0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да се отчета и аз 5 дена на Гонал 300 и само 3 фоликула в ляво - 2х7мм и 1х5мм, десния Я спи

3 дни с Гонал, нито един фоликул засега нямам. Докторът ме пита настойчиво защо така  :?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #281 -: Август 01, 2013, 00:51:04 am »
Веше взех да се шашкам от моите фоликули, то че един е достатъчен е ясно, но нали идеята е за по-голям шанс с повече Я. Само се надявам до утре да съм излюпила още няколко, че взех да се вкарвам в разни филми за донорски Я :(
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #282 -: Август 01, 2013, 10:09:15 am »
Здравейте, момичета!
От около 3 години съм пациентка на клиника "Надежда" (Д-р Персенска) и за цялото това време стигнахме едва до 2 опита. Първия по фонда чрез съответната стимулация, втория ЕЦ, след като съдови хирурзи ми забраниха хормонална стимулация, поради 2 тежки флеботромбози на феморална вена. При първия опит използвахме "свежи" ембриони, а при втория комбиниран трансфер. И двата опити - неуспешни. С мъжа ми решихме да не замразяваме повече ембриони, тъй като при размразяването им 2 не се "съживиха". Все пак искам да попитам за мнението Ви. Честно казано, Д-р Персенска е добър специалист, но не и от най-разговорливите и чак понякога се чувствам нахална като задавам въпросите си ... В края на август ми предстои хистероскопия.
Ще се радвам, ако някой сподели опита си със "свежи" ембриони. Благодаря предварително.

ПП: видях, че темата е посочена за д-р Стаменов, но не открих такава за д-р Персенска и затова пиша тук.
Зузулина, ЕЦ е по-добрия и щадящия вариант, особено при проблем като твоя.
Защо само 2 опита сте направили през това време, предполагам сте правили изследвания през останалото време. Аз съм от миналата година април месец пациентка на клиниката и имам 1 неуспешен стимулиран опит, след това 4 пункции на ЕЦ и трансфер-за съжаление неуспешен.
Лично аз харесвам комбинираните трансфери-замразени и пресни. Бих ти препоръчала да замразявате бластоцисти, тогава риска да не се размразят е много по-малък.
И аз бях при Д-р Персенска, но се преместих при Д-р Стаменов, надявам се той да успее да реши проблемите ни. Успех!

Благодаря за отговора!
Причината, за само 2 опита за 3 години е, че откакто пробваме с ЕЦ или нямам хубава яйцеклетка, или изчезва до пункцията или не се получава оплождането. Да не говорим и за редовността и продължителността на цикъла ми - ужас. Изобщо успяхме да стигнем до едва 7 пункции от които резултата беше 2 сполучливи ембриона, които замразихме и още един, с който в последствие комбинирахме замразените за трансфер.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #283 -: Август 01, 2013, 10:12:17 am »

Момичета, от няколко дни ме тормозят едни въпроси и не намирам отговор. Правихме лека стимулация с клостилбегит и мерионал, имах 5 фоликула преди пункция- 16,17,17,19,20. Естрадиол - 850, LH- 3 в деня на прегнила, а извадихме само 2 незрели яйцеклетки и нито една не ставаше. Каква може да е причината и от какво е този естрадиол 850?
 Другият ми въпрос - тези леки стимулации с клостилбегит и мерионал наистина ли са много по- щадящи за организма в сравнение с класическо инвитро, при положение, че трябва да се направят поне 2-3  т.е. В крайна сметка не се ли получава същото натоварване?

Здравей, Бубе!
Относно клостилбегита - определено ще да е по-щадящ вариант, тъй както, както казах аз сам с флеботромбоза и ми препоръчаха този медикамент за стимулация (хормонална стимулация при мен по принцип е рискова).
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #284 -: Август 01, 2013, 10:16:41 am »
Веше взех да се шашкам от моите фоликули, то че един е достатъчен е ясно, но нали идеята е за по-голям шанс с повече Я. Само се надявам до утре да съм излюпила още няколко, че взех да се вкарвам в разни филми за донорски Я :(

Катя, аз се вкарвам във същите филми. По принцип съм с тубарен фактор, но като гледам колко ги мързи яйчниците ми, направо се плаша. Дори и по време на стимулация при първия ми инвитро опит, се наложи дълъг протокол и резултата беше едва 6 яйцеклетки ... сега на ЕЦ я ги има я ги няма.

ПП: Между другото, някой хистероскопия правил ли е? Лесно ли се преживява?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #285 -: Август 01, 2013, 10:30:15 am »
buba_ste, да клостилбегита е по-щадящ , но в повечето случаи влияе върху лигавицата, за това в повечето случаи се препоръчва да не се прави трансфер в същия месец. На мен лигавицата след клостил-а си е запазвала дебелината и въпреки това по препоръка отлагахме трансфер, при размразяване до сега не ми е отпадал ембрион. Подписа ми е резултат от ЗЕТ.
katya, голямата бройка не означава  задължително по-голям шанс. Важно е качеството.
Ако това ще те успокои: случай първи - 14 извадени от пункция , които в последствие и 3 не останаха хубави до трансфер, случай втори - 8 извадени, и 8те некачествени (8те в коша), случай трети - 3 извадени и трите хубави.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #286 -: Август 01, 2013, 11:45:16 am »
Момичета , как стои въпроса с размразяване на яйцеклетките ?И при тях ли има несигурност при размразяването ?Моля някой правил оплождане на замръзени  яйцеклетки да сподели .
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #287 -: Август 01, 2013, 11:55:25 am »
Записвам се и аз при вас, надявам се до 1-2 месеца да предприемем първото си ин-витро с мъжа ми. Проблемите са много и при двама ни - аз съм с прекъснати тръби, НЯР, склонност към тромбофилии, оперирана от ендометриоза и в момента съм на терапия за повишени НК клетки; той е с много лоша спермограма.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #288 -: Август 01, 2013, 14:31:15 pm »
Момичета,кой лекар прави цветните снимки в момента?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #289 -: Август 01, 2013, 20:48:37 pm »
ПП: Между другото, някой хистероскопия правил ли е? Лесно ли се преживява?

Правила съм 3 оперативни хистероскопии. Според мен е много лека операция. Само единият път искаха да ме оставят за наблюдение, но ме пуснаха да си ходя в късния следобед.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26224.0
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #290 -: Август 02, 2013, 09:59:01 am »
Здравейте момичета,

ще използвам темата, за да ви попитам нещо което не е съвсем по нея предварително, за което ви моля за извинение. Та имате ли представа дали д-р Персенска ще отсъства месец август за отпуск.
Благодаря ви предварително за отговора!
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #291 -: Август 02, 2013, 10:24:16 am »
Queen,тук ще намериш отговор на въпроса ти  :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #293 -: Август 03, 2013, 16:36:17 pm »
buba_ste, да клостилбегита е по-щадящ , но в повечето случаи влияе върху лигавицата, за това в повечето случаи се препоръчва да не се прави трансфер в същия месец. На мен лигавицата след клостил-а си е запазвала дебелината и въпреки това по препоръка отлагахме трансфер, при размразяване до сега не ми е отпадал ембрион. Подписа ми е резултат от ЗЕТ.
Моята лигавица много изтънява от клостила и ние събираме и замразяваме яйцеклетки. Аз по-скоро се чудех като има 2-3-4 последователни стимулации с клостил и инжекции мерионал, дали не се получава същото натоварване на организма като с класическо инвитро или не?             
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #294 -: Август 03, 2013, 18:26:46 pm »
Веше взех да се шашкам от моите фоликули, то че един е достатъчен е ясно, но нали идеята е за по-голям шанс с повече Я. Само се надявам до утре да съм излюпила още няколко, че взех да се вкарвам в разни филми за донорски Я :(
Извинявай, грешката е моя. Вече не съм убедена че при стимулация и 1-2 фоликула се стига до пункция. Мен ме прекратиха, тъй като растеше само един. Как се развиват нещата при теб? Искрено се надявам да са тръгнали повече!!!!!!!!!!!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #295 -: Август 06, 2013, 13:48:56 pm »
mimi6e-аз събирах яйцеклетки на естествен цикъл и замразих едва 4 бр.Събирах ги 8 месеца,имам изчерпан яйчников резерв.Април месец трябваше да извадим порасналия 18 мм фоликул и да размразим замразените,за да направим комбиниран трансфер.Да обаче фоликула се спука точно преди пункция.Аз вече бях решила,че трансфер трябва да има.Размразихме 4-те яйцеклетки,от които оцеляха 3,а се оплодиха 2.Върнахме два прекрасни ембриона на 3 ден.Резултата-ами бременна съм и скоро ще вляза в 5 месец.Това ми е 6 опит инвитро.Така,че стават чудеса момичета.Не се отчайвайте !!!Успех на всички!!!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #296 -: Август 06, 2013, 15:25:56 pm »
Благодаря за отговора и мн.се радвам за теб! Лека бременност ти пожелавам.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #297 -: Август 06, 2013, 23:32:20 pm »
renigu, лека бременност и от мен! Би ли споделила, през тези месеци приемаше ли Клостилбегит или беше напълно ЕЦ?

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #298 -: Август 07, 2013, 11:29:27 am »
Марси , на мен ми казаха без клостил да съм заради лигавицата.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #299 -: Август 07, 2013, 16:23:53 pm »
Здравейте аз минах един курс клостил  бях  изненада от резултата  3 фоликула.