img][/link]
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #654 -: Октомври 16, 2013, 10:50:06 am »
Евита,обади се на спешния и попитай,ако се притесняваш.Успех мила!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #655 -: Октомври 17, 2013, 08:45:21 am »
Момичета  здравейте ,предстои ми оперативна лапароскопия може ли някой да ми каже актуална цена .Знам,че   може да мине по здравна каса на рецепцията ми казаха че ще доплатя  още 500 лв,но май не бяха много сигурни ,така че ако някой е минал от там скоро да сподели ?
  Не съм много сигурна но др Персенска ми каза от 1 до 10 ден да си запиша час за лапарото тоест дори да има кървене мога да записвам ?
 И как са нещата с часовете в новата клиника ,последния път за хистеро чаках 6 месеца и изхабих много нерви ,дали трябва да звъня много рано за да записвам час или да изчакам цикъла на месеца в който ще ми е операцията?
Ох направо ви затрупах с въпроси ,но часът на истината наближава и почва да ме повтрисва .Като гледам колко положителни тестчета има ми се иска да почвам час по скоро  :D
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #656 -: Октомври 17, 2013, 09:38:48 am »
Валерия,аз платих за лапароскопията 960 лв.Тук не влиза пълна кръвна картина и мисля,че имаше и вирусология.Относно часовете няма промяна.Пациентите се увеличават,а броя на докторите е същия,така,че се обади и си запази час.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #657 -: Октомври 17, 2013, 09:47:39 am »
Валерия,аз платих за лапароскопията 960 лв.Тук не влиза пълна кръвна картина и мисля,че имаше и вирусология.Относно часовете няма промяна.Пациентите се увеличават,а броя на докторите е същия,така,че се обади и си запази час.
Това с направление или не?
И наистина ли от 1 до 10 ден трябва да запазя час?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #658 -: Октомври 17, 2013, 10:20:58 am »
Направление не съм взимала.Сега си погледнах календара,на 22 ден от цикъла ми е била лапароскопията.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #659 -: Октомври 17, 2013, 10:51:33 am »
Аз искам да разбера дали може да се прави лапаро в дните, когато си в цикъл ? И правил ли е някой тогава ? Имам един спор и ми се ще да разбера кой е прав  :wink: