0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #540 -: Септември 29, 2013, 16:59:54 pm »
Мисля,че спада към ЕЦ. Значи 10 дни.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #541 -: Септември 29, 2013, 18:13:30 pm »
Мисля,че спада към ЕЦ. Значи 10 дни.
Коментирано ли е с докторът колко Я иска да съберете, за да направи трансфер ?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #542 -: Септември 29, 2013, 19:17:53 pm »
Не, не сме Евитка 1717. Тъй като имам проблем с качеството на яйцеклетките  и ембрионите може би докато съберем читави Я и получим бивателни ембриони,тогава ще има трансфер. И аз незнам още,тъмна Индия ми е защото тепърва ще правя таковна нещо.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #543 -: Септември 29, 2013, 19:29:32 pm »
Не, не сме Евитка 1717. Тъй като имам проблем с качеството на яйцеклетките  и ембрионите може би докато съберем читави Я и получим бивателни ембриони,тогава ще има трансфер. И аз незнам още,тъмна Индия ми е защото тепърва ще правя таковна нещо.

Като ти чета никнейма и ми се допива от тази напитка  :P /Сори за спама/

Аз съм със същия проблем като теб, та ми е странно и до ден днешен защо замразявах Я, а не ембриони ... Аз имам най-сериозни опасения първо дали като замразяват Я ембриолозите, биха замразили и не дотам читава, и второто ми е свързано с размразяването... или по-скоро с това дали биха оцелели на размразяването ...
Успех от мен !
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #544 -: Септември 29, 2013, 19:39:37 pm »
Иииииии,на моя хал ли си мила!?  Тогава ще можеш ли да напишеш по-подробно как протичат нещата и цени? Незнам защо ще събираме Я,може би по-хубавите замразяват.Незнам дали разбират кои са читави и кои стават за замразяване. Като ги размразят и оплодят после сигурно подбират най-хубавите ембриони да върнат. Аз така мисля.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #545 -: Септември 29, 2013, 20:37:51 pm »
Иииииии,на моя хал ли си мила!?  Тогава ще можеш ли да напишеш по-подробно как протичат нещата и цени? Незнам защо ще събираме Я,може би по-хубавите замразяват.Незнам дали разбират кои са читави и кои стават за замразяване. Като ги размразят и оплодят после сигурно подбират най-хубавите ембриони да върнат. Аз така мисля.
Имаш ЛС, за да не спамя темата тук  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #546 -: Септември 29, 2013, 23:46:10 pm »
Evita, ти водиш хорото, а ние с pepssi ще те следваме, така че не забравяй да пишеш след всеки преглед.
За качеството на яйцеклетките - явно ембриолозите ги познават по някакъв начин и не замразяват, ако не им харесват. Поне при мен беше така, на два пъти ми унищожаваха по две яйцеклетки, защото не били хубаво узрели за замразяване.


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #547 -: Септември 30, 2013, 11:36:57 am »
Иииииии,на моя хал ли си мила!?  Тогава ще можеш ли да напишеш по-подробно как протичат нещата и цени? Незнам защо ще събираме Я,може би по-хубавите замразяват.Незнам дали разбират кои са читави и кои стават за замразяване. Като ги размразят и оплодят после сигурно подбират най-хубавите ембриони да върнат. Аз така мисля.
Имаш ЛС, за да не спамя темата тук  :wink:

Евита аз ти писах на лични
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #548 -: Септември 30, 2013, 11:43:19 am »
Искам да попитам нещо.
Вчера на 10 ден от началото на цикъла LH ми е    2.04 8O , а на 4 ден
беше 4.80, но в друга лаборатория.
Нали уж с наближаването на овулацията  е правилно да се качва , а не да пада. В недоумение съм, защото пък ми назначиха пункция в сряда , имам 3 фоликула на 10 ден-11 мм,12 мм, 16 мм в единия яйчник. ЕКСТРАДИОЛА Е 174 .С по 2 менопура на 8 и 9 ден .
Незнам какво се случва, някой имал ли е подобна случка.Не можах да коментирам с лекар, направо ми казаха за днес прегнил в 9 ч. и в сряда в 7.30 на пункция.
Въобще има ли смисъл?Аз имам едно замразено от март, и ще искам да ми го върнат, ако нещо се обърка с този фоликул от 16 мм. Според мен при това ниско ЛХ , въобще няма да има овулация.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #549 -: Септември 30, 2013, 12:04:44 pm »
Калона, май е необходимо да си изясниш понятията.
Когато си в стимулация, ЛХ трябва да е ниско и се поддържа ниско с инжекция Цитротид.
Ако е високо е лошо-може да скапе Я. и да доведе до преждевременна овулация.
Прегнила се бие именно за покачване на ЛХ и доузряване на Я.
От трите фоликула, ще разчитат само на този, които е 16мм, другите са малки.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #550 -: Септември 30, 2013, 12:24:13 pm »
Evita, ти водиш хорото, а ние с pepssi ще те следваме, така че не забравяй да пишеш след всеки преглед.
За качеството на яйцеклетките - явно ембриолозите ги познават по някакъв начин и не замразяват, ако не им харесват. Поне при мен беше така, на два пъти ми унищожаваха по две яйцеклетки, защото не били хубаво узрели за замразяване.
Ами утре съм на преглед.
Mgstra, успокоително е, че ако не им хареса Я - не я замразяват, няма смисъл от напразни надежди. Надявам се и в моя случай да са разсъждавали така.
Но за мен е по-интересна частта с размразяването и евентуално оплождането.
Като се върна ще пиша ;)
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #551 -: Септември 30, 2013, 12:37:32 pm »
Искам да попитам нещо.
Вчера на 10 ден от началото на цикъла LH ми е    2.04 8O , а на 4 ден
беше 4.80, но в друга лаборатория.
Нали уж с наближаването на овулацията  е правилно да се качва , а не да пада. В недоумение съм, защото пък ми назначиха пункция в сряда , имам 3 фоликула на 10 ден-11 мм,12 мм, 16 мм в единия яйчник. ЕКСТРАДИОЛА Е 174 .С по 2 менопура на 8 и 9 ден .
Незнам какво се случва, някой имал ли е подобна случка.Не можах да коментирам с лекар, направо ми казаха за днес прегнил в 9 ч. и в сряда в 7.30 на пункция.
Въобще има ли смисъл?Аз имам едно замразено от март, и ще искам да ми го върнат, ако нещо се обърка с този фоликул от 16 мм. Според мен при това ниско ЛХ , въобще няма да има овулация.
Честно казано ЛХ ти е ниско и не знам защо не са опитали поне още ден-два да те оставят, току виж някой от останалите 2 фол., които са по-малки е дръпнал. Все пак 10 ден от МЦ си е нормално, не е вече 13-14 ден ... М-у другото на мен ми се е случвало за два дни, да имам фол. от 12-13 мм., който вече е станал 16 мм.
Най-вероятно действително ще гонят този от 16 мм. на пункцията.
Овулацията се таймира с Прегнил/Овитрел, защото на докторите целта е да извадят узрялата Я, преди настъпването на ОВУ.
Докато беше на преглед коментирахте ли, че е възможно да си на пункция? Аз винаги питам, или поне ми казват, че като видят хормоните ще се прецени. Когато ми се стори, че е рано го обсъждаме.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #552 -: Септември 30, 2013, 12:53:41 pm »
коментирахме,че ще ми пуснат ЛХ и естрадиол и ми се обади в 16 ч. да ми кажат че ще има пукция в сряда. А за ниската стойност разбрах като ми разпечатаха изследванията от регистратурата .
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #553 -: Септември 30, 2013, 13:01:35 pm »
Искам да попитам нещо.
Вчера на 10 ден от началото на цикъла LH ми е    2.04 8O , а на 4 ден
беше 4.80, но в друга лаборатория.
Нали уж с наближаването на овулацията  е правилно да се качва , а не да пада. В недоумение съм, защото пък ми назначиха пункция в сряда , имам 3 фоликула на 10 ден-11 мм,12 мм, 16 мм в единия яйчник. ЕКСТРАДИОЛА Е 174 .С по 2 менопура на 8 и 9 ден .
Незнам какво се случва, някой имал ли е подобна случка.Не можах да коментирам с лекар, направо ми казаха за днес прегнил в 9 ч. и в сряда в 7.30 на пункция.
Въобще има ли смисъл?Аз имам едно замразено от март, и ще искам да ми го върнат, ако нещо се обърка с този фоликул от 16 мм. Според мен при това ниско ЛХ , въобще няма да има овулация.
Честно казано ЛХ ти е ниско и не знам защо не са опитали поне още ден-два да те оставят, току виж някой от останалите 2 фол., които са по-малки е дръпнал. Все пак 10 ден от МЦ си е нормално, не е вече 13-14 ден ... М-у другото на мен ми се е случвало за два дни, да имам фол. от 12-13 мм., който вече е станал 16 мм.
Най-вероятно действително ще гонят този от 16 мм. на пункцията.
Овулацията се таймира с Прегнил/Овитрел, защото на докторите целта е да извадят узрялата Я, преди настъпването на ОВУ.
Докато беше на преглед коментирахте ли, че е възможно да си на пункция? Аз винаги питам, или поне ми казват, че като видят хормоните ще се прецени. Когато ми се стори, че е рано го обсъждаме.
вие ме убихте просто......аз винаги съм с ниско ЛХ, това значи ли, че не трябва да се прави пункция??? Тези разсъждения изобщо не са вярни.....
С този естрадиол е нолмално да се чака 1 Я.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #554 -: Септември 30, 2013, 13:06:05 pm »
Искам да попитам нещо.
Вчера на 10 ден от началото на цикъла LH ми е    2.04 8O , а на 4 ден
беше 4.80, но в друга лаборатория.
Нали уж с наближаването на овулацията  е правилно да се качва , а не да пада. В недоумение съм, защото пък ми назначиха пункция в сряда , имам 3 фоликула на 10 ден-11 мм,12 мм, 16 мм в единия яйчник. ЕКСТРАДИОЛА Е 174 .С по 2 менопура на 8 и 9 ден .
Незнам какво се случва, някой имал ли е подобна случка.Не можах да коментирам с лекар, направо ми казаха за днес прегнил в 9 ч. и в сряда в 7.30 на пункция.
Въобще има ли смисъл?Аз имам едно замразено от март, и ще искам да ми го върнат, ако нещо се обърка с този фоликул от 16 мм. Според мен при това ниско ЛХ , въобще няма да има овулация.
Честно казано ЛХ ти е ниско и не знам защо не са опитали поне още ден-два да те оставят, току виж някой от останалите 2 фол., които са по-малки е дръпнал. Все пак 10 ден от МЦ си е нормално, не е вече 13-14 ден ... М-у другото на мен ми се е случвало за два дни, да имам фол. от 12-13 мм., който вече е станал 16 мм.
Най-вероятно действително ще гонят този от 16 мм. на пункцията.
Овулацията се таймира с Прегнил/Овитрел, защото на докторите целта е да извадят узрялата Я, преди настъпването на ОВУ.
Докато беше на преглед коментирахте ли, че е възможно да си на пункция? Аз винаги питам, или поне ми казват, че като видят хормоните ще се прецени. Когато ми се стори, че е рано го обсъждаме.
вие ме убихте просто......аз винаги съм с ниско ЛХ, това значи ли, че не трябва да се прави пункция??? Тези разсъждения изобщо не са вярни.....
С този естрадиол е нолмално да се чака 1 Я.
Никъде не съм твърдяла, че ЛХ трябва да е високо, щото ако е ниско -  не трябва да има пункция!!!!!
Казвам, че предвид по-ниската му стойност, самият резултат спокойно позволява ако се изчакат ден-два, евентуално да дръпне някой от фол.по-назад !
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #555 -: Октомври 01, 2013, 17:48:30 pm »
Правил ли е някой РВМС преди трансфер, когато не е имал проблем с резултата от биопсията ?
Моля да ми обясни по-подробно как протича процедурата,има ли болка, кога след поставянето на "средата" е трансфера и каквото още се сети по въпроса ?
Благодаря.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #556 -: Октомври 01, 2013, 20:14:28 pm »
РВМС - взима се кръв от вената в деня на овулацията/пункцията (PBMC-I). Кръвта се взима от имунолозите, не може от обикновената лаборатория (макар че имунологичната сестра те води пак в лабораторията). Имунологичният кабинет е точно срещу лабораторията, ако няма никой там, се обаждаш на регистратурата. В имунологичния кабинет ти пишат на бланка за изследването, плащаш на касата и се връщаш.
Второто взимане на кръв е след 2 дена от първото (2-ри ден след пункцията). При първото са ти записали час за взимането на кръв и за поставянето на лекарството. Лекарството се слага около 2 часа след взимането на кръвта. (PBMC-II). Пак ти пишат бланка, плащаш и ти вземат кръв.

За самото лекарство трябва да си пила вода, безболезнено е, като преглед е. Като стане лекарството го носят на лекаря ти и той ти го поставя. На мен д-р Персенска ми е поставяла в кабинета на гинекологичния стол. Става за секунди.

Аз първо се обадих в имунологичния кабинет, оттам ме пратиха в кабинета вдясно от входа, а оттам пред кабинета на лекаря. Цената в началото на септември/края на август беше 150 (1-то)+100 (2-то) лева.

Трансферът си е както са определили - обикновено на 3-и ли 5-и ден.
« Последна редакция: Октомври 01, 2013, 20:22:20 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #557 -: Октомври 01, 2013, 20:34:05 pm »
РВМС - взима се кръв от вената в деня на овулацията/пункцията (PBMC-I). Кръвта се взима от имунолозите, не може от обикновената лаборатория (макар че имунологичната сестра те води пак в лабораторията). Имунологичният кабинет е точно срещу лабораторията, ако няма никой там, се обаждаш на регистратурата. В имунологичния кабинет ти пишат на бланка за изследването, плащаш на касата и се връщаш.
Второто взимане на кръв е след 2 дена от първото (2-ри ден след пункцията). При първото са ти записали час за взимането на кръв и за поставянето на лекарството. Лекарството се слага около 2 часа след взимането на кръвта. (PBMC-II). Пак ти пишат бланка, плащаш и ти вземат кръв.

За самото лекарство трябва да си пила вода, безболезнено е, като преглед е. Като стане лекарството го носят на лекаря ти и той ти го поставя. На мен д-р Персенска ми е поставяла в кабинета на гинекологичния стол. Става за секунди.

Аз първо се обадих в имунологичния кабинет, оттам ме пратиха в кабинета вдясно от входа, а оттам пред кабинета на лекаря. Цената в началото на септември/края на август беше 150 (1-то)+100 (2-то) лева.

Трансферът си е както са определили - обикновено на 3-и ли 5-и ден.
Много ти благодаря rtfrtf беше доста обяснителна  :D   :bighug:
Аз мислех, че трябва на другия ден след поставянето на средата да е трансфера, но явно греша  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #558 -: Октомври 01, 2013, 20:40:23 pm »

Аз мислех, че трябва на другия ден след поставянето на средата да е трансфера, но явно греша  :wink:
Да, би могло да е на другия ден след поставянето на лекарството, ако са решили трансфера да е на 3-и ден. Но може и на 5-и ден да е трансфера. Късмет!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #559 -: Октомври 01, 2013, 21:15:14 pm »
За самото лекарство трябва да си пила вода, безболезнено е, като преглед е.

Не трябва да си пил вода :)