0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #40 -: Юни 03, 2013, 20:54:51 pm »
здравейте, как мога да посетя клиниката
благодаря предварително
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #41 -: Юни 03, 2013, 21:41:47 pm »
здравейте, как мога да посетя клиниката
благодаря предварително
ако искаш да станеш пациентка, трябва да си запишеш час и да почакаш може би година.
ако искате да пускате изследвания - отиваш на място. за спермограма се записва час.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #42 -: Юни 03, 2013, 22:05:12 pm »
Marsi, а защо не опиташ другия месец без стимулация, щом в крайна сметка резултата е една яйцеклетка? Няма ли качеството на яйцеклетката да е по-добро без стимулация?
Аз също си задавам тези въпроси и за мен и ми е интересно как се развиват при теб нещата.
Съкровище, дано стигнете до печелившата стимулация.
Аз от днес си имам ново номерче по фонда, но се надявам да не ми се налага да го ползвам, а докато ми дойде реда, вече да съм бременна.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #43 -: Юни 03, 2013, 22:08:20 pm »
Marsi, а защо не опиташ другия месец без стимулация, щом в крайна сметка резултата е една яйцеклетка? Няма ли качеството на яйцеклетката да е по-добро без стимулация?
Аз също си задавам тези въпроси и за мен и ми е интересно как се развиват при теб нещата.
Съкровище, дано стигнете до печелившата стимулация.
Аз от днес си имам ново номерче по фонда, но се надявам да не ми се налага да го ползвам, а докато ми дойде реда, вече да съм бременна.
Мгстра, дано въобще не ти се налага да стигаш до Фонда ;) пожелавам ти го от сърце ;)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #44 -: Юни 03, 2013, 22:42:28 pm »
Авалон, прочетох коментара ти, за това, че нямаш никакви симптоми. И аз така не можех да повярвам, защото нищо не усещах известно време. Не можех да си представя, че се случило това чудо, а аз не съм усетила. Те ще дойдат симптомите, но по-късно. Радвам се за всички успели, а на другите желая успех.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #45 -: Юни 03, 2013, 23:15:18 pm »
mgstra, честито номерче и дано успееш преди да ти дойде реда по фонда  :).
От досегашните ми опити стана ясно , че при ЕЦ ембрионите са все със забавено развитие, затова ми се искаше да пробвам със стимулация с надеждата за по-добро качество, но това ще разбера в близките два-три дни. Дано да се оплоди и развие по-добре от предишните.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #46 -: Юни 03, 2013, 23:45:27 pm »
марси,
пишеш по назад,че си с редуциран ЯР, но ФСХ  ти е около 8.
а моето се движи нагоре, последно беше 36- направо страшно :(
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #47 -: Юни 04, 2013, 00:44:05 am »
kalona, тук заради стимулацията  е изследван на 2-ри ден и не е показателно, на 3-ти ще е повече. При предишни изследвания е бил около 16.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #48 -: Юни 04, 2013, 08:03:06 am »
marsi   в  предната страница цитираш сумата на медикаментите за стимулация , знаеш ли цената на Фостимон и Менопур  по отделно ? Към края съм на стимулиран опит , с доста големи дози, да добия представа каква ще е сумата за лекарства ми :-)
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #49 -: Юни 04, 2013, 08:39:40 am »
mgstra, честито номерче и дано успееш преди да ти дойде реда по фонда  :).
От досегашните ми опити стана ясно , че при ЕЦ ембрионите са все със забавено развитие, затова ми се искаше да пробвам със стимулация с надеждата за по-добро качество, но това ще разбера в близките два-три дни. Дано да се оплоди и развие по-добре от предишните.
Ще чакаме да споделиш. И дано да са добри новините.


*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #50 -: Юни 04, 2013, 10:56:37 am »
marsi   в  предната страница цитираш сумата на медикаментите за стимулация , знаеш ли цената на Фостимон и Менопур  по отделно ? Към края съм на стимулиран опит , с доста големи дози, да добия представа каква ще е сумата за лекарства ми :-)
И на Цитротида и растежния хормон(GH), ако някой знае цената , моля да каже.
Нема начин да нема начин!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #51 -: Юни 04, 2013, 11:23:48 am »
marsi   в  предната страница цитираш сумата на медикаментите за стимулация , знаеш ли цената на Фостимон и Менопур  по отделно ? Към края съм на стимулиран опит , с доста големи дози, да добия представа каква ще е сумата за лекарства ми :-)
И на Цитротида и растежния хормон(GH), ако някой знае цената , моля да каже.
цитротид - 60лв
Менопур - 27лв. 75единици
Гонал - 55 лв 75 единици
оттам вече си ги смяташ ;)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #52 -: Юни 04, 2013, 11:59:12 am »
Растежния хормон е 70 лв - 1 доза, но не знам дали има някакви единици. На мен ми слагаха по 2 дози наведнъж.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #53 -: Юни 04, 2013, 22:28:44 pm »
Здравейте момичета,
чета ви отвреме-навреме защото отскоро съм пациентка на клиниката.
 Малко инфо за мен - първи опит /без фонда/ 2008 година - едно детенце /да ни е жив и здрав/. Втори и трети опити по фонда - неуспешни, една спонтанна бременност, приключила в 6-та седмица и заповед за трети опит сега. В петък съм на преглед и чакам доки да каже какво ще правим, тъй като не реагирам добре на стимулация. Правя най-много 4 Я, като оплодени са максимум 3 с "конски дози" хормони.

Стискам палци за всички тук скоро да има поне по едно пухкаво бебе, може и по повече, защото  обичам да казвам че при ин-витро "ресто не връщам"  :D
На скоро-забременелите пожелавам здраве, спокойствие и лека бременност до термин, а после - чудесна среща "очи в очи" с най-прекрасните Божи дарове!!!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #54 -: Юни 04, 2013, 22:34:00 pm »
добре дошла при нас Малка бухтичке :balk_64:
това за рестото е много яко  :D
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #55 -: Юни 05, 2013, 09:01:44 am »
 :snail:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #56 -: Юни 05, 2013, 12:11:18 pm »
ако искаш да станеш пациентка, трябва да си запишеш час и да почакаш може би година.
ако искате да пускате изследвания - отиваш на място. за спермограма се записва час.
А колко струва обикновената спермограма и тази с Крюгер?
Също колко струва цветната снимка и колко по-рано трябва да си запиша час?
О да, първичният ми преглед беше 50 лв, колко е вторичния и всеки следващ?
Предварително благодаря, момичета!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #57 -: Юни 05, 2013, 18:55:16 pm »
Да дам отчет от днес:3 броя само в десния яйчник 8,11,12мм.Отчаяна съм,и по лошото е ЛХ-5,78  май трябваше да прекратим.Днес сложих ме цитротид и четири менопура и утре същото, на преглед в петък.
 
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #58 -: Юни 05, 2013, 19:14:17 pm »
Момичета, 250лв за оплождането на всяка яйцекл. ли взимат или на всичките като цяло. Понеже ми се струва малко множко. Ако напр. се оплодят 10, това значи ли, че ще струва 2500 само оплождането!? osi_15
И още нещо, каква е цената на транфер от замразени яйцекл.+ 1 прясна?
Благодаря ви, момичета! Дано сбъднем мечтата си ! :kickboy: :kickgirl:
Нема начин да нема начин!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #59 -: Юни 05, 2013, 22:18:29 pm »
Благодаря за посрещането Съкровище!!!

jo-joo, не се отказвай, при мен винаги така е било, но още първия ми опит беше успешен. Втория и третия опити започвах директно с дози по 8 ампули от всеки препарат и порастваха максимум по 3-4 Я. Така са нещата, но няма място за отчаяние, само напред и с малко повечко късмет, ти пожелавам моя 4-годишен "резултат" от първия опит  :wink: