0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #460 -: Септември 09, 2013, 13:06:59 pm »
Час - не, само заявка трябва да се пусне. Това става или от акушерката в кабинета на док. докато трае прегледа и той назначава хормоните, или от регистратурата. След това отиваш на касата да ги платиш, и след това - към лабораторията, там автоматично по системата им излиза, че еди кои си хормони са платени.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #461 -: Септември 09, 2013, 15:03:12 pm »
За 2 часа.
 
 Moma благодаря ти :)
А трябва ли да си запиша час  :)
Хормоналните изследвания стават готови за 1 час. Относно това дали трябва да си записваш час не мога да ти разбера въпроса ... ти сама си самоназначи изследвания и евентуално искаш да ти ги разчете доктор, така ли ? Ако правилно съм разбрала е необходимо да имаш записан час.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #462 -: Септември 09, 2013, 20:16:38 pm »
За 2 часа.
 
 Moma благодаря ти :)
А трябва ли да си запиша час  :)
Хормоналните изследвания стават готови за 1 час. Относно това дали трябва да си записваш час не мога да ти разбера въпроса ... ти сама си самоназначи изследвания и евентуално искаш да ти ги разчете доктор, така ли ? Ако правилно съм разбрала е необходимо да имаш записан час.
От следващия МЦ започвам стимулация доктора каза на втори или трети ден да отида за да започнем но в тези дни трябва да пусна и хормони за да ги види.При нас обаче резултатите от хормоните не излизат веднага а след два дни и затова мисля че е най добре  в деня за преглед да пусна и хормони.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #463 -: Септември 09, 2013, 21:27:38 pm »
Някои хормони са готови за 1 час, но ако трябва да изследваш и Естрадиол (Е2) - за него са необходими задължително 2 часа. Много правилно си решила да влезеш на прегледа с готовите изследвания, така няма да губиш после време, за да чакаш да ти кажат какво следва.
« Последна редакция: Септември 09, 2013, 21:29:26 pm от mgstra »


*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #464 -: Септември 09, 2013, 21:34:46 pm »
Аз ти препоръчвам да минеш първо на преглед - може да се окаже, че имаш задържан фоликул от преден цикъл, с който няма да можеш да стартираш процедура. Ако всичко е наред, докторът ще ти назначи хормоните, които ще трябва да изчакаш.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #465 -: Септември 09, 2013, 23:08:41 pm »
 :thankyousign:   момичета
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #466 -: Септември 09, 2013, 23:11:30 pm »
Някои хормони са готови за 1 час, но ако трябва да изследваш и Естрадиол (Е2) - за него са необходими задължително 2 часа. Много правилно си решила да влезеш на прегледа с готовите изследвания, така няма да губиш после време, за да чакаш да ти кажат какво следва.
Е2 и ЛХ изследвах преди 6 дни и понеже чаках резултатите, за да се ориентирам кога ще е пункцията, на 40 мин. не бяха готови, но на часа бяха излезнали  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #467 -: Септември 10, 2013, 00:38:11 am »
Някои хормони са готови за 1 час, но ако трябва да изследваш и Естрадиол (Е2) - за него са необходими задължително 2 часа. Много правилно си решила да влезеш на прегледа с готовите изследвания, така няма да губиш после време, за да чакаш да ти кажат какво следва.
Е2 и ЛХ изследвах преди 6 дни и понеже чаках резултатите, за да се ориентирам кога ще е пункцията, на 40 мин. не бяха готови, но на часа бяха излезнали  :wink:
Може, ако има някаква промяна. За Е2 винаги съм чакала 2 часа и от лабораторията са ми казвали, че не може по-рано да бъде готов резултата. Дано да е така, ще спестим малко от дългия престой в клиниката.


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #468 -: Септември 10, 2013, 09:22:10 am »
Някои хормони са готови за 1 час, но ако трябва да изследваш и Естрадиол (Е2) - за него са необходими задължително 2 часа. Много правилно си решила да влезеш на прегледа с готовите изследвания, така няма да губиш после време, за да чакаш да ти кажат какво следва.
Е2 и ЛХ изследвах преди 6 дни и понеже чаках резултатите, за да се ориентирам кога ще е пункцията, на 40 мин. не бяха готови, но на часа бяха излезнали  :wink:
Може, ако има някаква промяна. За Е2 винаги съм чакала 2 часа и от лабораторията са ми казвали, че не може по-рано да бъде готов резултата. Дано да е така, ще спестим малко от дългия престой в клиниката.
И при мен са ставали по-бързо ЛХ и Е2 за около 1-1,5 часа...
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #469 -: Септември 10, 2013, 09:31:50 am »
Момичета а тези хормони кога ги назначават?Защото аз утре съм на първи преглед за този месец на 9-ти ден от МЦ и мисля да отида в работно време на прегледа(защото съм от София), но се чудя ако ще трябва да чакам и резултати от изследвания май ще трябва да си взема отпуска :? Ама пък ако лекарката се съгласи може да направя изследванията(да дам кръв) и да отида след работа пак до клиниката за да ми ги разчете и да ми каже как продължаваме...Ох много е трудно с това тичане и криене непрекъснато...А при мен шефовете ми изобщо не са фенове на забременяването и бебетата като цяло и представете си какво криене пада и все се чудя какво да обяснявам за да си вземам отпуска по 1-2дни...Е предполагам не съм единствената с подобен проблем, но и с това ще се справя...Надявам този месец да е нашият месец и тъй като днес е вече втората годишнина от сватбата ни се надявам догодина вече да е нараснало семейството ни поне с още един член  :P
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #470 -: Септември 10, 2013, 09:40:53 am »
slanceto87, и аз имам същия проблем с работата. Много е неприятно, но ще се справим. Когато ми се е налагало да пускам изследвания след преглед, не чакам резултатите, а по-късно ми звънят по телефона. Но и варианта да се върнеш по-късно, пак е удачен, стига да се разберете с доктора. Ако видят хубав фоликул ще ти пуснат изследвания още същия ден, зависи колко е порастнал.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #471 -: Септември 10, 2013, 09:45:10 am »
Слънцето, повечето имаме същия проблем като теб и все пак е голямо предимство, че сме в София.
Хормони назначават, когато е достатъчно пораснал фоликула, за да преценят кога да е пункцията.
Даваш кръв и след работа минаваш за резултатите или даваш кръв, минаваш през манипулационната да вземеш прегнила(в случай, че не ти го бият в клиниката) и информираното съгласие и после чакаш да ти звъннат с инструкции по телефона.
Дано да си ме разбрала :D
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #472 -: Септември 10, 2013, 10:00:18 am »
Знаех си, че не съм единствената с този проблем :( Е значи так и ще направя момичета.Отивам утре на преглед и ще попитам лекарката ако ми назначи изследвания дали мога след работа да отида да ги обсъдим.Да аз също съм много доволна, че поне съм от София и нямам проблемите на другите момичета които пътуват постоянно.При предишните проследявания на О при д-р Шефкетова през последните 2 пъти на 9-ти ден от МЦ, единият път имах фоликул 14мм, а другият 2 фоликула в двата Я по 12мм и О около12-14ден, така че сега ще видим какво ще е положението този месец, надявам се да имаме късмет и всичко да е ок.Малко ми е притеснено даже тая вечер сънувах, че ми правят пункцията (а не са ми правили до сега и незнам как точно протича)....явно откачам :D Стискайте палци момичета...Утре ще пиша как вървят нещата...
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #473 -: Септември 10, 2013, 10:33:33 am »
И аз съм изненадана че Е2 и ЛХ стават за 1, 1,5 часа, досега винаги си чакам да минат два часа и когато съм се пробвала да ги взема с 5-10 мин по-рано - не са готови. Аз един път проявих самоинициатива и преди прегледа на 7 ден си пуснах Е2 и ЛХ( със същото лекарство на 7 ден ми биха прегнил), но след прегледа се оказа че просто не е имало нужда и 35 лева са отишли за нищо.   
 
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #474 -: Септември 10, 2013, 11:23:14 am »
Малко ми е притеснено даже тая вечер сънувах, че ми правят пункцията (а не са ми правили до сега и незнам как точно протича)....явно откачам :D Стискайте палци момичета...Утре ще пиша как вървят нещата...

Нормално е да ти е притеснено като е за първи път. Наистина няма нищо страшно. Поне при мен винаги са минавали много леко нещата. Всеки път ми е леко стегнато, но е по-скоро от вълнение :) Ако имаш въпроси и нещо те притеснява питай :) Стискам палци!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #475 -: Септември 10, 2013, 15:50:06 pm »
Много ви благодаря момичета :bighug:
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #476 -: Септември 11, 2013, 17:51:47 pm »
Здравейте момичета.Днес мина и моят преглед.Д-рката видя фоликул 14мм в единият я и още два по-малки в другия, лигавица 4мм, което ме притесни, защото предишните пъти при такъв фоликул лигавицата е била 6-8мм?!В петък съм на хормони сутринта и след това пак на преглед и ако всичко е ок в неделя ще е пункцията най-вероятно при д-р Шефкетова вече.Малко съм притеснена, ама каквото стане...Успех на всички момичета и при всяка процедурата да бъде с  :bfp: резултат.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #477 -: Септември 11, 2013, 17:52:54 pm »
А забравих да попитам а вирусологията за мен и съпругът ми кога се назначава в деня на пункцията ли?!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #478 -: Септември 11, 2013, 18:04:51 pm »
Може да е и преди това - срокът ѝ е 3 месеца.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #479 -: Септември 11, 2013, 18:17:10 pm »
Странно :? Защо тогава д-р Персенска не ми каза нищо днес по този въпрос :? Аз по принцип от форум разбрах, че се правят тези изследвания и затова и във форума питам кога точно се правят :) Може пък в петък да ми каже кога да ги направим като се знае със сигурност кога ще е пункцията...