0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, на 38 г. съм с поликистоза, колко може да ни струва инвитро при д-р Стаменов.
Благодаря.
*
Здравейте, на 38 г. съм с поликистоза, колко може да ни струва инвитро при д-р Стаменов.
Благодаря.
Много е важно как ще отговориш на стимулацията и колко инжекции ще бъдат необходими.
Моя самофинансиран опит съм го правила с около 4 500 лв., но бях с доста слаба стимулация, защото яйчниците ми функционират добре. Има момичета, които са заплатили по-големи суми, зашото са били на по-големи дози лекарства.
Заплащането също зависи и от това дали имаш направени предварителните изследвания, необходими преди процедура.
Въпроса е много общ, но се надявам малко да съм помогнала. Успех!


*
Здравейте, на 38 г. съм с поликистоза, колко може да ни струва инвитро при д-р Стаменов.
Благодаря.
И аз ще ти отговоря така: Много малко информация даваш. А цената ще е в зависимост от много неща. Както са ти написали, важно е какви изследвания сте правили с партньора ти, защото това че при теб има видим проблем, не значи че при него всичко е ОК. (Имам приятелка с твоя проблем на същите години. Забременя спонтанно за изненада на всички. Има син на 5 г., а сега чака втори :)) Иначе цената варира съобразно много фактори - изследвания, манипулации, стимулация и т.н. При мен цените са варирали между 4600 лв. и 5400 лв. Но си е строго индивидуално. Последният ни опит, от който са близнаците излезе около 2000 лв., но тогава докторът просто реши да ни направи великденски подарък и не сме плащали оплождане и трансфер. Най-добре си попитай доктора, той ще ти отговори съобразно вашия случай какви изследвания, манипулации и вид стимулация ще е нужна, за да можеш приблизително да си направиш сметката. Ние тук можем само да ти кажем отделните цени за изследвания и манипулации.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 19:07:45 pm от Bogi »
Може и едновременно, ама трябва да се обадиш предварително. По мой спомен генетчните бяха само понеделник. В новата болница може да има промяна. Все пак попитай. Като излезнат резултатите тъкмо ще имаш време, ако се налага, да вземеш мерки преди да започнеш опита.
така си мислех и аз да направя Благодаря
*
момичета здравейте,искам да питам някой може ли да ми каже,аз ли трябва да уведомя фонда за резултата от опита който съм направила,понеже той беше финансиран от фар
момичета здравейте,искам да питам някой може ли да ми каже,аз ли трябва да уведомя фонда за резултата от опита който съм направила,понеже той беше финансиран от фар

Ти не трябва да правиш нищо. Това си го правят хората в клиниката или по-точно Силвия Стефанова. Тя подготвя документите свързани с ФАР и поддържа връзка с тях.

*
Здравейте, момичета!
Искам да попитам някой бил ли е на стимулация 2х3 Фостимон 75? Прочетох упътването и там пише, че максималната доза е 225, а това е 300 единици дневно.
Здравейте, момичета!
Искам да попитам някой бил ли е на стимулация 2х3 Фостимон 75? Прочетох упътването и там пише, че максималната доза е 225, а това е 300 единици дневно.
най-добре недей да четеш упътването, щом доктора ти така е преценил- значи това е подходящата доза за теб. Успех.
*
Здравейте, момичета!
Искам да попитам някой бил ли е на стимулация 2х3 Фостимон 75? Прочетох упътването и там пише, че максималната доза е 225, а това е 300 единици дневно.
Ако това ще те успокои аз бях на 5 опаковки на ден :)
Обикновенно се изписват високи дози , за жени които имат лош отговор на яйчниците.Аз съм с ендометриоза и д-р Стаменов каза ,че ако не ме стимулира така нищо няма да извадим.Мен и предният път така ме стимулираха и имах само  3 яйцеклетки. Довери се на доктора  и успех.
*
Имам приятелка с твоя проблем на същите години. Забременя спонтанно за изненада на всички.
Мен това не може да ме изненада, последните няколко месеца две приятелки забременяха спонтанно (едната първия месец, другата на третия), на почти същите години са, с ПКЯ. Едни хубави кореми са направили, нямат грешка  :lol:! Аз също бих търсила и други причини.
*
Имам приятелка с твоя проблем на същите години. Забременя спонтанно за изненада на всички.
Мен това не може да ме изненада, последните няколко месеца две приятелки забременяха спонтанно (едната първия месец, другата на третия), на почти същите години са, с ПКЯ. Едни хубави кореми са направили, нямат грешка  :lol:! Аз също бих търсила и други причини.
Е, приятелката ми роди преди няколко дни. Голям хубав мъж - 4250 гр. и 55 см. :p
И аз да се запиша да следя темичката.При мен вече мина първият преглед и чаках да ми дойде МЦ, защото се разбрахме с лекарката да започнем от новия МЦ с проследяването на О този месец.
Здравейте момичета :),искам да попитам дали трябва да покажа резултата от микробиологията на док преди започване на опита(при условие че имам някакво течение) или в деня на започване на стимулация която ще е другата седмица.Благодаря ви предварително  :)
Здравейте момичета,
Предстои ми опит по дълъг протокол,въпроса ми е трябва ли да имам направени изследвания на фсх,лх и естрадиол на 3-ти ден от цикъла преди опита?
Благодаря предварително за отговорите :)
Здравейте момичета,
Предстои ми опит по дълъг протокол,въпроса ми е трябва ли да имам направени изследвания на фсх,лх и естрадиол на 3-ти ден от цикъла преди опита?
Благодаря предварително за отговорите :)
ако трябва- докторът ти ще ти каже. Понякога-искат, понякога- не.
Важно е да няма задържан фоликул преди биене на блокиращата инжекция.
*
sonita75,  покажи резултата от микробиологията преди започване на опита.

galia23, при дългия протокол се постава блокираща инжекция между 17-22 ден от цикъла. След като ти дойде( може да има малко закъснение на менструацията, а може и да няма) пускаш ФСХ, ЛХ, Е2 на 3 ден. Въз основа на тези изследвания се вижда дали блокажът е подействал,  след което се пристъпва към стимулация.
Успех!

допълвам се: преди поставяне на блокажа, минаваш на преглед, при който се гледа дали няма задържан фоликул, но Дейзи ме е изпреварила и го е написала  :)
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 14:03:17 pm от Мецани »
Благодаря за отговора   :)
*
Момичета, в хладилник ли трябва да съхранявам Гонал 900 писалките, че днес си ги взех, прибрах си ги на климатика в колата до Бургас, че беше много горещо, ама в къщи незнам къде да ги сложа? Дали пък там не е много студено, аз реално незнам колко градуса е горе-долу в хладлника, да не ги простудя :lol:
Момичета, в хладилник ли трябва да съхранявам Гонал 900 писалките, че днес си ги взех, прибрах си ги на климатика в колата до Бургас, че беше много горещо, ама в къщи незнам къде да ги сложа? Дали пък там не е много студено, аз реално незнам колко градуса е горе-долу в хладлника, да не ги простудя :lol:
Държи се в хладилник в отделението за зеленчуците.
Аз при транспорт ползвах хладилна чанта.
Дано и при климатика да е било добре  :P