0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #500 -: Септември 24, 2013, 14:46:18 pm »
Момичета,в борбата си за дете се подлагаме на различни хормонални терапии- не пренебрегвайте факта,че това би могло да повлияе на организма- съветвам ви веднъж годишно ходете на мамолог!В клиниката има много добра апаратура,надявам се и лекарите да са такива.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #501 -: Септември 24, 2013, 19:04:34 pm »
Сара ,мерси за подсещането.
Момичета ,ако има и пресни и замразени яйцеклетки, с един матерял и в един й същи ден ли става оплождането ?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #502 -: Септември 24, 2013, 19:13:59 pm »
Сара ,мерси за подсещането.
Момичета ,ако има и пресни и замразени яйцеклетки, с един матерял и в един й същи ден ли става оплождането ?
Според мен - да ! Успех !!!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #503 -: Септември 25, 2013, 20:31:10 pm »
Момичета, моля за помощ.
Трябва днес да си сложа на хълбока лепенка Климара. Да, но не знам къде се намира хълбока. Търся в интернет и намирам описания като м-у ребрата и таза, но не се оправям така. Д-р Шевкетова днес ми показа някъде отзад, не отпред на корема, ама така и не схванах къде.
Моля, някой използвал тези лепенки да ми обясни, като ориентиер вземам кръста, къде да я лепна, че вече се изнервих на себе си .
Благодаря !
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #504 -: Септември 25, 2013, 20:34:33 pm »
Евита сложи я на ниво бъбрек отзад. Не се притеснявай различните лекари казват да се лепи на различно място аз съм лепила на рамото или малко под пъпа. Успех.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #505 -: Септември 25, 2013, 20:38:50 pm »
Евита сложи я на ниво бъбрек отзад. Не се притеснявай различните лекари казват да се лепи на различно място аз съм лепила на рамото или малко под пъпа. Успех.
Това ще рече над кръста така ли ?
Малеее явно съм много смотана, защото все не мога да разбера  :oops:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #506 -: Септември 25, 2013, 20:53:03 pm »
да малко над кръста
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #507 -: Септември 25, 2013, 20:59:10 pm »
да малко над кръста

Сложих си първата, някъде където са ми "любовните дръжки" и това е! Надявам се да не е фатално ;)

Благодаря ти за уточненията  narnia !
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #508 -: Септември 25, 2013, 21:46:39 pm »
Момичета, имате ли представа как преминава само трансфер на замразени ембриони. На кой ден от цикъла трябва да отида, преди това трябва ли да се пуснат някакви изследвания?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #509 -: Септември 25, 2013, 22:14:10 pm »
Момичета, имате ли представа как преминава само трансфер на замразени ембриони. На кой ден от цикъла трябва да отида, преди това трябва ли да се пуснат някакви изследвания?
Мен доктора ме викаше на 2-3 ден от МЦ.
Днес бях на преглед и ми изписаха Естрофем, Фолиева киселина и Климара-лепенки. Викат ме за следващо проследяване Вторник - 01.10. Изследвания на този етап не са ми искали !
Успех !
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #510 -: Септември 26, 2013, 05:56:42 am »
Момичета, имате ли представа как преминава само трансфер на замразени ембриони. На кой ден от цикъла трябва да отида, преди това трябва ли да се пуснат някакви изследвания?

Явно е различно, при Еви е било 2-3 ден, при други - 7-8 ден. Просто се обади и попитай лекаря си. А изследвания предварително няма смисъл да пускаш, ще ти кажат какво, когато отидеш.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #511 -: Септември 26, 2013, 07:55:06 am »
Благодаря ви момичета!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #512 -: Септември 26, 2013, 09:30:57 am »
Момичета, имате ли представа как преминава само трансфер на замразени ембриони. На кой ден от цикъла трябва да отида, преди това трябва ли да се пуснат някакви изследвания?

Явно е различно, при Еви е било 2-3 ден, при други - 7-8 ден. Просто се обади и попитай лекаря си. А изследвания предварително няма смисъл да пускаш, ще ти кажат какво, когато отидеш.

Дааа пропунах да кажа, че според мен докторът ме викаше по-рано защото искаше да ми барне още някоя стимулацийка, но аз му се изплъзнах  :wink: Д-р Шевкетова също ме попита защо толкова рано съм отишла, та явно, за да не е напразно ходенето ми изписа бърканицата от по-рано  :wink:
Всъщност при момичета с тънка или проблемна лигавица, може да стартират по-рано подготовката и, но моята винаги е била перфектна според докторът, освен в случаите, когато съм пила Клостил  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #513 -: Септември 26, 2013, 10:24:48 am »
И на мен при ЗЕТ ми изписаха Естрофем от 2 ден, но ми го казаха по телефона и отидох на преглед на 8 ден. Вики, ако не си ходила скоро и нямате някаква уговорка с доктора, по-добре се запиши за 2-3 ден.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #514 -: Септември 26, 2013, 21:30:46 pm »
Каква е цената на ЗЕТ ?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #515 -: Септември 26, 2013, 21:48:25 pm »
Момичета на 24/09 бях на пункция извадиха само една яйцеклетка която не е била добра, доктора ми каза като ми дойде МЦ да отида пак на 2 или 3 ден искам да ви попитам ще започнем ли пак стимулация или трябва да мине известно време. :oops:
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #516 -: Септември 26, 2013, 22:00:38 pm »
Момичета на 24/09 бях на пункция извадиха само една яйцеклетка която не е била добра, доктора ми каза като ми дойде МЦ да отида пак на 2 или 3 ден искам да ви попитам ще започнем ли пак стимулация или трябва да мине известно време. :oops:
Щом те вика на 2-3 ден от МЦ, ще те прегледа и ако няма задържани фоликули най-вероятно ще те стимулира отново./с хапчета, с хапчета и инжекции/ Не е задължително да има почивка от предната стимулация. Понякога се търси именно ефекта на предходната, с надеждата яйчниците да са се посъбудили.
Успех при следващия опит!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #517 -: Септември 26, 2013, 22:16:16 pm »
Каква е цената на ЗЕТ ?

Последно платих 450 лв., април месец
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #518 -: Септември 26, 2013, 22:17:44 pm »
Каква е цената на ЗЕТ ?

Последно платих 450 лв., април месец

Дано е така, че друго момиче ми каза, че била 800 лв. и доста се шашнах. Благодаря ти Иве.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #519 -: Септември 26, 2013, 22:33:50 pm »
Момичета на 24/09 бях на пункция извадиха само една яйцеклетка която не е била добра, доктора ми каза като ми дойде МЦ да отида пак на 2 или 3 ден искам да ви попитам ще започнем ли пак стимулация или трябва да мине известно време. :oops:
Щом те вика на 2-3 ден от МЦ, ще те прегледа и ако няма задържани фоликули най-вероятно ще те стимулира отново./с хапчета, с хапчета и инжекции/ Не е задължително да има почивка от предната стимулация. Понякога се търси именно ефекта на предходната, с надеждата яйчниците да са се посъбудили.
Успех при следващия опит!

Благодаря  ти