0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #340 -: Август 16, 2013, 18:25:11 pm »
Голяма игра на нерви е, да. Моята пункция е в неделя, фоликулите продължават да са три, да видим дали и какво ще има в тях.....
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #341 -: Август 16, 2013, 21:07:10 pm »
Mgstra, борбено момиче, казвай на какъв етап си- Ец или лека стимулация? Събирате ли?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #342 -: Август 16, 2013, 21:51:50 pm »
:(  Жалко....Нищо нямаше този път-празен фоликул, въпреки Е2-502...

аз ей това не мога да го разбера........... при  Е2 502, как ще е празен?

И при мен беше така 2 пъти, ужасно е :(
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #343 -: Август 16, 2013, 22:36:40 pm »
Mgstra, борбено момиче, казвай на какъв етап си- Ец или лека стимулация? Събирате ли?
На този етап събираме и замразяваме яйцеклетки и сперматозоиди. Предишния път, за съжаление д-р Стаменов излезе в отпуск и не можаха да ми уцелят момента за да извадим повече яйцеклетки. Имаше 3, но две от тях се оказаха незрели. Аз това го предполагах, защото в деня на Прегнила бяха по 13 мм само.
Сега съм под контрола на доктора и той ме увери, че няма да се повтори последната ситуация.
За сега имам по 3-4 фоликула в двата яйчника. С някаква стимулация съм, която правя за първи път.
Започнах 5 дни с клостилбегит и 2 дни инжекции Менопур - 3х75. Днес и утре пак Менопур, но като допълнителна екстра, ми добави Цетротид. В неделя хормони и преглед.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #344 -: Август 17, 2013, 10:05:25 am »
Голяма игра на нерви е, да. Моята пункция е в неделя, фоликулите продължават да са три, да видим дали и какво ще има в тях.....
И моите бяха три и чак накрая се появиха още 2 малки, на пункцията ми извадиха и петте, казаха че може и от тях да излезе нещо, но се бяха оплодили само 3 и тях ми върнаха на 2-ри ден/в понеделник/. Така че, не се отчайвай, важното е да са качествени, нищо че са малко. Разбрах от една приятелка, че нейна позната е имала само 3 и в момента е бременна във 2-ри месец, така че има надежда и за нас.
На мен ми е 6 ден от ЕТ, ама май съм нещо прекалено спокойна :D изобщо не го мисля, все едно последните 2 седмици нищо не съм правила и преживяла и като че ли не чакам този момент от 2 години. Малко гузно се чувствам, ама какво да направя :balk_132: аз съм си малко странен човек, явно, дебил :lol:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #345 -: Август 17, 2013, 10:26:16 am »
Благодаря ти за споделеното. Ние сме и с тежък мъжки фактор, аз бях с ендометриоза, която скапва качеството на яйцеклетките, та ще видим какво ще излезе накрая от цялата тази работа. На мен стимулацията ми мина много бързо, изобщо не усетих, че нещо по-особено ми се случва - взимането на кръв ми е по-стресиращо от нея  :lol:
Ще ти стискам палци на теб, на кой ден след ЕТ ще правиш тест?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #346 -: Август 17, 2013, 20:00:29 pm »
Mgstra, борбено момиче, казвай на какъв етап си- Ец или лека стимулация? Събирате ли?
На този етап събираме и замразяваме яйцеклетки и сперматозоиди. Предишния път, за съжаление д-р Стаменов излезе в отпуск и не можаха да ми уцелят момента за да извадим повече яйцеклетки. Имаше 3, но две от тях се оказаха незрели. Аз това го предполагах, защото в деня на Прегнила бяха по 13 мм само.
Сега съм под контрола на доктора и той ме увери, че няма да се повтори последната ситуация.
За сега имам по 3-4 фоликула в двата яйчника. С някаква стимулация съм, която правя за първи път.
Започнах 5 дни с клостилбегит и 2 дни инжекции Менопур - 3х75. Днес и утре пак Менопур, но като допълнителна екстра, ми добави Цетротид. В неделя хормони и преглед.
Ама как така ще ти бият прегнил на 13мм? Ужас.....нямаше ли как да отложиш по твое желание....аз на 17мм не се съгласявам, та на 13.....това Шефкетова ли? Идеално ми звучи тази стимулация-дано ти е на късмет. А защо яйцеклетки и сперматозоиди замразявате, а не ембриони?
И мен май някаква подобна стимулация ме чака- ще видиме.....
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #347 -: Август 17, 2013, 20:07:53 pm »
Mgstra, борбено момиче, казвай на какъв етап си- Ец или лека стимулация? Събирате ли?
На този етап събираме и замразяваме яйцеклетки и сперматозоиди. Предишния път, за съжаление д-р Стаменов излезе в отпуск и не можаха да ми уцелят момента за да извадим повече яйцеклетки. Имаше 3, но две от тях се оказаха незрели. Аз това го предполагах, защото в деня на Прегнила бяха по 13 мм само.
Сега съм под контрола на доктора и той ме увери, че няма да се повтори последната ситуация.
За сега имам по 3-4 фоликула в двата яйчника. С някаква стимулация съм, която правя за първи път.
Започнах 5 дни с клостилбегит и 2 дни инжекции Менопур - 3х75. Днес и утре пак Менопур, но като допълнителна екстра, ми добави Цетротид. В неделя хормони и преглед.
Ама как така ще ти бият прегнил на 13мм? Ужас.....нямаше ли как да отложиш по твое желание....аз на 17мм не се съгласявам, та на 13.....това Шефкетова ли? Идеално ми звучи тази стимулация-дано ти е на късмет. А защо яйцеклетки и сперматозоиди замразявате, а не ембриони?
И мен май някаква подобна стимулация ме чака- ще видиме.....
Тези фоликули бяха в левия яйчник, а в десния имах други 3, които бяха 17, 19 и 20 мм. При мен най-удачния вариант за Прегнил е 16-18 мм. Ако са по-големи, ги пукам, а при такива размери излизат качествени яйцеклетки.
За замразяването на яйцеклетки и ембриони по отделно, предложението дойде от д-р Стаменов. Искаше да направи с мъжа ми две замразява ия след американската система и отделени след това по 250 бр. Чрез ИМСИ.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #348 -: Август 17, 2013, 20:14:27 pm »
mgstra, добре са ти били прегнила предвид 3-те по-големи фоликула.
Много ти стискам палци, нали знаеш  :)

На последния ЕЦ (който беше успешен) прегнила ми го сложиха на фоликул 17мм.

Moma, не им се мръщи на 3-те фоликула, нали знаеш и 1 понякога е достатъчен  :) Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #349 -: Август 17, 2013, 23:13:28 pm »
mgstra, добре са ти били прегнила предвид 3-те по-големи фоликула.
Много ти стискам палци, нали знаеш  :)

На последния ЕЦ (който беше успешен) прегнила ми го сложиха на фоликул 17мм.

Moma, не им се мръщи на 3-те фоликула, нали знаеш и 1 понякога е достатъчен  :) Успех!
Благодаря, Мецани! Знам, че винаги ми стискаш палци, а пък аз се надявам скоро и теб да видя отново на фронта.
Според мен закъсняхме с един ден с прегнила, защото са ми извадили качествената яйцеклетка точно от този, който беше 17 мм, другите 2 са се спукали. Но това вече е минало, сега очаквам какво ще се случи утре.    :)


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #350 -: Август 18, 2013, 00:23:43 am »
И ние събираме яйцеклетки, защото ни е кът мъжкия материал.
Иначе, дали поради летния сезон, естрадиолът ми пак гони максималните стойности :garden:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #351 -: Август 18, 2013, 09:34:23 am »
Моме, аз разбрах на 15 ден за теста/но кръвен ли, пиклив ли незнам/, дано не съм объркала нещо, то по време на ЕТ др Шефкетова толкова набързо ми каза какво трябва и не трябва да правя, а и аз бях малко притеснена, че...може и да не съм разбрала, но май ще го направя на 28.08., ако не ми дойде до тогава. То всъщност с тоя дълъг протокол не знам вече кога трябва да ми е МЦ/при нормален МЦ трябваше да ми дойде на 10-11, пък то тогава ми беше пункцията/.
На мен Стаменов на пункцията ми каза, че естрадиолът ми бил нисък и се учуди, че имам 5 яйцеклетки, нищо че двете бяха мънички.
« Последна редакция: Август 18, 2013, 09:36:23 am от katya »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #352 -: Август 18, 2013, 17:06:15 pm »
Мина ми и днес прегледа. Д-р Стаменов е много доволен, 6 хубави фоликула в двата яйчника, от които само един бил по-малък и очаква 5 яйцеклетки. LH 2.36 IU/l, E2 865 pg/ml. Днес отново Цетротид и Прегнил, във вторник пункция.
Аз не бързам да се радвам, ще изчакам пункцията.
katya, на 15-ти ден уринарния тест ще ти покаже резултата, а кръвен и на 10-ти ден можеш да направиш.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #353 -: Август 18, 2013, 18:44:59 pm »
Браво  yahoo_33
Днес ми беше пункцията - от 3 фоликула - 1 яйцеклетка. Ще я видим какво ще се случи с нея и доколкото разбрах, ако се оплоди, ще я трансферираме. Ако не, док каза, че стимулацията е накарала яйчникът да заработи, сега има малки фоликули по него и ще ме викне още следващия месец за втори опит.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #354 -: Август 19, 2013, 09:54:07 am »
mgstra аз не бързам с теста, саме не бях сигурна за датата.
Moma пожелавам ти тази яйцеклетка е твоята и да не стигаш до следващ опит, стискам палци.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #355 -: Август 20, 2013, 09:55:08 am »
калона,зависи какви медикаменти си приемала. Аз бях на естрофем до пункцията а от него нивата се вдигат. Но не знам в какви граници се вдигат, надявах се че 502 дооста високо, но явно не е.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #356 -: Август 20, 2013, 22:22:48 pm »
Надявах се че 502 дооста високо, но явно не е.
Смениха някакви мерни единици за Е2 и сега част от резултатите трябва да се приравняат. Преди 250-300 беше за хубава яйцеклетка, сега са други стойностите. Извинявам се че не обяснявам добре, но пиша през телефона и не мога да погледна как беше точно.
Успех на всички момичета в процедура и започващи!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #357 -: Август 21, 2013, 00:04:27 am »
Надявах се че 502 дооста високо, но явно не е.
Смениха някакви мерни единици за Е2 и сега резултатите трябва да се приравняват

Добре е да пишете единиците, стойностите са сравними само в съответните единици.
При мен на ЕЦ на 11 ден Е2 275 pg/mL, LH 11 IU/L в 14 ч, Cetrotide в 17 ч, Pregnyl в полунощ и два дни по-късно при пункция 1 зряла яйцеклетка.
Изпила съм общо 5 таблетки Pregnacare (her) conception (розов блистер за жени) и 4 капсули Геритамин (Vit A и Vit E) от 4 ден на цикъла, като ги редувах – 1 ден по 1 таблетка Pregnacare, 1 ден по 1 капсула Геритамин (с храната преди обяд) до деня на пункцията.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 00:12:32 am от mammita2012 »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #358 -: Август 21, 2013, 10:02:53 am »
Мина ми и днес прегледа. Д-р Стаменов е много доволен, 6 хубави фоликула в двата яйчника, от които само един бил по-малък и очаква 5 яйцеклетки. LH 2.36 IU/l, E2 865 pg/ml. Днес отново Цетротид и Прегнил, във вторник пункция.
Аз не бързам да се радвам, ще изчакам пункцията.
Стана почти както предположи доктора. Извадиха 5 яйцеклетки, но едната е лоша. Днес чакам обаждане от ембриолозите за качеството на останалите 4.


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #359 -: Август 21, 2013, 10:17:10 am »
Мина ми и днес прегледа. Д-р Стаменов е много доволен, 6 хубави фоликула в двата яйчника, от които само един бил по-малък и очаква 5 яйцеклетки. LH 2.36 IU/l, E2 865 pg/ml. Днес отново Цетротид и Прегнил, във вторник пункция.
Аз не бързам да се радвам, ще изчакам пункцията.
Стана почти както предположи доктора. Извадиха 5 яйцеклетки, но едната е лоша. Днес чакам обаждане от ембриолозите за качеството на останалите 4.
Стискам ти силно палци!