0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета от сутринта се опитвам да се свържа с клиниката да си запазя час но нокой не ми вдига някой знае ли д-р Стаменов утре дали преглежда
*
Графикът му е запълнен до отпуската, поне така ми казаха на мен. Пробвай да звъниш през 1-2 мин. и дано да успееш.
свързах се но буквално с такова звънене и от 35...36..път ми вдигнаха Благодаря !!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #223 -: Юли 10, 2013, 18:29:38 pm »
Здравейте, момичета! На 15,07 ми предстоят генетични изследвания. Имам записан час. Може ли да ми кажете как минава консултацията с генетик? Кръвта в "Надежда" я вземат, нали?

Аз малко да си побутна питането  :(



Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #224 -: Юли 10, 2013, 22:01:34 pm »
Здравейте, момичета! На 15,07 ми предстоят генетични изследвания. Имам записан час. Може ли да ми кажете как минава консултацията с генетик? Кръвта в "Надежда" я вземат, нали?

Аз малко да си побутна питането  :(
Здрасти! Генетичните изследвания минават бързо. Д-р Хаджидекова е много готина. Ще ви разпита разни неща от типа на наследствени болести и т.н Взима се кръв от вената и след около 1 месец ще ви излезнат резултатите. Дано да нямате проблем :)
Пожелавам ви успех

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 17
« Отговор #225 -: Юли 11, 2013, 14:40:12 pm »
Здравейте, момичета! На 15,07 ми предстоят генетични изследвания. Имам записан час. Може ли да ми кажете как минава консултацията с генетик? Кръвта в "Надежда" я вземат, нали?

Аз малко да си побутна питането  :(
Здрасти! Генетичните изследвания минават бързо. Д-р Хаджидекова е много готина. Ще ви разпита разни неща от типа на наследствени болести и т.н Взима се кръв от вената и след около 1 месец ще ви излезнат резултатите. Дано да нямате проблем :)
Пожелавам ви успех

Благодаря много!



Здравейте, момичета! На 15,07 ми предстоят генетични изследвания. Имам записан час. Може ли да ми кажете как минава консултацията с генетик? Кръвта в "Надежда" я вземат, нали?

Аз малко да си побутна питането  :(
Здрасти! Генетичните изследвания минават бързо. Д-р Хаджидекова е много готина. Ще ви разпита разни неща от типа на наследствени болести и т.н Взима се кръв от вената и след около 1 месец ще ви излезнат резултатите. Дано да нямате проблем :)
Пожелавам ви успех

Благодаря много!
Моля те за инфо относно цена на генетичните изледвания,че искам и тях да пусна.С Хашимото съм и ще правя имунологичните ,но си мислех да пусна де що има изледвания.
« Последна редакция: Юли 12, 2013, 14:09:10 pm от kammma »
Аз правих генетични миналия месец при д-р Бонева в Детска педиатрична клиника. Струват по 135 лв. на човек, излизат за около 25 дни. Ако те интересува, ще ти дам повече инфо.
*
Преди доста време по 150 лв., но пък като гледам и в МБАЛ "Надежда" другите цени са почти същите, та едва ли има голяма промяна и при тези. Като ги пуснахме направихме на мъжа ми и за микроделеции. Д-р Хаджидекова ще ви ги предложи като ви види другите изследвания, ако според нея се налага. Носи си резултатите от каквито други изследвания сте правили ти и партньора ти. И когато отидеш да пускаш имунологични също.
Преди доста време по 150 лв., но пък като гледам и в МБАЛ "Надежда" другите цени са почти същите, та едва ли има голяма промяна и при тези. Като ги пуснахме направихме на мъжа ми и за микроделеции. Д-р Хаджидекова ще ви ги предложи като ви види другите изследвания, ако според нея се налага. Носи си резултатите от каквито други изследвания сте правили ти и партньора ти. И когато отидеш да пускаш имунологични също.

А имунологичните за колко време излизат? Имам някакъв спомен за 265 лева. Толкова ли са?



Правих имунологични март месец в клиниката 265 лева, излизат за около 10 дни, може и по имейла да ти ги пратят!
Преди доста време по 150 лв., но пък като гледам и в МБАЛ "Надежда" другите цени са почти същите, та едва ли има голяма промяна и при тези. Като ги пуснахме направихме на мъжа ми и за микроделеции. Д-р Хаджидекова ще ви ги предложи като ви види другите изследвания, ако според нея се налага. Носи си резултатите от каквито други изследвания сте правили ти и партньора ти. И когато отидеш да пускаш имунологични също.

А имунологичните за колко време излизат? Имам някакъв спомен за 265 лева. Толкова ли са?
толкова са- 265 лв, излизат за 3-4 дни.
Кариотипа е по 150 лв. на човек.
Мисля да ги пусна като отида да оставя заповедта от фонда,преди започването на процедурите.Дали е възможно да се пуснат заедно или както казвате първо имунология и след това с резултата и генетичните
*
Може и едновременно, ама трябва да се обадиш предварително. По мой спомен генетчните бяха само понеделник. В новата болница може да има промяна. Все пак попитай. Като излезнат резултатите тъкмо ще имаш време, ако се налага, да вземеш мерки преди да започнеш опита.
Момичета, вчера бях на преглед при д-р Шефкетова. Каза ми, че трябва да направя ЦС. Аз избрах да е с упойка. Може ли да ми кажете как минава самата процедура и трябва ли да имам някаква предварителна подготовка? Аз имам два спонтанни аборта. Това не предполага ли, че тръбите са проходими?  :ask: Бяхме и на консултация с генетик, дадохме кръв, но ми казаха и че трябва да направя ДНК тромбофилия. Някой правил ли е такова изследване?



Момичета, вчера бях на преглед при д-р Шефкетова. Каза ми, че трябва да направя ЦС. Аз избрах да е с упойка. Може ли да ми кажете как минава самата процедура и трябва ли да имам някаква предварителна подготовка? Аз имам два спонтанни аборта. Това не предполага ли, че тръбите са проходими?  :ask: Бяхме и на консултация с генетик, дадохме кръв, но ми казаха и че трябва да направя ДНК тромбофилия. Някой правил ли е такова изследване?
Може едната тръба да е проходима, а другата да има хидросалпингс например, който да е причина за абортите. Винаги се проверяват тръбите. Аз съм правила ЦС без упойка. Щом ще си с упойка-трябва да си гладна и жадна.
Тромбофилия правят почти всички също. Успех.
Момичета, вчера бях на преглед при д-р Шефкетова. Каза ми, че трябва да направя ЦС. Аз избрах да е с упойка. Може ли да ми кажете как минава самата процедура и трябва ли да имам някаква предварителна подготовка? Аз имам два спонтанни аборта. Това не предполага ли, че тръбите са проходими?  :ask: Бяхме и на консултация с генетик, дадохме кръв, но ми казаха и че трябва да направя ДНК тромбофилия. Някой правил ли е такова изследване?
Може едната тръба да е проходима, а другата да има хидросалпингс например, който да е причина за абортите. Винаги се проверяват тръбите. Аз съм правила ЦС без упойка. Щом ще си с упойка-трябва да си гладна и жадна.
Тромбофилия правят почти всички също. Успех.

Благодаря много. Като отида на 9-ти ми казаха да пусна и имунологични. За тях само кръв вземат, нали?



*
За имунологичните вземат само венозно кръв. А цветната снимка си е абсолютно задължителна. Аз съм правила два пъти. Преди първата ми инсеминация и преди първото ми ИКСИ в Надежда след спонтанен аборт. Все пак трябва да са наясно със състоянието на тръбите :) Аз също съм правила ЦС и двата пъти без упойка. Нищо особено не е било. Сигурно, ако има проблем е болезнено, затова и предлагат варианта с упойката. Но пък аз и 10 пункции на естествен цикъл съм правила без упойка, така че не съм критерий, щото съм с висок праг на търпимост.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 15:14:59 pm от Bogi »
За имунологичните вземат само венозно кръв. А цветната снимка си е абсолютно задължителна. Аз съм правила два пъти. Преди първата ми инсеминация и преди първото ми ИКСИ в Надежда след спонтанен аборт. Все пак трябва да са наясно със състоянието на тръбите :) Аз също съм правила ЦС и двата пъти без упойка. Нищо особено не е било. Сигурно, ако има проблем е болезнено, затова и предлагат варианта с упойката. Но пък аз и 10 пункции на естествен цикъл съм правила без упойка, така че не съм критерий, щото съм с висок праг на търпимост.

Може би на мен за това ми казаха, че въпреки че забременявам, трябва да направя ЦС. Остана ми тя, имунологичните и тромбофилията. Ще гледам така да организирам, че с едно отиване да направя всички, защото пътувам от 350 км. А резултата от ЦС е ясен веднага, нали?



*
Аз също съм правила ЦС и двата пъти без упойка. Нищо особено не е било. Сигурно, ако има проблем е болезнено, затова и предлагат варианта с упойката. Но пък аз и 10 пункции на естествен цикъл съм правила без упойка, така че не съм критерий, щото съм с висок праг на търпимост.

То и аз бях така, с много висок праг на болка (с доста пункции зад гърба) и досега съм всъщност, но нервната  система не е вече същата, а е важно при пункцията да не мръднеш. За ЦС - имам - с и без упойка. Не боли особено без упойка, но когато тръбите са проходими, предполагам. Отивайки при при док Стаменов исках втората да е с упойка, защото при първата снимка едната тръба беше направила спазъм, който се беше възприело погрешно като запушване на тръбата и се направи едно излишно лапаро.
По слънчевата страна на улицата