0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, в хладилник ли трябва да съхранявам Гонал 900 писалките
Държи се в хладилник в отделението за зеленчуците.
А направо ли се бие или трябва да достигне стайна температура преди всяко биене?
katya, как ти е изписан? Моята схема е 75 на 150 (но трябва да погледна коя беше сутрин и коя доза вечер)?
Момичета, в хладилник ли трябва да съхранявам Гонал 900 писалките
Държи се в хладилник в отделението за зеленчуците.
А направо ли се бие или трябва да достигне стайна температура преди всяко биене?
10-15 минути може да се държи да се постопли извън хладилника. Не за друго, а казват че като е студено повече боли. Аз обаче не чаках да се стопля, биех си го директно изваден от хладилника и не ме е боляло изобщо.
Успех с поставянето!
*
lili2011 Ами извяждам я за около 15 мин преди това, вчера беше хладна писалката, но не ме болеше. Иначе съм 5 дена по 300 IU.
В понеделник трябва да пътувам до Сф с автобус, надявам се в хладилна чанта с 1-2 батерийки да издържи, че пътя е около 6 часа :(
Момичета, днес ми е 34 ден от МЦ и още не ми е дошло. По принцип е 30-32 дни. Този месец трябва да правя ЦС и това чакане да ми дойде ме изнервя. Може ли да имам задържан фоликул и ако да - какво да правя?



*
Предстои ми пункция, на ЕЦ съм и съм с леки съмнения, че единствения ми фоликул няма да я дочака. По принцип до сега реда ми е бил на каса и после преглед и пункция, та питането ми е най-напред да си изчакам прегледа преди пункцията и тогава плащам или най-напред плащам и ако се е спукал ще ми върнат парите
Предстои ми пункция, на ЕЦ съм и съм с леки съмнения, че единствения ми фоликул няма да я дочака. По принцип до сега реда ми е бил на каса и после преглед и пункция, та питането ми е най-напред да си изчакам прегледа преди пункцията и тогава плащам или най-напред плащам и ако се е спукал ще ми върнат парите
първо се минава преглед, после пункция и накрая -плащаш.
*
Предстои ми пункция, на ЕЦ съм и съм с леки съмнения, че единствения ми фоликул няма да я дочака. По принцип до сега реда ми е бил на каса и после преглед и пункция, та питането ми е най-напред да си изчакам прегледа преди пункцията и тогава плащам или най-напред плащам и ако се е спукал ще ми върнат парите
първо се минава преглед, после пункция и накрая -плащаш.
Един път се опитаха да ме накарат да платя предварително и ако няма пункция щяли да ми върнат парите. Е, не стана така. Платих си след пункцията.


*
Благодаря момичета.
Здравейте, момичета!
От около 3 години съм пациентка на клиника "Надежда" (Д-р Персенска) и за цялото това време стигнахме едва до 2 опита. Първия по фонда чрез съответната стимулация, втория ЕЦ, след като съдови хирурзи ми забраниха хормонална стимулация, поради 2 тежки флеботромбози на феморална вена. При първия опит използвахме "свежи" ембриони, а при втория комбиниран трансфер. И двата опити - неуспешни. С мъжа ми решихме да не замразяваме повече ембриони, тъй като при размразяването им 2 не се "съживиха". Все пак искам да попитам за мнението Ви. Честно казано, Д-р Персенска е добър специалист, но не и от най-разговорливите и чак понякога се чувствам нахална като задавам въпросите си ... В края на август ми предстои хистероскопия.
Ще се радвам, ако някой сподели опита си със "свежи" ембриони. Благодаря предварително.

ПП: видях, че темата е посочена за д-р Стаменов, но не открих такава за д-р Персенска и затова пиша тук.
Здравейте, момичета!
От около 3 години съм пациентка на клиника "Надежда" (Д-р Персенска) и за цялото това време стигнахме едва до 2 опита. Първия по фонда чрез съответната стимулация, втория ЕЦ, след като съдови хирурзи ми забраниха хормонална стимулация, поради 2 тежки флеботромбози на феморална вена. При първия опит използвахме "свежи" ембриони, а при втория комбиниран трансфер. И двата опити - неуспешни. С мъжа ми решихме да не замразяваме повече ембриони, тъй като при размразяването им 2 не се "съживиха". Все пак искам да попитам за мнението Ви. Честно казано, Д-р Персенска е добър специалист, но не и от най-разговорливите и чак понякога се чувствам нахална като задавам въпросите си ... В края на август ми предстои хистероскопия.
Ще се радвам, ако някой сподели опита си със "свежи" ембриони. Благодаря предварително.

ПП: видях, че темата е посочена за д-р Стаменов, но не открих такава за д-р Персенска и затова пиша тук.
Зузулина, ЕЦ е по-добрия и щадящия вариант, особено при проблем като твоя.
Защо само 2 опита сте направили през това време, предполагам сте правили изследвания през останалото време. Аз съм от миналата година април месец пациентка на клиниката и имам 1 неуспешен стимулиран опит, след това 4 пункции на ЕЦ и трансфер-за съжаление неуспешен.
Лично аз харесвам комбинираните трансфери-замразени и пресни. Бих ти препоръчала да замразявате бластоцисти, тогава риска да не се размразят е много по-малък.
И аз бях при Д-р Персенска, но се преместих при Д-р Стаменов, надявам се той да успее да реши проблемите ни. Успех!
*
Да се отчета и аз 5 дена на Гонал 300 и само 3 фоликула в ляво - 2х7мм и 1х5мм, десния Я спи newsm45 От днес съм на Фостимон 450IU с надеждата се излюпят още яйчица. Мислите ли, че има надежда да се доразвият още малко и колко е минимума, за да се стигне до пункция и съответно до финал?
*
Мерси, момичета! Оставям извън хладилник между 5 и 30 минути, не ме е боляло при инжектирането, само приболява при вкарването на иглата - нали пише да е бавно и аз много бавно забивам  :?...
katya, всяка добра яйцеклетка е шанс според мен, но колкото повече - толкова повече шансове за успешен финал. По-важно е да стигнете до връщане, тогава и една качествена има шанс.
ПП: видях, че темата е посочена за д-р Стаменов, но не открих такава за д-р Персенска и затова пиша тук.

Темата е за цялата клиника Надежда.
дами, тъй като при последния ни опит се оказа, че съм с некачествени Я си пуснах инсулинова резистентност и  имам висок инсулин.
някоя от вас имала ли е такава диагноза? ендокринологът, при който ходих, ми изписа Метфодиаб.
каза ми да го пия 6-8 месеца. д-р Начев какво изписва в този случай?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Здравейте приемате ли нови членове във темичката. Аз започнах вчера с Гонал 375. По дълъг протокол съм. В неделя отивам да проверявам какво съм отгледала. Досега винаги съм била по къс и в друга клиника. Стискам палци на всички :bighug: :bighug:

Момичета, от няколко дни ме тормозят едни въпроси и не намирам отговор. Правихме лека стимулация с клостилбегит и мерионал, имах 5 фоликула преди пункция- 16,17,17,19,20. Естрадиол - 850, LH- 3 в деня на прегнила, а извадихме само 2 незрели яйцеклетки и нито една не ставаше. Каква може да е причината и от какво е този естрадиол 850?
 Другият ми въпрос - тези леки стимулации с клостилбегит и мерионал наистина ли са много по- щадящи за организма в сравнение с класическо инвитро, при положение, че трябва да се направят поне 2-3  т.е. В крайна сметка не се ли получава същото натоварване?
*
дами, тъй като при последния ни опит се оказа, че съм с некачествени Я си пуснах инсулинова резистентност и  имам висок инсулин.
някоя от вас имала ли е такава диагноза? ендокринологът, при който ходих, ми изписа Метфодиаб.
каза ми да го пия 6-8 месеца. д-р Начев какво изписва в този случай?

Това е темата за инсулинова резистентост.Пиши направо там ще ти отговорят момичетата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.660

Успех на всички!

Благодаря ти, Маги :)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Другият ми въпрос - тези леки стимулации с клостилбегит и мерионал наистина ли са много по- щадящи за организма в сравнение с класическо инвитро, при положение, че трябва да се направят поне 2-3  т.е. В крайна сметка не се ли получава същото натоварване?
Аз съм (и) в друга клиника, имам четири опита на ЕЦ (само Клостил) винаги сме връщали веднага. Т.е. не мисля че е задължително да се правят няколко пункции и само един трансфер. Не сме замразявали, връщаме веднага. Замразяването излиза скъпо, а намалява шансовете и няма смисъл според мен.